PDA

Zobacz pełną wersję : Nikita (sezon 2)



eRPe
13.05.2012, 14:36
Niby okładka w większości gotowa. Jednak mam problem co do postaci w lewym górnym rogu (z tyłu okładki). Jak mogę zrobić aby kolorystycznie pasowała do postaci z dołu? (Chyba, że pozostaje tylko próbowanie, aż się uda) Oraz czy postacie w ramce (narazie tylko dwie, jak znajdę inne w dobrej jakości to będzie tak jak w 1 sezonie (http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=3695&highlight=), 4 obrazki. Jednak gdybym nie znalazł co mógłbym dać w to puste miejsce?) także robić pod taki kolor jaki jest w większości okładki? W pierwszej okładce były kolorowe bo i zdjęcia bohaterek (z tyłu) były kolorowe więc bardziej pasowało.

1589115892
15893

lukaszyna
13.05.2012, 15:18
Wejdź w blending options (opcje mieszania?) i w części color overlay (nałożenie koloru) ustaw ten błękit, a blend mode (tryb mieszania) ustaw powiedzmy na hue lub saturation. Ogólnie to jeden wielki eksperyment z tymi trybami. W razie czego masz jeszcze procentowe pokrycie (opacity) i tym już dociągasz do idealnego efektu.

Oczywiście wszystko to robisz na warstwie z tą postacią:)

GAROT
13.05.2012, 15:57
Bardzo ładna kolorystyka tej okładki, podoba mi się. Jeżeli nie znajdziesz screenów z postaciami w te puste miejsce na górze to zawsze możesz dać tam jakiś cytat. Credits proponowałbym wyjustować tak aby nie nachodził na postać po prawo.
Ponadto te postacie z tyłu to może włosy pojedyncze byś im dorysował bo teraz to tak wygląda jakbyś włosy tylko krzywymi tak na szybko zaznaczył.

eRPe
13.05.2012, 17:35
Dzięki za odp :) Tak więc:
- chwilkę się pobawiłem tymi kolorami i możliwe, że już jakoś blisko podobnego efektu jestem. Tylko czy takie "padanie światła" dobrze wygląda?
- cytat dodany (jak nie znajdę żadnych zdj. to zostanie)
- Credit nie nachodzi już na postać
- z tymi włosami to próbowałem je poprawić przez pędzel co trawę przypomina, więc pewnie przez to mogło tak wyglądać. U górnej postaci kilka wygumkowałem więc pewnie trochę lepiej wygląda, u dolnej na końcu postaram się je jakoś na nowo zrobić.

Nie będę ukrywać, że do koloru zmusiły mnie dostępne materiały :D Ale także mi się podoba.
15947

pytlaczek
13.05.2012, 17:45
W necie jest pełno pędzelków do włosów, z nich coś dobierz.
Dodajesz je na warstwie poniżej postaci, próbnikiem ustawiasz kolor i robisz konwersję na obiekt inteligentny.
Następnie rasteryzujesz warstwę by móc zmieniać krycie, dodawać gradient, itp. ;)

Tę lewą część głowy z uchem trochę bym przycieniował tak jak dół twarzy zrobiłeś.

eRPe
15.05.2012, 13:36
I jak teraz?

15989

GAROT
15.05.2012, 14:16
Teraz jest lepiej. Mam pytanie bo przy screenie 1 między dwoma kolesiami jest jakaś kreska czarna, mógłbyś się jej pozbyć? W tedy będą screeny ładnie wyglądały :)

eRPe
15.05.2012, 14:58
- kreska usunięta

Jak nie będzie jakichś dodatkowych komentarzy, żeby coś zmienić to pod wieczór wrzucę okładkę.