PDA

Zobacz pełną wersję : Maragast - projekt okładek Godzilli



Maragast
09.01.2021, 15:28
Witam

Wśród wielu filmów, które lubię i kolekcjonuje znajduje się kolekcja filmów z Godzillą.
Chciałbym zaprojektować okładki do wszystkich japońskich filmów wg jednego schematu by wszystko pięknie prezentowało się na półce.
Projekt jednej z okładek:

25678

Jak widać układ jest prosty ale czytelny:
- na boku oprócz tytułu i znaczka Blu-ray jest numer i data filmu oraz japoński napis "Godzilla",
- na froncie zamieściłem oryginalny plakat filmu - generalnie uważam, że te pierwsze plakaty filmów są tak fajne, że nie ma sensu kombinować z innymi frontami,
- tył to najważniejsze dane, krótki opis filmu oraz parę zdjęć z filmu - jedno większe i dwa mniejsze.

Myślę, że całość prezentuje się bardzo schludnie, a to było główne założenie - prostota i schludność.
A jak się ustawi na półce całą kolekcję (29 filmów) to całość powinna prezentować się bardzo ładnie.

Co powiecie o moim projekcie???

subwoofer
09.01.2021, 20:53
Nie wiem za bardzo co Ci napisać, jak chcesz zostawić ten plakat to może zmień tło na biały kolor, plakat ma więcej białego może będzie lepiej wyglądać i trochę go powiększ do krawędzi. Ten TT japoński nie wiem czy jest potrzebny może lepiej tylko polski dać może czcionka inna bardziej żeby pasowała do Godzilli. A co do tyłu brakuje stopki aktorskiej, te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką. Pokombinuj :thu_ok:

Maragast
09.01.2021, 23:30
Ech, ja tym bardziej nie wiem co powiedzieć, bo akurat żadne z proponowanych rozwiązań do mnie nie przemawia:

"jak chcesz zostawić ten plakat to może zmień tło na biały kolor" - no właśnie nie, bo chodzi o to by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony,

"może będzie lepiej wyglądać i trochę go powiększ do krawędzi" - tak nie zmieści, zamysł jest taki by było widać całość plakatu naniesioną na czarne tło,

"Ten TT japoński nie wiem czy jest potrzebny może lepiej tylko polski dać" - ech, a to jest element, który najbardziej mi się podoba,

"dać może czcionka inna bardziej żeby pasowała do Godzilli" - ta czcionka podobała mi się najbardziej więc ja raczej już nic lepszego nie znajdę ale jak ktoś zaproponuje coś konkretnego to rozważę (ja sam też za bardzo nie wiem jaka czcionka ma pasować bardziej do Godzilli)

"te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką." - kompletnie nie podoba mi się takie rozwiązanie, układ screenów podoba mi się taki jaki dałem.


Żebym był dobrze zrozumiany - nie neguję tych podpowiedzi, masz większe doświadczenie więc pewnie zaprojektowałbyś DUŻO ładniejszą okładkę ale to nie byłaby MOJA okładka.
Tak samo jakbym zastosował Twoje podpowiedzi to już byłaby to TWOJA okładka.
Dzięki za podpowiedzi ale... no wiem jak to napisać - po prostu wszystko diametralnie zmienia mój zamysł na tą okładkę i sprawia, że nie byłoby to co chcę osiągnąć.

Ze względu na tak diametralnie radykalne podpowiedzi mam rozumieć, że ta okładka chyba kompletnie Ci się nie spodobała, co?

scooter29
09.01.2021, 23:54
Zacznę od tego, że ten wątek jest założony w złym dziale. To nie kłopot, bo przeniosę go do odpowiedniego działu, ale najpierw odpowiedz, w jakim celu założyłeś ten wątek. Chcesz poznać nasze zdanie, co sądzimy o tej okładce ?? Czy chcesz dostać rady jak ją ulepszyć ??

Moje pytanie jest zasadne, bo od Twojej odpowiedzi zależy, w jakim dziale znajdzie się ten wątek.

Maragast
10.01.2021, 02:58
Założyłem ten temat w tym dziale bo myślałem, że jako nowy użytkownik mam właśnie tak zrobić - założyć temat w tym konkretnym dziale dla nowych użytkowników.

"Chcesz poznać nasze zdanie, co sądzimy o tej okładce Czy chcesz dostać rady jak ją ulepszyć"

W sumie to chyba jedno i drugie - rady zawsze mile widziane i to dokładnie jak napisałeś - jak ulepszyć okładkę, a nie jak ją kompletnie zmienić w coś innego.

scooter29
10.01.2021, 04:22
Założyłem ten temat w tym dziale bo myślałem, że jako nowy użytkownik mam właśnie tak zrobić - założyć temat w tym konkretnym dziale dla nowych użytkowników.
Przeniosłem wątek do projektów, gdzie jego miejsce. Dział "Przedstaw Się", jak sama nazwa wskazuje, służy do przedstawienia się, przywitania się. W regulaminie jest opisane jak zacząć swoją przygodę z okładką: http://www.okladko-maniacy.pl/faq.php?faq=zasady#faq_jak_zaczac


subwoofer dał Ci bardzo dobre rady i uwierz mi, jego rady wcale nie są "diametralnie radykalne", a wręcz kosmetyczne. Kolor tła i układ to może być kwestia gustu, ale reszta jego rad to w zasadzie podstawy.


Ode mnie:
Musisz się zdecydować czy robisz okładkę w polskiej wersji językowej, czy w japońskiej. Moim zdaniem takie pomieszanie słabo wygląda. Te czerwone japońskie krzaczki na froncie jeszcze mogłyby być, ale te czarne na żółtym tle już nie.
Japońskie TT na grzbiecie, które Tobie się najbardziej podoba, jest zupełnie niepotrzebne i psuje tylko cały efekt.
Polski tytuł na grzbiecie i na froncie powinien być napisany tą samą czcionką.
Z tyłu brakuje całego legalsu (opis kto wyprodukował, wydał itd.), logo wytwórni, Blu-ray, dźwięku itd. No i stopki aktorskiej, o której pisał subwoofer. Do tego, jeśli są, wypisuje się dodatki specjalne. Przydałaby się też jakaś recenzja lub tag.
To wszystko to elementarne podstawy, które powinny znaleźć się na okładce.
Co do grafiki, to nie ma za bardzo, o czym mówić, bo to cztery fotki. Jednak rzuca się w oczy, że do siebie nie pasują. Każda z innej beczki. Chodzi głównie o kolorystykę, nasycenie, jaskrawość itd.
Poza tym, jeśli chcesz, by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony, to powinieneś zrobić tak, by te czarne miejsca na brzegach, były równe. Nie muszą być równe wszystkie dookoła, ale np. z tyłu fotki u góry są znacznie bliżej krawędzi niż fotka na dole. To powoduje, że ramka, która się tworzy z czarnego tła, jest niesymetryczna. Inne odległości też są niesymetryczne.
Jeśli to ma być kolekcja (napisałeś o 29 filmach), to powinieneś zacząć od zrobienia szablonu. Napisałeś, że plakat z frontu nie zmieści się, gdy go rozciągniesz. To ja zapytam, jak do innych filmów z tej kolekcji plakaty będą miały inne wymiary, to co wtedy zrobisz? Gdybyś miał szablon, na którym będzie wydzielone miejsce np. na plakat na froncie, to każdy plakat dopasujesz do tego miejsca i wtedy każda okładka będzie wyglądała tak samo. To nie tylko na półce ma prezentować się ładnie, ale jak wyciągniesz z półki i weźmiesz do ręki, to tez ma to wyglądać ładnie, jak na kolekcję przystało.

Możesz mieć swoje zdanie i nawet powinieneś, ale projektowanie okładki nie polega na wrzuceniu czterech fotek i dodaniu opisu i tytułu.

subwoofer
10.01.2021, 14:52
Tu nie chodzi czy mi się spodobała tylko pytałeś o jakieś sugestie, więc Ci napisałem co bym zmienił. Ale to Twój projekt możesz zostawić tak jak zrobiłeś, choć nieraz niektóre sugestie mogą pomóc.
Dodaj na tyle to co scooter ci napisał czyli stopkę aktorską, logo wytwórni itp. I zobaczysz jak wyszło, choć pewnie będziesz musiał trochę pomniejszyć z tyłu te zdjęcia bo Ci się nie zmieszczą.
Działaj:thu_ok: I fajnie że ktoś nowy zaczął się w to bawić:thu_ok:

GAROT
10.01.2021, 23:09
Koledzy powyżej dobrze piszą, o ile projekt i szczegóły to tylko twoja wyobraźnia to jednak w okładkach są pewne cechy niezmienne jak loga, opis wytwórni na dole z tyłu oraz stopka aktorska.

Poza tym ma błędy w opisie, podwójne spacje, za duży akapit w 1 wersie.

Maragast
11.01.2021, 17:58
Nie bardzo lubię te stopki - dla mnie są kompletnie niepotrzebne i tylko zajmują miejsce.
Czy musi być coś takiego bym mógł udostępnić zaprojektowaną okładkę?
Co musi taka stopka dokładnie zawierać?

scooter29
11.01.2021, 21:16
Jeśli okładka spełnia wszystkie kryteria oprócz stopki aktorskiej, to w pewnych przypadkach może być zaakceptowana, ale 99% okładek posiada stopkę aktorską i jest to jeden z wymogów.

Stopka powinna zawierać: nazwę wytwórni, która wydała film, tytuł, imię i nazwisko aktorów, tego kto napisał muzykę, montażysty, scenografa, autora zdjęć, producenta, scenarzysty, reżysera itd. Można wypisać wszystkich, którzy brali udział przy produkcji filmu. Popatrz sobie na okładki i poczytaj stopki, a szybko zrozumiesz jak i kogo się tam wpisuje.

Stopka powinna wyglądać mniej więcej tak:
25687

Maragast
12.01.2021, 14:52
Rozumiem i dziękuję nie tylko za informacje ale także za przykład.

Dwa pytania:
- skąd brałeś informacje do stopki? wszystko jest na filmwebie czy korzystasz z jakiej innej strony z informacjami?
- czy mógłbyś przesłać mi tą stopkę w pliku photoshopa? To bym ją sobie skopiował i bym miał od razu gotowy szablon do wszystkich okładek.

Maragast
12.01.2021, 15:48
25688

W międzyczasie popracowałem trochę nad frontem - wypełniłem plakatem całość i spolszczyłem napis - wiem, wiem - jest błąd w nazwisku reżysera ale to tylko wstępna wersja.
Co powiecie o takim froncie?
Biorąc pod uwagę, że tytuł na froncie jest tak ułożony z tym łukiem to na boku też może być inny napis - bo tego z frontu już nie da się zrobić na boku.

Maragast
12.01.2021, 16:34
25689

No i zrobiłem też wstępną wersję okładki do poprzedniego filmu ze spolszczonym plakatem na froncie.

Maragast
12.01.2021, 16:52
25690

To jest na razie ostatni projekt jaki przygotowałem - tradycyjnie machnąłem front ze spolszczonym napisem zamiast japońskiego.

Co do tyłu to musze pokombinować ze stopką, a właściwie ze zmieszczeniem gdzieś stopki ale do tego potrzebuje pliku z tą przykładową stopką.

scooter29
12.01.2021, 21:30
Dwa pytania:
- skąd brałeś informacje do stopki? wszystko jest na filmwebie czy korzystasz z jakiej innej strony z informacjami?
- czy mógłbyś przesłać mi tą stopkę w pliku photoshopa? To bym ją sobie skopiował i bym miał od razu gotowy szablon do wszystkich okładek.
- Informację do tej stopki wziąłem z filmweba, ale często najbardziej przydatne są oficjalne plakaty. Jak znajdziesz taki plakat w dużej rozdzielczości, to łatwo można wszystko spisać.
Tu masz przykład znalezionego na szybko plakatu w tej tematyce w google: https://sglentertainment.files.wordpress.com/2014/05/godzilla-teaser-poster-2.jpeg
- Niestety po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, bo nie był mi potrzebny.


Biorąc pod uwagę, że tytuł na froncie jest tak ułożony z tym łukiem to na boku też może być inny napis - bo tego z frontu już nie da się zrobić na boku.
Nie do końca się z tym zgadzam. Możesz na grzbiecie zrobić prosty tytuł, ale używając tej samej czcionki i na pewno będzie to lepiej wyglądać.



Skup się na jednej okładce, bo robiąc kilka od razu, powielasz te same błędy. Dopracujesz pierwszą, to będziesz wiedział jak dalej działać.
Ciężko się odnieść do tego, co poprawiłeś, bo zastosowałeś się do niewielu rad. Z tyłu wyrównałeś screeny z obrazkiem z dołu i poprawiłeś opis. Oczywiście wygląda to lepiej, ale to tylko dwie poprawki z wielu, które powinny być zrobione. Na grzbiecie chyba zwiększyłeś nieco czcionkę, co dało efekt jeszcze większego przeładowania. Na froncie bardzo dobra zmiana ze spolszczeniem japońskich krzaczków. Tytuł wygląda całkiem fajnie :thu_ok: U góry można dodać imiona i nazwiska głównych aktorów.

Okładkę powinno się robić na szablonie. Gdy masz szablon z legalsem, logami itd. To wówczas widzisz, ile masz miejsca na grafikę i co Ci się tam zmieści, a tak, gdy upierasz się przy tym układzie, to ciężko Ci będzie pomieścić wszystko, czego brakuje.
Proponuję poczytać ten wątek: http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=9352 Od postu #13 ładnie jest wytłumaczone jak zacząć robić tył.

Maragast
13.01.2021, 01:19
Dobra to po kolei:

Skąd wniosek, że nie robię tej okładki na szablonie?
Mam szablon i przy kolejnych okładkach tylko zmieniam takie rzeczy jak tytuł na boku, numer i date, na tyle podmieniam fotki, opis i dane techniczne - wszystkie nowe elementy wstawiam w miejsce starych więc wykorzystuje szablon opracowany przy pierwszej okładce - naprawdę nie rozumiem o co jeszcze może chodzić z tym szablonem:mda:


FRONT:
- Generalnie mogę wypisać jakiś aktorów ale nie wiem czy jest sens bo w filmach z Godzillą nikt nie patrzy na aktorów i raczej nikt nie zna tych aktorów.
- Więc rozumiem, że front mogę zostawić.

BOK
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym bokiem - jak dla mnie to całość wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest kilka elementów (data, numer, japoński znaczek Godzilli), które będą się powtarzały na każdym boku przez co całość będzie fajnie wyglądała kiedy już wszystkie okładki staną obok siebie.
Co do czcionki to próbowałem dać tą, którą jest zapisany tytuł na froncie ale wyglądała gorzej - tytuł był mniej czytelny przy tych proporcjach, które są na boku.

TYŁ
Przeglądałem ten temat gdzie jest tak instrukcja jak projektować te okładki ale taki sposób na tylną okładkę w tym przypadku po prostu mi się nie podoba.
Naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać ale chcę właśnie osiągnąć taki efekt jaki jest
- żadnego obrazka w tle (bo niby co mam wstawić - Godzillę? jak na jej tle mam nanieść napisy?),
- układ zdjęć z filmu mi się podoba właśnie tak jak jest - dwa mniejsze u góry, na dole jedno wielkie, a pomiędzy nimi opis filmu.
Jeśli to zmienię to nie będzie już mój projekt okładki.

Spróbuję jakoś wkomponować tą stopkę w tył okładki ale potrzebuje pliku tej stopki, którą zrobiłeś.
Możesz mi go przesłać? Bardzo proszę. Jak już dostanę plik to postaram się coś wykombinować ale bez niego nie jestem w stanie nic zrobić.

Ja naprawdę chcę poprawić tą okładkę i skorzystać z Waszych sugestii - no właśnie skorzystać z sugestii odnośnie poprawienia tego projektu, a nie wskazówek jak zbudować z tego inny projekt - a nie które sugestią dotyczą właśnie całkowitej zmiany mojego projektu (np "te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką" - ja nie mówię, że to zła sugestia bo pewnie by to lepiej wyglądało - ale to już nie będzie mój projekt tylko osoby, która napisała tą sugestię).

scooter29
13.01.2021, 16:45
Skąd wniosek, że nie robię tej okładki na szablonie?
Mam szablon i przy kolejnych okładkach tylko zmieniam takie rzeczy jak tytuł na boku, numer i date, na tyle podmieniam fotki, opis i dane techniczne - wszystkie nowe elementy wstawiam w miejsce starych więc wykorzystuje szablon opracowany przy pierwszej okładce - naprawdę nie rozumiem o co jeszcze może chodzić z tym szablonem:mda:
No to masz zły szablon, co od początku próbuję Ci wytłumaczyć. Brakuje mnóstwa rzeczy, o których właśnie pisałem wcześniej.


FRONT:
- Generalnie mogę wypisać jakiś aktorów ale nie wiem czy jest sens bo w filmach z Godzillą nikt nie patrzy na aktorów i raczej nikt nie zna tych aktorów.
- Więc rozumiem, że front mogę zostawić.
Jest sens.


Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym bokiem - jak dla mnie to całość wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest kilka elementów (data, numer, japoński znaczek Godzilli), które będą się powtarzały na każdym boku przez co całość będzie fajnie wyglądała kiedy już wszystkie okładki staną obok siebie.
Niestety nie wygląda estetycznie. W poście #6 pisałem o japońskim TT. Pisałem też w poście #15 czemu grzbiet wygląda źle. Jest przeładowany, mało czytelny. Co więcej, jeśli do którejś części tytuł okaże się dłuższy, to będziesz miał problem, by go zmieścić.


Co do czcionki to próbowałem dać tą, którą jest zapisany tytuł na froncie ale wyglądała gorzej - tytuł był mniej czytelny przy tych proporcjach, które są na boku.
To szukaj innej czcionki. Może musisz zmienić proporcję. W pierwszym Twoim poście była podobna czcionka na froncie.


