PDA

Zobacz pełną wersję : Dexter



sobi
21.05.2012, 20:31
Witam, chciałbym zaprezentować efekty mojej pracy nad okładkami do serialu Dexter.

Po poprawkach projekt wygląda tak:

Całość:
16147

Front:
16141

Tył:
16148


Pomysł mam taki aby układ okładki przy każdym sezonie był taki sam, zmieniać się będzie postać na froncie, dwie postacie na tyle nad krwią i element kojarzący się z sezonem - w tym przypadku kostka lodu z palcami:)
Jak widać grzbietu brak, tworzę go osobno i wkrótce go zaprezentuje.

Proszę o opinie i rady od zawodowców dla amatora. Co się komu nie podoba, gdzie mam błędy i co do poprawy.
Czekam:)
Pozdrawiam

EDIT:
Wielkie podziękowania dla Garota za podsunięcie pomysłu:)

GAROT
21.05.2012, 21:34
Super to wygląda! Kolory krwi są przepiękne :D Mnie osobiście nie podoba się te ułożenie creditsu. Ja bym na twoim miejscu dał go normalnie na całą szerokość a loga pod spodem. Dane techniczne chyba zmieściły by się na lewej stronie gdzie kończy się ten rozbrysk krwi pod postaciami. Ta jakaś płyta jakby skała lodu czy cokolwiek to jest to tam coś jeszcze na to będzie? Bo jak nie to ja bym proponował może screeny w tym miejscy dać? np takie z białą ramką coś jak polaroid i lekko poplamione z krwi, myślę może fajnie by to wyglądało. No chyba że masz jakiś inny pomysł co tam dać lub nie chcesz tego zmieniać.

GAROT
22.05.2012, 10:11
Bardzo fajnie to zrobiłeś. teraz to super wygląda. Fajny pomysł z podpisaniem tych zdjęć :) Tylko jak chcesz dodać nowe miniaturki to nie edytuj tematu pierwszego tylko napisz nowy post, będzie czytelniej i pojawi się każdemu na głównej że jest nowy post na forum.

W sumie to ja nie mam zastrzeżeń do tej okładki, dorób grzbiet i pokaż jak będzie całość wyglądała. Może jeszcze koledzy by się wypowiedzieli :)

pytlaczek
22.05.2012, 10:29
Nie znam serialu, ale może tło na frontach czymś delikatnie wypełnić, coś w stylu jak masz na tyle tę twarz niebieską tylko z mniejszym lub zmienionym kryciem.
W tle by się coś jeszcze działo ewentualnie. Zobaczysz jak to będzie wyglądać ;).

Niezły początek sobi! :thumbsup:

sobi
24.05.2012, 19:06
Witam:)
Przedstawiam kolejny etap mojej pracy:)
Jak widać uwzględniłem pomysły i propozycje GAROTA i pytlaczka:)
Enjoy:
Całość:
16198

Front/bok:
16199

Tył:
16200

Czekam na dalsze pomysły i porady dla początkującego:-)
Dodam że jak narazie mogę zrobić okładki do pierwszych 6 sezonów, pozostałe dwa są obecnie w produkcji, więc projekt rozwojowy:)

lukaszyna
24.05.2012, 19:30
Fajny projekcik masz, nie ma zbytnio do czego się czepiać, tylko drobne takie niuanse:
- wydaje mi się ze ta linia 'crime scene' na tyle jest zbędna, zbytnio nic nie wnosi do całości ale za to credits bardziej przejrzysty będzie
- grzbiet technicznie spoko, ale Trinity był w późniejszych sezonach, a Ice Truck Killer we wcześniejszych. I ogólnie tych arcywrogów było więcej, nie wypada pozostałych tak dyskredytować :P hehe
- co do frontu to jest taka niepisana zasada, że raczej na twarze postaci nie daje się napisów, w tym wypadku tytułu. Zamiast niebieskiego Dex'a możesz wyśrodkować tytuł i ewentualnie dać ze 2 nazwiska aktorów nad tytułem
- te latające głowy są całkiem spoko (fajny efekcik dają), ale może obadaj w tym samym stylu dać pełne screeny, jeden z lewej drugi z prawej.

Podsumuwując, jak na pierwszy projekt to wypas.

sobi
24.05.2012, 21:19
Kolejne poprawki.
Posłuchałem rad kolegi lukaszyny, wyszło mi coś takiego.
Grzbiet:
usunąłem postacie jako tako spoilerujące serial:)

Front:
totalne przemeblowanie i wypełnienie tła. Pod napisem sezon któryśtam będą po dwa screeny kojarzące się z danym sezonem.
Całość:
16201

Front/grzbiet:
16202

Matush
27.05.2012, 10:38
Moim zdaniem wyszło to przemeblowanie na dobre.
Wydaje mi się, że logo showtime na froncie jest zbędne. Może sezon pierwszy dać pod TT... sam nie wiem, ale daj pod i zobaczymy jak wyjdzie.

