PDA

Zobacz pełną wersję : Szybcy i Wściekli 5



sVn
30.08.2011, 12:21
Witam,
Już na poprzedniej stronie próbowałem coś "pokombinować" i wziąłem się za tył (o przodzie na razie nic, bo trochę uległ zmianie, ale to po skończonym tyle).
I na razie do czegoś "takiego" doszedłem i mówiąc wprost: nie wiem co dalej.
Co myślicie? Co usunąć? Czy może wszystko od początku, itd?
Pozdrawiam i góry dziękuję za wszelką pomoc.

DeimoS
30.08.2011, 12:50
hello, może ja zacznę, tył na chwilę obecną ładny, ale...

*Szybcy i wściekli wracają do kin :/ skoro mam film na dvd to już w kinach nie ma tego filmu, więc trdzę zostawić samo wracają.
*U góry w lewym rogu masz sporo miejsca więc oże tam też daj jakiś cytacik algo recenzję jakiejś osobistości :)
*między scenami przydały by się przejścia
*pod opisem oczywiście spis dodatków, oraz specyfikacja filmu.
*sam opis chyba zbyt pościeśniany, ale może mi się tylko wydawać.

Tak czy siak projekt prezentuje się godnie :)

JustCool
30.08.2011, 12:54
Tego dużego gościa przesuń trochę w lewo, bo zza nogawki wychodzi mu czarne tło ;) i możesz opis odsunąć trochę od prawej krawędzi, niedużo, ale tak, żeby później na opakowaniu DVD był dobrze widoczny, a nie wychodził na krawędź :)

sVn
30.08.2011, 12:56
Witam,
--> No tak ;). To zmienię.
--> Coś wykombinuje/znajdę "cytaty".
--> Przejścia, czyli z maską i gradientem?
--> Właśnie nie wiem czy ten opis dodatków mam dać ... Na Warstwie (bezpośrednio) czy może na jakimś "papierze" (teksturze).
--> Znaczy opis robiłem wokół postaci. Czyli mam zrobić większe odstępy pomiędzy grzbietem, a osobą?
EDIT: W porządku odstępy zmienię.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

DeimoS
30.08.2011, 13:05
--> Przejścia, czyli z maską i gradientem?

dokładnie tak


--> Właśnie nie wiem czy ten opis dodatków mam dać ... Na Warstwie (bezpośrednio) czy może na jakimś "papierze" (teksturze). to już od Ciebie zalezy tylko proszę nie dawaj papieru bo ni w kij ni w oko pasuje do szybkich

Pozdrawiam

Matush
30.08.2011, 13:12
Jeszcze taka prośba, żebyś nie robił screena w ps i dawał jako mini tylko zapisz sobie kopie projektu w jpg, wykadruj później tył/front z grzbietem lub całość pomniejsz do rozmiarów opisanych w zasadach działu MPP: http://www.okladkomaniacy.org/forum/showthread.php?t=3705

Na chwilę obecną nie mam nic do dodania oprócz tego co Deis już napisał. No może tylko to, że stonowałbym trochę kolorystykę, ale to tylko takie moje widzimisie ;)

sVn
30.08.2011, 18:43
Jeszcze taka prośba, żebyś nie robił screena w ps i dawał jako mini tylko zapisz sobie kopie projektu w jpg, wykadruj później tył/front z grzbietem lub całość pomniejsz do rozmiarów opisanych w zasadach działu MPP: http://www.okladkomaniacy.org/forum/showthread.php?t=3705


Nie ma problemu.
Wiem wiem, że kartka/papier nie pasuje. Tak tylko "napisałem" dla przykładu. Bo jakieś auto coś w tym "stylu" nie będzie za bardzo pasować ... A też ta tekstura pod obrazkiem (piasek) utrudnia, tyle że robiłem go pod obrazek.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Matush
30.08.2011, 18:51
Ta tekstura właśnie pasuje tam tylko pokombinuj z nią trochę, może w tej teksturze właśnie daj jakieś ramki ciemniejsze czy jaśniejsze, no musisz spróbować żeby coś ładnie się dopasowało. Może ramki ze zdjęciami na początek zamiast łączyć je, myślę, że tez by pasowały.

Matush
30.08.2011, 18:58
Może coś w te mańkę:

11813

sVn
31.08.2011, 20:20
Witam,
Może napiszę co zmieniłem (bo zmiany są za "duże" by o nich nie mówić).
1) Przesunąłem "postać" w lewo (nogawka była widoczna jak Justyna słusznie zauważyła).
2) Poprawiłem przejścia między obrazkami
3) Napis oddaliłem od grzbietu
4) No i dodałem (na próbę) 2 czarne "prostokąty" tylko:
--> Nie wiem jak zrobić taki efekt jak Matush (nie siedzę długo w PS i po prostu nie wiem jak się to "fachowo" nazywa).
--> Nie wiem co mam wpisać w pola (za sugestię dziękuję).
5) Co do lewego rogu - pusty - nie wiem czy cyt, a'la "Bo prędkość się nie liczy...". O to chodzi? W tym kierunku?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za dalsze wskazówki i pomoc.

Matush
31.08.2011, 21:00
--> Nie wiem jak zrobić taki efekt jak Matush (nie siedzę długo w PS i po prostu nie wiem jak się to "fachowo" nazywa).

