PDA

Zobacz pełną wersję : World War Z



meaner
20.08.2013, 22:48
Taka naszła mnie ochota stworzyć okładkę do tego filmu. Front mi wyszedł taki jak widać na załączonym obrazku ale mam problem z tyłem, nie mam pojęcia co tam dać. Może coś doradzicie?
Tak jeszcze myślę, że na froncie pod Z dać taga "Zombie powraca" czy coś w tym stylu, jak myślicie? Czy lepiej zostawić tak jak jest?
19038
19039
19037

elCamillo
21.08.2013, 02:25
Na froncie można umieścić coś w stylu: "Przetrwanie gatunku ludzkiego, jeszcze nigdy nie było tak cenne jak dziś" lub "Gatunek ludzki na krawędzi zagłady".
W celu polepszenia czytelności, trochę mniejsze odległości na froncie między imieniem i nazwiskiem mógłbyś dać. Z tyłu... może jakoś wtopić ujęcie jak rozwścieczony tłum biegnących ząbiaków omija małego przykucniętego chłopca. Była taka scenka w Jerozolimie.
http://www.fromthesupermassive.com/wp-content/uploads/2013/06/World-War-Z-Zombies.png

meaner
21.08.2013, 15:00
Dzięki elCamillo, pierwszy tag trochę za długi ale drugi jest w sam raz. :)

Może coś takiego?

GAROT
21.08.2013, 20:22
Proponuję nazwiska i tagliny zrobić w podobnym stylu jak logo WORLD WAR, ponieważ trochę zbyt proste te napisy i brakuje mi urozmaicenia w nich. Zdjęcie na tyle i na górze proponuję lekko zabarwić na brąz tak aby współgrało kolorystycznie z resztą, bo teraz bardziej niebieskie jest.

Screen z ekranem i mapą zmień na inny, gdyż głupio wygląda tak w połowie ucięty ten ekran. Zrób żeby bardziej tworzyło to całość z pozostałymi.

Credits minimalnie zwiększ, aby bardziej czytelny był.

Dane techniczne trochę niezbyt czytelne są na tym tle. Może dodaj takie ciemne tło podobnie jak masz pod napisami DŹWIĘK i NAPISY, ale delikatniejsze od nich aby zachować podkreślenie tych 2 słów. Powinno w tedy być wszystko bardziej przejrzyste :)

meaner
21.08.2013, 22:03
Wszystkie uwagi uwzględnione :)

Nazwiska zrobiłem najlepiej jak umiałem.

pytlaczek
22.08.2013, 00:29
Hej meaner, wreszcie coś od ciebie!

Tagline na froncie proponuję rozjechać bardziej. Daj większe spacje lub w typografii ustaw większe światło bo teraz straszliwie się zlewa. Samo Z może wyostrzyć troszkę i dodać trochę dymów w tle?
Natomiast tag na tyle lepiej by moim zdaniem wyglądał w dwóch wersach, przy czym ten drugi od drugiego budynku zacznij (jeżeli zmieścisz do śmigłowca).

Jeszcze do screenów się czepnę. Staraj się nie robić takich stonowanych przejść na postaciach. Temu żołnierzowi na lewym zdjęciu twardym pędzlem okryj samo ramię. Jeżeli go tam nie ma to dostępluj i utnij co zbędne :D. To samo z głową i ramieniem tej pani. Zobaczysz, że będzie lepiej wyglądać. W prawym screenie coś przebija przez ramię Brada.

Przed budynkami nad opisem wg mnie aż prosi się o zombiaki ;).

Spróbuj, może któraś z propozycji się sprawdzi :piwo:

meaner
22.08.2013, 14:54
Jak wreszcie? Już tych okładek trochę mam wgranych do galerii. ;)

Z tym zombiakiem z tyłu to myślałem też na samm początku ale nie znalazłem odpowiedniego zdjęcia. Teraz trochę pokombinowałem i tył wszedł mi taki jak na obrazku.

elCamillo
23.08.2013, 19:29
No co raz fajniej to wygląda. Ale zamiast zwykłego loga DTS daj logo DTS-HD Master Audio. No i logo regionu zmień na typowo Blu-ray'owskie czyli ABC, bo te region 2 na tle ziemi to na DVD się umieszcza :)

meaner
23.08.2013, 19:42
o, nawet nie zwróciłem na to uwagi... :D

pytlaczek
24.08.2013, 17:23
Tagline na froncie nadal wygląda, jak pisany jednym ciągiem.
W tagu na tyle drugą linijkę dałbym wyżej na wysokości dachu budynku.
Poprzednie screeny były o wiele ciekawsze od tych tylko trzeba nad nimi popracować.
"Z" nadal rozmyte, choć śmigłowiec i dzicz ostre bardzo. Jedno do drugiego niezbyt pasuje. Jak pisałem o dymach miałem na myśli te nad miastem w oddali.

Teraz na focie z tyłu po lewej stronie masz czarną dziurę. Może takie zombie dać?


