PDA

Zobacz pełną wersję : Mroczny rycerz powstaje



Prometeus74
20.07.2012, 00:28
Witam. Chciałbym się z wami podzielić moim nowym projektem. Zależało mi by cover Mrocznego rycerza oddawał klimat filmu. Dlatego też okładka w czerni i szarościach z lekkimi kolorami. Graficznie nie chciałbym za dużo zmieniać ale co do niektórych elementów jak tytuł i logo batmana na którym jest stopka autorska mam wątpliwości. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

16793
16794
16795

LanPartyX
20.07.2012, 02:26
Loga z frontu do wywalenia, imiona i nazwiska na froncie u góry w takiej kolejności jak stoją postacie, ten tytuł z logiem jest jak dla mnie, ani czytelny, ani fajny. Widziałeś oryginalne? O wiele lepiej będzie pasować, stąd sobie wytnij - http://tnij.org/rhl6, a tytuł to coś pokombinuj. Na grzbiecie możesz dać jakąś postać, ale może nie w ramce tylko jakąś wyciętą? Poniżej tytułu, a u góry logo. Co do tyłu, hmm.. na pewno i opis i stopka i dodatki i cała reszta jest praktycznie nie widoczna, więc musisz to jakoś poprawić, a te zdjęcie pod stopką to jak chcesz. Ramka screenów np z prawej strony trochę odstaje od całości.. Ciekawi mnie jeszcze czemu ta kocica w powietrzu stoi. No i poza tym nie chcę ci burzyć koncepcji bo piszesz, że nie chcesz za bardzo zmieniać graficznie, ale jeśli chcesz sugestii i podpowiedzi, no to jakoś bardziej efektownie mógłbyś ten tył zrobić :) Jeśli nie masz pomysłów innych to popatrz sobie na inne okładki można zrobić wg nich coś podobnego.

piobaks R.I.P.
20.07.2012, 17:39
Projekt zapowiada się świetnie.:razz:

Szczególnie podoba mi się pierwszy obrazek na pasku skreenów, bo jest w kolorze i odcina się cudownie od całości szaro-błekitnej okładki. Może i drugi żdziebeńko pokolorować, a byłoby naprawdę ciekawie. Czekam na końcowy efekt.:haha:

Jako fanatyk DVD poprosiłbym ewentualnie w tym rozmiarze.:redface:

pytlaczek
20.07.2012, 21:19
Myślę, że warto by posiedzieć nad tytułem, ponieważ będzie bardzo wyeksponowany na froncie, ale nie wycinać a zrobić samemu.
Najlepiej wybrać jakąś grubszą czcionkę, postarzyć ją trochę, pobrudzić brushami by nabrała klimatu. Tutoriali jest o robieniu napisów sporo. Tak samo zrobić coś z tym emblematem Batmana pod spodem.
Pokombinuj troszeczkę, ponieważ TT jest kompletnie nieczytelny.

O tyle na razie nie będę pisał, ale też chyba trzeba będzie poprawić bo po wydruku kompletnie nic nie przeczytasz ;)

Matush
20.07.2012, 21:41
Moim zdaniem na tej okładce nic nie przyciąga uwagi poza gradobiciem. Pomyśl nad zupełną zmianą koncepcji.

Prometeus74
24.07.2012, 21:41
Trochę pozmieniałem by okładka lepiej się prezentowała. Nie zmieniałem głównego motywu, gradobicie zostało :D Uparciuch ze mnie... Strasznie mi się podoba ten motyw i może uda się uratować cover ingerując w pozostałą grafikę. Próbowałem różnych opcji, szczególnie irytuje mnie zagospodarowanie przestrzeni z tyłu pod screenami. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi
16822
16823
16824

LanPartyX
24.07.2012, 21:54
Co do przodu, mniejsze te nazwiska, spróbuj w jednej lini wgl, ten tytuł dalej słabo wygląda..

Screeny i ta postać u dołu też pod ten deszcz daj, fotkę u góry na środek bardziej, i wtedy na całości u góry tag, ten opis rozmieść na całości, mniejszą czcionką, a pod niego daj lekko przeźroczyste tło, dodatki tak samo tylko że pod screenami, po co znowu piszesz te same informacje skoro masz je już w tabelce? Stopkę zrób z jakiś cieniem, cokolwiek, żeby szło ją przeczytać.

pytlaczek
25.07.2012, 18:05
Podobnie jak napisałem w Starciu Tytanów. Rozplanuj osobno grafikę i teksty.
Np: Materiały dodatkowe możesz dać w jednej linii pod lub nad ramką ze screenami i już masz więcej miejsca!
Opuszczasz screeny, podnosisz postać w środku ciut wyżej i już masz mnóstwo miejsca u góry na opis i grafikę ;).

Tytuł w tym układzie jest kompletnie nieczytelny.
Uparciuch :zle:

:D

Matush
25.07.2012, 18:22
Nie mam żadnych sugestii, powodzenia z projektem.

Prometeus74
25.07.2012, 19:45
Dzięki

Prometeus74
29.07.2012, 21:03
poprawiłem parę rzeczy... Mam nadzieję, że teraz jest lepiej.
16844

16845

16846

Prometeus74
29.07.2012, 21:08
dodaję jeszcze zbliżenie logo z czcionką bo w mniejszym rozmiarze jest mało widoczna

16847

meaner
29.07.2012, 23:35
Na twoim miejscu trochę bym przystopował z tym deszczem, za bardzo rzuca się na pierwszy plan
- logo Batmana za postaciami bardziej bym dał do góry aby było lepiej widoczne
- teraz masz postacie w powietrzu, przywróć im nogi
- główne logo już lepiej wygląda ale nadal z daleka napis MROCZNY RYCERZ trochę zamazany
- za to POWSTAJE na grzbiecie jest trudne do odczytania
- zmień opis z tyłu, napewno obramowanie ale może i kolor czcionki, teraz po wydrukowaniu nic nie będzie widać
- tak samo credits

sądzisz, że dobrze pasuje szara czcionka do szarej okładki?

delek
30.07.2012, 00:48
Dawno żem na PWT nic nie pisał, ale jak trza to trza.
Do rzeczy.
to że korzystasz z gotowych artów na początku drogi z okładkami, rzec normalna, większośc tak zaczyna, ale to ze je niszczysz już mi się nie podoba.
Z całkiem ładnego artu zrobiłeś wielki szit, po prostu zasłoniłeś go ulewą, bo na deszcz to trochę za dużo, jeszcze na filmie nie byłem, ale naprawdę tak tam leje? Może trzeba zabrać parasol?
Kolego nie tedy chyba droga, usiądź wygodnie, popatrz na tą pracę i powiedz sobie szczerze czy Ci się ona podoba?
Sprawa wątpliwa, IMO miałeś słaby pomysł ale na siłe próbujesz go skończyć.

Nie tędy droga kolego.
Napiszę to w tym PWT, ale dotyczy to większości twoich poczynań.
Jest kilka zasad które tworzą okładkę, nieważne dobrą, słąbą czy przeciętną, ale okładkę.
primo - czytelność okładki, tzn. widoczny TT, widoczny opis, jakiś porządek na okładce, niestety nic takiego nie ma tu miejsca.
Sprawa credits, to że zasłoniłeś literkami gościa z workiem na głowie, spoko, tez go nie lubię, natomiast dziwi mnie trochę że zrobiłeś to Anne Hathaway, bo całkiem ładna babka z niej jest.
Po co pod creditsem i legalsami grafika? ani tego nie widać ani tego? pytanie chyba retoryczne.
Okładka szara, a tu nagle niebieskie logo DC - czemu? BTW, niedużo czasu przed tym filmem DC zmieniło logo, na gorsze IMO, ale to jest błędne na tej okładce niestety, co jest IMO najmniejszym błędem jaki tutaj popełniłeś. Serio nie wiem co jeszcze napisać, chciałem napisać coś pozytywnego, jedyne co mi przychodzi do głowy to to ze fajnie że jest ktoś nowy kto coś robi. Nie wiem czy się starasz ale coś robisz.
Słuchaj się bardziej doświadczonych od siebie, trąbią ci od poczatku że deszcz do dupy, a Ty swoje, wiem twoja okładka, ale jak masz wstawiasz to na forum, to miej na uwadze gusta innych, nie tylko swój, jesli tak nie jest to zrób okładkę jaką chcesz, wydrukuj, Psd do kosza, i bajka.
O obrysie meaner Ci napisał, i ma rację źle to wygląda już teraz, po wydruku będzie jeszcze gorzej, TT nie może byc tak słabo widoczne, nie piszemy raczej dłuższych tekstów dużymi literami (tutaj dodatki, gdzieś widziałem opis), nie sądzisz że przesadziłeś z ilością Batmanów na tyle? Jeśli dobrze policzyłem to jest ich tam siedmiu, normalnie wisienka na torcie.
Dla Twojej wiadomości, większość robi podobne błędy na początku, i ja i inni, pewnie znalazłbyś kilka moich okładek z tym czego nie powinno tam być, ale mojs dobra rada, słuchaj tego co Ci inni piszą, chyba że jestes pewien że efekt końcowy który zobaczą ich powali, wtedy olej rady i rób swoje, krok po kroku pokazuj na PWT proces tworzenia świetnej okładki, ale to nie jest ta chwila niestety.

Myslę ze taki zimny prysznic Ci pomoze, jesli nie szkoda, ale mówi się trudno, sorki za mój koment, wiem ze w PWT, powinno być jak najmniej krytyki, ale mam nadzieję że się nie obrazisz za bardzo.

Swoją drogą, brakuje na forum kogoś takiego jak Slygado, mnie jeb.... od pierwszej okładki, i pomogło.
pozdrawiam
delek

Prometeus74
31.07.2012, 19:57
Dziękuję za wszelkie uwagi. Dostać zjeby od Delka, sama przyjemność ;) Przyznaję się bez bicia, popełniłem błąd i to nie jeden. Z mojego punktu widzenia pomysł graficzny świetny, natomiast z wykonaniem dużo gorzej. Przesadziłem z tym deszczem, Matush świetnie to ujął w swoim komentarzu. Pomimo tego próbowałem ratować okładkę dodając kolejne elementy graficzne, niestety bez efektów. To pewnie żadne usprawiedliwienie ale ocenić swoją pracę obiektywnie? To chyba nie możliwe. Chcę by moje prace były na najwyższym poziomie.Wasze rady są dla mnie bardzo ważne i pomimo tego, że czasami jestem uparty trzymając się czegoś kurczowo bardzo mi pomagają w podnoszeniu swojego poziomu. Będę próbował skończyć ten projekt i znaleźć wasze uznanie. Każdy z nas tworzy po to by praca się podobała i znalazła swoje miejsce na pudełku z filmem. Jeżeli nie uda mi się stworzyć z tego dobrego projektu to go zostawię, nie chcę was katować. Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
16870

16871

16872

meaner
31.07.2012, 22:58
Teraz o wiele lepiej wygląda i aż lepiej się patrzy :)
jeszcze mam takie propozycje:
- próbowałeś tytuł na grzbiecie dać w takim stylu jak na froncie ? chodzi mi o to aby dać szary - czarny- szary ?
- spróbuj poprawić pelerynę Batmana tak aby nie wpadała na grzbiet i nie wylatywała z okładki, nie lepiej by wyglądało ?
- nazwiska bohaterów jakbyś dał na froncie w takim stylu jak tytuł ? może by pasowało?
- co do cytata to tam mi pasuje trochę mniejsze ale szersze, tylko nie mam pojęcia jakie :) jedynie znalazłem "Zło wstaje stamtąd, gdzie chcieli je ukryć.” cytat odnosi się do Bane
- pobaw się cieniami na Bane na tyle, bo się świeci :) a przy okazji może nie zaszkodzi również ten zabieg przy postaciach z frontu

tak pozatym to elegancko :)

lukaszyna
02.08.2012, 08:21
Teraz dużo lepiej, więc kolejna porcja sugestii ode mnie:
Front:
- Batman na froncie ma takie pomarańczowe przebłyski na pancerzu, a cała okładka jest raczej w odcieniach szarości montowana. Moja rada jest taka, albo to usuń albo dodaj też ten kolor np na logo które masz w tle na froncie. Spróbuj dać coś typu inner glow/shadow czy coś w ten deseń. Może wyjść całkiem spoko efekt.
- postacie ci lewitują na froncie, zwłaszcza Batman i przydałoby się to trochę zamaskować. Ja postawiłbym na mgłę, pierwsza porcja przed batmanem aby zakryć stopy pod tytułem i tak do wysokości może połowy uda. Druga porcja za Batmanem przy pelerynie aby dodać trochę głębi przy tamtych postaciach.
- ale wtedy tytuł i to logo Ci się zleje z resztą więc byś musiał z odwrotnie kolory dać :)

Grzbiet:
- wywal ten czarny gradient, co schodzi ku dołowi, może niech tło z frontu zachodzi na grzbiet (bez peleryny)
- tytuł może bez obrysów byłby czytelniejszy

Tył:
Na razie odpuszczę, dopiszę potem jak zobaczę jak idą postępy z frontem i grzbietem.

Prometeus74
17.09.2012, 21:36
Pozmieniałem tu o uwdzie idąc za waszą radą. Próbowałem z mgłą ale efekt chyba nie wyszedł mi tak jak powinien. Do podglądu dwie wersje, z mgłą i bez.

17328

17329

17330

17331

17332

JustCool
17.09.2012, 22:53
Ja wolę wersję bez mgły ;)
Sprawdź czy nie masz coś poprzestawiane na grzbiecie, bo chyba Ci TT wychodzi poza linię.
W 6. linijce opisu sprawdź czy masz Ę w słowie poświęcić i daj przecinek przed słowo by ;)
W tagu z tyłu popraw najcemniejsza :-p

Guerero
17.09.2012, 23:12
Ten styl, który narzuciłeś na nazwiska i TT, czyli przecięta czcionka jest nieczytelny, żeby cokolwiek rozszyfrować z tego, trzeba naprawde solidnie wytężyć wzrok i zmusić resztki komórek do wysiłku by to poskładały. IMO ja bym to zmienił bo ani to ładne ani przejrzyste ani nie wiem co:-p
Wersja bez mgły lepsza.
Na tyle wyjustowałbym opis, poza tym może pomyślałbyś żeby zamiast tych plaktaów nad creditsem dać normalne jakieś screeny. Jak dla mnie za dużo tych samych postaci w praktycznie tych samych pozach. Nas froncie koleś ma założone ręce, na tyle to samo, na froncie babka stoi i się gapi, na tyle to samo, co za dużo to niezdrowo.
Poza tym nie przemawia do mnie ułożenie tekstu z dodatkami. Pokombinował bym z tym, ale jeśli chcesz tak zostawić jak jest to pasuje żeby jakoś komponowało sie to z opisem czyli żeby chociaż odleglości między wierszami były takie same, bo narazie to opis sobie, dodatki sobie, i wygląda to też sobie.

Prometeus74
17.09.2012, 23:20
Dzięki :piwo: Coś pokombinuję

Prometeus74
18.09.2012, 21:31
Tak wygląda cover po liftingu

17336

17337

17338

pytlaczek
18.09.2012, 22:12
Nie mam pojęcia, czemu się tak uparłeś na ten kompletnie nieczytelny tytuł. Wszyscy od początku tematu zwracają ci na to uwagę, że jest do d... to czemu to ignorujesz?
Przysiądź spokojnie i wymyśl coś fajnego, co będzie się podobać także innym.

Na pewno sobie poradzisz!

Prometeus74
18.09.2012, 22:31
Eh... sorry. Musiało mi umknąć. Jakieś sugestie? Czy ten napis powstaje, może być czy on jest najbardziej nieczytelny?

Guerero
19.09.2012, 07:43
Jest nieczytelny, poszperaj w sieci jak inni TT zrobili, są dziesiątki coverów/posterów do tego filmów np. http://www.movieposterdb.com/poster/09361feb więc jakąś inspiracje powinieneś znaleźć. Kombinuj;)
Ps. zrób większy odstęp między imionami a nazwiskami.

Prometeus74
19.09.2012, 21:24
po korektach...

17344

17345

17346

Prometeus74
30.01.2013, 00:18
cover po lekkim liftingu. Ewentualne sugestie mile widziane. Jeżeli nie przeniosę pracę do galerii

18178

18179

18180

GAROT
30.01.2013, 00:40
Przód całkiem niezły ale tył przydało by się troszeczkę zmienić. Mam na myśli głównie postacie batmana, za dużo ich jest! Daj jednego tylko, ewentualnie 2 bo jeden na screenach może zostać. Potem mógłbyś jeszcze wyciąć inne postacie. W tym filmie nie gra tylko Christian Bale :)

pytlaczek
30.01.2013, 01:24
A nie mówiłem :D Za dużo człowieka nietoperza... Ładne Gotham City daj w tle na górze i będzie dobrze. Ewentualnie Blake'a dorzuć lub Gordona - to ważne postacie ;).

Prometeus74
01.02.2013, 20:37
jak teraz?

18196

18197

18198

pytlaczek
01.02.2013, 23:20
Od razu przyjemniej się patrzy na ten tył ;)

GAROT
02.02.2013, 00:01
Teraz jest super :)

Prometeus74
23.02.2013, 01:19
Jeżeli nie ma więcej zastrzeżeń to zamykamy projekt a prace wrzucam do galerii. Jako załącznik do pracy, lebelek

18357

Matush
23.02.2013, 02:25
A to co to ?
18358

Prometeus74
23.02.2013, 20:26
No rzeczywiście. Musiało jakieś odbicie światła być i nie zauważyłem. Moja wina

18359

Matush
23.02.2013, 20:59
Nom, teraz lepiej. :piwo:
Na przyszłość, na forum jest inny kolor tła niż w galerii ;)

Prometeus74
23.02.2013, 21:04
zauważyłem :) Następnym razem się poprawię