Zrób taki kształt jaki zrobiłeś teraz, zaznacz go, przejdź na warstwę piasku i powiel to zaznaczenie ( tekstury piasku) potem na tą warstwę powieloną przejdź i wejdź w jej edycję. Dodaj cień wew., ustaw parametry i po sprawie

sVn
01.09.2011, 19:13
Witam,
Małe zmiany wprowadziłem:
--> Obrazki na "info"
--> No i przykładowy text jaki mógłby się znaleźć w "ramkach" - przepraszam że po angielsku, jednak nie chciałem tego przetłumaczyć zbyt "dosłownie".
--> Pomiędzy ramkami jest "pusta" przestrzeń i nie wiem co tam, np. umieścić.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi/pomoc.

sVn
03.09.2011, 16:28
Witam,
Trochę zmieniłem, ale pod tekstem pozostaje puste pole. To co mi Matush radziłeś jakoś mi nie pasuje za bardzo ... No tylko teraz nie wiem co mam w puste miejsce wstawić ... Co myślicie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź/pomoc.

myszmis
03.09.2011, 16:34
Chyba dane techniczne filmu, bo nie widzę. A tył bardzo zgrabnie ci wyszedł.

xristos
03.09.2011, 16:36
Witam,
No tylko teraz nie wiem co mam w puste miejsce wstawić ... Co myślicie?


Możesz dać jakieś informacje o filmie-

Język, napisy, czas trwania filmu, dodatki itp.

sVn
03.09.2011, 16:46
Tylko nie wiem jak je wtopić w to tło. Matush mi doradzał jeden pomysł, ale jakoś mi nie pasuje (przynajmniej w tej "kompozycji") ... no nie wiem. Tabelkę próbowałem dać - też nie pasuje.
Pozdrawiam

pytlaczek
03.09.2011, 18:31
A może zrób kolejny krok i pokombinuj coś z brushami? ;-)
Sporo jest w dziale z pędzelkami przestrzelin, różnych klimatycznych ramek, płomieni i tym podobnych dodatków. Potem zabawa z rodzajem krycia i można uzyskać naprawdę ciekawe efekty!
Trochę odwagi a będzie dobrze :piwo:

sVn
03.09.2011, 18:36
Znaczy wiesz próbowałem z "śladami opon" - brush. Tylko piasek (tekstura) - ciężko cokolwiek do niej wpasować. Myślałem też o "wodzie". No ale tak jak mówisz spróbuje coś pokombinować.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź/sugestię.

DeimoS
03.09.2011, 18:38
fajnie wlasnie by było sceny dać w jakiejś płomienistej ramce. Tak jak Pyt napisał, jest sporo bajerków w dodatkach więc coś możesz wybrać

GAROT
06.09.2011, 20:10
Koledzy dobrze mówią. Tak jak w cześniej w osobnych zaookrąglonych ramkach mógłbyś te screeny dać i np płomienie zrobić brushami. Al;bo chociaż na razie bez płomieni, i ramkę wyżej lub niżej z danymi technicznymi.

snickers7
08.09.2011, 22:44
Ja bym proponował zrobić jakieś stonowane przejście z kolorowych obrazków w czarne tło, bo takie proste odcięcie trochę dziwnie wygląda, szczególnie przy nogach Brian'a.
Ale ogólnie okładka GIT. :-)

sVn
22.09.2011, 08:25
Witam,
Długi czas minął, a jak zaraz zobaczycie okładka "stoi". Jedyne co zmieniłem to:
--> To co napisał snicker7 (jeśli o to chodziło)
--> Dałem wyżej Credits/Logo (na dole) - pod nim dam info o filmie (czas/jakość/itd. - w takiej tabelce - w szablonach bodaj jest).
--> Napisy obniżyłem do poziomu obrazków ...
--> Co do info o DVD/zawartości płyty/dodatkach. Na razie takie tylko "nic" wykombinowałem, ale nie wiem co tam jeszcze mogę wsadzić bo wygląda to (nawet nie musicie pisać) strasznie pusto i ubogo (pod autem [górnym zdjęciem]).

sVn
24.09.2011, 14:27
Witam,
Z powodów "wyższych" okładki póki co nie skończę, także jeśli istnieje tutaj możliwość "tymczasowego zamknięcia" to bardzo bym o to prosił i jednocześnie za taką możliwość podziękować.
Pozdrawiam/Przepraszam (za niedokończenie).

GAROT
01.02.2012, 23:13
Będziesz coś dalej kontynuował projekt czy dalej ma być zamknięty?

sVn
12.02.2012, 19:32
1) Napisy dałem tylko na "poglądowych" - nie końcowych efektach.
2) Pod tekstem (opisującym) film nie wiem czy wystarczy taka "opcja" jaka jest obecnie czy zmienić tło
3) Na samym dole jest wg. mnie "za czarno" ...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie/pomoc/odpowiedź.

Matush
12.02.2012, 19:39
Fakt, pod legalsem i credits jest trochę czarno, nie wiem może by dać tam jakąś teksturę, czy jakieś przyciemnione foto, nie mam pomysłu za bardzo. Nie podoba mi się za to Dwayne w tym miejscu. Głównie chodzi mi o jego ucięte nogi. Można spróbować dorobić mu jakieś kopytka albo podnieść go do góry, aby wystawał ze screenów. Ogólnie to chyba bardziej mi pasował układ z poprzedniej wersji no ale to już kwestia gustu.

GAROT
12.02.2012, 22:13
Fajnie że kontunuujesz kolekcję, zapowiada się fajnie :) Zmiany ciekawe ale tamta też wersja była poprawna. Popracuj nad tłem na dole tak jak Matush pisze no i może jakieś obramowanie screenów byś dał. Choćby zwykłe paski będzie to ładniej wyglądało. Na screenach 2 ostatnich mógłbyś krawędzie wtopić bardziej aby płynniejsze przejście było.

Poza tym dobra robota :)