PDA

Zobacz pełną wersję : Jack Reacher: Jednym strzałem



adgjm
04.05.2013, 15:25
Postanowiłem że spróbuję zrobić okładkę do tego filmu.Front postanowiłem zrobić na wzór etykiety którą wcześniej tutaj wstawiłem.

18658

Proszę o wasze uwagi i ewentualne rady.

Dworek
04.05.2013, 16:53
Jak dla mnie spoko. Jak tył? Może zrób spacje po kropce pierwszego zdania?

Guerero
04.05.2013, 17:14
Tag na dole IMO nie komponuje się najlepiej ponieważ TT i reszta jest na skos. Może spróbuj tak: nazwisko daj nad pierwszym screenem, TT obok trzeciego a tag pod ostatnim na dole, tylko tag mniejszą czcionką i nazwisko. Oczywiście to taka tylko propozycja, nie mam pojęcia jak będzie to wyglądało;)

adgjm
06.05.2013, 17:13
Na razie tyle wykombinowałem.

18670

Dworek
07.05.2013, 10:01
Czerwona ramka na screeny troszkę razi oczy, może mniej krzyczący kolor?
Autko z tyłu wisi w powietrzu, można by jakieś ślady opon dodać, asfalt czy coś.
Dwie postacie po obu stronach samochodu trochę za bardzo "odróżniają się" od tła moim zdaniem.

subwoofer
07.05.2013, 16:02
Moim zdaniem ten tył jakos słabo ci wyszedł postaraj się bardziej poszukaj jakiś fotek bardziej zbliżonych do frontu na początek nie musisz się bawić w tworzenie całej grafiki od podstaw można ładnie zdjęcia wkomponowań i jakoś postać wyciąć i dołożyć żeby ładnie to wszystko komponowało z sobą. Nie od razu takim grafikiem jak Pytlaczek zostaniesz :D

Matush
08.05.2013, 12:35
Moim zdaniem powinieneś pozostać przy tej koncepcji tyłu co masz, ale musisz to dopracować. Uważam, że im wcześniej zaczniesz kombinować z układaniem grafiki samemu tym lepiej, bo szybciej się nauczysz.
Teraz tak:

Musisz najpierw dopasować postacie i auto. Chodzi mi o zachowanie proporcji i perspektywę. Postaraj się je tak zmontować, aby ludzie nie wyglądali przy aucie jak olbrzymy i odwrotnie.

Auto moim zdaniem nie musi być całe widoczne, możesz je schować za którąś z postaci tak aby wystawał tylko kawałek. Ja bym przesunął auto do lewej krawędzi, pod nie dał jakąś ulicę , czy kawałek ulicy. Przyjrzyj się jak to wygląda na froncie. Stoi Tom i za nim kawałek samochodu , delikatnie rozmyty po to, aby lepiej było widać Tom'a.
Przydałoby się dorobić światełka do auta, pobawić trochę dopasowaniem kolorów, cieniami, światłem i nasyceniem tak aby zbliżyć ten tył do frontu. Później zajmij się dopiero postaciami. Postacie też trzeba będzie dopasować tak jak napisałem wcześniej o aucie, czyli zbliżyć też do frontu, żeby ładnie ze sobą wszystko pracowało.

Opis i taga ułożyłbym inaczej. Skoro na froncie masz teksty pochylone to z tyłu możesz zrobić tak samo. Pod opis trzeba by dać jakiś kolor, może żółty taki jak masz screeny na froncie. Screeny z tyłu tez trochę nie pasują do całości projektu. Nie są dopasowane nasyceniem itd. Ramka czerwona nie pasuje zupełnie, trzeba by inny kolor położyć na nią. Ewentualnie zrobić inne ramki zupełnie.

Jeżeli chodzi o legals cały to wywaliłbym zupełnie to tło drogi co masz. Wydaje mi się, że lepiej zrobić jakąś teksturę w kolorze, czy jakiś kolor ciemny pod legals , wtedy dopasować kolor czcionek do całości, żeby ładnie to wyglądało.