K4JT3K
27.05.2012, 23:24
Hej moim zdaniem na grzbiecie Rita nie pasuje pod sezonami nr 7-8 bo jak wiadomo skończyła na 4 sezonie. Może więc lepiej zamienić jej zdjęcie z Debrą?

sobi
30.05.2012, 22:28
Witam, zamieszczam projekt frontu i grzbietu po aktualizacjach.
Słuszna uwaga, K4JT3K.

Front+grzbiet:
16275

Czekam na kolejne uwagi:)

pytlaczek
30.05.2012, 23:02
Serialu nie znam kompletnie, więc pozwolę sobie na wypowiedź od bardziej technicznej strony.
Sobi? Sam filtrowałeś postacie na grzbiecie?
Chodzi mi o te głowy nad sezonami jak i o samego Dextera. Bo tak sobie myślę, że fajnie by wyglądał front zrobiony tak samo jak grzbiet.
Czyli ten sam filtr na główną postać.
Te dwie fotki przy jego ręku wydają mi się zbędne, bo w sumie mało mi mówią.
Z trzech górnych dwie po bokach bym lekko opuścił i wszystkie pojechał tym rysunkowym filterkiem.
I może jakiś tag nad TT by dopasować.

Możesz popróbować w ten sposób, a może wyjdzie coś dobrego ;)

sobi
03.06.2012, 22:49
Przedstawiam ciąg dalszy pracy nad Dexterem:)

Pytlaczek:
Nie filtrowałem twarzy postaci, znalazłem szkice postaci w internecie.

Mam pewien pomysł jak wykonać te okładki, ale żeby to przedstawić musiałem zrobić cover do drugiego sezonu.
Co teraz o tym sądzicie?
Sezon 1:
16344

Sezon 2:
16343

I jeszcze jedno pytanie, trochę głupie:) Co oznacza skrót TT ?:redface:

subwoofer
04.06.2012, 08:53
TT to tytuł filmu:-D
Pytlaczek serial oglądnij bo kozacki jest.

pytlaczek
04.06.2012, 21:34
Nie filtrowałem twarzy postaci, znalazłem szkice postaci w internecie.

No to trochę szkoda ;), ale na wszystko przyjdzie jeszcze czas :D

Co do tych frontów, do druga okładka wyraźnie jaśniejsza jest od pierwszej. Dopasuj trochę Dextera2 krzywymi i poziomami do jedynki. I krew podobnie.

W sumie koncepcja nie jest zła, choć osobiście dał bym różną krew na okładkach.
Zmienisz stopkę, opis i będzie OK myślę chyba, że jeszcze ktoś znający serial się wypowie. Bo przecież są tacy prawda?

Aha, jeszcze jedno. Ta pani na tyle w cz.2 to naprawdę takie gabaryty ma :D?
Może spróbować ją lekko ścisnąć przekształceniem w poziomie ;)

Tyle ode mnie :piwo:

sobi
16.12.2012, 21:10
Witam po dłuższej przerwie.
Chciałbym wrócić do na jakiś czas zarzuconego projektu okładek do Dextera.
Jako że jutro pojawi się ostatni odcinek 7 serii postanowiłem odświeżyć swój temat.

Jak widać od ostatniej aktualizacji okładki sporo się zmieniły, powstał też nowy grzbiet.

Co o tym sądzicie?

17878

17877

Podobno o gustach się nie rozmawia, ale mnie się to podoba:-)
Czekam na opinie, nawet na te krytyczne.

Pozdrawiam.

Matush
16.12.2012, 21:30
Moim zdaniem jest lepiej niż było.
Nie wiem jak z wycięciami postaci bo na mini tego nie widać, ale kolorystykę postaci trochę podreperuj, chyba, że to zamierzone.

GAROT
16.12.2012, 22:55
Bardzo dobra robota, mi też się podoba ja tylko proponuję Dextera na tyle troszkę zabarwic na pomarańcz, chodzi mi o skórę bo jest blady a na przodzie jest taki naturalny, więc może zrób tak aby taka sama kolorystyka na postaciach była :)

Ja myślę że po tej poprawce możesz uznać kolekcję za zakończoną :)

Guerero
10.02.2013, 23:02
Projekt będzie kontynuowany czy zamykamy?

sobi
25.02.2013, 21:07
Witam, wstawiam co mam przygotowane z dextera. Przyznaję że trochę zaniedbałem temat:)

http://imageshack.us/a/img189/9766/grzbietv.jpg

http://imageshack.us/a/img203/9966/s01uh.jpg

http://img534.imageshack.us/img534/3959/s02jf.jpg

http://imageshack.us/a/img534/9453/s03qc.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/1893/s04yj.jpg

http://imageshack.us/a/img9/1718/s05r.jpg

http://img580.imageshack.us/img580/9677/s06rw.jpg

Guerero
26.02.2013, 12:48
Proponuje dopasować kolorystycznie postacie na tyle bo zazwyczaj dexter jest o innym odcieniu od reszty a to tak sobie wygląda, i przede wszystkim musisz dopracować włosy, zarówno na froncie jak i na tyle. Jest tutorial na OM jak to zrobić.
W razie pytań pisz.