PDA

Zobacz pełną wersję : PWT... Comics Collection



Matush
19.05.2012, 17:09
Witajcie,

Ostatnio chyba udało mi się namówić lukaszyn'e na wspólny projekt.
Dosyć obszerna kolekcja więc i czasu na zbudowanie jej potrzeba. Wzorując się trochę na zagranicznej okładce robimy szablon do kolekcji komiksów (na chwilę obecną do filmów, a co z resztą to pomyślimy w trakcie).
Może Wam się spodoba to co już jest zrobione, ewentualnie każda sugestia mile widziana.
Wyprzedzę od razu pytanie... tak, będzie wersja bluray i dvd plus labelki do obu formatów.

Poniżej podgląd szablonu :
Na początek: Captain America- Pierwsze Starcie ;)

16085

16086

16087

myszmis
19.05.2012, 17:32
Zapewne będzie obszerna kolekcja bo i produkcji z gatunku Fantasy bez liku jest, od wyboru do koloru. Szablon dość ciekawy ale męczy mnie myśl natrętna przeokropnie czy jak na kolekcję z gatunku bohaterów komiksowych w których za młodu i ja się lubiłem wcielać by walczyć z dobrem :) , chodzi mi o to czy nie będzie ona za bardzo szara bo komiks zawsze kojarzył mi się z mnogością barw które dodawały dodatkowego efektu przeniesienia naszej wyobraźni w świat którego na co dzień nie oglądamy ( no chyba że Cameron czy inny wirtuoz sztuki filmowej nakręci jakiś nowy filmik typu Avatar 2). To tyle resztę pola zostawiam innym a gdyby było mało miejsca to nawet ustąpię krok do tyłu :)

GAROT
19.05.2012, 17:55
W sumie rzecziywiście kolorystyka mocno stonowana jak na komiksy. A czy mógłbyś na froncie tam po prawo gdzie pod okładką jest strona komiksu to krawędź tak lekko poniszczyć by się przydało. Bo okładka poszarpana a ta strona jak nówka :)

myszmis
19.05.2012, 18:53
No tak nie szanować kartek komiksu tylko ślinić paluchy i niszczyć krawędzie z takim trudem przerobionych drzew na pulpę celulozową by powstały czyste kartki zapełnione obrazkami :)

Matush
19.05.2012, 20:42
A czy mógłbyś na froncie tam po prawo gdzie pod okładką jest strona komiksu to krawędź tak lekko poniszczyć by się przydało. Bo okładka poszarpana a ta strona jak nówka :)
Na tło komiksu jest dodana tekstura, bo bez to dopiero wygląda jak nówka.
Coś mi się zdaje, że po wydruku i tak tego nie zauważysz, ale jak tak bardzo chcesz to mogę poszarpać specjalnie dla ciebie


chodzi mi o to czy nie będzie ona za bardzo szara bo komiks zawsze kojarzył mi się z mnogością barw które dodawały dodatkowego efektu przeniesienia naszej wyobraźni w świat którego na co dzień nie oglądamy

Dlatego w sumie jest stonowana, bo ma to wyglądać na zniszczony, wyblakły komiks właśnie, kolorków można dodać nie ma problemu ;)

16089 16090

myszmis
19.05.2012, 21:10
Jeśli taki jest zamysł by kolekcja wyglądała niczym stare książki znalezione na strychu w starym pudle gdzie przez jakiś czas mieszkały także wróble, to oczywiście nie będę nalegał na mocny tuning kolorów, to delikatne nasycenie które z obrazowałeś jak najbardziej wystarczy.

meaner
19.05.2012, 21:38
ło Matush, projekt okładki pierwsza klasa :) Front mi się zaj... podoba. Już się doczekać nie mogę jaki będzie ciąg dalszy

pytlaczek
19.05.2012, 22:16
Myślę, że lepiej będzie wyglądać stonowana kolorystycznie, bo choć sam lubię żywe kolory to jednak tu po wydruku ten czerwony z tarczy np. będzie się wylewał z ramki :-/
Jeszcze jak M wyostrzy na koniec całość będzie siekiera :haha:

Matush
19.05.2012, 23:30
Na tło pod Kapitanem dodałem posteryzację, ale w sumie sam nie wiem czy teraz bardziej to pasuje czy nie :

16091

lukaszyna
20.05.2012, 11:33
Ogólnie wydaje mi się, że tył pod kolor frontu lepiej pasuje, krawędzie pomiędzy grzbietem a frontem/tyłem delikatnie podrapać do tekstury papieru i będzie miodzio.

Tak sobie myślałem, że może samą ramkę na grzbiecie zrobić w innym kolorze, tu np. pasowałby czerwony (delikatny gradient czerwonych) podobnie jak było na wstępie fazy projektowej. Frontów myśle, że nie trzeba dodatkowo wzbogacać, bo i tak wyglądają świetnie.

pytlaczek
20.05.2012, 12:00
Też myślę, że posteryzację tła można sobie darować. Tamte ostre i rozjaśnione krawędzie czołgu super wyglądały.

Matush
20.05.2012, 13:53
Ogólnie wydaje mi się, że tył pod kolor frontu lepiej pasuje

No tak myślę, że chyba już w tych kolorach zostanie, inne kolory frontów i ramek w kolejnych tytułach i powinno ciekawie wyglądać.


krawędzie pomiędzy grzbietem a frontem/tyłem delikatnie podrapać do tekstury papieru i będzie miodzio.

to też może być ciekawe, zobaczę co z tego wyjdzie.



Tak sobie myślałem, że może samą ramkę na grzbiecie zrobić w innym kolorze, tu np. pasowałby czerwony (delikatny gradient czerwonych) podobnie jak było na wstępie fazy projektowej. Frontów myśle, że nie trzeba dodatkowo wzbogacać, bo i tak wyglądają świetnie.

