PDA

Zobacz pełną wersję : Mission Impossible



gandda
20.10.2012, 17:21
Witam wszystkich forumowiczów.
Postanowiłem sobie stworzyć okładki do serii MI na BR byłbym bardzo wdzięczny za uwagi co można by było zmienić lub poprawić. Nad tyłem okładki wciąż pracuję



1749117492

Guerero
20.10.2012, 18:32
Witka:piwo:
Nazwiska według mnie zmniejsz, możesz też spróbować np. imię mniejszą czcionką dać...
Pasowałby też hmm może jakiś tag, co do grafiki na froncie, dałeś plakat ale twarz Toma według mnie wątpliwej jakości, jakaś taka pikseloza z mini razi gały, nie wiem czy znajdziesz w sieci ten plakat w lepszej jakości a retusz też nie wiem czy coś da... więc moze być z tym plakatem ciężko. Btw. kolorystyka wypaśna.
Na grzbiecie logo paramount nie pasuje na włosach Toma, dałbym je powyżej logo blu.
Co do tyłu to narazie za mało by coś powiedzieć ale pomysł masz fajny, napewno musisz Toma dopracować bo słabo wycięty.

GAROT
20.10.2012, 19:52
Te zdjęcie na froncie strasznie słabej jakości jest, poszukaj coś lepszego jest sporo zdjęć do 1 części w dużo lepszej jakości.

rakord
20.10.2012, 22:28
Fota na froncie - tragedia , gdybym nie wiedział że to Tom to bym chyba nie zgadł , pikseloza totalna , w filmie jest tyle akcji że można by Toma dac mniejszego i to sporo mniejszego ale zamiast samej twarzy wiecej postaci i w jakiejś akcji bo tak jak jest to niestety bedzie przypominało nędzę jaką zazwyczaj fundują nam polscy wydawcy i wiekszośc zagranicznych customów, po za tym kolorystyka , w zasadzie 4 kolory , czarny , biały , czerwony i żółty , wszystko sie zlewa ze sobą i nie wyglada to zbyt pięknie , w zasadzie front nie mówi nic o filmie po za przedstawieniem głównej roli , calkowicie zmienił bym koncepcję okładki , akórat do całej serii materiałów jest sporo i to w dobrej jakości.

gandda
13.01.2013, 00:05
Jako że nie mam narazie pomysłu na okładkę do 1 części postanowiłem popracować nad okładką do 3 części. Starałem się nie używać gotowego plakatu, muszę popracować nad dokładnym wycinaniem

18048

GAROT
13.01.2013, 01:32
Całkiem nie źle na początek to wygląda, ale mam nadzieję że tytuł w takim stylu zrobisz w każdej części? Bo najlepiej by było jakby w jednakowym stylu został zrobiony.

pytlaczek
13.01.2013, 13:25
Postacie przydałoby się zmieścić w całości na froncie.

gandda
13.01.2013, 18:54
Zmniejszyłem trochę postacie, myślę aby przyciemnić trochę dół i dać tam nazwiska

18055

GAROT
13.01.2013, 19:27
Z tym tłem przydało by się coś jeszcze zrobić bo teraz to wygląda za dobrze z postaciami gdyż nie są spójne ze sobą te elementy. Proponuję albo wtopić w teksturę i może dać jakiś wzorek coś jakby TV line albo zabarwić na jakiś kolor np czerwony czy niebieski. W każdym razie uważam że coś mógłbyś jeszcze pokombinować, ale ogólnie jest coraz lepiej :)

gandda
14.01.2013, 20:04
Mały update

18066

Matush
14.01.2013, 20:46
Dużo lepiej to teraz wygląda, proponuję jeszcze dorobić włosy ładnie tym postaciom.

GAROT
15.01.2013, 13:44
Teraz to wygląda bardzo fajnie, zgadzam się z Matushem aby tylko włosy ładnie dorobić i będzie super :)

piobaks R.I.P.
15.01.2013, 20:59
Czy mogę liczyć na dvd?

pytlaczek
15.01.2013, 21:16
Ten okrągły brush daj bezpośrednio nad warstwę tła, żeby nie zasłaniał pani ręki. Jeszcze dodatkowo można nadać mu maskę i lekko poukrywać tu i ówdzie jakimś pędzelkiem brudu, by wyglądał bardziej jak wyświetlany na ekranie. Możesz też nadać mu i innym podobnym elementom jakiś inny kolor niż biały, zamienić na obiekt inteligentny i pobawić się trybami mieszania. Można uzyskać naprawdę ciekawe efekty ;).

