PDA

Zobacz pełną wersję : Battleship



pytlaczek
25.08.2012, 15:30
Cześć!
Żebyście tak do końca nie zgnuśnieli ;), podsyłam do zabawy nowy projekt.

Na początku zaznaczam, że to jest trzecia wersja i taka, tj. w układzie poziomym na froncie i tyle zostaje.
Dlaczego? A no dlatego, że nie wiem jak bym się starał, za cholerę nie mogę na horyzoncie zmieścić wszystkiego, co bym chciał :D:D:D. Teraz jest przynajmniej trochę wody do wykorzystania, no nie ;).

Nietypowo zaczynam od grzbietu, ale udało mi się zacząć to co sobie zaplanowałem i pociągnę to dalej.
Co do tego rozdarcia metalu, to właśnie nad nim pracuję jeszcze. Dadane zostanie parę rzeczy, by wyglądało to bardziej realistycznie.

Chociaż pewien pomysł na front i tył już mam (front totalna rozpierducha a tył ET dzwoni do domu), to wszelkie uwagi mile widziane.

17122

JustCool
25.08.2012, 15:45
Wooow :D Ja myślę, że jak to trochę dopasujesz to będzie fajnie :D
Kula - wyszła Ci naprawdę porządnie ;) Czekam na dalsze postępy :)

Matush
25.08.2012, 16:24
Kula - wyszła Ci naprawdę porządnie

Szkoda tylko, że po złożeniu okładki będzie jej trochę tu i trochę tu, dziwnie będzie to wyglądać.

Do tego wydaje mi się, że masz zbyt ostre kolory i może potem być problem z dodawaniem reszty grafiki bo za bardzo ona zniknie na tym tle, obym się mylił.

piobaks R.I.P.
25.08.2012, 17:50
Marku jako twój wierny fanatyk okładeczek jakie tworzysz (nie tylko w DVD) muszę stwierdzić, że szkoda twojej pracy dla tego marnego filmiku.
Zrobisz jak będziesz chciał.
Dla mnie to jedynie efekty specjalne zrobione dla chwały USA. Wiele już takich filmików widziałem.
Sorry, że tak muszę krytykować twój projekt.
Wolałbym żebyś machnął Avengers - też nic specjalnego, ale rozrywka dla ludu na wyższym poziomie.
>:) :redface: >:)

Przepraszam, ale zapomniałem zapytać się kiedy spodziewać się trzeciej części MIB.:razz:

pytlaczek
25.08.2012, 19:05
masz zbyt ostre kolory i może potem być problem z dodawaniem reszty grafiki bo za bardzo ona zniknie na tym tle, obym się mylił.

Nad tłem frontu i tyłu cały czas myślę, na razie skupiam się na grzbiecie. Może na jasnym tle, na teksturze blachy będzie wszystko się działo... jeszcze nie wiem.
A lecące ze dwie kule w całości zawsze można dać na front.


kiedy spodziewać się trzeciej części MIB

Spoko Pietrek. Jak kupię film i go obejrzę, na pewno dorobię brakującą część.

rakord
25.08.2012, 19:50
piobaks - ja tu nie widzę krytyki okładki tylko krytykę filmu hehehe . Jak dla mnie to zgadzam sie z Marcinem , żarówa straszna to na razie jest , grafikę dodać się może i da do tego ale konia z rzędem temu kto rozczyta na tym tekst w jakimkolwiek kolorze i jakąkolwiek czcionką napisany :)

piobaks R.I.P.
25.08.2012, 19:57
Życzę tobie i sobie Marku, aby twój płatnik nie zapomniał o premii, a szanowna małżonka zbyt dociekliwą nie była.:haha:

Ciekawym tylko, czy BD Maniacy nie będą ci wiercić dziury w brzuszku coby i im coś skapło.:redface:

Faktycznie rekord ma rację, że pitolę nie na temat.:-/

Jednakże te żółcie (można je nazwać żarówą) są wedle mnie jak najbardziej na czasie i pasują świetnie do treści filmu, no bo jak ująć tą niszczycielską broń (kule) prujące na wskroś nawet pancernik - choć stary, ale jary.>:)

pytlaczek
27.08.2012, 21:41
Mały update.
Grzbiet już na gotowo oraz pomysł na front. Na razie nie wycięte nic - tylko koncepcja.
Jak wam się widzi?