Te ramki miały być takie same kolorystycznie jak na froncie, oczywiście każdy tytuł inny kolor, ewentualnie każda seria inny kolor, ale wrzucę zaraz ze zmienioną kolorystyką to zobaczymy jak to wygląda.




Też myślę, że posteryzację tła można sobie darować. Tamte ostre i rozjaśnione krawędzie czołgu super wyglądały.

W takim razie zapominamy o posteryzacji ;)

Matush
20.05.2012, 14:15
Dobra, zmieniłem kolorki ramek, dałem dwie wersje, jedna ze zmianą tylko ramki na rancie , druga z frontem też.

hehhehe, dodałem tekst na froncie, bo nie mogłem się powstrzymać jak lukaszyna mi jeden szablon podesłał wcześniej ;)

16094

16095

JustCool
20.05.2012, 14:23
Mnie się zdecydowanie podoba ta druga wersja, bez kolorowych ramek na froncie ;)

A "Madafaka I Kill You" to naprawdę będzie kultowy tekst :D

pytlaczek
20.05.2012, 14:27
Mnie osobiście bardziej się podoba bez czerwonego, ten złoty, ale to kwestia gustu. Może jako kolekcja z innymi kolorami na każdej okładce będzie dobrze wyglądać.
Na logo BD na grzbiecie narzuć taki gradient jak na nazwiska aktorów i w tej małej ramce na dole grzbietu podniósł bym logo MARVEL pod samą linię a logo BD wyśrodkował na wysokość aktorów z frontu.

A na tej kartce pod spodem to może zmienić kolor tych zagnieceń z czarnego na beżowy, prawie biały? Taki bardziej do frontu dopasowany.

Matush
20.05.2012, 14:36
A na tej kartce pod spodem to może zmienić kolor tych zagnieceń z czarnego na beżowy, prawie biały? Taki bardziej do frontu dopasowany.

Nie wiem czy się nie zleje to ze sobą właśnie, bo dałem wcześniej biały całkowicie to prawie nie było tego widać.



i w tej małej ramce na dole grzbietu podniósł bym logo MARVEL pod samą linię a logo BD wyśrodkował na wysokość aktorów z frontu.

Pomyślę o tym, ale nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie.

kolor loga BD się dopasuje ;)

meaner
20.05.2012, 17:37
Czerwone ramki bardziej pasują kolorystycznie ale jakoś lepiej mi się podoba ta 2 wersja :D

lukaszyna
20.05.2012, 21:40
A może górny pasek z pierwszej pozycji a dolny z drugiej?? Tak będzie myślę bardziej stonowane.

Matush
20.05.2012, 22:31
A może tak w sumie, bo sam już nie wiem ;)

16098

Matush
20.05.2012, 23:53
Update ;)

Trochę tyłu :

16107

16108

16109

Guerero
21.05.2012, 07:22
jednym słowem - zajebiste, mi sie zajebiście podoba:piwo:

Matush
21.05.2012, 08:06
Fajnie ;) , zrobiłem to co mi podesłałeś wczoraj, dzięki :piwo:

subwoofer
21.05.2012, 10:28
No gitara jest świetnie wygląda.

lukaszyna
21.05.2012, 13:45
Front: bomba pod każdym względem, kolory dobrze dobrane, układ jak najbardziej w porządku.

Grzbiet: niby wszystko z nim ok, ale jakoś mi nie leży. Może ramkę dać w gradiencie czerwony-niebieski z tła, bo ten piaskowy kolor jakoś tak dziwnie wygląda. Ten piaskowy kolor dobrze będzie wyglądać na przetarciach krawędzi, o których wcześniej wspomniałem.

Tył: pierwsza wersja zdecydowanie lepsza (chodzi o kolor ramki od credits'ów). Co do reszty to tak: dolne screeny pod creditsem raczej zbędne, można tak upchać notkę autorską OM i powinno wystarczyć. Górne screeny zabierają za dużo miejsca, ale sam efekt na nich zastosowany kozacki :). Koncepcję tyłu widziałbym tak: pod tym małym rozdarciem z komiksem dać pasek nawiązujący do tego z górnej części frontu, a w nim jakiś cytat/tag czy cokolwiek uznane za stosowne. Poniżej ze 2 screeny w efekcie jak teraz mają, tak aby zapełniły lewą stronę, fajnie by wyglądało jakby wchodziły pod tarczę. Opis normalnie dać na teksturce papieru, a dodatki w nieregularnej prostokątnej ramce pod opisem, już w kolorze tekstury, znaczy się piaskowym. No i same tło jednak dałbym pod kolor tła z frontu. A przetarcia imitujące zdartą farbę drukarską dopełnią dzieła zniszczenia i będzie nieziemska kolekcja, której pozazdroszczą pozostałe ekipy polskie i zagraniczne :D


Edit:
Jak coś mogę machnąć swoją wizję tyłu, aby lepiej to przedstawić. Ale to dopiero jak wrócę do domu, zapewne jutro pod wieczór mógłbym Ci ją podesłać.

Matush
21.05.2012, 16:39
Grzbiet: niby wszystko z nim ok, ale jakoś mi nie leży. Może ramkę dać w gradiencie czerwony-niebieski z tła, bo ten piaskowy kolor jakoś tak dziwnie wygląda. Ten piaskowy kolor dobrze będzie wyglądać na przetarciach krawędzi, o których wcześniej wspomniałem.

zobaczę co i jak.