TYŁ
Przeglądałem ten temat gdzie jest tak instrukcja jak projektować te okładki ale taki sposób na tylną okładkę w tym przypadku po prostu mi się nie podoba.
Naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać ale chcę właśnie osiągnąć taki efekt jaki jest
- żadnego obrazka w tle (bo niby co mam wstawić - Godzillę? jak na jej tle mam nanieść napisy?),
- układ zdjęć z filmu mi się podoba właśnie tak jak jest - dwa mniejsze u góry, na dole jedno wielkie, a pomiędzy nimi opis filmu.
Jeśli to zmienię to nie będzie już mój projekt okładki.
Ja też naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać. Nie chodzi o tło ani o żaden efekt. Chodzi o to wszystko, co jest na dole. Poczynając od stopki poprzez specyfikację, loga, a na legalsie kończąc. Myślisz, że każdy grafik daje te informacje, bo mu się tak podoba. To nie musi Ci się podobać, to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka.
Wszystko, co sam zrobisz na okładce, zawsze będzie Twoje, a dostajesz tylko rady, jak zrobić, by ta okładka mogła być zaakceptowana na OM.


Spróbuję jakoś wkomponować tą stopkę w tył okładki ale potrzebuje pliku tej stopki, którą zrobiłeś.
Możesz mi go przesłać? Bardzo proszę. Jak już dostanę plik to postaram się coś wykombinować ale bez niego nie jestem w stanie nic zrobić.
Rozłożyłeś mnie tym na łopatki. Po pierwsze napisałem Ci, że po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, więc nie mam go, a skoro go nie mam, to logiczne jest, że nie mogę Ci go przesłać. Po drugie nie chcesz nic zmieniać, bo to nie będzie Twój projekt, ale stopkę napisana przez kogoś innego chętnie przyjmiesz. Po trzecie, jak to nie jesteś w stanie nic zrobić. Pokazałem Ci, jak powinna wyglądać stopka. Możesz sam to wszystko napisać, bo jak widzę, pisać umiesz. I po czwarte, ta stopka, którą ja napisałem, była pisana na szybko i najpewniej nie wszystko zostało na niej umieszczone. To był tylko przykład, jak mniej więcej powinna wyglądać.


Ja naprawdę chcę poprawić tą okładkę i skorzystać z Waszych sugestii - no właśnie skorzystać z sugestii odnośnie poprawienia tego projektu, a nie wskazówek jak zbudować z tego inny projekt - a nie które sugestią dotyczą właśnie całkowitej zmiany mojego projektu (np "te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką" - ja nie mówię, że to zła sugestia bo pewnie by to lepiej wyglądało - ale to już nie będzie mój projekt tylko osoby, która napisała tą sugestię).
Jakoś tego nie widać, byś chciał cokolwiek poprawić. Na temat tej sugestii też już Ci pisałem w poście #6 (Kolor tła i układ).



Czytają to wszystko, co napisałeś, przypomniało mi się pewne powiedzenie, które idealnie oddaje, to co myślę, a brzmi ono tak:
„Idź własną drogą, ignorując konwencjonalne mądrości. Jeśli wszyscy robią coś tak samo, masz szansę znalezienia miejsca dla siebie idąc w przeciwną stronę. Przygotuj się jednak na to, że mnóstwo ludzi machnie ręką i powie, że podążasz w złym kierunku”.

Maragast
14.01.2021, 01:58
"Ja też naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać. Nie chodzi o tło ani o żaden efekt. Chodzi o to wszystko, co jest na dole. Poczynając od stopki poprzez specyfikację, loga, a na legalsie kończąc. Myślisz, że każdy grafik daje te informacje, bo mu się tak podoba. To nie musi Ci się podobać, to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka."

Czyli nie ważne jest co JA chcę mieć na okładce tylko to co MUSZĘ tam dać bo tak?
Rozumiałbym to jakbym projektował oficjalne okładki do sprzedaży, a nie robione dla siebie.
No bo skoro dla siebie to robię tak jak mi pasuje. Jak nie lubię na okładkach logach i jakiś informacji, których i tak nie czytam to ich nie daje. Przynajmniej tak podszedłem do robienia tej okładki ale widać, że nie mogę zrobić okładki jak ja chcę tylko tak jak być musi. Ale dlaczego musi skoro to mój projekt i jest to okładka prywatna?

"to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka."

Acha, musi, bo tak.
Nie rozumiem tego no ale niech będzie.

Myślałem, że ta strona funkcjonuje na zasadzie, że ktoś robi okładki DLA SIEBIE, a umieszcza ją tu dlatego żeby się podzielić jakby ktoś chciał skorzystać.


"Rozłożyłeś mnie tym na łopatki. Po pierwsze napisałem Ci, że po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, więc nie mam go, a skoro go nie mam, to logiczne jest, że nie mogę Ci go przesłać."

Wybacz, jakoś umknęła mi ta informacja.

"Po drugie nie chcesz nic zmieniać, bo to nie będzie Twój projekt, ale stopkę napisana przez kogoś innego chętnie przyjmiesz."

Przyjmę projekt bo nie bardzo wiem jak to zrobić technicznie.

"Po trzecie, jak to nie jesteś w stanie nic zrobić. Pokazałem Ci, jak powinna wyglądać stopka. Możesz sam to wszystko napisać, bo jak widzę, pisać umiesz."

No właśnie o to chodzi, że nie koniecznie wiem jak to zrobić.
Może znasz photoshopa tak dobrze, że jesteś w stanie wszystko łatwo zrobić ale niestety ja nie jestem tak dobry - nie ogarniam wszystkich opcji tego programu, czasem muszę długo szukać sposobu jak coś zrobić, czasem czegoś nie potrafię zrobić bo nie jestem zawodowym grafikiem.

"Niestety nie wygląda estetycznie. W poście #6 pisałem o japońskim TT. Pisałem też w poście #15 czemu grzbiet wygląda źle. Jest przeładowany, mało czytelny."

To ja nie wiem jak to zrobić lepiej bo jak dla mnie to wcale nie wygląda źle, nie jest przeładowane ani mało czytelne.
Może zaproponuj coś bo ja naprawdę nie wiem co tu zrobić.

subwoofer
14.01.2021, 14:34
Stopkę aktorską możesz sobie sam napisać wystarczy zobaczyć na wzór co scooter Ci pokazał i wybrać jakąś czcionkę żeby w miarę pasowała i wpisywać obsadę trochę większą a wyrazy np. reżyseria, scenariusz itp. mniejszą i będzie ok

scooter29
14.01.2021, 16:28
Czyli nie ważne jest co JA chcę mieć na okładce tylko to co MUSZĘ tam dać bo tak?
Nie dlatego "bo tak", tylko, dlatego że takie tu panują zasady.


Rozumiałbym to jakbym projektował oficjalne okładki do sprzedaży, a nie robione dla siebie.
Do sprzedaży potrzebny jest kod kreskowy, którego nikt Ci nie każe dodawać.


No bo skoro dla siebie to robię tak jak mi pasuje. Jak nie lubię na okładkach logach i jakiś informacji, których i tak nie czytam to ich nie daje. Przynajmniej tak podszedłem do robienia tej okładki ale widać, że nie mogę zrobić okładki jak ja chcę tylko tak jak być musi. Ale dlaczego musi skoro to mój projekt i jest to okładka prywatna?
Wszystko to jest konieczne, by okładka mogła być u nas zaakceptowana. Jeśli po ukończeniu okładki chcesz się nią podzielić, to jest to konieczne. Na początku zadałem Ci pytanie, czy "chcesz poznać nasze zdanie, co sądzimy o tej okładce? Czy chcesz dostać rady jak ją ulepszyć? Odpowiedziałeś, że "jedno i drugie". To dostajesz te rady, a na to, że się z nimi nie zgadzasz, ja już nic nie poradzę. Może faktycznie zrób dla siebie, skoro nie akceptujesz zasad panujących na tej stronie.


Myślałem, że ta strona funkcjonuje na zasadzie, że ktoś robi okładki DLA SIEBIE, a umieszcza ją tu dlatego żeby się podzielić jakby ktoś chciał skorzystać.
Między innymi właśnie na takich zasadach działa ta strona, ale to nie znaczy, że przyjmujemy wszystkie okładki. Każda okładka musi spełniać pewne wymagania.


No właśnie o to chodzi, że nie koniecznie wiem jak to zrobić.
Może znasz photoshopa tak dobrze, że jesteś w stanie wszystko łatwo zrobić ale niestety ja nie jestem tak dobry - nie ogarniam wszystkich opcji tego programu, czasem muszę długo szukać sposobu jak coś zrobić, czasem czegoś nie potrafię zrobić bo nie jestem zawodowym grafikiem.
Jeśli napisałeś opis i tytuł, to możesz napisać też inne teksty, a jeśli nie wiesz, jak coś zrobić to się zapytaj zamiast snuć teorie na temat mojej wiedzy w obsłudze programu graficznego.


To ja nie wiem jak to zrobić lepiej bo jak dla mnie to wcale nie wygląda źle, nie jest przeładowane ani mało czytelne.
Masz zapisany cały grzbiet. Jeśli to nie jest dla Ciebie przeładowane, to nie wiem, ile jeszcze musiałoby się tam znaleźć, byś przyznał rację.


Może zaproponuj coś bo ja naprawdę nie wiem co tu zrobić.
Ależ zaproponowałem. Dałem trzy propozycje. Problem w tym, że nie chcesz z nich skorzystać, tylko wolisz dyskutować nad ich zasadnością.


Chciałem Ci pomóc, nakierowując Cię, co powinieneś zmienić. Jednak nic nie poradzę, że nie podobają Ci się moje rady, ani na to, że się nimi rozczarowałeś. Ja już nie będę się wymądrzał. Może inni Ci napiszą jakieś sugestie.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

GAROT
14.01.2021, 20:39
Czyli nie ważne jest co JA chcę mieć na okładce tylko to co MUSZĘ tam dać bo tak?
Rozumiałbym to jakbym projektował oficjalne okładki do sprzedaży, a nie robione dla siebie.
No bo skoro dla siebie to robię tak jak mi pasuje. Jak nie lubię na okładkach logach i jakiś informacji, których i tak nie czytam to ich nie daje. Przynajmniej tak podszedłem do robienia tej okładki ale widać, że nie mogę zrobić okładki jak ja chcę tylko tak jak być musi. Ale dlaczego musi skoro to mój projekt i jest to okładka prywatna?



Okładka do filmu jest dziełem które ma promować film, aby tak się stało musi mieć stopkę aktorska i loga informacyjne. Jezeli nie dasz creditsów ani loga to nie będzie okładka tylko jakis plakat czy coś innego. To ze nie jest do sprzedaży tylko do celów prywatnych nie zonacza aby z tego zrezygnować. Naszym celem na stronie jest robienie okładek lepszych niż te oficjalne.

Wszyscy koledzy chcą dla ciebie jak najlepiej i zrozum ze każda okładka zawsze ma credits i loga to jest taki standard wszędzie, nie tylko na naszej stronie. czy widziałeś w np. Empiku film na płycie gdzie nie ma creditsów albo logotypów tylko samo zdjęcie?
Okładki tutaj zamieszczone mają przypominać i wyglądać jakby trafiły do spzredarzy tylko graficznie i kompozycyjnie maja być możliwie jak najlepsze a to nie oznacza rezygnacji z powyższych rzeczy.

Maragast
17.01.2021, 21:06
"Wszyscy koledzy chcą dla ciebie jak najlepiej i zrozum ze każda okładka zawsze ma credits i loga to jest taki standard wszędzie"

Dobra, rozumiem :-)

"Nie dlatego "bo tak", tylko, dlatego że takie tu panują zasady."
"Między innymi właśnie na takich zasadach działa ta strona, ale to nie znaczy, że przyjmujemy wszystkie okładki. Każda okładka musi spełniać pewne wymagania."

Jasne - rozumiem już o co chodzi (wcześniej myślałem, że okładka jest po prostu dziełem autora wg jego wizji bez konieczności zgodności z zasadami.


Biorąc to wszystko pod uwagę mam pytania odnośnie tyłu - Co dokładnie musi tam być?

Pytam co musi bo osobiście nie lubię jak na okładce jest napaćkana masa znaczków i tekstu (a do tego tak małą czcionką, że czasem ciężko to przeczytać) i jedno czy tam dwa malutkie zdjęcia bo więcej się już nie zmieści gdyż większość miejsca zajęły jakieś loga i teksty, który i tak mało kto czyta.

Pytam też co dokładnie bo nie do końca rozumiem o jakie loga i creditsy chodzi.

Z tego co na razie zrozumiałem to musi być:
- opis filmu (u mnie jest tylko będę musiał go pomniejszyć i poprawić),
- date techniczne filmu - czas trwania, ścieżki dźwiękowe itp (też u mnie jest i to raczej poprawiać nie trzeba),
- fotki z filmy (są ale muszę to też poprawić),
- stopka autorska, której przykład kolega scooter29 przygotował,
- loga - zapewne logo TOHO, logo Blu-Ray, logo 1080p i zależnie od dźwięku logo DTS albo DD, może jeszcze info, ze dysk nie jest przeznaczony do wypożyczalni by wypełnić linijkę - czy coś jeszcze w tej kwestii???
- credits - o co tu chodzi? Czy o adres strony okładkomaniacy czy coś jeszcze???

Bo mam nadzieję, że takich elementów nie będę musiał dodawać:
- fragment jakiejś oficjalnej recenzji - bo tego nigdzie nie znajdę do wszystkich filmów - te filmy to nisza i do niektórych jedyne recenzje jakie istnieją to fanowskie, a z tego nie chciałbym nic wybierać,
- mam nadzieję, że nie musi być żaden napis w stylu "dysk przeznaczony jest do użytku prywatnego", który na oryginalnych okładkach daje się wręcz mikroskopijną czcionką bo i tak nikt tego nie będzie czytał.


W każdym razie na wstępnym okładce dolną część tyłu okładki planuję rozwiązać w ten sposób:
- dane techniczne filmy w tych zaokrąglonych prostokątach zostawić jak są - ewentualnie wywalić to najwyższe na którym jest oryginalny i angielski tytuł filmu - dajcie może znać co o tym myślicie - wydalić czy zostawić???
- nad danymi w rzędzie dać loga (Toho Company, Blu-ray itp.), adres strony w ramce (jak na innych okładkach) i co tam jeszcze z log i creditsów musi być,
- na logami dać stopkę autorską.

Jak zrobię tą część to pomyślę nad układem fotek i opisu - czyli tak jak sugerowaliście (najpierw to co musi być potem reszta ;)


Acha, jeszcze co do grzbietu:

"Masz zapisany cały grzbiet. Jeśli to nie jest dla Ciebie przeładowane, to nie wiem, ile jeszcze musiałoby się tam znaleźć, byś przyznał rację."

No tak - ale taki był właśnie mój zamysł by przestrzeń była zajęta.
Generalnie nie lubię jak tytuł filmu na boku jest tak mały, że nie da się go przeczytać bez podchodzenia do półki z filmami więc tak to rozplanowałem by było dobrze widoczne.
Wydrukowałem kilka okładek na próbę i ustawiłem obok siebie - podoba mi się jak na okładkach kolekcji są wspólne elementy (numer filmu, rok produkcji czy ten japoński zapis Godzilla).
Chciałem osiągnąć taki efekt jak na okładkach "Szybkich i Wściekłych" tego wydania: https://poral.eu/images/okladki_blu-ray/furious_seven_blu-ray.jpg

W po prostu cudownej okładce garota do Blade Runner 2049 te cały bok jest zajęty - u góry logo, zaraz potem tytuł, zaraz potem wielki obrazek i logo Blu-Ray
Chociaż u niego faktycznie tytuł jest mniejsza czcionką i odległości miedzy poszczególnymi elementami są większe przez co całość tak świetnie wygląda.

Spróbuję czcionkę na tytuł filmu zmniejszyć i dać większe odległość między tytułem filmu, a pozostałymi elementami - pasuje? ;)

Myślałem wcześniej by dać większą czcionką słowo Godzilla (by na każdej okładce było takie samo i w takim samym miejscu) ale niestety tak się nie da bo często są tytuły, które zaczynają się inaczej (Zniszczyć wszystkie potwory, Terror MechaGodzilli, Powrót Godzilli czy Powrót MechaGodzilli) albo mają odwrotny szyk (Mothra vs Godzilla czy King Kong wg Godzilla).


Jeszcze odnośnie stopki, którą zaproponował scooter29:
Chodzi mi dokładnie o to, że nie mam pojęcia jak zrobiłeś, że w ostatniej linijce zapis producent wykonawszy był w podwójnej linijce, a reszta dalej w pojedynczej - nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem ale po spojrzeniu na post 10 doskonale widać o co mi chodzi. Niby drobiazg ale naprawdę nie wiem jak to zrobić.

Ponadto ta stopka autorska jest niesamowicie czytelna (często na oryginalnych okładkach te stopki są tak ściskane i tak małe, że nie da się nic przeczytać, a w tej wszystko jest dobrze widoczne - idealnie dobrana czcionka i rozmiar by wszystko było czytelne.

