PDA

Zobacz pełną wersję : LOST Zagubieni



sVn
18.06.2012, 09:20
16424

Witam,
Wiem - kolejny projekt, kolejne "niedokończenie". Myślę że jednak tym razem się uda bez zahamowań. Do rzeczy:
--> Wiem - jest po angielsku - ale PL/ENG - zamiana to kwestia kilku minut (Ale - nawet szablon o dziwo miał angielskie wzmianki :roll:)
--> Na 1 sezon chciałem zrobić 2 okładki, czyli razem 12
--> Na razie stoję na tym co widać wyżej
--> 2 okładkę - chciałem zrobić w zasadzie tak samo tylko zmienić fotosy/obrazek z tyłu.
Pozdrawiam

Guerero
18.06.2012, 10:16
Hmm hmm ja zaczne od frontu:
- wywal logo blu-ray z prawego dolnego rogu bo niepotrzebne tam;
- ta jedynka tez wydaje sie zbyteczna, bo jest juz napis informujacy jaka seria;
- nazwiska słabo widoczne, zmien kolor;
- pod eng. TT mógłbyś dac mniejsza czcionką polski TT;
- na dole na tle masz jakieś czarne rozdarcie? pasuje albo je dać na całej krawędzi albo usunąć całkiem bo tak to nijak wygląda:-p
co do grafiki to sie nie wypowiadam bo rozumiem, że wstawiłeś gotowy plakat i powiekszyć postacie się nie da hmm?
Tył zostawiam na potem ;)

sVn
18.06.2012, 10:51
16425

Witaj,
Tak jak napisałem na początku (nie dosłownie) - zamysł mam na Ang. - wiem że tu się dodaje tylko Polskie - ale po zrobieniu zawsze można zmienić język.
--> Tak z plakatu
--> "Complete first ..." - dałem jak wyżej na obrazku - chociaż to już kwestia "wyboru" - czy góra, dół, środek, lewo, prawo, itd.
Pozdrawiam
PS Może by jakieś nagrody (które otrzymał serial) - dodał na front - bo się taki pusty zrobił.

pytlaczek
18.06.2012, 11:01
PS Może by jakieś nagrody (które otrzymał serial) - dodał na front - bo się taki pusty zrobił.
To już lepiej jakiś tagline dobry dać na tle tej wody, wprowadzający w atmosferę serialu, ale to już na każdym sezonie by wtedy pasiło zrobić ;).

sVn
18.06.2012, 11:36
Chyba nie w temacie siedzę, bo nie wiem co to jest "tagline" :-(

Guerero
18.06.2012, 12:28
tygline czyli jakiś np. cytat z filmu albo jakieś tzw. hasło przewodnie np. na tym plakacie http://www.movieposterdb.com/poster/32ece957 napis "a fire will rise" to tagline ;)

JustCool
18.06.2012, 22:15
Fajnie że zdecydowałeś się wrzucić okładkę na forum :)

sVn
19.06.2012, 19:29
16426

--> Nie chciałem dawać (jak już w ogóle jakiś umieszczać) - zwykłego napisu - więc dodałem efekt - w zasadzie inny prócz "smoke'a" nie kojarzy mi się z serialem.
--> Powróciłem do cyfry, a nie napisu na dole - wg. mnie jest lepszy
W zasadzie to tyle (póki co).
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Matush
19.06.2012, 19:54
Do każdego sezony będziesz miał taki układ grafiki jak w tym ? Chodzi mi o układ postaci na froncie.

sVn
20.06.2012, 07:51
Każda część będzie miała inny "schemat" przodu. Przykład:
Sezon 2:
16433
Sezon 3:
16434
Itd.
Pozdrawiam

EDIT:
Choć czasem zdarzy się podobny (Sezon 2, Sezon 6).