Tył: pierwsza wersja zdecydowanie lepsza (chodzi o kolor ramki od credits'ów). Co do reszty to tak: dolne screeny pod creditsem raczej zbędne, można tak upchać notkę autorską OM i powinno wystarczyć. Górne screeny zabierają za dużo miejsca, ale sam efekt na nich zastosowany kozacki :). Koncepcję tyłu widziałbym tak: pod tym małym rozdarciem z komiksem dać pasek nawiązujący do tego z górnej części frontu, a w nim jakiś cytat/tag czy cokolwiek uznane za stosowne. Poniżej ze 2 screeny w efekcie jak teraz mają, tak aby zapełniły lewą stronę, fajnie by wyglądało jakby wchodziły pod tarczę. Opis normalnie dać na teksturce papieru, a dodatki w nieregularnej prostokątnej ramce pod opisem, już w kolorze tekstury, znaczy się piaskowym.

W sumie to było zaplanowane, aby tyle miejsca zajmowały i wrzucić tam jeszcze właśnie na nie jakąś chmurkę z dodatkami ( wiem, że zakryje się trochę te screeny, no ale przecież nie muszą być chyba aż tak widoczne w całości, no ale zawsze można coś poprawić. Tył miał wyglądać właśnie typowo jak komiks dlatego takie screeny dałem, ewentualnie zobaczę jeszcze inny układ tych screenów.

nom, chętnie zobaczę jak to rozplanujesz więc czekam ;) ... PSD masz więc do roboty heheeeh



No i same tło jednak dałbym pod kolor tła z frontu. A przetarcia imitujące zdartą farbę drukarską dopełnią dzieła zniszczenia
tutaj mi się wydaje, że tak jak jest z tym kolorem to jest najlepsze rozwiązanie, bo ten kolor wtedy by został na wszystkich innych okładkach taki sam, nie trzeba będzie zmieniać. Skoro komiks to raczej kolor papieru mógłby zostać na wszystkich jednakowy.

Matush
21.05.2012, 17:01
Trochę dałęm wyżej ten papier z tyłu :

16134

Matush
23.05.2012, 09:56
Ktoś kiedyś pisał, aby zrobić takie zagięcia kartek, nie wiem czy o takie coś chodziło, ale poniżej jest to co mi wyszło:

16155

pytlaczek
23.05.2012, 10:03
Przy opisie, w lewym górnym rogu powinny się krzyżować załamania papieru, takie wiesz - wytarte.
I może troszkę czerwonego gradientu na tę ramkę pod stopką dać...

A screeny nie za bardzo wytarte?

Świetne te podarte kartki na dole :thumbsup:

Matush
23.05.2012, 11:24
Przy opisie, w lewym górnym rogu powinny się krzyżować załamania papieru, takie wiesz - wytarte.

Nie bardzo wiem o co kaman :D

Matush
23.05.2012, 20:47
a może na froncie nie dawać tej ramki na dole pod nazwiska co :

16156

meaner
23.05.2012, 21:49
Jest zdecydowanie lepiej, tak bardziej komiksowo.

pytlaczek
23.05.2012, 22:29
Przy opisie, w lewym górnym rogu powinny się krzyżować załamania papieru, takie wiesz - wytarte.
Chodzi mi o to, by kartka pod opisem była wcześniej złożona na cztery.
Czyli po rozłożeniu będą widoczne dwa krzyżujące się zagięcia, takie jakie chciałeś dać wcześniej na grzbiecie.

16157
tylko może bardziej wyraźne :D

Co do frontu, to chyba lepiej bez ramki lol

Matush
27.05.2012, 02:15
Mała aktualizacja :

Planuję dodać jeszcze drut kolczasty na tytuł, ale najpierw muszę TT dopracować, bo średnio mi się podoba.


16222

16223

16221

pytlaczek
27.05.2012, 10:18
Powiem ci, ze teraz jest bardziej komiksowo. Jakbym cofnął się w czasie.

Pozbycie się ramek na grzbiecie i zastąpienie ich poddartymi kartkami dało znakomity efekt. Bardziej przypomina zeszyt.

Na tyle, tę część kartki nad jego głową można by wykończyć zwykłym naderwaniem i będzie dobrze, bo teraz średnio to wygląda.

Widać, że sporo nocki zarwałeś :D

Matush
27.05.2012, 10:42
Chodzi ci o kartkę komiksową tą stronę 3 czy o którą?

pytlaczek
27.05.2012, 10:51
O kartę okładki na tyle, tę niebieską plus jego włosy.

Matush
27.05.2012, 11:08
Przecież ona jest już podarta nie przesadzasz z tym darciem ?

lukaszyna
27.05.2012, 14:39
W pytę coverek.
Teraz wygląda jak prawdziwy komiks, grzbiet bez ramki i tył bardziej kolorowy, wypas. Mam tylko parę pytań/zastrzeżeń/sugestii:
- front wygląda jak rysunkowy, czy wszystkie będą w ten deseń robione? Bo jeśli tak to chyba i postacie na tyle powinny mieć ten sam efekt, o ile jeszcze nie mają bo na mini nie mogę tego dostrzec.
- Pytlaczek dobrze gada z tymi rozdarciami na górze, wydaje mi się, że powinny być bardziej ostre i końcówki papierowe im nie zaszkodzą.
- te niebieskie tło z tyłu może jakoś ujednolicić? aby nie było później problemów z innymi okładkami
- tytuły grzbietowe może dać jedną czcionką dla wszystkich produkcji? i jakimś ciemniejszym kolorem? Ujednolici to trochę całą kolekcję i myślę że będzie dobrze wyglądać jak wszystkie staną obok siebie.