Dlatego też prosiłem o przesłanie czcionki bo nie wiem czy dobiorę czcionkę i rozmiar by bylło to aż tak dobrze czytelne - szkoda, że skasowałeś ten plik.
Czy zatem mogę prosić o jakąś inną, dowolną stopkę z jakiejś Twojej okładki? Wtedy już sobie podmienię nazwiska twórców i będę miał super szablon stopki autorskiej.

rakord
18.01.2021, 10:36
Podstawowym błędem który moim zdaniem popełniasz jest to, że najpierw dałeś plakat , foty i tekst a teraz nie bardzo jest gdzie wsadzić stopkę i resztę elementów tzw. stałych. Koledzy dobrze piszą żebyś zdecydował się na użycie szablonu. Tam masz wszystkie potrzebne już stałe elementy rozmieszczone a to co zostaje zagospodarowujesz sobie wedle własnego uznania. I teraz pierwsza sprawa to pomysł i koncepcja na wygląd nie jednej okładki ale całej serii. Skoro to jest seria to robisz na jednym szablonie , Teraz przygotowanie materiałów. Okładka musi być spójna, Nie może być tak że plakat jest sobie a zdjęcia wyglądają jak z zupełnie innej bajki, całość musi się komponować i być spójna pod względem nasycenia barw i kolorystyki. Można zrobić tak że każda okładka będzie te parametry miała dobrane indywidualnie a można zrobić podobne we wszystkich np. tła. Luknij na serię Bondów Pytlaczka i już będziesz wiedział dużo na temat użycia szablonu. Po za grafiką inna sprawa to tekst. Trzeba go porządnie skorektorować i wyjustować żeby wyglądał na okładce schludnie. Czcionka i jej kolor zarówno w opisie filmu jak i na grzbiecie musi pasować do filmu i na grzbiecie dałbym raczej mniejszą Zamiast trzech fotek na tyle dałbym raczej jedną a pod nią pasek screanów. Wyglądało by to dużo ciekawiej. Fronty wyglądają jak dla mnie już nieźle. Tytuły ok. Na okładce Godzilla Vs Hedorah w górnym rogu po prawej ten niebieski znaczek jest do wywalenia. Do całej serii nie będzie pasowało jak będzie na jednej tylko już nie mówiąc o tym że wygląda raczej nieciekawie. To samo te żółte chińskie literki pod tytułem. Nie pasują. na przodzie przydał by się jakiś fajny tagline. Grzbiet. Zmniejszył bym czcionkę to raz , dwa to te ciemnoniebieskie chińskie znaczeki. Wyglądają fatalnie i szpecą całość. Zwłaszcza kolor ciemnoniebieski kompletnie tu nie pasuje. Tył okładki jak dla mnie całkiem do przerobienia jeśli nie chcesz żeby ci to potem w całości wyglądało jak tanie wydanie z Faktu.

Takie moje uwagi. Tylko nie pomyśl sobie że ci tu coś złośliwie piszę i się czepiam, fajnie że próbujesz coś zrobić i czegoś się nauczyć ale ta nauka to jest proces i inni żeby dojść do poziomu który prezentują w tej chwili dochodzili do niego latami. To się nie dzieje z dnia na dzień. Wszystko co piszę ja i koledzy nie ma na celu krytyki twojej pracy, to próba pomocy. Wierzę że będziesz w przyszłości robił okładki na poziome Kuby , Pytlaczka, Marcina czy bojki ale musisz też zrozumieć że to wymaga cierpliwości i lat nauki dlatego skoro dopiero zaczynasz to może skup się na zrobieniu jednej dopracowanej okładki do jednego tytułu a nie od razu do całej serii bo w ten sposób sam sobie utrudniasz. Takie moje zdanie. Życzę wytrwałości i wszystkiego dobrego.

Pozdro.

Maragast
18.01.2021, 13:31
No ja właśnie chcę zrobić teraz osobny szablon - na razie na tył.

Żeby było łatwiej to zacznę od zaprojektowania całkiem nowej okładki do jednego z kolejnych filmów - akurat do Filmów Godzilli z tzw. serii Heisei (są to filmy 16-22) są na prawdę świetne plakaty, które mają też swoje wersje bez żadnych napisów - https://coldfeet-space.nyc3.digitaloceanspaces.com/wsb/2019/05/heisei-001.jpg
Więc sprawa frontu jest tu stosunkowo prosta - biorę ten plakat, który mi się tak podoba i wrzucam na niego polski tytuł w podobnym układzie i podobnym kolerze jak był na oryginalnym plakacie.

Potem projektu od nowa tył - dlatego pytałem co musi być na tyle by mieć już wszystko tak jak powinno być zrobione.
Jak już będę miał szablon to zajmę się poprawieniem tych okładek do starszych filmów, które już mam zrobione (albo po prostu zrobieniu od nowa wykorzystując te elementy, które są OK - jak plakat z polskim tytułem.

Więc tak radziliście zajmę się szablonem nowej wersji - więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi na pytania o tył do nowego szablonu.
Może przekopiuje tą cześć postu 22 tutaj:


Biorąc to wszystko pod uwagę mam pytania odnośnie tyłu - Co dokładnie musi tam być?

Pytam co musi bo osobiście nie lubię jak na okładce jest napaćkana masa znaczków i tekstu (a do tego tak małą czcionką, że czasem ciężko to przeczytać) i jedno czy tam dwa malutkie zdjęcia bo więcej się już nie zmieści gdyż większość miejsca zajęły jakieś loga i teksty, który i tak mało kto czyta.

Pytam też co dokładnie bo nie do końca rozumiem o jakie loga i creditsy chodzi.

Z tego co na razie zrozumiałem to musi być:
- opis filmu (u mnie jest tylko będę musiał go pomniejszyć i poprawić),
- date techniczne filmu - czas trwania, ścieżki dźwiękowe itp (też u mnie jest i to raczej poprawiać nie trzeba),
- fotki z filmy (są ale muszę to też poprawić),
- stopka autorska, której przykład kolega scooter29 przygotował,
- loga - zapewne logo TOHO, logo Blu-Ray, logo 1080p i zależnie od dźwięku logo DTS albo DD, może jeszcze info, ze dysk nie jest przeznaczony do wypożyczalni by wypełnić linijkę - czy coś jeszcze w tej kwestii?
- credits - o co tu chodzi? Czy o adres strony okładkomaniacy czy coś jeszcze?

Bo mam nadzieję, że takich elementów nie będę musiał dodawać:
- fragment jakiejś oficjalnej recenzji - bo tego nigdzie nie znajdę do wszystkich filmów - te filmy to nisza i do niektórych jedyne recenzje jakie istnieją to fanowskie, a z tego nie chciałbym nic wybierać,
- mam nadzieję, że nie musi być żaden napis w stylu "dysk przeznaczony jest do użytku prywatnego", który na oryginalnych okładkach daje się wręcz mikroskopijną czcionką bo i tak nikt tego nie będzie czytał.


W każdym razie na wstępnym okładce dolną część tyłu okładki planuję rozwiązać w ten sposób:
- dane techniczne filmy w tych zaokrąglonych prostokątach zostawić jak są - ewentualnie wywalić to najwyższe na którym jest oryginalny i angielski tytuł filmu - dajcie może znać co o tym myślicie - wydalić czy zostawić?
- nad danymi w rzędzie dać loga (Toho Company, Blu-ray itp.), adres strony w ramce (jak na innych okładkach) i co tam jeszcze z log i creditsów musi być,
- na logami dać stopkę autorską.

Jak zrobię tą część to pomyślę nad układem fotek i opisu - czyli tak jak sugerowaliście (najpierw to co musi być potem reszta).

Maragast
18.01.2021, 14:13
Więc walczę z projektem nowego szablonu:

25698

Na front wstawiłem na szybko ten cudowny plakat filmu - z tytułem pobawię się potem.
Bok też na razie zostawiamy.

Na próbę wstawiłem jakieś loga + date filmy (było coś takiego na okładkach do serii X-Men) - na razie tyle mi przyszło do głowy.
Nad tym chcę dać stopkę autorską.

Tam wyżej napisałem kilka pytań o loga i stopkę - byłoby fajnie jakby się ktoś wypowiedział na ten temat.
Albo jakieś inne sugestie na tym etapie projektowania - bo tak szczerze to sam widzę, że nie wygląda to dobrze.:to_take_umbrage:


"Luknij na serię Bondów Pytlaczka i już będziesz wiedział dużo na temat użycia szablonu."

Nie wymagaj za dużo ode mnie - nie mam pojęcia nawet jak robić takie ramki jakie tam są, a po drugie pomysł takiego rozmieszczenia nie przyszedł mi nawet do głowy.
Tak samo podobają mi się okładki do serii X-Men pytlaczeka, Transformers subwoofera czy Mission Impossible Garota (mam je wszystkie na półce) ale coś takiego jest dla mnie nieosiągalne do wykonania - zresztą nawet nie bym nie wpadł na jedną dziesiątą rozwiązań jakie zostały w tych okładkach zastosowane.

rakord
18.01.2021, 16:33
Ten plakat mi też się bardzo podoba tylko teraz zamiast cudować na grzbiet cokolwiek to po prostu rozciągnij ten plakat na grzbiet i jako tło grzbietu będzie naprawdę bardzo ładnie wyglądać. Cyferki zrób w kolorze trochę jaśniejszym a te niebieskie piktogramy w kolorze ogona tego smoka , chodzi mi po ten odcień niebieskiego po krawędzi ogona bo tak jest zbyt jaskrawo chyba że na tyle dasz coś z identycznym niebieskim to może wtedy zostać a wtedy znacznik Blu-Ray też zrób na taki sam niebieski.

Maragast
18.01.2021, 16:51
Dzięki za sugestię chociaż ja bym wolał by wszystkie boki były identyczne - jak przy okładkach do X-Men pytlaczeka, Transformers subwoofera czy Mission Impossible Garota, a jak plakaty będę rozciągał na boki to już każda okładka będzie miała inny bok.
Ale bokiem zajmiemy się później ;)

Na razie chciałbym ten szablon ogarnąć pod tył - więc skupiam jak rozwiązać ten tył by to dobrze wyglądało - bo jak dodałem te loga to wcale nie wygląda to dobrze.

subwoofer
18.01.2021, 17:40
25699
taki szablon by Ci może pasował z logami tylko credit byś dodał

Maragast
18.01.2021, 17:55
W sumie to wygląda dużo lepiej niż to moje i powinno pasować do mojego zamysłu, więc jak najbardziej powinno pasować.
Dzięki bardzo.

Tylko teraz: co to jest credit? Logo producenta? Dobrze zgaduję? Bo widzę, że jest miejsce wolne na lewo od loga Dolby Digital więc chyba to jest miejsce na logo producenta.
W tej ramce nad znaczkiem Blu-ray mam wpisać adres strony?

Jak to rozwiążę to będę mógł się kombinować ze stopką autorską - ale tu też by mi się przydał jakiś wzór tak żebym sobie tylko informacje podmieniał.

subwoofer
18.01.2021, 18:13
credit to stopka aktorska a z lewej dasz kto to wydał, tylko musisz mieć ten szablon w PSD żebyś sobie mógł zmieniać.

Matush
18.01.2021, 21:40
@Maragast, możesz podać mi tytuły poszczególnych filmów z tej serii (najlepiej linki do filmweb lub IMdb ). Nie jestem w temacie tych filmów, ale spróbuję poszukać dla Ciebie jakieś materiały, które może by ci się przydały.

Maragast
18.01.2021, 23:20
Filmy mają różne wersję tytułów - ja podam jak tytuł oryginalny brzmi w wersji angielskiej oraz jakie są inne wersje pod którymi łatwiej można znaleźć film.

1. Godzilla (amerykańska wersja filmu to Godzilla King of The Monsters)
2. Godzilla Raids Again (amerykańska wersja filmu to Gigantis The Fire Monster)
3. King Kong vs Godzilla
4. Mothra vs Godzilla
05. Ghidorah, the Three-Headed Monster
06. Godzilla Vs. Monster Zero (amerykańska wersja filmu to Invasion of Astro-Monster)
07. Ebirah Horror of the Deep (amerykańska wersja filmu to Godzilla vs the Sea Monster)
08. Son of Godzilla
09. Destroy All Monsters
10. Godzilla's Revenge (amerykańska wersja filmu to All Monsters Attack)
11. Godzilla vs Hedorah
12. Godzilla vs Gigan
13. Godzilla vs Megalon
14. Godzilla vs Mechagodzilla
15. Terror of Mechagodzilla
16. Godzilla lub Return of Godzilla
17. Godzilla vs Biollante
18. Godzilla vs King Ghidorah
19. Godzilla vs Mothra
20. Godzilla vs Mechagodzilla 2
21. Godzilla vs Spacegodzilla
22. Godzilla vs. Destoroyah
23. Godzilla 2000
24. Godzilla vs Megaguirus
25. Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack
26. Godzilla x Mechagodzilla
27. Godzilla, Mothra, Mechagodzilla: Tokyo S.O.S.
28. Godzilla: Final Wars
29. Shin Godzilla

Choć nie wiem czy to się przyda - jak wpisuję tytuł filmy w przeglądarce to pojawia się masa screenów.

Maragast
19.01.2021, 00:00
Żeby praca nie stała w miejscu póki dostane potrzebne pliki do stopki postanowiłem pobawić się trochę z fotkami z filmy.
Zrobiłem taki BARDZO WSTĘPNY układ.

Ktoś powyżej poradził by nad stopką autorską dać pasek screenów, potem opis, a powyżej duże zdjecie.
Więc kombinowałem w tym stylu:
- dałem na górze wielkie zdjęcie ostatecznej formy Biolante - które moim zdaniem jest po prostu mega (generalnie lubię tego potwora),
- a niżej dałem pasek ze sceenami - jak radziliście.

25701

Faktycznie ten układ wygląda lepiej - jak się doda stopkę i opis to powinno być fajnie, choć też pewnie będzie sporo uwag by to wyglądało naprawdę dobrze.
Z tego co ja zauważyłem to nie wiem czy nie dać jakiejś ramki (czy raczej kreski na i pod paskiem screenów) bo widziałem, że przeważnie coś takie się daje - tylko nie wiem w jakim kolorze to dać by pasowało do całości? Szarym? Podpowiecie coś??????

Maragast
19.01.2021, 12:18
Właśnie otrzymałem stopkę z logami od subwoofera (za co bardzo dziękuję) ale okazuje się, że nie mam prawie żadnych czcionek,
Próbowałem jej wyszukać ale już pierwszej nie mogłem znaleźć - dlatego mam wielką prośbę o podesłanie brakujących czcionek

pytlaczek
19.01.2021, 20:06
Tu masz czcionki o które prosiłeś:

https://www.dropbox.com/s/gthe909uuqnvjph/Czcionki.rar?dl=0

Powodzenia z projektem! ;)

Maragast
19.01.2021, 20:54
Dzięki za czcionki - jak tylko coś zrobię to wrzucę ;)

Maragast
19.01.2021, 21:11
Poinstalowałem wszystko ale dalej mam braki - i to brakuje mi czcionek, którymi są zapisane wszystkie dane techniczne filmu więc nie bardzo mam co z tym dalej robić (to są właśnie te czcionki, których nigdzie nie mogłem znaleźć):

Maragast
20.01.2021, 01:00
Widzę, że na razie nikt nie odpisuje ale mam nadzieję, ze po dzisiejszej aktualizacji będzie co komentować.
Udało mi się w końcu znaleźć brakujące czcionki i zrobiłem coś takiego:

25705

Moje uwagi:

1. Trochę zmieniłem ten pasek z logami i danymi technicznymi filmu by mi bardziej pasował.

2. Mam problem ze stopką autorską - nie bardzo znam angielski więc nie wiem co dokładnie w jakich miejscach podmienić, a nie mogę zmienić napisów na polskie gdyż nie ogarniam jak ta stopka jest zrobiona - nie mogę zmienić tych angielskich opisów na Polskie bo one są jakby wklejone i nie ogarniam tego. Byłbym wdzięczny za wskazówki gdzie mam jeszcze co wstawić.

3. Opis filmu to kolejny problem - nigdzie nie ma jakieś oficjalnego i fajnego opisu tego filmu, a ciężko jest samemu coś napisać.

4. Czy pasek screenów dać w jakąś ramkę? albo dać linię nad i pod screenami? Widziałem takie zabiegi w większości okładek ale nie bardzo kumam jakie kolory wybrać by było dobrze.

5. Kombinuje też z bokiem - znalazłem czcionkę do Godzilli i zmieniłem trochę układ boku - choć napis "biolante" jest trochę za mały - chyba lepiej będzie dać w jednej linii cały tytuł z VS zamiast kontra - jak sądzicie???


Generalnie czegoś na tym tyle brakuje ale naprawdę nie wiem czego.

subwoofer
20.01.2021, 09:12
https://www.imdb.com/title/tt0097444/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast
na tej stronce masz wszystko potrzebne do napisania stopki, co do ramek na zdjęcia ja bym dał w kolorze zielonym nawiązanie do koloru frontu i te krzaczki japońskie na grzbiecie też raczej jak chcesz zostawić to w innym kolorze ten nie pasuje wcale.

Maragast
20.01.2021, 13:45
Kombinowałem z obrysami wokół screenów ale w zielonym kolorze tak średnio pasowały więc dałem kolor z danych technicznych filmu i logosów (zresztą inne plakaty mają inną paletę barw więc do kolejnych okładek by nie pasowały zielone ramki, a mi też chodzi by tyły zawsze były podobne).
Oprócz tego dodałem napis na froncie na wzór napisu na oryginalnym plakacie (dodałem tylko obrys bo bez niego trochę się to zlewało z tłem).
Tytuł filmu dałem trochę mniejszy w jednej linijce - wielkość jest tak dopasowana, że dłuższe tytuły filmu też powinny się zmieścić.

25706

Mam problemy ze stopką bo nie wiem jak mogę edytować opisy funkcji - one są jakby dziwnie wklejone więc nie mogę powiedzmy zmienić "Produced by" na "associate producer" (bo tak jest w tym linku, który mi dostałem).
Chciałbym też coś zamienić - powiedzmy w danych do Godzilli nie ma czegoś takiego jak "art director" więc chciałbym wstawić zamiast tego "Costume Design by" ale nie wiem jak to zrobić bo nie można edytować tych opisów, co są napisane małą czcionką (od razu zaznacza się cały napis i mogę co najwyżej go usunąć ale nie mogę go zmienić).
Chciałbym też dodać do obsady nazwiska osób grających potwory wg takiego wzoru: Kenpachiro Satsuma as Gojira - oczywiście "as Gojira" tą mniejszą czcionką ale znowu nie wiem jak to zrobić.
Dacie jakieś wskazówki jak edytujecie te stopki autorskie??


PS te niebieskie krzaczki na boku naprawdę mi się podobają i tego elementu nie chcę już zmieniać.

subwoofer
20.01.2021, 14:36
Te napisy działają na zasadzie, że je zaznaczasz i wciskasz klawisz np.p i zmienia się na inny napis( ciężko mi Ci tak wytłumaczyć)

Maragast
20.01.2021, 15:01
Dobra rozumiem już ale to i tak mi nic nie daje bo jak zaznaczam i wciskam p to zmienia mi się napis na jakiś inny - a czy można zaznaczyć i wpisać tam coś swojego???

subwoofer
20.01.2021, 16:09
Nie

pytlaczek
20.01.2021, 17:44
Edytowanie stopki masz tu:

https://www.dropbox.com/s/erkcwr8tpyxf3i8/credits%20mapowanie.pdf?dl=0

możesz podmieniać sobie nazwy jeżeli tylko stopka napisana jest czcionką Universal lub Steeltongs

subwoofer
20.01.2021, 17:50
o widzisz nie wiedziałem tego:-(:thu_ok:dzięki

Maragast
20.01.2021, 17:59
Dziękuję bardzo za info.

A co do samej okładki to co sądzicie???
Ja myślę, że wyszyszło naprawdę spoko - faktycznie dużo lepiej niż pierwotna wersja.

subwoofer
21.01.2021, 09:37
Opis mógłbyś poprawić, żeby nie dzielić wyrazów na końcu linijki
I brakuje mi jakiejś tekstury na tym czarnym tle, front jest cały w grafice a tył czarny może coś w tym stylu byś pokombinował
25721

Maragast
21.01.2021, 11:15
Nie kombinowałem wcześniej bo nie umiem czegoś takiego rodzić - nie mam pojęcia jak to zrobiłeś i nie mam pojęcia ja miałbym to zrobić.
A jeśli dać tło do tej okładki to trzeba by też dać tło do innych okładek - jakie tło wtedy zrobić do kolejnego filmu, którego plakat wygląda tak:
https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/ada6b51d-2399-4751-a164-2c03ff1b65fe/danlvis-161910e5-9bdf-49f4-bb3c-83de1b12e76c.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJ IUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjph cHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvYWRhNmI1MWQtMj M5OS00NzUxLWExNjQtMmMwM2ZmMWI2NWZlXC9kYW5sdmlzLTE2 MTkxMGU1LTliZGYtNDlmNC1iYjNjLTgzZGUxYjEyZTc2Yy5wbm cifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9h ZCJdfQ.xEn71gSsHqp8y_aM2tdszk1F9qmD2pQitZWZOXEPzIQ

A może jakieś uniwersalne tło dla wszystkich filmów kolekcji - tylko, że ja nie mam pojęcia jak to zrobić.

Maragast
21.01.2021, 11:40
Nie działa to u mnie - robię wszystko wg instrukcji - trzymam ten alt, wpisuję wskazane cyfry, a zamiast odpowiedniego zapisu wyskakuje mi takie coś (to dziwne r z kreseczką):

25722

Ech, naprawdę mam już dojść walki z tą stopką - chyba po prostu usunę te rzeczy, których nie ma w filmie z mojej okładki i nie będę dodawał żadnych dodatkowych bo i tak nikt tego nie będzie czytał.

Generalnie też mnie już męczy już opracowywanie tej okładki - ja zacząłem wprowadzać poprawki, o których pisaliście wcześniej to już prawie nikt nie komentuje (chyba się wszyscy obrazili, że ciężko mi było zastosować się do sugerowanych poprawek) - zamiast czekać kolejne dni aż ktoś coś napiszę wolałbym skończyć tą okładkę i zająć się następną bo to jest seria aż 29 filmów i chciałbym trochę szybciej ogarnąć do niej te okładki.

Zatem ważne pytanie: czy ta okładka spełnia już wszystkie wymagania by umieścić ją na tym serwisie???

subwoofer
21.01.2021, 11:51
Ja te tło znalazłem tak na szybkiego w google ale można dać w róznych kolorach ten drugi plakat masz bardziej w niebieskim to można zmienić tło z tyłu na niebieski. Ja napisałem tylko że plakaty na front masz bardzo fajne i dużo grafiki na nich jest więc może lepiej by było dać na tyle też ale to już Twój wybór. Masz tu w psd
https://www.sendspace.com/file/g99o62

Dopracujesz ją to z następnymi pójdzie bardzo szybko, naprawdę nieraz warto dłużej robić pierwszą żeby kolekcja wyszła później super.

Maragast
21.01.2021, 12:19
Z tymi tłami to nawet fajnie by było ale wolałbym, żeby to było jedno tło do wszystkich okładek (jak przykładowo kolekcja Mission Impossible Garota czy X-Men Pytlaczeka).
Tylko nie wiem czy dobierze się coś do tych starszych plakatów - tu wstawiany wcześniej:

25723

Jakby dało się dobrać tło do wszystkich okładek identyczne to byłoby fajnie ale nie wiem czy jest to możliwe.
Ta czerń jest chyba najbardziej uniwersalna - przynajmniej ja nie wykombinuję nic lepszego.

Jak coś to tu jest wersja okładki z poprawioną stopką na tyle na ile byłem w stanie:

25724

Nie bardzo wiem o co chodziło tutaj:
"Opis mógłbyś poprawić, żeby nie dzielić wyrazów na końcu linijki"

Czy mam po prostu przenieść dzielone wyrazy do kolejnej linijki? Wtedy powiększą się strasznie odległości pomiędzy wyrazami.
Czy mam tak układać opis by wszystkie wyrazy mieściły się w linijce bez podziału? Kurczę - taka opcja jest bardzo trudna bo już nad tym opisem męczyłem się strasznie długo, a i tak nie jestem zadowolony (ale już nie wiem co jeszcze mógłbym poprawić.

W sumie opis i stopka wymęczyły mnie najbardziej przy projekcie tej okładki.

subwoofer
21.01.2021, 13:18
w opisie możesz w 1 i 2 linijce trochę zwęzić powinno wejść całe słowo, a w 5 przenieść ostatni wyraz w następną linijkę

scooter29
21.01.2021, 14:17
Na pewno nikt się nie obraził. Może po prostu nie każdy ma czas. Trzeba też szczerze powiedzieć, że niestety opornie Ci idzie stosowanie się do większości rad, jakie są Ci udzielane i to też może niektórych zniechęcać. Dobrym przykładem będą tu te nieszczęsne japońskie krzaki, które uparcie chcesz mieć na grzbiecie. Wszyscy o tym Ci już pisali. Ile można to w kółko wałkować. Pisałeś, że to jest japoński tytuł. Ja nie znam japońskiego, ale pokazałeś już kilka okładek z tej serii i na wszystkich są te same znaki, więc albo to nie jest tytuł filmu, albo masz go źle zapisany, bo nie wyobrażam sobie, by w jakimkolwiek języku wszystkie tytuły były zapisywane tak samo. Inną kwestią jest ich kolor, który do niczego nie pasuje.

Niestety okładka nie spełnia jeszcze wymogów OM. Zaczynając swoją przygodę z okładką i wybierając od razu tak dużą kolekcję, rzuciłeś się na bardzo głęboką wodę. Znacznie łatwiej, byłoby zacząć od pojedynczej okładki, o czym już ktoś wcześniej pisał.

Jeśli chodzi o stopkę, to wydaje mi się, że masz problem z jej poprawnym napisaniem, ponieważ czcionka nie jest spolszczona. Wysłałem Ci spolszczoną czcionkę na PW.

Z tyłu na dole masz teraz ładnie wszystko ułożone, ale są drobne błędy. By wszystko było poprawnie napisane, to w języku polskim są pewne zasady pisowni. Przymiotniki utworzone od nazw kontynentów, miejscowości, o ile nie wchodzą one w skład nazw własnych (np. Unia Europejska), piszemy małą literą, np. język polski, moda francuska, klimat europejski.
Teksty w ramce wymagają drobnej poprawy:
- Masz 104 Min. - Powinno być z małej litery: 104 min.
- Masz Japoński DTS-HD Master Audio - Powinno być z małej litery: japoński DTS-HD Master Audio
- To samo w przypadku napisów. Masz: Polskie - Powinno być: polskie

Jeśli nie rozumiesz prostego stwierdzenia, jakim jest "nie dzielić wyrazów na końcu linijki" to naprawdę nie wiem jak można jaśniej to napisać.
Na końcu każdej linijki nie dzielimy słów ani nie zostawiamy pojedynczej litery typu: "z" lub "i"
Zanim zaczniesz pisać opis zaznaczasz ikonkę "T" (tekst). Potem trzymając lewy przycisk myszki zaznaczasz pole na którym ma być opis. Do równego zaznaczenia możesz wykorzystać linie pomocnicze. W tak zaznaczonym obszarze po wpisaniu tekstu będziesz mógł wyjustować opis. Opis justuje się klikając "A" (typografia) > Akapit > pierwsze ikonka w kreseczki od prawej (Justowanie).

Tak to w skrócie wygląda od strony technicznej, a nad grafiką jest jeszcze dużo pracy przed tobą.

Maragast
22.01.2021, 01:04
"Na pewno nikt się nie obraził. Może po prostu nie każdy ma czas. Trzeba też szczerze powiedzieć, że niestety opornie Ci idzie stosowanie się do większości rad, jakie są Ci udzielane i to też może niektórych zniechęcać. Dobrym przykładem będą tu te nieszczęsne japońskie krzaki, które uparcie chcesz mieć na grzbiecie. Wszyscy o tym Ci już pisali. Ile można to w kółko wałkować."

No tak - po części racja - ale po części, bo jak już wyjaśniliście, że okładka musi spełniać pewne zasady by ją tutaj umieścić to zrozumiałem Was i się zastosowałem do tych zasad i wskazówek:
- dodałem logosy i poprawiłem dane techniczne,
- umieściłem stopkę z twórcami filmu,
- dodałem pasek screenów by lepiej pasował do nowego szablonu, a większe zdjęcie dałem u góry - to wszystko wg Waszych zaleceń
Wręcz zrobiłem całkiem nowy szablon na tył okładki - tak jak radziliście.


Ja też proszę byście zrozumieli mnie w pewnych sprawach bo w pierwszym rzędzie okładka ma być dla mnie prawda?
Co ja poradzę na to, że ten japoński zapis mi się podoba, a Wam nie? Jakbyście mieli swoją wizję, która się komuś innemu nie podoba to czy byście ją tak łatwo zmienili???
Rozumiem, że tył musi spełniać pewne zasady - rozumiem już to i dlatego go zmieniłem tak jak radziliście.
Więc proszę także byście czasem zrozumieli mnie - wydrukowałem próbną wersję okładki i jak postawiłem na półce to naprawdę podoba mi się jak całość wygląda - razem z tymi znaczkami.

Scooter - powiedz sam - czy jeśli mi się to podoba i nie łamie żadnych wymogów (jak w przypadku tyłu, na którym czegoś brakowało) to czy nie jest to wystarczający powód by to zostawić nawet jeśli większości się nie podoba???

Generalnie chyba taka jest rola rad, że można je przyjąć albo można je odrzucić, prawda? Tym rada rożni się od jakiejś zasady - jest dobrowolna.

Przykładowo subwoofer radził zmienić tło tyłu na zielone - na wzór tego z okładki. Naprawdę bardzo dobra rada i pewnie by to świetnie wyglądało.
Dlaczego jednak jej nie przyjąłem? Bo chcę by cała kolekcja miała ten sam wzór tyłu tak samo jak przytoczone przeze mnie świetne okładki do Mission Impossible Garota czy X-Men Pytlaczeka (pewnie gdyby im ktoś doradził by zmienić kolor tła poszczególnej okładki to też by zostawili by kolekcja była jednolita).
Teraz nie chodzi o to, że nie doceniam rady subwoofera - przeciwnie jestem mu wdzięczny za okazaną pomoc i komentarze - ale po prostu nie każda rada musi być przyjęta bo jest dobrowolna prawda?

Zresztą subwoof chyba doskonale to rozumie bo sam napisał:

"Tu nie chodzi czy mi się spodobała tylko pytałeś o jakieś sugestie, więc Ci napisałem co bym zmienił. Ale to Twój projekt możesz zostawić tak jak zrobiłeś, choć nieraz niektóre sugestie mogą pomóc. Dodaj na tyle to co scooter ci napisał czyli stopkę aktorską, logo wytwórni itp."

Scooter - jak radziłeś by dać taką samą czcionkę na froncie i na boku to tak zrobiłem ;)

No to chyba o to chodzi z radami - jedne się przyjmie inne nie.


"Pisałeś, że to jest japoński tytuł. Ja nie znam japońskiego, ale pokazałeś już kilka okładek z tej serii i na wszystkich są te same znaki, więc albo to nie jest tytuł filmu, albo masz go źle zapisany, bo nie wyobrażam sobie, by w jakimkolwiek języku wszystkie tytuły były zapisywane tak samo."

Chodziło mi, że to jest japoński zapis słowa Godzilla (czyli tytułu pierwszego filmu - zresztą wszędzie gdzie Godzilla pojawia się w tytule to się pojawia ten zapis) - może źle to wyjaśniłem przepraszam.
To jest kolekcja Godzilli więc dlatego zamieściłem na boku japoński zapis słowa Godzilla - by podkreślić, że jest to właśnie kolekcja Godzilli. I jak wspomniałem podoba mi się ten zabieg.


"Inną kwestią jest ich kolor, który do niczego nie pasuje."

Rozumiem - więc na jaki kolor to zmienić by bardziej pasowało??? Sprawdzę każdą opcję o ile będzie mi się bardziej podobała to zostawię ;)


"Jeśli chodzi o stopkę, to wydaje mi się, że masz problem z jej poprawnym napisaniem, ponieważ czcionka nie jest spolszczona. Wysłałem Ci spolszczoną czcionkę na PW."

Odebrałem ale już dziś nie dałem rady sprawdzić.
Dzięki za plik.


"Z tyłu na dole masz teraz ładnie wszystko ułożone, ale są drobne błędy. By wszystko było poprawnie napisane, to w języku polskim są pewne zasady pisowni. Przymiotniki utworzone od nazw kontynentów, miejscowości, o ile nie wchodzą one w skład nazw własnych (np. Unia Europejska), piszemy małą literą, np. język polski, moda francuska, klimat europejski.
Teksty w ramce wymagają drobnej poprawy:
- Masz 104 Min. - Powinno być z małej litery: 104 min.
- Masz Japoński DTS-HD Master Audio - Powinno być z małej litery: japoński DTS-HD Master Audio
- To samo w przypadku napisów. Masz: Polskie - Powinno być: polskie"

Tak, tak - znam zasady pisowni. Po prostu myślałem, że zapis w oddzielnej linijce (i osobne kratce tabelki) mam potraktować jak zapis na początku zdania (tak jak zapis "Kolor" czy "Widescreen" są zapisane z dużej litery).
Teraz rozumiem, że się myliłem i poprawie to.


"Zaczynając swoją przygodę z okładką i wybierając od razu tak dużą kolekcję, rzuciłeś się na bardzo głęboką wodę. Znacznie łatwiej, byłoby zacząć od pojedynczej okładki, o czym już ktoś wcześniej pisał."

Zacząłem od tego bo to mnie interesuje i akurat to chcę zrobić po prostu nie ma żadnej pojedynczej okładki, którą bym chciał zrobić.
Po Kolekcji Godzilli chciałem zrobić też w podobnym stylu okładki do serii nowych filmów z potworami (Godzilla, Kong: Wyspa Czaszki, Godzilla II: Król Potworów i Godzilla VS Kong jak już wyjdzie) według jednego schematu bo czegoś takiego jeszcze nie ma. Ewentualnie też okładki do serii Gamery (ale to jeszcze większa nisza niż Godzilla).
Na przyszłość marzy mi się też seria okładek wg jednego schematu do filmów historycznych (Aleksander, Gladiator, Waleczne serce) i wojennych (Szeregowiec Ryan, Midway) - ja wiem, że sporo okładek do tych filmów jest ale mi chodzi by wszystkie były wg jednego schematu.
Więc sam widzisz, że nie mam w sferze zainteresowań okładek do pojedynczych filmów.


Ale się rozpisałem, chyba już za dużo.
Więc na koniec po prostu krótko napiszę tylko, że dziękuję za wszystkie rady i wypowiedzi w tym temacie - niezależnie czy przyjęte czy nieprzyjęte, bo wszystkie dały mi do myślenia i wiele spraw już lepiej rozumiem. I też sporo rad zastosowałem w swoim projekcie.

Maragast
22.01.2021, 11:17
Jeśli chodzi o stopkę, to wydaje mi się, że masz problem z jej poprawnym napisaniem, ponieważ czcionka nie jest spolszczona. Wysłałem Ci spolszczoną czcionkę na PW.


No cóż - ta czcionka też nie działa poprawnie - jak próbuję coś wstawić z altem to wychodzi to samo dziwne R z kreseczką co wcześniej (choć dałem tu screena z poprzedniej czcionki bo nie było sensu robić nowego - przy tej spolszczonej czcionce wychodzi dokładnie identyczny symbol):

25725

Więc zostaje przy poprzedniej - lepiej wygląda bo jest trochę ciaśniejsza i całość fajniej się komponuje, a z tego co widziałem część okładek na serwisie ma stopki nie spolszczone (przykładowo X-Men Pytlaczeka) więc zakładam, że panuje dowolność w tej kwestii.


Poprawiłem te dane techniczne w tabelce oraz opis (choć moim zdaniem bez przenoszenia wygląda gorzej bo raz są większe, a raz mniejsze odległości między wyrazami no ale skoro tak ma być to tak zrobiłem):

25727

Czy coś jeszcze jest do poprawy w tej okładce by mogła ona być umieszczona na tym serwisie??????


PS Edytowałem ten post i podmieniłem zdjęcie okładki i wtedy to drugie (które usunąłem) też pojawiło się pod tym nowym - czy można to jakoś usunąć???

scooter29
22.01.2021, 15:26
Litości. Znów to samo. Czy za każdym razem przy każdej sugestii będziemy dyskutować w nieskończoność o jej zasadności? Nie wiem, czy uda mi się odnieś do wszystkiego, ale w zasadzie na większość tych pytań już zostały udzielone odpowiedzi, tylko Ty ich nie przyjmujesz i prowadzisz ciągłą dyskusję. Ostatni raz tłumacze to samo, bo ile można pisać o tym samym.