Podoba mi się pomysł z wyświetlanymi napisami!

Matush
15.01.2013, 21:58
Czy mogę liczyć na dvd?

Z tego co się orientuję, to ten dział to dział projekty, a nie prośby więc to chyba nie miejsce na takie wypociny.



Może bym zaryzykował i dał tytuł niżej, a ramkę z nazwiskiem dał na górę. Jeżeli dasz TT niżej to pewnie wtedy i postacie będą musiały niżej iść, aby nie wisiały w powietrzu. Zobacz jak to będzie wyglądało.

gandda
15.01.2013, 22:40
Dzięki za rady, pobawię się jeszcze tymi elementami interfejsu i dorobię włosy. Pomysł z wyświetlanymi napisami wpadł po obejrzeniu pewnego serialu ;) DVD postaram się zrobić ale najpierw chcę skończyć BR. A właśnie jak konwertujecie swoje okładki z DVD do BR czy BR do DVD?

gandda
17.01.2013, 22:57
Tytuł dałem niżej i bez perspektywy i teraz nie wiem która wersja lepsza.

18081

pytlaczek
17.01.2013, 23:06
No powiem ci, że ta wersja podoba mi się najbardziej.
Jak zdejmiesz blask przy nazwisku i pobawisz się jeszcze z włosami i będzie gitara :D.

Matush
18.01.2013, 00:10
A właśnie jak konwertujecie swoje okładki z DVD do BR czy BR do DVD?

Niechętnie :D

Odnośnie projektu to ta wersja najlepsza i tytuł też dużo lepiej wygląda. Resztę już pytlaczek Ci napisał.

GAROT
18.01.2013, 00:16
A właśnie jak konwertujecie swoje okładki z DVD do BR czy BR do DVD?

Po prostu przekładamy warstwy do szablonu Blu ray, te znp z tłem jeśli się da to scalamy i kopiujemy do szablonu, z tym że najlepiej to wychodzi jeśli najpierw się zrobi okładkę w DVD bo na Blu taka łatwiej przenieść bo dvd jest większe więc wystarczy wykadrować tylko. A z BD na DVD gorzej bo dvd większe więc trzeba dorabiać niektóre elementy bo jak się rozciągnie to można pogorszyć jakość, no chyba że tak ociupinkę to raczej zbytnio nikt nie zauważy :D Musisz zobaczyć sam to wypracujesz sobie własną metodę.

Matush
18.01.2013, 00:28
Najlepiej to jest robić od razu dwie wersje, bo później jak zapomnisz zostawić więcej grafiki tam gdzie trzeba to jest duży problem z przerabianiem czy w tą czy w drugą stronę. nie ma to znaczenia czy z dvd do bd czy z bd do dvd bo oba formaty są inne, jeden wyższy drugi szerszy, wyższy to ten zepsuty ;) mniej foremny :piwo:

gandda
18.01.2013, 01:32
No ro raczej pozostanę przy tym bardziej foremnym ;)

GAROT
18.01.2013, 12:18
Najlepiej to jest robić od razu dwie wersje, bo później jak zapomnisz zostawić więcej grafiki tam gdzie trzeba to jest duży problem z przerabianiem czy w tą czy w drugą stronę. nie ma to znaczenia czy z dvd do bd czy z bd do dvd bo oba formaty są inne, jeden wyższy drugi szerszy, wyższy to ten zepsuty ;) mniej foremny :piwo:

Ja się do końca nie zgadzam, bo jednak na DVD jest większy obszar roboczy więc masz więcej grafiki i łatwiej przenieść na BD niż na odwrót :P

gandda
19.01.2013, 19:48
Kolejny update zlikwidowałem blask z nazwiska, na grzbiecie dodana ramka i wciąż walczę z włosami macie jakieś rady jak je porządnie zrobić?

18089

Matush
19.01.2013, 21:04
To powinno Ci pomóc: http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=3310

gandda
28.01.2013, 17:32
Pobawiłem się kolorami, dałem jedno duże koło w tle. Nie wiem co jeszcze poprawić. Pora zabierać się pomału za tył

18167

mateo16
28.01.2013, 18:39
Ja bym usunął teksturę z postaci i dał tylko na tło

Guerero
28.01.2013, 19:49
Zgadzam się z przedmówcą, zrób tak zarówno na froncie jak i na grzbiecie z fotosa w ramce