Matush
27.05.2012, 17:54
- front wygląda jak rysunkowy, czy wszystkie będą w ten deseń robione? Bo jeśli tak to chyba i postacie na tyle powinny mieć ten sam efekt, o ile jeszcze nie mają bo na mini nie mogę tego dostrzec.

Myślę, że w kolejnych wyjdzie już normalnie ze zdjęć czy plakatów, tutaj niestety frontowa grafika jest raczej malowana (coś Venome znalazł w sieci i podesłał), z tyłu jest z plakatu i z foty ale raczej zbliżone do siebie gradacją.


- Pytlaczek dobrze gada z tymi rozdarciami na górze, wydaje mi się, że powinny być bardziej ostre i końcówki papierowe im nie zaszkodzą.

Poniżej daję tył w powiększeniu to sobie zobaczycie jak to wygląda.


- te niebieskie tło z tyłu może jakoś ujednolicić? aby nie było później problemów z innymi okładkami

Myślę o tym cały czas, ewentualnie można robić tylną część pod kolor frontu kolejnych filmów.



- tytuły grzbietowe może dać jedną czcionką dla wszystkich produkcji? i jakimś ciemniejszym kolorem? Ujednolici to trochę całą kolekcję i myślę że będzie dobrze wyglądać jak wszystkie staną obok siebie.

Jedna czcionka odpada, będą takie jak były dodawane w filmach/animacjach, odnośnie koloru to to dałem już ciemniejszy na grzbiecie w tym CA.
Szukam cały czas ciekawy efekt na TT, z czasem coś się znajdzie ;)

16224

16225

16226

pytlaczek
27.05.2012, 21:51
Sorry Marcin, ale jeżeli te zaznaczone na zielono rozdarcia można jakoś przeboleć, to te czerwonym powinny wyglądać jak te z Thora IMO!
Chodzi o to, by górny kawałek strony był oderwany na chama (być może na skręta :D) a niestety tak nie wyglądają.

16228

Matush
28.05.2012, 14:57
Aktualizacja :

16241

GAROT
28.05.2012, 16:36
Bardzo fajnie to wygląda w obecnym stanie :)

pytlaczek
28.05.2012, 16:41
O! I teraz to zupełnie inna historia... :D

Jest pięknie! :piwo:

subwoofer
28.05.2012, 18:35
Super wygląda już nie mogę się doczekać fornatu DVD w końcu coś dla mnie będzie.:D

lukaszyna
28.05.2012, 19:26
Yeah, teraz darcie bomba.
Osobiście uważam, że ramka tag'a w czerwieni wyglądała lepiej. I może te tło z tyłu zrobić wspólne dla wszystkich filmów, w sensie motyw na tle, nie kolor, aby szybciej produkcja goniła :D

Guerero
28.05.2012, 19:31
miodzio M:piwo: tylko TT na froncie nie wiem czy aby pasuje za bardzo...
Ale szablon to majstersztyk, mógłbyś licencje na niego zrobić i za kase oprowadzać;):piwo:

Matush
28.05.2012, 19:43
Pomyślę z tym tłem, na chwilę obecną planowałem aby na każdej było inne, jest tak zrobione, że wklejasz , tniesz , kolory i gotowe.

Odnośnie TT to ja ma jakiś upatrzony kolor to poda, mogę zmienić i zobaczymy jak wyjdzie.

wygląda to tak :

16257

pytlaczek
28.05.2012, 20:31
I może te tło z tyłu zrobić wspólne dla wszystkich filmów, w sensie motyw na tle, nie kolor, aby szybciej produkcja goniła
Myślę, że to samo tło dla wszystkich filmów to bardzo złe rozwiązanie. Każdy film jest o czym innym. Ma innych bohaterów.
Każda okładka powinna być wzorem sama dla siebie :D

GAROT
28.05.2012, 20:39
Też myślę że tło powinno być zależne od danego filmu a nie ciągle takie same. Teraz jak tak patrzę to coś te TT mi nie pasi. Jakieś mało wyraźne jest. Ja bym chyba proponował zrobić takie rysunkowe z obrysem jak to w komiksach zazwyczaj jest.

Guerero
29.05.2012, 07:17
nom, zgadzam się z Garotem, aczkolwiek kolor na TT jest spoko, tylko czcionka mało komiksowa;)

Matush
29.05.2012, 11:15
Czcionka jest taka jak wydał producent, a takie czcionki będą używane do TT.

Matush
31.05.2012, 19:30
czas na małą aktualizację.

wersja dvd :

16282

Nie ukrywam, że kompletnie mi nie leży ten format okładki, no ale ja tego drukować nie będę ;)

Matush
31.05.2012, 19:32
Dalej,
zaczęty Thor :

Sugestie mile widziane ;)

16283

lukaszyna
31.05.2012, 20:56
Może zrzuć pioruny po ręce co trzyma 'mjamnie' :D tak aby z okolic barku zaczynały się kumulować i schodzić w dół, z tym rozbłyskiem może dać ciekawy efekt. I może ten pasek od Marvel comic group popatrzeć w innych kolorach, teraz taki mało 'wyraźny jest'.

Matush
31.05.2012, 22:45
O to kaman?

16290

pytlaczek
31.05.2012, 23:27
Ja bym mu ten gips jednak zdjął z ręki...:haha:

Nie w tym kierunku chyba ;)

Matush
31.05.2012, 23:35
To może mu szynę założę jedynie, tylko w którym , na zachód czy gdzie ?

pytlaczek
31.05.2012, 23:58
Nie szynę tylko iskry spod młota, z zachodu na wschód! :tongue:

Matush
01.06.2012, 01:07
może tak :

16293

pytlaczek
01.06.2012, 09:26
Ten zdecydowanie lepiej wygląda, tylko ten pomarańczowy kolor jak dla mnie za mało złoty.
Może taki kolor Asgardu dać?