GAROT
20.06.2012, 14:27
I właśnie w tym rzecz że każdy z tych twoich frontów jest inny przez co nie pasuje to do siebie. Musisz ujednolicić styl tej kolekcji poprzez zrobienie frontów w podobnym układzie żeby to miało ręce i nogi.

jak już dałeś w 1 sezonie zdjęcie z grupą ludzi to powinieneś we wszystkich coś w tym stylu zrobić.

sVn
20.06.2012, 20:17
No to będzie problem - chociaż w zasadzie myślę że jako tako nie ma to znaczenia - skoro "twórcy" takie plakaty wypuścili - to wg. konwencji serialu będą pasowały - trzymały "klimat". Zrobię sam front do drugiego, wyślę tutaj - i poczekam na opinie, chociaż pewnie się już nie zmienią.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi/pomoce.

Matush
20.06.2012, 20:26
To, że producent zrobił to co zrobił to nie oznacza, że nie można zrobić tego lepiej, moim zdaniem skoro robisz kolekcję to razem powinno to tworzyć jakąś całość a nie wszystko z "innej wsi"

sVn
23.06.2012, 15:21
Witam,
W porządku żeby okładki nie wyszły jak "z innej wsi" - jak to ładnie ująłeś - mam nową koncepcję, gdzie każda część "ogółem" będzie zawierała na środku Postaci (góra będzie tytułem, dół numerem sezonu) - pomyślę nad tłem jeszcze.
Gdyby mógł jeszcze liczyć na wskazówki odnośnie tyłu - co zmienić? Co zostawić? Co odrzucić? Itd.
Z góry dziękuję za podpowiedzi/rady.
Pozdrawiam
PS Nie piszcie że napisy są w j.angielskim - bo na ogólny wygląd nie ma to kompletnie znaczenia.

Matush
23.06.2012, 15:24
W porządku żeby okładki nie wyszły jak "z wioski" - jak to ładnie ująłeś

chyba trochę inaczej to ująłem

Matush
24.06.2012, 23:55
Zastanawiam się po co ten raport zrobiłeś i edytowałeś twoją wypowiedź skoro i tak już zostałeś zacytowany, ale mniejsza o to.

Odnośnie Twojego pytania w raporcie postu "Co to wnosi do tematu?" wnosi to to, że jeżeli nie potrafisz czegoś zrozumieć to napisz odpowiedź, że nie rozumiesz, a nie zmieniasz czyjąś wypowiedź sugerując, że uważam twoją kolekcję za wiejski wytwór.

Wyjaśniając Ci powyższe, to nie napisałem, że okładki są ze wsi, tylko w przenośni, że skoro robisz kolekcję to powinna raczej być w miarę jednolita. Skoro chcesz mieć każdą okładkę inną to po co ta kolekcja ? Zrób każdą oddzielnie tak jak zrobił to producent i po sprawie, ale skoro ma to być kolekcja i dzielisz się już tym pomysłem w dziale z projektami to uszanuj też to, że ludzie starają się coś doradzić. Widzę, że jesteś dosyć dobry w tworzeniu okładek więc ja już się nie wypowiadam w tym temacie, na pewno dasz sobie znakomicie radę ;)

To chyba tyle.

Pozdrawiam
M

sVn
10.08.2012, 13:50
Witam,
Trochę ruszyłem - na "nowo" - postanowiłem zrobić sam, swój (prawie swój) - front. Na razie (albo w zasadzie na koniec) - wygląda to tak:
17040

Co zmienić? Co dodać? etc.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za krytykę/poparcie - które się pojawią, mam nadzieję. :-(

JustCool
10.08.2012, 13:56
Przede wszystkim po pierwsze miniaturka ma być na naszym serwerze i w odpowiednich wymiarach ;)

Jeśli chodzi o tagline to mnie nadal bardziej odpowiada ten ciemny inną czcionką i koło statku :-p ale zobaczymy jak inni na to :)

pytlaczek
11.08.2012, 18:35
Spróbuj jak będzie wyglądał na tych falach pod statkiem, prosty lub położony na nich (wyjustowany do prawej może).

GAROT
12.08.2012, 11:08
Fajniej jest teraz niż przedtem. Może byś postać i statek zbliżył lekko kolorystycznie do tła? jakby tak lekko zabarwić tę postać np po przez pobranie koloru zieleni z próbnika i jakiś tryb mieszania na postać. Można by większy trochę kontrast dać lub krzywymi przyciemnić.

sVn
22.08.2012, 12:51
Zmieniłem kolor Jacka - nie wiem czy o to chodziło Garot?
Dałem 2 "wersje" - bo bez statku wg. mnie jest lepiej.