17151 17152

GAROT
27.08.2012, 23:07
Całkiem nieźle się zapowiada teraz. Proponuję zrobić zaokrąglony spód okrętu pod linią brzegową, tam na tyle. Te linie z tego twojego ulubionego pluginu zbytnio nie pasują :P Powinny być takie szerokie promienie przenikające przez głębiny coś jak na tym zdjęciu:

https://dl.dropbox.com/u/9885538/underwater-mortgages.jpg

pytlaczek
28.08.2012, 15:42
No taki jest plan, by zrobić widoczne, obracające się pod wodą śruby. Można dodać jakiś tonący okręt...
Właśnie nie wiem jeszcze, jak można by urozmaicić tę toń, bo na razie taka za ładna jest :D.
Z promieniami pokombinuję. THX :piwo:

lukaszyna
29.08.2012, 09:35
A mi się wydaje takie trochę kiepawe, w tym momencie. Ale zacznę od początku:
Grzbiet:
- grafika wewnątrz wygląda całkiem, całkiem. Kolory żarówiaste, po wydruku zbledną i już tak fajnie nie będzie.
- tytuł też nie brzmi 'bitwa Battleship o ziemię' tylko 'Battleship bitwa o ziemie'
- co do samego rozdarcia to wydaje mi się że jakieś cienie tam by się przydały, jakoś dziwnie tak wygląda bez nich.

Front:
- niebo, woda ok, ale jak to się ma do metalowego rozdarcia na grzbiecie? Takie to trochę nieteges.
- motyw z głębinami, tytułem rozmazanym niby spoko, ale mi nie leży w ogóle. Film to totalna rozpierducha, a tytuł sugeruje jakieś coś rozlazłe, takie nijakie.

Poczekam jeszcze, zobaczę co dalej ukręcisz z tego.

rakord
30.08.2012, 07:45
Muszę przyznać że ja od początku jakoś nie łapię koncepcji tej okładki , co tam pytlaczysko planuje nie mam pojecia. Każdy element osobno jest fajny ale jak to do kupy złozone to już mi jakoś dziwnie wygląda. To rozdarcie fajne na grzbiecie jest ale na froncie to bym z tego zrezygnował kompletnie. Dałbym 3 kule3 a nie jedną , jedna już by statek rozwalała a dwie w perspektywie dopiero by dolatywały do statku , natomiast z tyłu by to rozdarcie było od grzbietu przedłuzone ale w pionie bo w poziomie to nie pasuje i kombinowałbym wtedy resztę , tak jak jest to trochę mydło i powidło wychodzi , co do tytułu to lukaszyna ma świętą rację , tytuł filmu to 'Battleship bitwa o ziemie' i nic z tym nie motaj hehe.

pytlaczek
30.08.2012, 16:59
Poprawiłem tytuł na grzbiecie i dodałem cienie pod rozdarciami.
Nie wiem lukaszyna, dlaczego uważasz, że kolory po wydruku zbledną. Drukarka drukuje tak, jak ustawiasz w sterowniku. U mnie zawsze jest żyletka.

17183

Przerobiłem też TT na froncie. Kolorystykę oraz dopasowania zrobimy na końcu. Może w ten sposób będzie lepiej pasował:

17184

piobaks R.I.P.
30.08.2012, 18:33
Marku nie znam się na BD, ale grzbiecik śliczny.

Jakbyś tej gorejącej kuleczki nie wstawił to byłby obciach.

Dla mnie gamonia zawsze grzbiecik jest najważniejszy, bo on na półeczce jest widoczny.

Wsio pozostałe to nic ważnego. Możemy o nie toczyć wielkie boje, a i tak zrobisz co chcesz i nikt ci nie podskoczy.

Przykładem cudna praca Sucker Punch - oczywiście w DVD.

:razz:

lukaszyna
30.08.2012, 19:06
Nie wiem lukaszyna, dlaczego uważasz, że kolory po wydruku zbledną. Drukarka drukuje tak, jak ustawiasz w sterowniku. U mnie zawsze jest żyletka.
bo części barw z palety sRGB nie da się utworzyć przy drukowaniu w CMYK'u, i jakoś muszą być zastąpione. No chyba, że korzystasz z Proof Color'a w PS'ie i jako wyjście masz ustawiony profil swojej drukarki. Ale to i tak nie oznacza, że ja na swoim sprzęcie osiągnę dokładnie ten sam wydruk co ty, różnice w kalibracji monitora czy drukarki itp.

Zmiany imo in plus, ale jeszcze ciut akcji bym dodał na front.

pytlaczek
30.08.2012, 20:18
ale jeszcze ciut akcji bym dodał na front.