Matush
01.06.2012, 10:37
No zobaczę później jak z tym kolorem.

Matush
12.07.2012, 22:41
Sprawa wygląda tak:

Kapitan Ameryka wersja bluray została wgrana do galerii. Prace nad wersją dvd w toku, może jutro, albo i nawet jeszcze dzisiaj pojawi się też w galerii.

Tak to wygląda :

16680

Matush
12.07.2012, 23:07
Powyższy Kapitan to jedna okładka ( nie będzie kolekcji na tym szablonie ).

Zachodzą pewne zmiany szablonowe w kolekcji komiksów.
Na chwilę obecną jest tak:

16684

Guerero
13.07.2012, 08:23
ja już na temat okładki do Kapitana sie wypowiadałem, ale powtórze - nieziemska robota - bajeczna okładka - super robota M:piwo:
co do kontynuacji kolekcji - front miażdży na obecną chwile, nie wiem czy jeszcze coś bedziesz coś w nim zmieniał ale mi sie podoba tak jak jest

pytlaczek
13.07.2012, 09:26
Ja też już wypowiadałem się w kwestii tyłu okładek z tej kolekcji. Mnie osobiście bardziej podobają się karteczki z tyłu, ale cóż, jak się nie ma co się lubi...
Dzięki za Kapitana w galerii :piwo: Oczekiwana okładka.

Matush
02.08.2012, 10:07
Mały Update:

16887

Screeny chcę jeszcze zamieścić gdzieś między opisem a dodatkami, no ale każda sugestia mile widziana.

Nie wiem czy pasują te efekty na napisach dodatki i na tagu , mi tak średnio się podobają generalnie.

piobaks R.I.P.
02.08.2012, 13:37
Szanowny @lukaszyna, bardzo żałuję, że zapomniałeś o kontynuacji swojej super kolekcji dla fanów DVD.
Rozumię, że @Matush przekonał cię do DB, ale najważniejsi wolą ten format.
Nic na to nie poradzę, ale może którykolwiek szef ujawni ci, że twe prace są w jego kolekcji.
Ja pokazałem, że wszystkie twoje poprzednie prace w DVD stoją na mojej półeczce (choć czterech jeszcze nie miałem wydrukowanych).
Wielki szacuneczek dla twoich prac.:redface:

Matush
02.08.2012, 16:09
Szanowny @lukaszyna, bardzo żałuję, że zapomniałeś o kontynuacji swojej super kolekcji dla fanów DVD.
Rozumię, że @Matush przekonał cię do DB, ale najważniejsi wolą ten format.
Nic na to nie poradzę, ale może którykolwiek szef ujawni ci, że twe prace są w jego kolekcji.
Ja pokazałem, że wszystkie twoje poprzednie prace w DVD stoją na mojej półeczce (choć czterech jeszcze nie miałem wydrukowanych).
Wielki szacuneczek dla twoich prac.

To czy kogoś przekonywałem czy nie to już nie powinno cię interesować!

Piobaks weź już wyluzuj z tym jęczeniem o wersje dvd każdemu co wykona okładkę do bluray. Zauważ, że każdy robiący stara się w miarę pogodzić oba formaty. Może nie czytałeś od początku tego tematu, ale już wspominałem w nim, że będą obie wersje komiksów i DVD I BLURAY!!!

Jak czytam twoje komenty, a większość z nich ostatnio to wymuszanie produkcji okładek dvd to aż się odechciewa robić cokolwiek.
Dla wielu format dvd to już muzeum, dla innych nie, ale wydaje mi się, że i tak staramy się robić i to i to. Są rzeczy ważne i ważniejsze, ale niestety nie każdą wersję projektu da się łatwo przerobić na drugi format. Nie wiesz tego, bo nie robiłeś okładek więc uszanuj to, że ci co robią głównie okładki bluray , od czasu do czasu zrobią też wersję dvd. !!!


Pozdrawiam
M

pytlaczek
02.08.2012, 20:38
Mnie tam bardzo odpowiadają te efekty na napiasch, tym bardziej, że TT jest podobnie zrobiony (już o pracochłonności nie wspomnę).
Może lekko przyciemnione będą bardziej ci się podobać ;).

Odnośnie screenów, jak pomysł z roztrzaskaną ścianą ci się widzi, gdzie każde zdjęcie pomiędzy pęknięciami?

Matush
02.08.2012, 21:52
Odnośnie screenów, jak pomysł z roztrzaskaną ścianą ci się widzi, gdzie każde zdjęcie pomiędzy pęknięciami?

To jest dobry pomysł, ale trzeba pamiętać, że to ma być szablon do kolekcji. Niby można robić coś innego na każdej okładce, ale to zabiera kolejny cenny czas na przeróbki niestety.

Przyciemnię i zobaczymy jak wyjdzie.

Matush
03.08.2012, 13:11
Screeny lepiej ? Czy może oderwać jeszcze trochę jeden przy nodze Hulk'a ?

16897

Resztę dopasuję wieczorem ;)

lukaszyna
03.08.2012, 13:14
Może tak:
- jeszcze dodatki specjalne mogły by zostać w takiej formie, ale już tag nie bardzo. Chodzi mi tu o powtarzalność i łatwość dopasowania do pozostałych okładek.
- a screeny można zapodać w formie czworokątów jak w komiksie http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/videogames/promos/Batman_Arkham_CustomComic-Page-2_466x600.jpg. Pocięte pod różnym kątem z czarną ramką kilkupikselową, a zamiast białego tła pomiędzy nimi zostawić to zielone co już masz. Można jeszcze pobawić się ewetualnie nad jakąś warstwą, która będzie nad screenami, jakiś delikatny halftone i podbicie kontrastu czy coś.