17103

17104

Pozdrawiam
PS Wiem że projekt idzie jak "krew z nosa" - nie moja wina.

JustCool
22.08.2012, 12:58
Wg mnie to chyba trochę za mocno zmieniłeś mu kolor ;)
Bierz się za tył okładki teraz, może z czasem coś natchnie do zmian na froncie :)

GAROT
22.08.2012, 15:50
tak jak pisze Justyna, kolor odrobinę za mocny, poza tym trochę kontrastu by się przydało aby lekko przyciemnić ta postać.

sVn
25.08.2012, 21:14
17123

- zmieniłem kontrast + dałem trochę "mniej" koloru
- tagline dałem j/w - dla mnie jest on najgorszy do zrobienia ...
EDIT: wygląda na "rozmazany" - są 2 warstwy, 1 normalna, 2 - blur (na 60% Opacity) - nie robiłem tego przypadkiem - powiedzmy że "pod" serial.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi/pomoc.

Matush
25.08.2012, 22:56
moim zdaniem grafika lepiej teraz pasuje niż wtedy

pytlaczek
25.08.2012, 23:43
Tagline też fajnie wygląda. Może powiel parę razy warstwę i pobaw się mieszaniem a będzie dobrze ;).
Jak go trochę powiększysz i opuścisz, to górna linijka tekstu wyjdzie ci akurat na fali (na tym ciemniejszym) a dolna na tym jaśniejszym płytszym miejscu.

GAROT
26.08.2012, 12:36
teraz fajnie wygląda, mi osobiście niezbyt pasuje ta cyfra 1 pod LOST, może byś napisał sezon 1 pod napisem LOST i na całej jego długości tak mniejszą czcionką, może nawet "s" zaczynać się za ramieniem. W tedy nie będzie ta cyfra tak zakrywać grafiki.

sVn
12.09.2012, 18:09
Teraz ruszyłem tył, oto co na razie mam:

17288

Pozdrawiam

JustCool
12.09.2012, 18:39
No myślę, że teraz kolorystycznie jest o wiele bliżej do frontu.
Powinieneś ujednolicić rozmiary czcionek i odstępy między wierszami, żeby nie było chaotycznie. W disc breakdwon jest trochę sporo tekstu, nie podoba mi się to, że jest wyśrodkowany ;) Rozłóż ten tekst trochę inaczej :)

GAROT
12.09.2012, 19:14
Ciekawy tył, ale screeny musisz lepiej wtopić przy krawędziach bo strasznie odcinają się od siebie. Użyj większego pędzla i zagumuj je jeszcze raz aby przejścia były większe. Ewentualnie zmień 1 i przed-ostatni screen na taki zbliżony kolorystyką do niebieskiego aby wszystkie takie były to w tedy lepiej to spasuje. Możesz też te 2 screeny lekko zabarwic na niebieski. Tam gdzie masz credits to przydało by się jakieś tło, bo z czarnym to nie za bardzo wygląda. Może choćby wodę z frontu dorób lub przekopiuj. Poza tym bardzo fajnie się zapowiada twój projekt :)

PS. Ty chyba nie zamierzasz po angielsku zostawić te napisy? No chyba że dla zagranicznej stronki lub dla innych względów, ale tutaj na OM przydało by się to spolszczyć.

meaner
12.09.2012, 22:51
Nie powiem na tyle kolorystyka Ci wyszła świetnie, brawo. Jedyne co mnie zaciekawia to dlaczego dałeś fotkę gór ? Przecież na wyspie żadnych zaśnieżonych gór nie było.
Jedynie nad czym bym pomyślał to może zmniejszyć credits ? Teraz masz na prawie pół okładki czarne tło.

sVn
12.09.2012, 23:03
meaner: To jest zdjęcie tej wyspy - akurat niefortunnie wyszło - słońce oświetlało szczyt + kolor niebieski stąd może się tak wydawać, że jest "zimowe".
Co do creditsów: Dodam tam faktycznie może jakiś obrazek, ewent. pattern.