19059

meaner
24.08.2013, 22:39
Dzięki, poprawione :)

Z-etką zająłem się od nowa i teraz mam nadzieję, że nie jest zbyt ostra :D

19064
19065
19063

elCamillo
25.08.2013, 01:20
Trzeba jeszcze dopieścić :-)
Kurde, te nazwiska na froncie z przekombinowanymi cieniami z dala patrząc jakoś mało czytelne są. Moim zdaniem lepiej i czytelniej by wyglądały jakby wszędzie dał ten sam kąt cienia. Wtedy to samo daj dla loga World War na froncie.
W opisie jak umieszczasz dla bohaterów nazwiska aktorów w nawiasie to daj też "Gerry Lane (Brad Pitt)".
W specyfikacji technicznej dla dźwięku wywal "Angielski DD 5.1" bo jest już główny "Angielski DTS-HD MA" tylko dodaj 5.1 (jak jest angielski dźwięk HD to nie dają już zwykłego DD), no i wtedy dla Polskiego, Czeskiego i Węgierskiego dodaj DD przed 5.1 by spójnie było.
Te logo DTS-HD Master Audio mało oryginalne jest. Jeśli chcesz to ci mogę na maila przesłać poprawne w formacie psd.

meaner
25.08.2013, 11:40
Logo World War jest już tak cieniowane w oryginale. Bez tego cienia według mnie jakoś dziwnie by wyglądało. Ale jeszcze z nazwiskami pomyślę.
Co do tego, że jeśli jest dźwięk HD to nie dają już zwykłego DD to coś ci się pomyliło ponieważ mam wiele filmów gdzie są 2 angielskie ścieżki dźwiękowe.
Trans na Bluray ma (DTS-HD Master Audio 5.1 + Dolby Digital 5.1).
Ale oczywiście poprawię. :)

meaner
25.08.2013, 14:40
Może tak?

elCamillo
26.08.2013, 16:43
Fajnie jest. Choć środkowe imię i nazwisko na froncie dalej trochę mało czytelne jest :-)

meaner
26.08.2013, 20:44
Może coś takiego:

19076
19078
19077

LanPartyX
27.08.2013, 00:30
1. Usuń ten styl z nazwisk, nie każda czcionka musi mieć taki sam styl lub jakikolwiek styl oprócz koloru, po prostu ją pogrub i zwiększ odstępy, pomiędzy nazwiskami, a jeśli nie pasuje to zmień czcionkę.
1a. Tak samo ma się sprawa jeśli chodzi o styl taga z tyłu. Możesz go także swobodniej rozmieścić, np. literę Ś zrobić większą, niż pozostałe lub całe słowo zrobić większe, aniżeli reszta.
2. Litera Z ma totalnie lipny styl, poszukaj np. jakiegoś gotowego stylu i dopasuj go do napisu World War, możesz też później dodać jakąś teksturę na tą literę. (lub - http://www.worldwarzmovie.com/img/logoZ.png)
3. Dym z prawej strony litery Z można o wiele bardziej przyciemnić, żeby pasował do tego z tyłu, a temu po lewej zmniejszyć nasycenie.
3a. Mile widziane jakieś wybuchy na froncie.
3b. Zrobiłbym także jakieś bardziej widoczne chmury.
4. Na screenach jest 3 razy Brad Pitt.. dopasowałbym je także nieco bardziej do reszty okładki.
5. Stopka jest słabo widoczna, lepiej przyciemnić tło pod nią lub wgl. dać jakąś teksturę.
6. Osobiście strasznie razi mnie ten czerwony kolor tła pod opisem. Może również ciemniejsze tło? Lub wgl. czarne tło, a czerwona czcionka troszkę grubsza.
7. W specyfikacji brakuje ogonków (ę, ź).
8. Logo OM można zrobić białe jak reszta logosów.

To tyle na tą chwilę ;)

meaner
28.08.2013, 23:56
No to może coś takiego: :)
Logo "Z" na froncie jest wycięte z oficjalnego plakatu. Natomiast czerwony opis totalnie mi nie pasuje do tej okładki.


19079
19082
19083

LanPartyX
29.08.2013, 01:50
Fajnie :) Może się czepiam, ale gdybyś spróbował opis umieścić np. w jakiejś ramce (nie musi być ona od lewej krawędzi do prawej, tylko w jakimś innym formacie), zmienić czcionkę i rozmiar (można wtedy skrócić opis) i np. zmniejszyć trochę screeny jeśli coś nie spasuje. Poza tym nie mam większych zastrzeżeń. Good Job ;)

meaner
29.08.2013, 17:12
Z tą ramką to już próbowałem w różnych stylach (krwawy, coś ala logo Z, w innym miejscu) ale jakoś mi nie pasowało i postanowiłem umieścić opis w aktualnym miejscu.
Czyli okładeczka już jest ok, i można ją "zatwierdzić"? ;)

meaner
31.08.2013, 12:58
Wszem i wobec ogłaszam, że okładeczka jest ukończona. :)

GAROT
22.09.2013, 12:37
ok, to zamykam temat.