To oczywiście dotyczy poprzedniego update'a a nie chce mi się na nowo rozkminiać :D

Guerero
03.08.2012, 16:19
Mi sie podoba tak jak jest, screeny pasują bo jeśliby zrobić na kształt tak jak w komiksie to by i pasowało reszte do tego dopasowywać znowu czyli opis, dodatki itp. i niekoniecznie by to wyglądało, teraz jest podzielone na sekcje i hula, może ewentualnie miesjce na opis powiększyć i delikatnie czcionke zwiekszyć...
co do taga uważam, że można z nim zrobić tak jak z TT czyli tag na każdej okładce taką samą czcionką lub podobną pykać jak TT na froncie, wtedy by był takim łącznikiem tyłu z frontem hmm hmm :idea:

Matush
05.08.2012, 17:44
dzięki za komenty.
Coś tam porobiłem, wygląda to tak:
czy lepiej nie wiem, sami oceńcie

16932

16933

scooter29
06.08.2012, 01:36
Dla mnie dużo lepiej, nawet teraz bardzo mi się podoba :D

Matush
07.08.2012, 02:25
Label pasi czy robić inny ?

16942

lukaszyna
07.08.2012, 10:34
Label wygląda miodzio, jedyne co to:
- teraz ten tag tak średnio pasuje, ale jakby dodać ten zielony pasek co masz na froncie i na to tag to może byłoby lepiej.

A co do okładki to:
- chmurka opisu tak średnio pasuje, może lepiej taką jak masz na froncie ewentualnie bez tego dziubka co do Hulka prowadzi

Guerero
07.08.2012, 10:43
Albo bez taga tak myśle - i tak sie dużo tam dzieje, więc nie jest specjalnie konieczny.
Good job M:piwo:

Matush
07.08.2012, 13:46
Z chmurką na okładce dalej pracuję, natomiast label teraz wygląda tak:

v1

16957

v2

16959

GAROT
07.08.2012, 14:04
Label super! Podoba mi się 2 wersja bez cytatu.

Guerero
07.08.2012, 14:22
2 lepsza - ładnie się wszystko komponuje - jest wypas :piwo:

scooter29
07.08.2012, 14:31
Obie wersje są super :piwo:

pytlaczek
08.08.2012, 10:59
Dla mnie pierwsza, ta z cytatem :tongue:
Miodzio!:piwo:

Matush
08.08.2012, 12:18
aby was pogodzić to będą dwie wersje z tagiem i bez :smoke:

Matush
08.08.2012, 17:29
Kilka zmian, co myślicie ?

17030

17031

Guerero
08.08.2012, 18:13
Bomba - zmiany in plus:piwo: tylko opis mi coś nie leży, za równy jest w porównaniu do reszty, gdzie praktycznie wszystko nie leży prościutko... może go jakoś przekręcić?

GAROT
08.08.2012, 19:18
Te brązowe kartki wyglądają super! Fajnie kontrastują, ale ten duży screen po lewo jest za duży według mnie.

lukaszyna
09.08.2012, 11:11
Mi tak średnio to się podoba, chmurki były fajniejsze. Ale tak przeglądam poprzednie update'y i ten z #71 postu wygląda fajnie, ja bym może w tym stylu pojechał. Oczywiście chodzi mi o same ramki. No jeszcze z dodatków mogłaby ewentualnie zostać :)

JustCool
10.09.2012, 21:49
Czekam Szefie na kontynuację projektu, bo coś cicho tu ostatnio, a obiecałam, że wtedy te filmy będę oglądać :-p
Ja mam nadzieję, że jakiś update będzie i jakieś wieści co dalej z tą kolekcją... ;)

Matush
10.09.2012, 21:51
Ja mam nadzieję, że jakiś update będzie i jakieś wieści co dalej z tą kolekcją...
Oj będzie, jak się dwie niedziele do kupy zejdą, a w środku 3 maja się pojawi ;)

JustCool
10.09.2012, 21:54
Powiedziałabym Ci coś ambitnego na ten temat, ale się powstrzymam raczej :D
Mam przenieść do PZ Panie Adminie? :-p

Matush
10.09.2012, 21:58
ależ skąd, przecież napisałem, że będzie updejt ;)

JustCool
10.09.2012, 22:02
No to czekamy na te "dwie niedziele i 3 maja" :D
Mam nadzieję, że to niedługo, inaczej będę śmiała twierdzić że to podżeganie i podważanie mojego autorytetu :-p

Matush
10.09.2012, 22:06
nie śmiałbym

JustCool
10.09.2012, 22:09
No :D

JustCool
17.11.2012, 16:03
Tak w ramach odświeżenia tematu i przypomnienia autorowi, że kolekcja powinna być kontynuowana, proponuję zdjęcie na wspólny grzbiet:

17650

:pilot: :redface: :D

Matush
17.11.2012, 16:05
Wolałbym aby było 9 dziewic niż tych facetów.

JustCool
17.11.2012, 16:10
9 dziewic

Mission Impossible :D :D :D

Ale może to Cię zadowoli:
17651

Matush
17.11.2012, 16:13
już lepiej :piwo:

Matush
13.12.2012, 16:11
Dosyć długo w tym temacie nie było aktualizacji, ale projekt nie został porzucony.
Co myślicie o takiej propozycji tyłu:

17865

scooter29
13.12.2012, 20:47
Zmiany in plus, mnie się bardzo podoba

pytlaczek
15.12.2012, 01:03
Wszystko wygląda cacy, tylko brakuje mi na tym tyle jakiegoś wykończenia całości...