GAROT: Poprawię zdjęcia - przejścia. Tylko nie wiem o jakim pędzlu mówisz - nic nie zrozumiałem. Ja to robię gradientem - daje maskę na zdjęcie i czarno biały gradient.
Nie nie okładki nie robię dla zagranicznej strony - nawet nie mam na żadnej konta. Wolę je w "oryginalnym" języku - bo polskie tłumaczenia - są jakie są.

JustCool: Również poprawię - też mi tak nie do końca pasowało.

+ Myślałem czy by przy opisie BluRay - gdzie są tabele - nie dać innych patternów - te dałem bo mi kolor odpowiadał i trochę "kształty" - ale myślałem nad "Honey" ewent. Woda, Piasek, etc.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi. Jak znajdę trochę czasu - poprawię i wrzucę.

pytlaczek
13.09.2012, 09:20
Tylko nie wiem o jakim pędzlu mówisz - nic nie zrozumiałem. Ja to robię gradientem - daje maskę na zdjęcie i czarno biały gradient.

Bierzesz okrągły pędzel z miękką końcówką i tak jak gradientem na masce, tak pędzlem ukrywasz to co niepotrzebne. W próbniku włączony czarny kolor (biały odkrywa ;)).

GAROT
13.09.2012, 13:38
Co do przejść przy screenach tak jak pisze kolega wyżej, można to robić na 2 sposoby, gradientem albo miękką końcówką pędzla. Jeśli chodzi o tłumaczenie to rozumiem że wolisz TYTUŁ po angielsku ja tez wolę oryginalne, ale opis na tyle oraz reszta należy spolszczyć. Już sam szablon masz polski (chodzi o te napisy na samym dole) z więc resztę też by wypadało. Ewentualnie poproszę chociaż dla naszej stronki zrób po polsku bo tego regulamin wymaga.

sVn
13.09.2012, 16:08
Witam,
Co do zmian, to - idąc od góry
1) Teksty - są oddzielone równo (poza "Don't tell me (...)" )
2) Zmniejszyłem trochę krycie koloru na obrazku który jest pod Kate/Sawyerem
3) Starałem się poprawić przejścia pomiędzy fotosami - pędzlem + gradientem robi się to wg. mnie bardzo fajnie
4) W tabeli - zmieniłem pattern z "concrete" na "honey"
5) Nie wiem czy o takie wyrównanie chodziło w "Disc Breaker"
6) Pod Credits dałem z Gradientem tło (woda).
W zasadzie to - póki co - tyle.

Garot: Wiem że tutaj wstawia się okładki po PL - spokojnie. Martwię się tylko że mogę mieć problem z tabelą - DISC Breaker - gdzie zobacz jak będzie wyglądać tłumaczenie - bezsensu będzie, ale zobaczymy.
Pozdrawiam

17299

GAROT
14.09.2012, 10:59
Disk brakedown możesz zastąpić słowami: Dodatki Specjalne :)

meaner
14.09.2012, 22:42
Rozumiem, że tabelka ze specyfikacjami jest jeszcze do poprawy ?
1 Sezon ma 7 płyt, ma pl lektora jak i napisy

sVn
15.09.2012, 09:38
meaner: No niestety - to nie przeoczenie. Ja robię inaczej niż jest w wydaniu - 1 sezon 2 "poudełka", czyli:
1 "pudełko"/1 sezon - 3 płyty
2 "pudełko"/1 sezon - 4 płyty,itd.
Pozdrawiam
PS Lektor, napisy - jest na samym dole.

sVn
18.09.2012, 12:26
Ostatnia (tak myślę) aktualizacja ...

17333

GAROT
18.09.2012, 14:57
Teraz screeny bardzo ładnie wyglądają :) Mam nadzieję że jeszcze tylko sama okładkę spolszczysz i zaczniesz kontynuować resztę :)

sVn
18.09.2012, 15:01
Już zacznę robić 2 część 1 sezonu - po angielsku, kiedy skończę przerobię również na j.polski.
Z 2 nie powinno być problemu bo w zasadzie będzie taka sama + inne tło, inne osoby, inne screeny - wiadoma sprawa. Front będzie trzeba wymyślić ...
Pozdrawiam