PDA

Zobacz pełną wersję : Kolekcja Kina Azjatyckiego



Gee
18.10.2012, 23:03
Żeby było jasne, to moja w życiu pierwsza okładka. Wykonana na chwilę obecną w GIMPie, gdyż nauka w Photoshopie jeszcze mnie czeka. Generalnie zajmuje się rzeczami "od drugiej strony barykady", ale chciałbym także poszukać własnego stylu i przy okazji zarazić się robieniem okładek, gdyż nie wiadomo co w życiu się przyda.
Jako, że jestem konserwatystą, bardzo cenię sobie prostotę, schludność, harmonijne kształty. Wszelkie wasze uwagi przyjmuję z pokorą i z wielką wdzięcznością. Ponoć każdy od czegoś zaczynał...

Projekt dotyczy większej kolekcji filmów, którą zamierzam wykonać.

- całość:

17487

- front + grzebiet:

17488

- tył:

17489

- etykieta:

- brak... (w trakcie realizacji)

GAROT
18.10.2012, 23:58
Witaj Gee bardzo miło ciebie gościć z twoją okładką, zaczynasz bardzo dobrze, gdyż schludnie wszystko wygląda. Mam jednak kilka sugestii oraz pytań. Po pierwsze czemu cała okładka czarno-biała ? Materiały masz kolorowe? jeśli tak to zrób w kolorze myślę że ładniej by było. ja filmu nie znam jeśli jest czarno-biały to ok. Poza tym brakuje stopki credits z aktorami. Wejdź w filmweb i przepisz credits tak jak my to robimy w okładkach. Taki credist umieść nad logami a dane techniczne możesz dać np w poziomie nad creditsem. W FAQ masz nawet specjalną do tego czcionkę :) Loga na dole wraz z OM zabarw na jeden kolor np ten biały to w tedy ładnie będzie wszystko w jednym kolorze. Opis bardzo ładny i nie mam tu zastrzeżeń :) Myślę że przydało by się jakieś tło żeby nie było takie jednokolorowe. Rozumiem że lubisz prostotę dlatego można by użyć jakieś tekstury betonu. W sumie to nie mam więcej chyba zastrzeżeń, nie musisz się od razu za wszystko zabierać, możesz etapami nam pokazać miniaturki tak jak powyżej w tym temacie. Może jeszcze koledzy coś odpiszą ale powiem ci że stylowo się prezentuje i liczę że pokażesz nam co dalej z tym zrobiłeś :)

Pozdrawiam :)

pytlaczek
19.10.2012, 00:35
Ponoć każdy od czegoś zaczynał...

Pewnie że tak. Ale spoko, wszystko powoli i po kolei.
Garot już ci parę uwag napisał, więc na razie masz co przetrawić.
Ze swojej strony tylko na razie dodam, że jak robisz już jakąś większą kolekcję, to warto faktycznie pomyśleć o nadaniu kolorystyki (jeżeli nie całości to chociaż pojedynczym okładkom).
Nie chciałbyś chyba patrzeć na czarno-białą półkę ;)

Szablon do kolekcji może być, ale warto może wygospodarować na tyle trochę miejsca na parę screenów. Zawsze dodają życia na tyle.

Czekamy na dalszy ciąg.

PS: Aha! Cholernie mi się podoba jak dodałeś to "Polecam! Gee". Fajnie tak coś od siebie dać na okładkę. Godne naśladowania!:D

rakord
22.10.2012, 22:32
Nie wiem jakie jeszcze filmy maja w skład tej kolekcji wchodzić ale jesli sa wśród nich filmy czarno-białe to zrób jednak moim zdaniem całość czarno-białą , pytlakowaty lubi kolorki i fajnie je komponuje ale " nie chciałbyś chyba patrzec na czarno-biała półkę" to przesada , taka kolekcja tez jest czymś oryginalnym . z mojej strony tylko jedna uwaga , jeśli kolekcja czarno-biała to zmień logo OM na białe z czarną obwódką najwyżej , tak jak jest nie pasuje po prostu do całej okładki , screany wskazane ale po za tym jest cacy.

GAROT
23.10.2012, 11:39
Jeżeli na serio dużo filmów których Gee robisz będzie czarno-białych to zgadzam się z rakordem, ale jak kilka lub jeden to zawsze można zrobić np w sepi i będzie pasować do kolorowych. Ja tak zrobiłem okładkę do filmu Lista Shindlera który też jest czarno-biały :)

Gee
25.10.2012, 21:40
Jest trochę filmów czarno-białych, lecz zdarzają się również filmy współczesne.
Wziąłem, rzecz jasna, wasze uwagi.

17513

17516

GAROT
25.10.2012, 21:50
dalej loga są w różnych kolorkach :) Myślę że jeśli ten kolorek wybrałeś to może zdjęcia dopasuj kolorystycznie też to było by super. No i poszukaj jakieś teksturki betonu czy czegoś innego bo teraz trochę pusto. Ale zmierzasz generalnie w dobrym kierunku :)

Guerero
10.02.2013, 23:04
Projekt będzie kontynuowany czy zamykamy?