Może jakiś skrawek wydartej kartki, lub dymek tak jak na froncie w którym dasz dodatki. zobacz co będzie lepiej wyglądać ;).

Dobrze, że znów ruszyłeś z miejsca tego Hulka :piwo:

PS: stopka chyba jakaś mała trochę, przynajmniej na mini tak wygląda.

Matush
15.12.2012, 17:10
17870



Wszystko wygląda cacy, tylko brakuje mi na tym tyle jakiegoś wykończenia całości...

Może konkretniej coś ?

pytlaczek
15.12.2012, 17:26
Przecież ci napisałem bardzo konkretnie, co bym widział w tym miejscu gdzie taką pustka wiało.

To co zapodałeś tez może być, byle z mniejszym cieniem.

Może jeszcze bardziej postrzępić dolną krawędź tej karteczki na dole? Lub zrobić ją bardziej nierówną?

Matush
15.12.2012, 17:37
No wykończenie całości, a miejsce gdzie wieje pustką to raczej różnica jest .

pytlaczek
15.12.2012, 18:08
Ale właśnie TO dopełnia całości :grin:

Matush
15.12.2012, 20:45
W takim razie ja to zrozumiałem inaczej.

Wysmommy
16.12.2012, 03:55
Matush, your covers are simply amazing. :-D

Glad to see you are still working on this collection. :good:

Matush
18.12.2012, 17:34
Thanks mom.

Kolory pasują czy coś zmienić ?

17882

pytlaczek
18.12.2012, 17:56
Nieźle wg mnie z tą pomarańczą. Lepiej wygląda jak ten wiśniowy i pasuje do zielonego.

Tylko ten napis SMASH z tyłu chyba bym zostawił jasnozielony jak był. Dasz mu teksturę podobną do TT i będzie git. Tak myślę...

marcnovy
18.12.2012, 19:36
Jak to zrobicie to będzie chyba najdoskonalsza i najładniejsza kolekcja w historii OM jak dla mnie

scooter29
18.12.2012, 23:41
Szkoda że przy dodatkach zrezygnowałeś z tego znaku radioaktywnego czy jak to tam się nazywa. Fajnie to wyglądało, a w tym pomarańczu było by chyba jeszcze lepiej - tak mi się bynajmniej wydaje.

Prometeus74
19.12.2012, 19:37
krótko - miodzio :)

Matush
20.12.2012, 11:48
Dzięki.

Jeszcze legals muszę zrobić, ale tył pasi ?

17899

scooter29
20.12.2012, 12:03
Mnie pasi i to bardzo :D

Guerero
20.12.2012, 12:57
Mi też zajebiście się podoba, top job M:piwo:

Matush
21.12.2012, 01:27
Cieszę się. Obecnie wygląda tak :

17901

Szukam jakieś tekściory na front w ramkę na dole.
Najlepiej, aby był jakiś dłuższy tak abym mógł zmieścić go w dwóch wierszach. Jak coś przychodzi wam do głowy to podsyłajcie.

scooter29
21.12.2012, 02:02
Może do tego co już jest coś dołożyć np. "to człowiek czy potwór? wybawca czy niszczyciel? a może jedno i drugie!"

Matush
21.12.2012, 22:31
Dzięki scooter.
Może uda mi się coś innego jeszcze znaleźć więc się wstrzymuję z tagiem na front.

Wydaje mi się, że okładka jest skończona, no poza tym tagiem jeszcze.
Jeżeli są jakieś uwagi to śmiało pisać.

17909

scooter29
21.12.2012, 23:48
Fajnie wygląda z tym niebieskim :good:
Jedynie ten napis na froncie o oszałamiającej jakości Blu-Ray tak mi trochę nie pasi, bo kojarzy mi się ze skanem brrry :sorry:
Na DVD dasz poprzednią wersję (bo ta i tak nie pasuje do DVD) i będzie git :D

Matush
22.12.2012, 00:08
Jedynie ten napis na froncie o oszałamiającej jakości Blu-Ray tak mi trochę nie pasi, bo kojarzy mi się ze skanem brrry
Na DVD dasz poprzednią wersję (bo ta i tak nie pasuje do DVD) i będzie git

Tu też coś szukam, ale na chwilę obecną nie miałem co wkleić więc poleciała jakoś blu ;) .

Matush
23.12.2012, 23:21
W produkcji okładka do drugiego filmu o zielonookim ;)

Nie ma za wiele materiałów takich jak bym chciał więc bawię się trochę tym plakatem :

17936

Kolorystyka bardzo zbliżona do poprzedniej okładki, ale każda sugestia mile widziana.

JustCool
23.12.2012, 23:34
Ta pięść na tytule bardzo fajnie wygląda ;)
Tył pokaż :D

Matush
23.12.2012, 23:37
Tyłu nie ma jeszcze

pytlaczek
24.12.2012, 09:52
A może pęknij to L w tytule? Albo wygnij? Ciężkie to łapsko Hulka w końcu jest :D

Guerero
24.12.2012, 12:06
A może zrobiłbyś tak, że tą pięścią przebija się przez literkę "K", bo on raczej nie wisi na niej ręką tylko wyprowadza cios:-p

Matush
24.12.2012, 14:21
Update :

17937

Matush
25.12.2012, 18:41
kolejny :

17943

17944

Matush
11.01.2014, 16:21
Coś takiego zaczynam :

19436

podgląd jakości w full:

19438

GAROT
11.01.2014, 17:55
Da się coś wyostrzyć te tło? Albo kurtkę hellboya lekko rozmyć i przy krawędzi tego stwora aby zbliżyć do tła może?