Na chwilę obecną to chyba tyle.

adgjm
09.05.2013, 16:41
Dziękuję za wszystkie porady.Przeglądając Wasze prace widzę ile jeszcze muszę się nauczyć.
Nie wiem kiedy się zabiorę za tą okładkę bo zaczął się sezon szparagowy i mam strasznie mało czasu.

adgjm
15.05.2013, 23:38
Na tą chwilę okładka wygląda tak
18755

Na tyle okładki został ślad od wtapiania i jakoś nie mogę się go pozbyć.Prosił bym o jakieś porady.Chyba też muszę popracować nad wyciętymi postaciami.I tu proszę o jakiś link albo coś gdzie jest pokazane jak dopasować twarze osób z tyłu okładki do twarzy Toma na froncie bo robię to po raz pierwszy.

Matush
15.05.2013, 23:54
Pokaż może ten fragment gdzie masz ślad od wtapiania w pełnej jakości ( jakiś wycinek), bo na tej miniaturce nie widać.

Jeżeli chodzi o dopasowanie twarzy to nie ma tutaj reguły, że zrobisz i już. To metoda prób i błędów. Najlepiej jest tworzyć nowe warstwy wypełnienia lub korekcyjne. Masz tam wiele różnych opcji, od jasności/kontrastu po kolor selektywny. Proponuję użyć balansu kolorów, krzywych , nasycenia i ekspozycji. Najlepiej robić to na maskach przycinających do danej warstwy. Jeżeli chcesz dopasować Tom'a z tyłu to nad jego warstwą musisz tworzyć po kolei te maski przycinania (krzywe, balans, itd). Maski przycinania robisz po to, że jak coś nie wyjdzie to zawsze możesz poprawić lub usunąć maskę nie martwiąc się, że grafika się zepsuje i musisz wycinać jeszcze raz.

adgjm
26.05.2013, 00:09
Proszę o opinie
18786

pytlaczek
26.05.2013, 09:11
Kolorystycznie jest dużo lepiej :piwo:.

Guerero
26.05.2013, 10:29
Opis według mnie powinieneś wyjustować, i daj pełen podgląd samego tyłu bo trudno na tym mini wszystkiemu się przyjrzeć.

adgjm
26.05.2013, 11:02
Tak wygląda sam tył

18787

scooter29
26.05.2013, 12:31
Może dopisz jeszcze na froncie nazwiska innych aktorów, a na grzbiecie pasowało by dać pełny TT. Tag chyba lepiej by wyglądał gdyby go przesunąć nieco w prawo.

adgjm
26.05.2013, 17:15
Nie wiem czy na froncie nie zrobiło się tego wszystkiego za dużo

18789

18788

scooter29
26.05.2013, 21:52
Chyba było by lepiej nazwiska dać nieco mniejszą czcionka. To samo z tagiem, zaproponowałem przesunięcie w prawo by nie był tak blisko krawędzi, a teraz jest blisko obu krawędzi. Wydaje mi się, że było by lepiej.
Na grzbiecie ten dopisek "jednym strzałem" przesuń w duł tak by dolna krawędź była równo z "Jack Reacher" tak jak tu (http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=3703&p=5952#post5952)

To tylko takie drobne propozycję, jeśli Ci się coś nie podoba nie musisz się do tego stosować, w końcu to twój projekt ;)

adgjm
27.05.2013, 15:08
Jeśli nie będzie uwag to tak zostawię okładkę i jutro ją wrzucę do galerii

18795

18796

Tylko nie wiem czy na kapslu dodać też nazwiska aktorów jak na froncie okładki.

Dworek
27.05.2013, 17:59
Uważam, że na kapslu może być bez nazwisk.
Mniejsza czcionka nazwisk i taga na froncie rzeczywiście lepiej wygląda.

scooter29
28.05.2013, 06:46
Kapsel zostawił bym tak jak jest.