No tak - po części racja - ale po części, bo jak już wyjaśniliście, że okładka musi spełniać pewne zasady by ją tutaj umieścić to zrozumiałem Was i się zastosowałem do tych zasad i wskazówek:
- dodałem logosy i poprawiłem dane techniczne,
- umieściłem stopkę z twórcami filmu,
- dodałem pasek screenów by lepiej pasował do nowego szablonu, a większe zdjęcie dałem u góry - to wszystko wg Waszych zaleceń
Wręcz zrobiłem całkiem nowy szablon na tył okładki - tak jak radziliście.
Czyli zrobiłeś tylko podstawy. To nic nadzwyczajnego. To musi być.



Ja też proszę byście zrozumieli mnie w pewnych sprawach bo w pierwszym rzędzie okładka ma być dla mnie prawda?

Więc proszę także byście czasem zrozumieli mnie - wydrukowałem próbną wersję okładki i jak postawiłem na półce to naprawdę podoba mi się jak całość wygląda - razem z tymi znaczkami.
Rozumiemy, dlatego pisałem wcześniej, że może po prostu zrób tylko dla siebie, skoro Twoja wizja na okładkę nie pokrywa się z wymogami OM.



Co ja poradzę na to, że ten japoński zapis mi się podoba, a Wam nie? Jakbyście mieli swoją wizję, która się komuś innemu nie podoba to czy byście ją tak łatwo zmienili???
Jeśli wszyscy, by tak twierdzili to na pewno tak. Już takie przypadki były i zazwyczaj albo grafik zastosował się do sugestii, albo zrobił dwie wersje.



Rozumiem, że tył musi spełniać pewne zasady - rozumiem już to i dlatego go zmieniłem tak jak radziliście.
Obawiam się, że nadal nie rozumiesz. Przynajmniej tak wynika z tego, co ogólnie piszesz. Nie tylko tył musi spełniać wymogi, ale cała okładka.



Scooter - powiedz sam - czy jeśli mi się to podoba i nie łamie żadnych wymogów (jak w przypadku tyłu, na którym czegoś brakowało) to czy nie jest to wystarczający powód by to zostawić nawet jeśli większości się nie podoba???
A skąd pomysł, że "to" spełnia wymogi. Gdyby okładka spełniał wymogi, zostałaby zaakceptowana.



Generalnie chyba taka jest rola rad, że można je przyjąć albo można je odrzucić, prawda? Tym rada rożni się od jakiejś zasady - jest dobrowolna.
Wszystkie udzielane Ci rady są po to, by okładka była jak najlepsza i mogła być zaakceptowana. Jeśli odrzucasz rady, to zrób po swojemu, ale tak by spełniało to wymogi OM, bo teraz nie spełnia.



Scooter - jak radziłeś by dać taką samą czcionkę na froncie i na boku to tak zrobiłem ;)
I co. Jak zastosowałeś się do podstawowej rady, to do reszty nie musisz, bo już poszedłeś na ustępstwa.



No to chyba o to chodzi z radami - jedne się przyjmie inne nie.
Trochę więcej pokory. Tak to może powiedzieć doświadczony grafik, który może zrobić coś lepiej. Nikt od Ciebie nie wymaga, nie wiadomo czego. Już na początku w poście #6 pisałem, że wszystkie rady są kosmetyczne.



Chodziło mi, że to jest japoński zapis słowa Godzilla (czyli tytułu pierwszego filmu - zresztą wszędzie gdzie Godzilla pojawia się w tytule to się pojawia ten zapis) - może źle to wyjaśniłem przepraszam.
To jest kolekcja Godzilli więc dlatego zamieściłem na boku japoński zapis słowa Godzilla - by podkreślić, że jest to właśnie kolekcja Godzilli. I jak wspomniałem podoba mi się ten zabieg.
I bez tego będzie doskonale wiadomo, że to kolekcja Godzilli. Poza tym, jeśli te znaki to słowo Godzilla, tym bardziej nie trzyma się to kupy. Czyli tytuł mam czytać "Godzilla Godzilla vs Biolante". Dla mnie to jakaś pokrętna logika.



Rozumiem - więc na jaki kolor to zmienić by bardziej pasowało??? Sprawdzę każdą opcję o ile będzie mi się bardziej podobała to zostawię ;)
No właśnie nie rozumiesz. Tak jesteś zafiksowany na tym punkcie, że wszystko opacznie rozumiesz. Ja nie proponowałem zmiany koloru, a usunięcie tego całkowicie.



Czy coś jeszcze jest do poprawy w tej okładce by mogła ona być umieszczona na tym serwisie??????
Bardzo dużo jest jeszcze do poprawy. Cały czas skupiamy się na podstawach, a jest jeszcze sporo pracy z grafiką. Pisałem już o tym w poście #6.



PS Edytowałem ten post i podmieniłem zdjęcie okładki i wtedy to drugie (które usunąłem) też pojawiło się pod tym nowym - czy można to jakoś usunąć???
Tak, można. Gdybyś usunął poprzednią wersję, to by jej nie było. Została i dlatego są obie.



Poprawiłem te dane techniczne w tabelce oraz opis (choć moim zdaniem bez przenoszenia wygląda gorzej bo raz są większe, a raz mniejsze odległości między wyrazami no ale skoro tak ma być to tak zrobiłem):
Tak ma być. Na tym polega justowanie tekstu.



Dopuszczamy stopkę w języku angielskim. Jednak głównie to się zdarza w angielskojęzycznych filmach, a skoro to film japoński, to proponowaliśmy Ci napisanie stopki po polsku.

rakord
22.01.2021, 17:47
Napiszę, może niezbyt kurtuazyjnie ale za to myślę zrozumiale.

Jeśli tworzysz okładkę z myślą, że ma ona być tylko dla Ciebie tylko Tobie się podobać i na pewne rzeczy nie musisz zwracać uwagi bo Ci się nie chce albo uważasz że to dla Ciebie zbyt trudne to pytając o radę grafików rób to na PW. Na pewno pomogą.

Ten wątek na forum założony jest po to aby grafik zrobił okładkę zgodną ze wszystkimi standardami, którą można będzie umieścić w galerii.

Każdy rozumie, że nie od razu Kraków zbudowano i nie od razu zrobisz okładkę na poziomie jaki prezentuje np. Marcin, jeśli w ogóle kiedykolwiek do tego poziomu uda Ci się chociaż zbliżyć.

Żeby okładka została zaakceptowana musi spełniać wymogi stronki, które są jasno określone. Tu musisz zrobić tak jak być powinno czy Ci się chce, podoba, czy nie i nie ma dyskusji. Reszta to Twoja inwencja i praca nad techniką.

Jeśli od razu wyszedłeś z założenia, że wymagania są ale Ty i tak zrobisz jak uważasz to zrób sobie w domu tę okładkę dla siebie, w razie czego zapytaj o jakieś szczegóły na PW któregoś z grafików i nie ładuj tego do PWT bo to nie ma sensu i nie od tego jest ten dział.


Pozdro.

Maragast
25.01.2021, 12:55
Hmm, nie pisałem wcześniej bo czekałem czy ktoś jeszcze coś dopisze ale chyba już czas najwyższy odnieść się do ostatnich wypowiedzi:

"Obawiam się, że nadal nie rozumiesz. Przynajmniej tak wynika z tego, co ogólnie piszesz. Nie tylko tył musi spełniać wymogi, ale cała okładka.
A skąd pomysł, że "to" spełnia wymogi. Gdyby okładka spełniał wymogi, zostałaby zaakceptowana.
Wszystkie udzielane Ci rady są po to, by okładka była jak najlepsza i mogła być zaakceptowana. Jeśli odrzucasz rady, to zrób po swojemu, ale tak by spełniało to wymogi OM, bo teraz nie spełnia."


Moment, moment bo faktycznie nie rozumiem.
Napisaliście mi wcześniej co dokładnie okładka musi zawierać by spełniać wymogi - WSZYSTKO to co wymieniliście ja wprowadziłem, a teraz piszesz, że dalej nie spełnia wymogów.
To ja już nie wiem o co chodzi.
Jakich wymogów znowu nie spełnia?
Co jeszcze mam tu zmienić by okładka spełniała wasze wymogi?

Chyba, że kwestie japońskiego zapisu na boku, który się nie podoba traktujecie jako wymóg - jeśli tak to przepraszam bo ja to co pisaliście wcześniej traktowałem jako kwestie indywidualnego podobania się (bo cała dyskusja toczyła się wokół tego czy się to podoba czy nie, czy wygląda to dobrze czy nie itp.), a kwestia indywidualnego podobania trudno traktować jako wymóg bo ktoś napisze, że nie podoba mu się plakat na froncie, a ktoś inny, że mu się podoba - i co wtedy z tym zrobić?

Jak źle do tego podchodziłem to przepraszam.
Dajcie znać jakich jeszcze wymogów ta okładka nie spełnia to będę wiedział co jeszcze poprawić.


"Trochę więcej pokory. Tak to może powiedzieć doświadczony grafik, który może zrobić coś lepiej. Nikt od Ciebie nie wymaga, nie wiadomo czego. Już na początku w poście #6 pisałem, że wszystkie rady są kosmetyczne."

Pokora nie ma tu nic do rzeczy - to kwestia semantyki i znaczenia słowa "rada". Niezależnie czy ktoś jest grafikiem doświadczonym czy nie słowo "rada" zawsze znaczy to samo i zawsze "rada" jest dobrowolna (więc mogę ją odrzucić) bo inaczej nie byłaby radą.
To jest zwykła logika.


"I co. Jak zastosowałeś się do podstawowej rady, to do reszty nie musisz, bo już poszedłeś na ustępstwa."

No tak, bo jak to sobie wyjaśniliśmy wcześniej takie jest znaczenie rady - no chyba, że mamy problem ze zrozumieniem znaczenia słów i terminów - tu jest chyba cały problem dogadania się więc jeszcze raz po kolei:
- rada to jest coś dobrowolnego i mogę się do niej zastosować ale nie muszę,
- wymóg (w tym przypadku wymóg waszego serwisu) - coś co muszę zastosować.

To chyba ważne rozgraniczenie bo raz piszecie o wymogach, a raz o radach - Ty chyba nie widzisz różnicy i stąd te nieporozumienia.


"Żeby okładka została zaakceptowana musi spełniać wymogi stronki, które są jasno określone. Tu musisz zrobić tak jak być powinno czy Ci się chce, podoba, czy nie i nie ma dyskusji. Reszta to Twoja inwencja i praca nad techniką."

No jasne - tak staram się robić.
Wypisaliście wcześniej wymogi to się do nich zastosowałem i je wprowadziłem.
Piszesz, że "reszta to Twoja inwencja i praca nad techniką" - no i właśnie tu jest chyba problem w zrozumieniu gdzie kończy się moja inwencja (bo ten japoński zapis na boku cały czas traktuje jako moją inwencję no bo nie ma takiego wymogu: "na boku żadnej okładki nie może się znaleźć japoński zapis", prawda?), a gdzie zaczynają wymogi oraz co dokładnie z tego co piszecie jest wymogiem, który muszę zastosować, a co radą, która jest tylko dobrowolną sugestią.


Raz jeszcze co do boku:

"Jeśli wszyscy, by tak twierdzili to na pewno tak. Już takie przypadki były i zazwyczaj albo grafik zastosował się do sugestii, albo zrobił dwie wersje."

Kurcze nie można było zasugerować tego od razu? To jest super rada i chętnie ją przyjmuję bo wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Tylko teraz parę pytań:
- czy obie wersje umieszczać na stronie (bo widziałem, że są okładki w serwisie mające obie wersje),
- czy tą wersję z japońskimi znaczkami zostawić tylko sobie, a na stronę wrzucić tylko jedną wersję?


"Rozumiemy, dlatego pisałem wcześniej, że może po prostu zrób tylko dla siebie, skoro Twoja wizja na okładkę nie pokrywa się z wymogami OM."

"...zrób sobie w domu tę okładkę dla siebie, w razie czego zapytaj o jakieś szczegóły na PW któregoś z grafików i nie ładuj tego do PWT bo to nie ma sensu..."

A to jest już całkowite podcinanie skrzydeł i zniechęcanie bo poświęciłem już masę czasu na pracy nad tą okładką by spełniała Wasze wymogi - jakbym miał robić dla siebie to pewnie przez ten czas zrobiłbym już z połowę kolekcji. Zamiast tego siedzę i nadal dłubię tą jedną okładkę, ciągle coś poprawiam - jak sami zauważyliście jestem początkujący i nawet takie rzeczy jak rozmieszczenie logosów, wypełnienie i dostosowanie tej ramki z danymi technicznymi filmu czy praca nad tą masakryczną stopką autorską (gdzie wciąż mi nie wchodzi część zapisów i nie wiem dlaczego) zajęły mi masę czasu - przecież nie poświęciłem tego czasu dla siebie (bo jak pisałem te elementy dla mnie na okładce nie są istotne) ale dla WAS - żeby okładka spełniała wymogi Waszego serwisu. Więc pisanie teraz, żebym zrobił sobie okładkę tylko dla siebie też na tym etapie jest już trochę nie w porządku, bo jakbym wybrał taką opcję to bym nie poświęcał tyle czasu na dopracowanie tej okładki.


Żeby to zakończyć i nie kłócić się już więcej to dajcie co mam jeszcze poprawić by okładka spełniała wszystkie wymogi.
Tylko proszę zaznaczcie co jest indywidualną radą, a co wymogiem serwisu żeby nie było więcej konfliktów na tym etapie.

scooter29
25.01.2021, 21:29
Nie będę odnosił się do wszystkiego, bo bez celowym jest pisanie w kółko o tym samym.



Moment, moment bo faktycznie nie rozumiem.
Napisaliście mi wcześniej co dokładnie okładka musi zawierać by spełniać wymogi - WSZYSTKO to co wymieniliście ja wprowadziłem
Chyba robisz sobie jakieś żarty, skoro uważasz, że wszystko, co wymieniliśmy, wprowadziłeś.



Pokora nie ma tu nic do rzeczy - to kwestia semantyki i znaczenia słowa "rada". Niezależnie czy ktoś jest grafikiem doświadczonym czy nie słowo "rada" zawsze znaczy to samo i zawsze "rada" jest dobrowolna (więc mogę ją odrzucić) bo inaczej nie byłaby radą.
To jest zwykła logika.
Ta Twoja logika jest jakaś pokrętna. Wolisz bawić się grą słów w taki sposób, by wyszło na twoje. Problem w tym, że to doprowadziło Cię w ślepy zaułek.



No tak, bo jak to sobie wyjaśniliśmy wcześniej takie jest znaczenie rady - no chyba, że mamy problem ze zrozumieniem znaczenia słów i terminów - tu jest chyba cały problem dogadania się więc jeszcze raz po kolei:
- rada to jest coś dobrowolnego i mogę się do niej zastosować ale nie muszę,
- wymóg (w tym przypadku wymóg waszego serwisu) - coś co muszę zastosować.

To chyba ważne rozgraniczenie bo raz piszecie o wymogach, a raz o radach - Ty chyba nie widzisz różnicy i stąd te nieporozumienia.
Nie wyjaśniliśmy sobie, tylko Ty sobie sam wyjaśniłeś i się tego uczepiłeś. Pełna zgoda, tu mamy problem ze zrozumieniem, a raczej Ty nie rozumiesz. Jak Ci się napisze, że rada, to ją sobie odrzucasz. Gdy napisze się, że wymóg, to ty zaraz go podważasz.
Uczepiłeś się znaczenia słów, sypiesz formułkami, co one oznaczają, bo wolisz wszystko podważyć niż się zastosować. Od samego początku prawie wszystko, co piszemy, nie odpowiada Ci i wolisz prowadzić nad tym dyskusję. Po tłumaczeniu w kółko tego samego do niektórych rzeczy dałeś się przekonać, a nad innymi dalej dyskutujesz.



nie ma takiego wymogu: "na boku żadnej okładki nie może się znaleźć japoński zapis", prawda?
No właśnie jest. Akceptujemy tylko okładki w języku polskim.



Kurcze nie można było zasugerować tego od razu?
Sugerowałem już chyba kilka razy i nie tylko ja, byś zrobił wersję dla siebie.



- czy tą wersję z japońskimi znaczkami zostawić tylko sobie
Tak.



A to jest już całkowite podcinanie skrzydeł i zniechęcanie bo poświęciłem już masę czasu na pracy nad tą okładką by spełniała Wasze wymogi
Nie żadne podcinanie skrzydeł, bo od samego początku miałeś pisane to samo. Myślisz, że ja czy koledzy, nie poświęciliśmy czasu na wypisanie tego wszystkiego. Pewnie tak, bo cały czas tylko czytam ja, ja tak chcę, tak mi się podoba. I ok, ale to niestety nijak się ma do tego, by można było zaakceptować na OM takie okładki. Bardzo mi przykro, ale takie są fakty. Nawet pisałem, że już nic będę Ci radził, ale widząc Twój zapał, spróbowałem jeszcze Ci pomóc. Chyba jednak niepotrzebnie, bo nie przyniosło to żadnego rezultatu.



Żeby to zakończyć i nie kłócić się już więcej
I tu leży problem. My staramy się Ci pomóc, a Ty wolisz wszystko podważać i się kłócić.



Jak już pisałem wcześniej, jest dużo jeszcze do zrobienia. Nie wszystkie rady zostały jeszcze opisane, bo by iść dalej z projektem trzeba skończyć podstawy, dlatego wspominałem o szablonie i wszystkim, co na nim musi się znaleźć. Zaczyna się od szablonu, który dalej nie jest ukończony.
Pisałem już w poście #6, że projektowanie okładki nie polega na wrzuceniu czterech fotek i dodaniu opisu i tytułu.
W kolejnych postach pisałem, że fotki do siebie nie pasują i trzeba je dopasować. Od tamtej pory zmieniła się tylko ilość fotek, a resztę zignorowałeś. Już na temat tekstów piszę w kółko to samo, więc na temat grafiki nie zamierzam, bo to jest jak przysłowiowym grochem o ścianę.

Został Ci przyznany dostęp do różnych dodatków, jakie znajdują się na forum. Naprawdę nie wiem, jak jeszcze mogę Ci pomóc.

Maragast
26.01.2021, 00:52
Dobra, nie dyskutujmy już w kółko o tym samym tylko przejdźmy dalej żebym mógł to już ukończyć.


"Naprawdę nie wiem, jak jeszcze mogę Ci pomóc."

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, które zadałem kilka razy:
- co jeszcze jest w tej okładce do poprawienia?

Odsyłasz do posta 6 - no dobra, wracamy raz jeszcze:

"Ode mnie:
Musisz się zdecydować czy robisz okładkę w polskiej wersji językowej, czy w japońskiej. Moim zdaniem takie pomieszanie słabo wygląda. Te czerwone japońskie krzaczki na froncie jeszcze mogłyby być, ale te czarne na żółtym tle już nie.
Japońskie TT na grzbiecie, które Tobie się najbardziej podoba, jest zupełnie niepotrzebne i psuje tylko cały efekt."

Na froncie jest plakat bez japońskiego tytułu - w wersji do serwisu usunę ten japoński zapis z boku, a na jego miejsce wrzucę obrazek Godzilli. Może tak być??


"Polski tytuł na grzbiecie i na froncie powinien być napisany tą samą czcionką."

To już jest zostało zrobione.


"Z tyłu brakuje całego legalsu (opis kto wyprodukował, wydał itd.), logo wytwórni, Blu-ray, dźwięku itd. No i stopki aktorskiej, o której pisał subwoofer. Do tego, jeśli są, wypisuje się dodatki specjalne. Przydałaby się też jakaś recenzja lub tag.
To wszystko to elementarne podstawy, które powinny znaleźć się na okładce."

Dodałem wszystko co trzeba.
Nie ma tylko fragmentu recenzji ale to dlatego, że te filmy nie mają recenzji w jakiś oficjalnych miejscach.


"Co do grafiki, to nie ma za bardzo, o czym mówić, bo to cztery fotki. Jednak rzuca się w oczy, że do siebie nie pasują. Każda z innej beczki. Chodzi głównie o kolorystykę, nasycenie, jaskrawość itd."

No tu są zupełnie inne fotki - wszystkie w ciemnej kolorystyce.
Były porady by zrobić pasek screenów - zrobiłem. Były porady by dać zdjęcia w ramki - dałem.
Więc chyba jest w porządku także w tym punkcie - czy może jeszcze na coś mam tu zwrócić uwagę.


"Poza tym, jeśli chcesz, by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony, to powinieneś zrobić tak, by te czarne miejsca na brzegach, były równe. Nie muszą być równe wszystkie dookoła, ale np. z tyłu fotki u góry są znacznie bliżej krawędzi niż fotka na dole. To powoduje, że ramka, która się tworzy z czarnego tła, jest niesymetryczna. Inne odległości też są niesymetryczne.
Jeśli to ma być kolekcja (napisałeś o 29 filmach), to powinieneś zacząć od zrobienia szablonu. Napisałeś, że plakat z frontu nie zmieści się, gdy go rozciągniesz. To ja zapytam, jak do innych filmów z tej kolekcji plakaty będą miały inne wymiary, to co wtedy zrobisz? Gdybyś miał szablon, na którym będzie wydzielone miejsce np. na plakat na froncie, to każdy plakat dopasujesz do tego miejsca i wtedy każda okładka będzie wyglądała tak samo. To nie tylko na półce ma prezentować się ładnie, ale jak wyciągniesz z półki i weźmiesz do ręki, to tez ma to wyglądać ładnie, jak na kolekcję przystało."

Też zrobione - plakat zajmuje cały przód i na nim jest tytuł.


No to już wszystko z postu 6 - wychodzi, że jedyna sprawa, która została to usunięcie tego japońskiego zapisu bo resztę zrobiłem ale jak jeszcze czegoś brakuje to zapisz, a ja to zrobię.

Wracając do ostatniej wiadomości:

"Jak już pisałem wcześniej, jest dużo jeszcze do zrobienia. Nie wszystkie rady zostały jeszcze opisane, bo by iść dalej z projektem trzeba skończyć podstawy, dlatego wspominałem o szablonie i wszystkim, co na nim musi się znaleźć. Zaczyna się od szablonu, który dalej nie jest ukończony."

To co mam jeszcze zrobić by szablon był gotowy?
Mam wydzielone miejsce na odpowiednie elementy (logosy, dane techniczne filmu, opis, pasek screenów itp.) przy następnej okładce wystarczy podmienić te elementy więc wydaje mi się, zę szablon jest gotowy ale jak jeszcze czegoś brakuję to napisz bo ja naprawdę nie wiem o co jeszcze chodzi.

scooter29
26.01.2021, 01:22
No i znów dyskusja. Dziękuję, ja już nie mam zamiaru w to brnąć.


Napisałem tak:

Pisałem już w poście #6, że projektowanie okładki nie polega na wrzuceniu czterech fotek i dodaniu opisu i tytułu.
Wszystkie cytaty, które przytoczyłeś, nie mają z tym stwierdzeniem nic wspólnego i odnoszą się do innych rzeczy. Zacznij czytać ze zrozumieniem. Ja Ci przytaczam cytat, który był napisany wcześniej, a ty w odpowiedzi przytaczasz wszystkie inne cytaty z postu #6. To jakiś absurd.
Po raz ostatni piszę, że dostałeś wskazówki, ale się do nich nie zastosowałeś, więc nie widzę sensu wypisywać kolejnych. Wybacz, ale nie będę wypisywał wszystkiego ponownie.

Maragast
26.01.2021, 13:36
Scooter ale o co teraz chodzi?
Jaka dyskusja??
Przecież ja już od kilku postów tylko zadaje jedno pytania: co mam jeszcze poprawić w tej okładce żeby spełniała wszystkie wymogi??

Odwołałeś się do postu 6 więc dlatego go przytoczyłem - przecież ja o nim nie dyskutuje. Wypisałem te rzeczy, które zrobiłem z postu i zadałem pytania o rzeczy co do których mam wątpliwości - zapytałem czy na coś jeszcze mam zwrócić uwagę przy doborze fotek oraz zapytałem co jeszcze mam poprawić by szablon był gotowy.
Napisałem tylko to co już poprawiłem wg postu i zapytałem co jeszcze mam poprawić - bo już sam nie wiem co oprócz tych japońskich znaczków mam jeszcze zmienić.
Ja wiem, że wiele rzeczy było pisanych w tym wątku ale na tym etapie nie jestem w stanie już rozgraniczyć co były tylko jakąś sugestią, a co jest wymogiem koniecznym by okładka nadawała się do waszego serwisu - więc nie pytam by prowadzić dalszą dyskusję ale dlatego, że chcę współpracować tylko potrzebuję jakiś konkretów bo się już w tym wszystkim pogubiłem.

Ja już nie chcę dyskutować - zwróć uwagę, że od kilku postów pytam co mam poprawić w tej okładce (zadaje to pytanie bo chcę naprawdę współpracować z Wami i waszym serwisem)

Tylko proszę - napiszcie mi konkretnie co jeszcze mam zmienić, a ja postaram się to zmienić .
Mam wywalić japoński zapis - spoko wywalę go.
Tak jak pisaliście bym dodał na tył stopkę i logosy - spoko dodałem, a jak mam coś jeszcze zmienić na tym tyle to też to zmienię.
Tylko proszę raz jeszcze - pomóżcie mi z konkretami bo jak wspomniałem wcześniej z tego co pisaliście wcześniej to ja nie jestem już w stanie rozgraniczyć co było tylko luźną dobrowolną sugestią, a co było koniecznym wymogiem.
Ja naprawdę chcę już współpracować a nie dyskutować.



No i znów dyskusja. Dziękuję, ja już nie mam zamiaru w to brnąć.
Po raz ostatni piszę, że dostałeś wskazówki, ale się do nich nie zastosowałeś, więc nie widzę sensu wypisywać kolejnych. Wybacz, ale nie będę wypisywał wszystkiego ponownie.

Rozumiem.
Ale mi też nie chodzi by wypisywać ponownie wszystko to samo tylko proszę o konkrety co muszę zmienić w tej okładce by spełniała wymagania bo nie jestem w stanie oddzielić, które wskazówki były konieczne, a które dobrowolne.

Napisałeś:
"dostałeś wskazówki, ale się do nich nie zastosowałeś"

Też nie do końca jest to prawda, bo jak mi wyjaśniliście, że są elementy, które po prostu muszą być na okładce (te loga, stopka itp.) to się do nich zastosowałem.
Nie zastosowałem się do innych bo pewnie błędnie (tak wiem - moja wina, że nie dopytałem) założyłem, że reszta wskazówek jest dobrowolna.
Jak dostanę konkret, że coś jeszcze musi być to to zrobię - tak jak zrobiłem z tymi logami i stopkami.
Tylko potrzebuję konkretu - co muszę zrobić, a co jest opcjonalne i zależne od mojej decyzji.

Maragast
26.01.2021, 13:51
Ooo - mam też przykłady (i od razu zapytania) - sugerowano mi żeby na okładce umieścić nazwiska aktorów - potraktowałem to jako dobrowolną sugestię i odrzuciłem ją nie dlatego bo tak ale dlatego, że raczej nikt nie zna tych japońskich aktorów, którzy grają w filmie o Godzilli, a zresztą w filmach o japońskiej Godzilli nie chodzi wcale kto tam gra tylko o samą Godzillę.
Ale jeżeli to nie była dobrowolna sugestia ale wymóg serwisu, że na okładce muszą być jakieś nazwiska to spoko, nie ma sprawy - dopiszę te nazwiska.
Tylko proszę dajcie znać czy one muszą się tam znaleźć by okładka spełniała wszystkie wymogi.

Też ktoś radził by wrzucić jakiś fragment recenzji albo jakieś motto. Nie ma oficjalnych recenzji do większości filmów więc nie mam co tu wybrać ale jeśli jakieś motto jest wymogiem koniecznym do publikacji okładki to dajcie znać, a ja coś wymyślę.
Ostatnio pobrałem super okładki do Kingsman bojka - jest tam przykładowe motto na tyle "od zera do bohatera", a na froncie "być jak dżentelmen", a z kolei jego okładki do trylogii Bad Boys mają motto na tyle.
Jeśli takie motto jest konieczne to tylko dajcie znać, a ja postaram się coś wymyślić bo chcę współpracować tylko potrzebuje konkretów - czy muszę je dodać? czy na froncie ma być koniecznie czy mogę zostawić front z samym tytułem, a wystarczy dać na tył? a przede wszystkim czy w ogóle jest konieczne i czy mam je wymyślać?

Dajcie tylko znać czy co jeszcze muszę tu zrobić, a ja to zrobię ;)

subwoofer
26.01.2021, 21:20
Koledzy Ci piszą że ta okładka w dalszym ciągu wymaga poprawy nie chodzi tylko o poprawiony opis i dane techniczne tylko o tył tej okładki, ja rozumie że może Ci się ona podoba taka jak jest, ale wydaje mi się ze wymaga ona jeszcze poprawy. Bo umieszczenie 3 zdjęć i opisu na tyle nie czyni ją jeszcze gotową okładką. Już Ci pisałem że front odstaje od reszty ( i to strasznie) nie za bardzo to ze sobą współgra, dostałeś kilka rad ale z żadną się nie zgadzasz albo jej nie zastosujesz (bo twierdzisz że taki układ się Tobie podoba i tyle). A mówię Ci że jak byś zastosował kilka pomysłów innych można było stworzyć świetną kolekcję Godzilli, która spodobała by się nie tylko Tobie. Powodzenia:thu_ok: może zmienisz nastawienie.

Maragast
26.01.2021, 21:50
Dobra rozumiem i dlatego proszę byście napisali konkretnie co muszę zmienić by okładka spełniała wymogi.

Powyżej (w poście 63) podałem dwa przykłady rad jakie otrzymałem i zapytałem czy to są poprawki, które muszę nanieść by okładka spełniała wymogi czy nie muszę ale nie dostałem odpowiedzi więc nie wiem czy to zmieniać czy nie.

Subwoofer radziłeś mi dodać jakieś tło i podałeś przykład zielonego od okładki. Ja zapytałem czy da się zrobić takie tło, które by już pasowało do każdej okładki bo chcę by kolekcja była taka sama (jak świetne okładki do Mission Impossible czy X-Men) ale też nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Naprawdę chcę współpracować ale ostatnio dostaje same ogólniki i naprawdę nie wiem (po prostu nie wiem) co mam w końcu lubić.

Dostałem wcześniej konkret by zrobić pasek screenów - dobra zrobiłem.
Piszecie o wywaleniu japońskiego napisu (dobra to jest konkret) - spoko, wywalę.

Napiszesz, że koledzy wcześniej to prawda ale wciąż nie wiem co z tego co pisali było wymogiem koniecznym, który muszę zastosować, a co jest dobrowolne dlatego teraz pytam co muszę jeszcze zrobić.

Mam coś zmienić na tyle by tył pasował do reszty - dobra ale czy to chodzi o to tło? Czy muszę je dać? Jeśli tak to je dam.
Po prostu proszę o informacje (nie tyle wskazówki) ale informacje co muszę zrobić by okładka spełniała wymogi.

subwoofer
27.01.2021, 18:23
https://www.blu-ray.com/movies/Godzilla-vs-Biollante-Blu-ray/24467/#Review
https://www.blu-ray.com/movies/Godzilla-vs-Biollante-Blu-ray/109171/

tu masz wydanie oryginalne do tego filmu, pewnie w Polsce to nie wyszło ale dane techniczne możesz sobie skopiować tam masz też dodatki specjalne

A jak się bardzo nie chcesz bawić w dużo grafiki na tyle możesz zrobić coś w tym stylu
25731

w wolne miejsce wstawiasz screeny jakieś
dodatki możesz sobie przetłumaczyć nawet na google tłumacz

Maragast
29.01.2021, 01:30
Dzięki za odpowiedź - do tyłu może wrócimy za chwilę bo na razie kombinowałem nad bokiem i naprawdę nie wiem co zrobić by to lepiej wglądało.

Radziliście też by skupić się nad wzorem arkuszu więc chcę dopiąć jeden element (w tym przypadku bok), a potem przejdę już do tyłu, bo tam jest więcej elementów i zabawy.

Ale może wcześniej dam znać jaki efekt chcę mniej więcej osiągnąć - tak będzie chyba łatwiej:
Generalnie to chcę mieć mniej taki efekt jaki osiągnął pytlaczek w X-Men, tak całość obłędnie wygląda na półce:

25732

W sumie chyba tego nie wyjaśniałem wcześniej ale zależy mi by tak jak u niego było kilka rzeczy:
- na okładce ląduje plakat filmu,
- boki i tył na każdej okładce są takiego samego typu i mają takie same tła,
- tytuł na boku zaczyna się w tej samej linii.

Więc z boku wywaliłem ten japoński napis i dałem oryginalne logo TOHO, a pod nim rysunek Godzilli (z zamysłem, ze będzie taki sam na każdej okładce - ale to można będzie zmienić).
Tylko, że...
To po prostu dobrze nie wygląda:

25733

Niby wszystkie elementy są takie jak w tych okładkach X-Men (logo wytwórni na górze, pod nim fota, potem tytuł i na samym dole znaczek Blu-ray + numer filmu u mnie) ale wyglaa to trochę kiepsko i taką taniochą daje.
U pytlaczeka robotę robią te fajne grafiki wokół zdjęcia i na dole okładki - ale ja nie wiem jak coś takiego zrobić, a przecież kopiował elementów z jego okładki nie będę.
Też świetne jest to tło, które pytlaczek dał na tyle i pod tytułem filmu na boku - jest tak uniwersalne, że pasuje do każdej okładki nawet jeśli plakat na froncie jednej okładki ma zupełnie inne kolory niż plakat na froncie drugiej.

Ja właśnie bym chciał dokładnie taki efekt osiągnąć - tło identyczne na bok i tył każdej okładki jak u pytlaczeka.

subwoofer dzięki za propozycję tła - wiem, że zrobienie i pokazanie mi tego kosztowało Cię trochę czasu - ale może da się zrobić takie uniwersalne dla każdej okładki jak w tych okładkach X-Men? To zielone jest naprawdę fajne ale potem do każdej okładki trzeba będzie robić inne bo kolejne plakaty są w innych kolorach, a nie będę przecież zawracał Ci głowy o tło do każdej okładki. Przepraszam za to marudzenie ale jak podałem przykład tych okładek to chyba rozumiecie o co mi chodzi w okładkach tej kolekcji.

Macie może pomysły co zrobić z tym bokiem by to dobrze wyglądało?

Bo po wywaleniu tego japońskiego napisu chyba dałem wszystko co trzeba:
- jest logo wytwórni (są na nim japońskie znaczki ale tak po prostu wygląda logo TOHO),
- jest jakiś obrazek pod logiem - chociaż kiepski ale ciężko było mi znaleźć coś lepszego,
- jest tytuł czcionką pasującą do Godzilli (to jest właśnie czcionka Godzilla więc idealna),
- jest znaczek blu-ray na dole,
- dodatkowo mam też numer filmu, bo to jest DUŻA kolekcja.

Zgaduje, że to wszystko co być powinno by film spełniał wszystkie wymogi i mieć kompletny szablon ale jak coś jeszcze brakuje to napiszcie, a ja dodam.

Co ja myślałem:
- poszukać lepszą czcionkę do numeru filmu,
- może uda się zrobić taki dół gdzie znaczek blu-ray i numer filmu będą w jakiejś ramce albo grafice jak znaczek blu-ray w tej kolekcji X-Men (ale kompletnie nie mam na to pomysłu,
- może dać w ramce wycinek Godzilli z plakatu - wtedy na każdej okładce był by inny obrazek (jak w kolekcji X-Men) - co myślicie? Tylko nie wiem jaką dać ramkę (czy taką by było widać cały prostokąt, czy taką by było widać tylko górę i dół jak w kolekcji X-Men).
- zmiana koloru tła tytułu i numeru ale to chyba jak się coś wykombinuje z jakimś tłem.
- tło - ale nie mam kompletnie pomysłu jakie tło dać by pasowało jak w tych okładkach X-Men.

Dajcie znać czy dobrze kombinuję i czy ewentualnie coś z elementami na boku jeszcze pozamieniać - mam nadzieję, że w końcu idę w dobrym kierunku bo sporo ostatnio nad tym myślałem.


Acha - jeszcze sprawa frontu: czy mogę ją uznać za skończoną czy coś jeszcze muszę tam dopisać??
Pytałem wcześniej czy muszę dopisywać tam nazwiska aktorów czy mogę zostawić jak jest ale też nie dostałem odpowiedzi.
Mi się wydaje, że nie jest to potrzebne bo raczej nikt nie zna tych japońskich aktorów, którzy grają w filmie o Godzilli oraz w tych filmach nie chodzi wcale kto tam gra tylko o samą Godzillę.
Ale jeżeli się mylę i nazwiska muszą być na froncie to dajcie znać, a ja je napiszę by front spełniał wszystkie wymogi serwisu.

Maragast
29.01.2021, 13:53
PS Mam nadzieję, ze tym razem kombinuję w dobrym kierunku ale jakby coś było nie tak do dajcie znać.

pytlaczek
29.01.2021, 18:01
Jeśli chcesz zrobić wspólny grzbiet, to tam gdzie masz zakładkę warstwy robisz sobie nowy folder i wrzucasz wybraną fotkę.
Następnie dodajesz maskę do tego foleru "Ukryj wszystko".
Włączasz linie pomocnicze i zaznaczeniem prostokątnym zaznaczasz cały grzbiet. Potem naciskasz Delete (lub jak nie zadziała pędzlem odkrywasz wnętrze zaznaczenia).
Masz pierwszy grzbiet.
W okładce numer dwa, żeby przesunąć fotkę na grzbiecie musisz najpierw rozłączyć na warstwie folder z maską (ten łańcuszek między nimi).
Potem klikasz na fotkę, powiększasz obraz maksymalnie (tak, by na miarkach było po 1 pikselu), przytrzymujesz kursor na 129 linii i trzymając wciśnięty Shift przesuwasz fotkę w poziomie do linii 0.
W ten sposób masz przesunięte zdjęcie o cały jeden grzbiet.
I tak robisz z każdym następnym.

Maragast
29.01.2021, 19:28
Dzięki za info choć myślałem by tam dać jakiekolwiek tło - wzorek, grafikę no nie wiem, cokolwiek (nie musi być łączony obrazek) ale kompletnie nie wiem w jakie tło celować.
Choć jak opisałeś jak robić to łączone tło to może to byłaby jakaś opcja ale to już z twojego opisu wydaje się bardzo skomplikowane i nie wiem czy sobie z tym poradzę (no i też musiałbym znaleźć jakiś rysunek, który by tam pasował, a to też nie łatwe by miał odpowiednie barwy, by za bardzo nie rozpraszał).

Bardziej też martwię się o te pozostałe elementy, które w tych okładkach z kolekcji X-Men wyglądają super (logo blu-ray, zdjęcia miniaturki) bo są na fajnych tłach - znowu nie wiem jak robić takie coś i kompletnie nie mam na to pomysłu.


PS Już wiem, że nie dam rady zrobić tego co pytlaczek opisał - znalazłem obrazek na próbę ale nie jestem w stanie wykonać tych czynności (wstyd się przyznać ale już odpadam przy zaznaczeniu prostokątem - jak wybieram tą opcję to zaznacza mi pół grafiki i nie mam pojęcia jak zaznaczyć sam bok).
Ten photoshop ma milion opcji i jakbym miał się uczyć nowych rzeczy to chyba trzeba by tłumaczyć na zasadzie "wejdź do menu takiego i takiego, potem wybierz zakładkę" albo "wybierz ikonkę na której namalowane jest to i to" - przecież nie będę nikomu głowy zawracał aż takim tłumaczeniem bo wiem, że to byłoby zdecydowanie za dużo.

Maragast
29.01.2021, 22:01
Kurczę myślę teraz o tym boku i może faktycznie dać tam jakieś zdjęcie pod tytuły by się łączyło w jedną całość.
Powiedzmy jakieś czarno-białe z pierwszego filmu jak to: https://reelsteelsheffield.files.wordpress.com/2020/02/godzilla-1954.jpg

Maragast
02.02.2021, 01:26
Dobra, nie było odpowiedzi to się wziąłem za robotę - udało mi się pokombinować z łączonymi bokami (chociaż zrobiłem to trochę inaczej - po prostu pociąłem grafikę na 20 pasków, które wklejam na poszczególne okładki).

Więc na bokach będzie to zdjęcie z pierwszego filmu: https://reelsteelsheffield.files.wordpress.com/2020/02/godzilla-1954.jpg
Oczywiście lekko przycięte z góry i dołu.

Przygotowałem 7 grzbietów w 3 wariantach:

25743

Wariant 1 - czyli filmy 17-18 to miniaturka plakatu na boku,
Wariant 2 - czyli filmy 19-20 to zdjęcie Godzilli zamiast miniaturek plakatów,
Wariant 3 - czyli filmy 21-22 to brak zdjęć na boku.

Co myślicie o takich grzbietach???

Ja patrząc na to rozważam lekko zmodyfikowaną opcję 3, a ta modyfikacja to zmniejszenie tytułów i to do tego stopnia by się mieściły w dwóch linijkach (przykładowo Godzilla w jednej, a VS Biolatne w drugiej).

Oczywiście muszę poprawić też te numeru na dole (zmienić czcionkę i zmniejszyć je trochę). Przy okazji chyba kolor czerwony też tu niezbyt pasuje.

Ktoś coś doradzi??????

Maragast
02.02.2021, 12:26
Zrobiłem jeszcze jedną wersję - tą z pomniejszonymi tytułami by panorama była widoczna i zmieniłem kolor numerka:

25744

Znowu dwie opcje: najpierw kilka okładek bez miniaturek, a potem z miniaturkami na dole.
W sumie z ciekawości dałem te miniaturki ale utwierdziło mnie to w tym, że bez nich to wygląda dużo lepiej.

Co myślicie o takich grzbietach?
Bo dla mnie wygląda to naprawdę fajnie ale może coś jeszcze podpowiecie - bo trzeba coś zrobić ze znaczkiem blu-ray i numerem gdyż czasem jest niewidoczny na tym tle ale nie wiem czy dawać zwykły obrys czy może inne kolory (jakieś siwe), bo gradienty chyba odpadają.

Co prawda ten bok będzie w całkowicie innej kolorystyce niż front ale w kolekcji X-Men pytlaczeka też tak jest więc to chyba nie będzie problem.

A jak nikt nie będzie się chciał wypowiadać to dajcie chociaż znać czy takie grzbiety spełnią wszystkie wymogi serwisu czy coś jeszcze trzeba tu dodać albo poprawić, dobra??

pytlaczek
02.02.2021, 16:32
Ja bym wywalił te kolorowe miniaturki, bo w ogóle nie pasują do czarno-białej kolorystyki. Wierz mi, będzie lepiej wyglądać.

Widzisz to ciemne tło pod logo Toho, zrób takie na dole i już.

Żeby był taki sam odcień czerni, próbnikiem koloru pobierasz ten z góry i dajesz taki na nowej warstwie. Dodajesz maskę "ukryj wszystko" i pędzelkiem z miękką końcówką odkrywasz tyle ile trzeba.

Zaznaczanie grzbietu ci nie wychodzi, bo pewnie nie włączyłeś linii pomocniczych jak ci pisałem, albo w ustawieniach masz odznaczone "przyciągaj do linii".

Maragast
03.02.2021, 17:28
Ja bym wywalił te kolorowe miniaturki, bo w ogóle nie pasują do czarno-białej kolorystyki. Wierz mi, będzie lepiej wyglądać.

Miniaturki wylatują na pewno - dałem je tylko tak na próbę i po zobaczeniu się przekonałem, że nie pasują.



Widzisz to ciemne tło pod logo Toho, zrób takie na dole i już.

Żeby był taki sam odcień czerni, próbnikiem koloru pobierasz ten z góry i dajesz taki na nowej warstwie. Dodajesz maskę "ukryj wszystko" i pędzelkiem z miękką końcówką odkrywasz tyle ile trzeba.

Spróbuję się z tym pobawić.
Jako alternatywę spróbowałem dodać obrys bo szkoda było mi trochę zamazywać tło tej wody - ale to w sumie wygląda tak sobie, zresztą zobacz (na pasku do 16 filmu):

25745

Chyba, że waszym zdaniem dobrze wygląda z obrysem?

scooter29
03.02.2021, 18:21
Dobrze, że coś działasz. Często do najlepszego efektu dochodzi się metodą prób i błędów, więc musisz próbować.

Jeszcze Ci wyjaśnię, że jeśli dostajesz jakąś radę lub sugestię, a nie chcesz się do niej zastosować, to musisz sam wymyślić coś innego, co nas przekona, bo wszystkie uwagi dostajesz po to, by okładka spełniła nasze wymogi.

Dobrze, że pozbyłeś się roku produkcji z grzbietu. Rok możesz dać z tyłu okładki. Masz każdy grzbiet z numerkiem i to wystarczy. Po prostu albo jedno, albo drugie. I dobrze, że zmieniłeś czcionkę do tych numerków. Wygląda o wiele lepiej. Powinieneś jeszcze zmniejszyć te numerki, by lepiej to wyglądało. Szczególnie, teraz gdy masz tytuł w dwóch liniach, wydają się zbyt duże, ale i względem logo Blu-ray też wydają się zbyt duże.
Co do obrysu, to musiałby znaleźć się na każdym grzbiecie, bez względu na to, czy jest potrzebny. Każdy grzbiet musi być taki sam, ale jak sam zauważyłeś, wygląda to średnio i proponuję iść w kierunku, jaki radził pytlaczek. Chyba że pokombinuj z mniejszym obrysem, bo teraz zdecydowanie jest za gruby.

Kolejna rzecz to tytuły. Nie może być tak, że jeden tytuł "vs" masz w górnej linijce, a inny w dolnej. Zrób wszystkie tak samo i raczej zgodnie z pisownią "vs" powinno byś w dolnej linijce. Pokombinuj też i zobacz czy nie będzie wyglądało lepiej gdy "vs" dasz mniejszą czcionką.

Dobrze, że czerpiesz wzorce z okładek innych grafików, bo warto uczyć się od najlepszych, ale nie zawsze dobrze odczytujesz to, co się na nich znajduje. Nie do końca jest tak, że w kolekcji X-Men pytlaczka grzbiet jest w innej kolorystyce niż front. Owszem po części masz racje, ale w tej kolekcji na grzbiecie są jednak nawiązania do ogólnej kolorystyki okładki, właśnie po to by wszystko trzymało się kupy. Z tyłu okładek też są nawiązania kolorystyczne do grzbietu. Jednak jak zdecydowałeś się na wspólny grzbiet, to w takim wypadku może on różnić się od reszty okładki, choć powinien trochę nawiązywać do reszty okładki.

Maragast
03.02.2021, 20:11
Dobrze, że coś działasz. Często do najlepszego efektu dochodzi się metodą prób i błędów, więc musisz próbować.

Jeszcze Ci wyjaśnię, że jeśli dostajesz jakąś radę lub sugestię, a nie chcesz się do niej zastosować, to musisz sam wymyślić coś innego, co nas przekona, bo wszystkie uwagi dostajesz po to, by okładka spełniła nasze wymogi.

Dzięki - to jest naprawdę motywujące do dalszego działania.



Dobrze, że pozbyłeś się roku produkcji z grzbietu. Rok możesz dać z tyłu okładki. Masz każdy grzbiet z numerkiem i to wystarczy. Po prostu albo jedno, albo drugie. I dobrze, że zmieniłeś czcionkę do tych numerków. Wygląda o wiele lepiej. Powinieneś jeszcze zmniejszyć te numerki, by lepiej to wyglądało. Szczególnie, teraz gdy masz tytuł w dwóch liniach, wydają się zbyt duże, ale i względem logo Blu-ray też wydają się zbyt duże.

Te grzbiety z tym zdjęciem to chyba najlepszy pomysł na ciągłość tej kolekcji.
Spróbuję zmniejszyć te numerki jak i ten zapis "VS" - chociaż nie zawsze w tytule jest to "VS" ale to chyba nie ma znaczenia, bo po prostu tam gdzie będzie to będzie mniejsze.


Co do obrysu, to musiałby znaleźć się na każdym grzbiecie, bez względu na to, czy jest potrzebny. Każdy grzbiet musi być taki sam, ale jak sam zauważyłeś, wygląda to średnio i proponuję iść w kierunku, jaki radził pytlaczek. Chyba że pokombinuj z mniejszym obrysem, bo teraz zdecydowanie jest za gruby.

Tak, tak - wiem, że obrys wszędzie musiałby by być ale na próbę zrobiłem tylko jeden pasek by zobaczyć jak to wygląda.
Pomyślałem też o innej opcji - by tylko numerek miał obrys tak jak tytuły o góry też mają obrys (czcionka tych numerów jest taka sama jak tytułów i tak myślę, ze jakby miały taki sam obrys to by wyglądało to dobrze - tylko wtedy na numerku taka sama grubość obrysu jak w tytule).
Natomiast przy znaczku blu-ray zastosować metodę pytlaczek (o ile rozpracuję jak to zrobić bo na razie kompletnie mi to nie wychodzi).



Dobrze, że czerpiesz wzorce z okładek innych grafików, bo warto uczyć się od najlepszych, ale nie zawsze dobrze odczytujesz to, co się na nich znajduje. Nie do końca jest tak, że w kolekcji X-Men pytlaczka grzbiet jest w innej kolorystyce niż front. Owszem po części masz racje, ale w tej kolekcji na grzbiecie są jednak nawiązania do ogólnej kolorystyki okładki, właśnie po to by wszystko trzymało się kupy. Z tyłu okładek też są nawiązania kolorystyczne do grzbietu. Jednak jak zdecydowałeś się na wspólny grzbiet, to w takim wypadku może on różnić się od reszty okładki, choć powinien trochę nawiązywać do reszty okładki.

Myślałem by tył był trochę podobny do boku okładki - czyli na jakimś szarym tle (albo tle z gradientem gdzie u góry byłoby ciemniejsze, a na dole jaśniejsze).
W poście 47 subwoofer pokazał bardzo fajne tło - myślałem o czymś o podobnej budowie ale oczywiście nie zielone tylko szare by pasowało do boku.

Maragast
04.02.2021, 01:48
No więc tak:
- zmniejszyłem numerki i dałem je w takim samym obrysie jak tytuły filmów,
- zmniejszyłem VS w tytule.

Ponadto na okładce 17 wypróbowałem metodę pytlaczeka ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem, bo efekt jaki otrzymałem nie wygląda dobrze (widać, że tam jest coś pomalowane).
Dla porównania na okładce 16 dałem znaczek blu-ray w małym obrysie i chyba jednak wygląda to lepiej.

25746

Co myślicie?
Ja skłaniam się jednak do obrysu.

pytlaczek
04.02.2021, 15:59
Chodziło mi o coś takiego na dole, by zgrywało się z logosami na górze:
25747
Obrys możesz zostawić.

Maragast
05.02.2021, 02:06
No właśnie u Ciebie to wygląda bardzo fajnie, a zobacz jak wychodzi u mnie:

25748

Zrobiłem tą warstwę co mówiłeś ale jak zamalowuje to wychodzi coś takiego co wygląda dosyć kiepsko.
Chyba coś źle robię z tą warstwą - nigdy czegoś takiego nie robiłem w tym programie więc też ciężko mi się połapać w tych wszystkich opcjach.

Kurcze wkurza mnie to trochę - niby drobiazg, a ja nie umiem sobie z tym poradzić i od kilku nie jestem w stanie skończyć tego boku (a jeszcze tył jest do dopracowania).

pytlaczek
05.02.2021, 09:32
Bo nie czytasz dokładnie co ci napisałem. Pędzel ma mieć miękką końcówkę, a na twoim screenie w czerwonym kółku ewidentnie widać twardy pędzel.

Maragast
05.02.2021, 14:44
Wybrałem miękkość pędzla na najniższym poziomie - widać na górze (no chyba, że o coś innego chodziło):

25749

W każdym razie nieważne już bo dostałem potrzebny plik od pytlaczeka i go wstawiłem - dziękuję bardzo za przesłanie pliku:


Teraz kwestia całej okładki:

25750

Więc po kolei:

BOK - czy ktoś jeszcze ma jakieś propozycje/uwagi? Czy mogę go uznać za zakończony?

FRONT - czy mogę zostawić taką wersję gdzie jest plakat tylko z tytułem, a bez wypisanych aktorów czy żadnego motta? Już o to pytałem kilka razy ale w sumie nikt nie odpowiedział.

Te sprawy to są w sumie najważniejsze bo pomogą mi ostatecznie zamknąć projekt boku i frontu okładki.


TYŁ to osobna kwestia bo wiem, że jest do poprawy.

Coś z tłem trzeba zrobić ale nie bardzo wiem co - tak na próbę dałem to szare ale wiem, że to niewystarczające. Może ktoś coś podpowie.

Inna sprawa, o którą chcę zapytać bo jest dla mnie bardzo istotna i ważna - czy mogę zostawić taki układ (tzn, że nad stopką pasek screenów, nad tym opis, a najwyżej wielkie zdjęcie Biolante) - nie chodzi mi o poprawienie poszczególnych elementów (jak opis, czy dobór screenów) tylko o sam układ bo po prostu zależy mi na tym większym zdjęciu.
Gdybym mógł taki układ zachować to by pogodziło mój pierwotny projekt gdzie też było jedno większe zdjęcia i kilka mniejszych, a Wasze uwagi i wymogi serwisu (jak stopka autorska, logosy, czy pogrupowanie mniejszych zdjęć w pasku screenów plus dodanie obrysu do zdjęć).

Myślę, że to dobry kierunek - najpierw ustalić układ, a potem poprawiać poszczególne elementy.
A Wy co myślicie??

scooter29
07.02.2021, 01:37
BOK - czy ktoś jeszcze ma jakieś propozycje/uwagi? Czy mogę go uznać za zakończony?
Powinieneś postarać się dopracować tło na dole, a nie od razu poddawać się, gdy coś Ci nie wychodzi.



FRONT - czy mogę zostawić taką wersję gdzie jest plakat tylko z tytułem, a bez wypisanych aktorów czy żadnego motta? Już o to pytałem kilka razy ale w sumie nikt nie odpowiedział.
Odpowiedź dostałeś na samym początku, ale zignorowałeś ją i kilka razy pytałeś ponownie. Ja nie widziałem tych japońskich filmów, ale czy tam występują tylko potwory? Nigdy nie widziałem filmu bez aktorów. To się też tyczy grafiki.
Na OM mamy wysokie wymagania. Mamy najwyższy poziom z polskich stron i jeden z najwyższych na świecie. Zasadniczo nasi graficy nie stosują gotowych plakatów na front, tylko sami coś tworzą, ale w niektórych przypadkach, gdy nie ma materiałów, zdarza się, że ktoś użyje plakatu, ale wówczas ten plakat jest odpowiednio "podrasowany". Jesteś początkującym grafikiem, więc nikt od Ciebie nie wymaga, byś zrobił front od podstaw, ale musisz trochę ten plakat dopracować, dodać coś od siebie. Mam tu na myśli stronę graficzną i estetyczną, do której można zaliczyć też wszelkie teksty.



Coś z tłem trzeba zrobić ale nie bardzo wiem co - tak na próbę dałem to szare ale wiem, że to niewystarczające. Może ktoś coś podpowie.
Szare tło wygląda fatalnie. Do niczego ten szary nie pasuje. Miałeś propozycję tła od suba. Upierałeś się przy czarnym tle, bo tak miały wyglądać grzbiety. Teraz koncepcja się zmieniła, więc musisz coś wymyślić, by wszystko razem współgrało ze sobą.



Inna sprawa, o którą chcę zapytać bo jest dla mnie bardzo istotna i ważna - czy mogę zostawić taki układ (tzn, że nad stopką pasek screenów, nad tym opis, a najwyżej wielkie zdjęcie Biolante) - nie chodzi mi o poprawienie poszczególnych elementów (jak opis, czy dobór screenów) tylko o sam układ bo po prostu zależy mi na tym większym zdjęciu.
Większym problemem od układu jest wykonanie. Sam układ nie jest najlepszy, ale jeśli się upierasz przy takim układzie, to dopracuj grafikę, bo każda fotka, jaką masz na tej okładce, jest w innych kolorach. Screeny nie mogą tak wyglądać. Nie mogą się od siebie tak odcinać.



Myślę, że to dobry kierunek - najpierw ustalić układ, a potem poprawiać poszczególne elementy.
Toż od samego początku pisałem, że trzeba zacząć od zrobienia szablonu. Szablon to nie tylko wszystkie teksty, ale też układ i wszystko to, co będzie się powtarzać na kolejnych okładkach.

Maragast
07.02.2021, 20:32
Powinieneś postarać się dopracować tło na dole, a nie od razu poddawać się, gdy coś Ci nie wychodzi.

Tylko, że ja nie poddałem się od razu - próbowałem i próbowałem ale mi to nie wychodziło. Robiłem nawet screeny i zawracałem głowę pytlaczekowi na privie żeby wyjaśnił dokładnie jak to robić i mimo wszystko nie potrafię tego zrobić tak jak On to zrobił.
Więc to nie jest tak, że nie próbowałem ;)



Odpowiedź dostałeś na samym początku, ale zignorowałeś ją i kilka razy pytałeś ponownie. Ja nie widziałem tych japońskich filmów, ale czy tam występują tylko potwory? Nigdy nie widziałem filmu bez aktorów. To się też tyczy grafiki.

Nie mówiłem, że nie ma tam ludzi - cały czas chodziło mi o to czy mogę pominąć te nazwiska w ramach wyjątku.
Podawałem też argumenty: nikogo nie obchodzą ci aktorzy i nikt ich nie zna - skoro nikt ich ich nie zna to co za różnica, że w "Powrocie Godzilli" gra Ken Tanaka, a "Godzilla vs Biolante" gra Kunihiko Mitamura skoro nikogo to nie obchodzi. Więc chciałem się upewnić czy w ramach wyjątku nie mogę ich pominąć.
Teraz już wiem, że takie wyjątki są niedopuszczalne więc już dodaję tych aktorów i będę się tego trzymał w dalszych okładkach ;)


Na OM mamy wysokie wymagania. Mamy najwyższy poziom z polskich stron i jeden z najwyższych na świecie. Zasadniczo nasi graficy nie stosują gotowych plakatów na front, tylko sami coś tworzą, ale w niektórych przypadkach, gdy nie ma materiałów, zdarza się, że ktoś użyje plakatu, ale wówczas ten plakat jest odpowiednio "podrasowany". Jesteś początkującym grafikiem, więc nikt od Ciebie nie wymaga, byś zrobił front od podstaw, ale musisz trochę ten plakat dopracować, dodać coś od siebie. Mam tu na myśli stronę graficzną i estetyczną, do której można zaliczyć też wszelkie teksty.

No właśnie dlatego cały czas zastanawiam się czy próbować dalej czy dać sobie spokój bo nie wiem czy dam radę sprostać wymaganiom graficznym - czy dam radę nauczyć się tych wszystkich rzeczy.
Co do frontu to myślałem, że autor okładki sam decyduje czy chce tworzyć coś nowego czy skorzystać z plakatu (opierając się na przykładzie okładek do X-Men gdzie jest właśnie główny plakat) - myślałem, że jak komuś podoba się plakat promujący film to go używa, a jak się plakat nie podoba to tworzy coś nowego. Mi właśnie podobają się te oryginalne plakaty więc dlatego z nich korzystam.

Ale przejdźmy w końcu do rzeczy - dodałem na próbę nazwiska aktorów. Przygotowałem od razu wstępne wersję dwóch okładek by było jakieś porównanie jak to wygląda:

25753

Znowu wzorowałem się okładkami pytlaczeka do X-Men - u niego jest główny plakat, dodany tytuł i nazwiska aktorów u góry więc zrobiłem podobnie (tylko, ze u mnie tytuł filmu jest na dole, a w X-Men jest u góry pod nazwiskami aktorów.
Co do kolorów to próbowałem dać też kolory z tytułów filmów ale nie wyglądało to dobrze - białe wyglądają lepiej choć nie wiem czy dobrze pasują.

Jakieś uwagi?
Rozmiar odpowiedni czy może pomniejszyć?
Kolor zostawić czy może ktoś zasugeruje jakiś inny?
Czcionka może być czy ktoś ma lepszą propozycje?

A właśnie: czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi co do boków???



Szare tło wygląda fatalnie. Do niczego ten szary nie pasuje. Miałeś propozycję tła od suba. Upierałeś się przy czarnym tle, bo tak miały wyglądać grzbiety. Teraz koncepcja się zmieniła, więc musisz coś wymyślić, by wszystko razem współgrało ze sobą.

Większym problemem od układu jest wykonanie. Sam układ nie jest najlepszy, ale jeśli się upierasz przy takim układzie, to dopracuj grafikę, bo każda fotka, jaką masz na tej okładce, jest w innych kolorach. Screeny nie mogą tak wyglądać. Nie mogą się od siebie tak odcinać.

Toż od samego początku pisałem, że trzeba zacząć od zrobienia szablonu. Szablon to nie tylko wszystkie teksty, ale też układ i wszystko to, co będzie się powtarzać na kolejnych okładkach.

No to jak już kwestia boków i frontu będzie zakończona to zajmę się dopracowaniem tyłu - cieszę się, że już ten układ mogę zostawić.

Jeszcze co do zdjęć - oczywiście postaram się dobrać tak by pasowały tylko, że jakby to powiedzieć - mi różnice w kolorystyce nie przeszkadzają (po prostu nie widzę by cokolwiek tam zgrzytało). Nie mam widać odpowiedniej wrażliwości (czy jakkolwiek to nazwać) i po prostu dla mnie ta rózżica w kolorystyce nie jest wadą, a wszystkie zdjęcia nie są takie same.
Ale rozumiem, że nie mogę tego tak zostawić więc spoko - pozmieniam ;)
Tylko jakbym znowu źle dobrał zdjęcia w tej albo jakiejś innej okładce to nie dlatego, że nie stosuję się do Waszych zaleceń tylko dlatego, że mi po prostu nie zawsze widzę czy coś pasuje czy nie pasuje (może z czasem się tego nauczę).
Więc jakby coś nie pasowało to prostu dajcie znać, że pierwsze czy tam drugie zdjęcie od lewej jest do wymiany, a ja je wymienię ;)

Co do tej okładki to zgaduje, że wszystkie zdjęcia muszą mieć taką samą kolorystykę jak to główne wielkie zdjęcie Biolante.
Czyli do wymiany jest pierwsze i trzecie zdjęcie od lewej, a pozostałem dwa mogą zostać bo mają podobną kolorystykę do zdjęcia dużego.
O to chodzi??

Ale ten tył to zacznę dopracowywać potem jak już zamkniemy kwestię frontu i boku.

rakord
07.02.2021, 21:24
Dla mnie największym problemem jest to że front, tył i grzbiet to zupełnie inna bajka, nie pasują po prostu do siebie, wyglądają jak trzy części trzech różnych okładek, zero spójności w tym wszystkim. drugim problemem jest to, że cała okładkę tworzą zdjęcia potworków, nic więcej tylko stworki co czyni okładkę strasznie ubogą. A gdzie aktorzy ? Nie ważne czy są znani czy nieznani. Ci którzy teraz są znani kiedyś też byli nie znani. Resztę Ci już koledzy napisali. Jak byś tego nie dopracował pod względem graficznym, nawet jak mistrzowsko obrobisz te foty to i tak to wszystko nie będzie do siebie pasowało. jeśli chcesz z tyłu zostawić potworki to na front daj zdjęcia aktorów a smoka bym zmniejszył zdecydowanie tak żeby był na froncie dodatkiem a nie głównym bohaterem. Po za tym pomyśl nad kolorystyką tła bo te szare to pasuje tu jak pięść do nosa.

Maragast
08.02.2021, 12:52
Nie zrozum mnie źle ale chyba trochę przesadziłeś bo te rzeczy, o których piszesz są dla mnie niewykonalne.
Jak pomniejsze Godzillę na froncie to musiałbym jakoś dorobić tło po bokach do tej grafiki, a potem jeszcze dodawać twarze - nie jestem w stanie zrobić czegoś takiego.
Scooter29 pisał, że nikt nie wymaga ode mnie nie wiadomo czego - a to o czym Ty piszesz to, biorąc pod uwagę moje możliwości, jest właśnie coś nieosiągalnego.

Co do frontu to wcześniej pisaliście, że te plakaty są OK więc nie wiem dlaczego miałbym je teraz nagle zmieniać - nie prościej zmienić screeny na tyle?
Teraz to ja już naprawdę nie wiem co mam robić z tą okładką i czego ode mnie wymagacie bo scooter29 pisze żeby dopracować tło, dodać jakieś napisy, a rakord, ze mam cały front przerabiać i dodawać twarze czego po prostu nie potrafię zrobić.

subwoofer
08.02.2021, 13:48
Sam nie wiem czy Ci coś doradzać bo na moje sugestie nie reagujesz, mi osobiście ten grzbiet ani trochę nie pasuję, do tych plakatów co chcesz użyć. One są za bardzo kolorowe a grzbiet będzie czarnobiały i mało wyraźny,
ja bym ci polecił bardziej coś w tym stylu na grzbiet
https://www.wallpaperflare.com/static/862/53/117/godzilla-artwork-skyline-japan-wallpaper.jpg
i żeby dopasować teksturę na okładce żeby była taka jak na grzbiecie trzeba by jakąś warstwę na nią nałożyć, podeśle ci na priv to sobie ściągniesz

Maragast
08.02.2021, 14:31
subwoofer to nie jest prawda, że nie reagowałem bo pytałem czy nie zaproponujesz jakiegoś uniwersalnego tła na tył (bo jakbym miał zostawić to zielone tło na tyle to wtedy każda okładka musiałaby mieć inne tło na tyle, a przecież nie będziesz mi robił 29 grafik na każdą okładkę - bo ja nie bardzo wiem jak robić takie rzeczy). Dlatego zapytałem czy da się zrobić takie tło ale uniwersalne do każdej okładki ale nie dostałem odpowiedzi.

A jak już te boki zostały przygotowane to zapytałem czy da się zrobić podobne tło do tego zielonego co zaproponowałeś ale w odcieniach szarych tak by pasowało do boków - też nie dostałem odpowiedzi.

Więc odnosiłem się do Twoich uwag.

A zapytam bo to mi ciągle chodzi po głowie - czy to naprawdę jest jakaś różnica czy front ma inne kolory niż bok? Przecież nikt nie ogląda nigdy tej okładki rozłożonej - patrzy się zawsze albo na front albo na bok albo na tył ale raczej nie na całość. Czy naprawdę to jakiś duży problem jeśli bok nie pasuje kolorystycznie do frontu??
No bo przecież okładki do "X-Men: Przeszłość, która nadjedzie" i "X-Men: Apokalipse" pytlaczeka mają boku w szarych kolorach, a na frontach kolorowe oryginalne plakaty bez nakładania żadnych warstw czy tekstur - ja wzorowałem się na właśnie na tej kolekcji jak przygotowywałem te boki. Czemu w tamtej kolekcji nie ma problemu, a u mnie jest taki problem??
Nie zrozumcie mnie źle - ja naprawdę się nie chcę czepiać tylko po prostu tego nie rozumiem - zwyczajnie nie rozumiem dlatego pytam.


PS subwoofer dzięki za propozycje alternatywnej grafiki ale niestety to jest grafika do amerykańskiej Godzilli, która wygląda całkowicie inaczej niż jakakolwiek wersja tej japońskiej i to po prostu widać. Więc też nie traktuj tego, że nie reaguję na twoją sugestię ale po prostu to jest grafika do innych filmów więc nie mogę jej dać.

scooter29
08.02.2021, 15:04
Jeśli mamy Ci tłumaczyć tak podstawową rzecz, jak kolorystyka, różnice w kolorach, to ja naprawdę nie wiem, jak można to wytłumaczyć, byś zrozumiał. Tak kolorystyka jest bardzo ważna, wręcz to są podstawy.
Argument, że nikt nie ogląda okładki rozłożonej, nie zasługuje nawet, by się do tego odnieść, bo jest tak absurdalny.
Wyciągasz złe wnioski z podpowiedzi, które otrzymujesz i z okładek innych grafików także. O okładkach X-Men już Ci pisałem, że nie są one takie, jak je przedstawiasz. Tam są nawiązania na grzbiecie kolorystyczne, a z tyłu są nawiązania do grzbietu. Całość okładki jest spójna ze sobą, wszystko kolorystycznie pasuje do siebie, a na twoich okładkach nie pasuje nic kolorystycznie.

Maragast, z takim podejściem to na pewno nie uda Ci się zrobić okładki na poziomie, który mógłby być zaakceptowany na OM. Taka jest niestety smutna prawda.

Maragast
08.02.2021, 17:04
Maragast, z takim podejściem to na pewno nie uda Ci się zrobić okładki na poziomie, który mógłby być zaakceptowany na OM. Taka jest niestety smutna prawda.

Ale ja nie rozumiem o jakim podejściu mówisz.
Prześledźmy może raz jeszcze ostatnie kilka dni:
Tak jak radziliście zmieniłem boki na co Wasza reakcja była bardzo pozytywna. Napisaliście nawet kilka podpowiedzi odnośnie poprawienia tych boków (zmniejszyć numer, zmniejszyć napis VS), a pytlaczek pomagał mi dostosować dół boku by logo blu-ray dobrze wyglądało (jak mi się nie udało to mi nawet przesłał plik z potrzebną warstwą by to zakończyć). Ja starałem się to dopiąć według wszystkich otrzymanych sugestii.
A teraz kiedy to już zostało poprawione według Waszych uwag to piszecie, że mam wywalić to wszystko do kosza i robić nowe boki?
To trochę nie ma sensu no bo po co były te wszystkie uwagi co mam poprawiać i po co była ta pomoc pytlaczeka przy oprawieniu tła pod logo blu-ray skoro mam teraz znowu robić nowe boki??

Tak samo z plakatem na front - jak pokazałem te plakaty to odbiór był pozytywny, tylko miałem coś tam dodać (nazwiska aktorów itp.). No dobra dodałem.
A teraz znowu mam wywalać te plakaty do kosza i jakieś twarze wrzucać - czy to ma sens?

No to trochę nie ma sensu bo potem jak zrobię na przykład nowe boki, które też będą miały pozytywny odbiór i ktoś napisze by je zmienić to znowu mam to wywalać do kosza i bez końca zmieniać.

Tylko proszę nie piszcie tym razem, że znowu się czepiam albo, że mam złe podejście bo przecież wszystkie Wasze uwagi odnośnie tych nowych boków uwzględniałem i to co radziliście poprawić to poprawiłem ale wywalanie tych boków na tym etapie to przecież nie ma sensu.
No bo skoro mam je wywalić to wychodzi, że wasze sugestie nie miały sensu. Po co miałem zmieniać rozmiary czcionki czy numerów skoro teraz mam to wywalić?
Po co pytlaczek pomagał mi zrobić odpowiednie tło pod logo blu-ray skoro ten bok ma wylecieć??

Nie widzicie, że to nie ma sensu?


PS Ale pewnie znowu wyjdzie w komentarzach, że to jest mój problem bo nie przyjmuje żadnych uwag...
No ale jak mam je przyjmować jak są sprzeczne? Uwagi odnośnie poprawienia boków są przecież sprzeczne z uwagą o zmianie boków na inne więc jak mogę przyjąć je obie?