Matush
11.01.2014, 19:04
Powinno się coś dać , na chwilę obecną to wklejone elementy, bez dopasowania

Matush
17.01.2014, 17:37
Mała aktualizacja :

19496

subwoofer
17.01.2014, 19:06
Wypas mi się strasznie podoba

Matush
17.01.2014, 19:16
Cieszę się, kolejna aktualizacja:


19497

scooter29
17.01.2014, 21:37
Wypełnij prawą stronę i nie trza tu już nic psuć :D Czekam na tył.

DeimoS
18.01.2014, 00:33
Me oczy Cieszy ta aktualizacja :) czekam na więcej. BTW Brawo!!!

Matush
18.01.2014, 02:22
Me oczy Cieszy ta aktualizacja :) czekam na więcej.
Ty tu Andrzej nie czaruj tylko wrzuć do galerii to co ostatnio cie prosiłem. ;)




To chyba została tylko kosmetyka i okładka gotowa, chyba, że coś tam macie do dodania:

19498

19499

DeimoS
18.01.2014, 10:22
z przodu kurtka jest żółto-pomarańczowa, a z tył zielonawa, może by to podkolorować trochę żeby jednakowe było :)

Matush
18.01.2014, 15:37
Będzie zmienione, nic się nie martw, BTW nie wiem czy dam radę zmieścić ramkę z danymi tech. Bo legals do tego trochę obszerny jest, ale najwyżej trochę go zmienię.
Jak już wspomniałem, legals nie jest dopasowany bo sporo w nim brakuje na ten moment.

Szukam też jakieś ciekawe tagi lub cytaty, coś co zmieści się na froncie i ewentualnie mogę wymienić "piosenkę" na coś innego.

Ogólnie wygląda to tak w tej chwili:

19500

scooter29
18.01.2014, 17:26
Pisałem co byś nic nie psuł, a ty się na te nieszczęsne tagi uwziąłeś. Nic nie szukaj bo te są dobre. No i nie podobają mi się teraz takie jaskrawo żółte. Fakt są bardziej czytelne ale albo za jaskrawe albo nie ten kolor.
Z tyłu jakoś średnio mi pasuje scren w prawym dolnym rogu. Może dałbyś radę coś innego tam dać?

DeimoS
18.01.2014, 17:38
Mi tam wszystko pasuje teraz, cytaty, kolorki, wszystko gra :-D

Matush
18.01.2014, 18:00
Screeny dziabnę na jakieś innej, z kolorem tagów też coś pomyśle.

Matush
19.01.2014, 00:55
Dodałem lekką teksturę na tagi, teraz chyba już tak mocno nie bija po oczach, screeny zmienione i dodany legals.

Pasi teraz?

19502

DeimoS
19.01.2014, 08:31
:piwo: brawo

scooter29
19.01.2014, 11:05
Super :piwo:

Matush
19.01.2014, 22:52
Dorobię lable i dvd i wrzucę może jutro, dzięki za pomoc.

Matush
29.01.2014, 18:28
Tak się prezentuje front do drugiej części, pasi czy coś zmieniać. aha, tagi potrzebne na front i tył.

19543

DeimoS
29.01.2014, 23:27
Napis "złota armia" taki mało widoczny, może by go innym kolorem dać, albo pod napisem a nie na nim :-) taka luźna sugestia, cala reszta wysmienita:-) brawo jak zwykle

Matush
29.01.2014, 23:39
Miało być pod, ale wtedy głowy wszystko zasłaniają i kiepsko to wygląda. Zobaczę inny kolor

taki tył :
19548

pytlaczek
29.01.2014, 23:42
Może narzuć na podtytuł taki styl jak ma TT, podobnie jak na 2 Hulku zrobiłeś. Jak światło go z góry oświetli powinien być lepiej widoczny IMO
.

Matush
29.01.2014, 23:59
Tam jest marek to samo co na TT, tyle, że mniejsze, bo tekst mniejszy, ale coś pokombinuję.

Matush
30.01.2014, 16:24
update:

19560

DeimoS
30.01.2014, 17:46
wydaje mi się że jest oki można by ewentualnie dodać jakiś cień:) ale na grzbiecie teraz za bardzo się odcina, na nim zostawiłbym ten poprzedni tytuł.

BTW świetnie zapowiada się ta część

Matush
30.01.2014, 17:52
Cień już tam jest, po wydruku jest ok ;).

Na chwilę obecną nie mogę dodawać plików i nie wiem czemu, te podglądy wcześniej są z dropboxa, bo forum nie przyjmuje moich załączników. Mam nadzieję, że nikt z was nie ma tego problemu.

JustCool
02.02.2014, 20:48
forum nie przyjmuje moich załączników

Marcin, skontaktuj się z Administratorem :haha:

Matush
02.02.2014, 21:06
bardzo zabawne, ale faktycznie nie mogłem dodać nawet miniaturek, coś chyba było na rzeczy.

Matush
09.09.2017, 15:21
Mały ruch w temacie :).
Taki front robię do Pająka, nie planuję, aby dużo na froncie się działo w tej wersji. Raczej staram się dopasować światło. Podpowiedzi mile widziane...

23915
23916
23917
23918
23919

pytlaczek
09.09.2017, 16:58
Jak dla mnie, to przedostatnia wersja, bo ta ostatnia wydaje się prześwietlona ździebko. Miasto w dole zamiast ciemności ma fiolet ;).

Matush
09.09.2017, 18:01
Może teraz lepiej :

Przed:23920 Po:23921

pytlaczek
09.09.2017, 19:04
:thu_ok:

Matush
09.09.2017, 21:20
23922

23923

pytlaczek
10.09.2017, 18:13
Ujdzie :D. Dawaj screeny.

Matush
10.09.2017, 20:56
23924