Na froncie jeszcze nic nie robiłem. Statki obcego i niszczyciel są wrzucone ot tak poglądowo.
Na razie zajmuję się TT i tonią ;)

GAROT
30.08.2012, 20:21
Według mnie kolorystyka jest super, idealnie oddaje klimat filmu. Proponuję tylko przyciemnić głębiny pod taflą wody i będzie super :)

Matush
30.08.2012, 20:33
U mnie zawsze jest żyletka.

Chyba jak drukujesz moje okładki :haha:

pytlaczek
30.08.2012, 20:52
To wtedy siekierę mam a nie żyletę :tongue:

Ciekawe, kto brzytwy robi... :scratch_one-s_head:

pytlaczek
30.08.2012, 22:08
Popracowałem jeszcze nad kolorystyką toni i wygląda to tak:

17186

GAROT
31.08.2012, 00:13
Jeśli chodzi o mnie to mi się podoba :) ja bym taka kolorystykę zostawił, teraz fajnie te dno wygląda no i te rybki :D

pytlaczek
31.08.2012, 16:44
Mała aktualizacja frontu:

17193

pytlaczek
02.09.2012, 23:27
... i kolejna

17213

pytlaczek
03.09.2012, 15:58
...i prawie skończony front ;)

I jak to wygląda?

17215

Matush
03.09.2012, 16:04
Ci z tyłu na łajbie co ryby łowią to muszą tam być koniecznie ? Może lepiej ich do wody wrzucić już, ewentualnie może ich ciut rozjaśnić, bo teraz to takie ciemne plamki są.

pytlaczek
03.09.2012, 16:39
Jak w cieniu stoją, to i ciemni są no nie :D Praw fizyki nie przeskoczysz...

A tak na poważnie, starałem się ich pozbyć, tak jak większości na tym okręcie, ale stoją za barierką z drucianą siatką i bryndza wychodzi. Dlatego stoją tam dalej i wodują pontona, a nie łowią rybki :D.

Guerero
03.09.2012, 17:07
Całkiem fajnie to sie przedstawia:piwo:
Tak tylko sobie myśle, że może tego taga a zwłaszcza drugi człon przesuń bardziej w bok, żeby nie wchodził na TT bo się z nim zlewa, poza tym nazwiska może troche zmniejsz bo za bardzo odciągają wzrok od TT i je rozmieść równomiernie względem krawędzi

Matush
03.09.2012, 17:08
Jak w cieniu stoją, to i ciemni są no nie Praw fizyki nie przeskoczysz...

Fakt, a za nimi śnieg pada :D

pytlaczek
03.09.2012, 19:31
Poprawiony tag i nazwiska aktorów.

17216

DeimoS
03.09.2012, 19:50
Ale się dużo zaczęło dziać na tej okładce :) wygląda bardzo efektownie :)

pytlaczek
04.09.2012, 21:09
A jak byście widzieli tył?
Zacząłem w ten sposób, myśląc by teksty dać w takich ramkach jak skanowali obcy.

17217

rakord
05.09.2012, 15:43
I to jest bqardzo dobry pomysł . Obcy skanowali na zielono brak zagrożenia i tak jak masz teraz zagrożenie , i właśnie ten kolorek znacznie lepiej bedzie moim zdaniem pasował.

pytlaczek
07.09.2012, 00:24
Upgrade, statki jeszcze nie wycięte ;)

17222

Guerero
07.09.2012, 07:51
Według mnie fajnie ale opis mógłbyś zmniejszyć objętościowo, większe odstępy między linijkami zrób bo źle się to czyta;)

GAROT
07.09.2012, 09:54
Też tak myślę i ja bym chyba lekko zmniejszył wysokość tej ramki z opisem i pod nią dał w tle wyspę :P Poza tym fajnie ci idzie, oby tak dalej! :piwo:

pytlaczek
08.09.2012, 19:01
Coś w ten deseń?

17228

pytlaczek
08.09.2012, 23:13
Trochę nabałaganiłem jeszcze na tyle ;)

17231

GAROT
08.09.2012, 23:20
Wyspa z antenami super wygląda, w sumie to na razie nie wiem co by tu tobie doradzić, może jutro coś wymyśle bo teraz już spać mi się chce :P

pytlaczek
09.09.2012, 15:04
Skończone.
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś uwagi?

17232

17233

pytlaczek
10.09.2012, 22:44
Nie widzę i nie słyszę...

... i bardzo dobrze! :D

Szefowo zamykamy i przenosimy :piwo:

Dzięki!

JustCool
10.09.2012, 22:51
Przeniesiony, zamknięty ;)
Dobra robota :piwo: