PDA

Zobacz pełną wersję : Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata



meaner
12.10.2013, 16:36
No to zaczynamy następny projekt, tym razem do 3 części Piratów z Karaibów.
19173
19171
19172

Myślę, że front zostanie taki jaki jest, tylko mam problem z tyłem. Wydaje mi się, że coś tam jeszcze wypadałoby dać, ale nie mam pojęcia co.
Może jakiś pomysł podrzucicie? :)

rakord
12.10.2013, 18:13
Ładna okladeczka się profiluje ale miałbym pewne uwagi co do kolorystyki z tyłu. Wszystko wygląda trochę jak Android na smartfonie samsunga , czyli zbyt cukierkowe kolory i trochę niekonsekwentnie dobrane ze zbyt duzym kontrastem. Po pierwsze , spod zieleni wody widac fajny jasnożółty piasek ale woda sie kończy i piasek jest ciemnożółty , w zasadzie to nawet pod najczystszą wodą piasek powinien być ciemniejszy niż na plazy a w każdym razie nie aż tak kontrastowy , druga sprawa to niebo , cała okładka sugeruje nam piekny słoneczny dzień , na niebie ledwie kilka chmurek wiec czemu niebo jest tak mocno ciemno-granatowe? powinno być raczej błękitne. Ogólnie zbyt duże nasycenie kolorów jak dla mnie , spróbuj całosć lekko rozjaśnic , pokombinuj z filtrem Topaz na jakieś 40%Nie widziałem filmu ale na froncie fajnie by wyglądało jakby z tych ciemnych granatowych chmur jakaś błyskawica walneła o ile jest to zgodne z akcja filmu oczywiście.

meaner
12.10.2013, 20:26
Dzięki, okładkę próbuję zrobić w stylu co 4 część, więc też będzie w cukierkowych kolorach. Co do plaży to oczywiście poprawię, chociaż tak było już na znalezionej fotce link (http://www.widoczki.com/widoczki/2/lazurowe-plaza-morze-wybrzeze.jpeg):)

Muszę znaleźć lepszą fotkę statku bo ta jakoś dziwnie pasuje :D
Ma ktoś pomysł co tam może dorzucić?

pytlaczek
13.10.2013, 10:33
To dobrze, że robisz okładki do całej kolekcji.
Fajnie włosy Keiry zrobiłeś! Jak sobie je potem powielisz i scalisz to będziesz mógł je rozjaśniać lub ściemniać, wtedy zniwelujesz trochę różnice barw pędzli ;).
Tak jak rakord napisał, musisz dojść do ładu z tym niebem. Może powiel ten kawałek z frontu za głową chińczyka i daj za okrętem?
Na piasek proponuje dać warstwę w odcieniu żółtego (spod legalsów) ustawioną na barwę lub kolor - zobaczysz.
Pod opis daj jakąś ciemną warstwę i zmniejsz jej przezroczystość tak by tekst był czytelny a widać było tło.
Statek i łodzie. Trzeba je trochę w wodę wsadzić :D bo teraz jak na lodzie leżą ;). Ukryj to co ma być pod wodą na masce jakimś nieregularnym pędzlem. Potem możesz dodać jakieś fale.
Na materiałach dodatkowych brakuje mi liny wychodzącej z rulonu na dole. Liny trochę zbyt niewyraźne (przynajmniej tak na mini widać) i tam gdzie wchodzą w papier można dać jakiś brush pęknięcia, rozerwania. Będzie bardziej wiarygodne.
Uff... O postaciach na tyle już nie będę pisał, bo każda w innym odcieniu. Wiesz co robić? ;)

meaner
13.10.2013, 19:22
Poprawione,
a jak teraz? :D


19189
19187
19188

pytlaczek
16.10.2013, 20:44
Ja by popracował jeszcze nad tym statkiem i piaskiem na plaży, bo wciąż jest za żółty. Ściągnij sobie brushe fal i zrób coś takiego jak na tym zdjęciu:
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120418002743/pirates/images/2/24/Kraken_destroys_the_pearl.png

pytlaczek
16.10.2013, 20:57
Ja by popracował jeszcze nad tym statkiem i piaskiem na plaży, bo wciąż jest za żółty. Ściągnij sobie brushe fal i zrób coś takiego jak na tym zdjęciu:
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120418002743/pirates/images/2/24/Kraken_destroys_the_pearl.png
Przydało by się rozjaśnić tu i ówdzie - tak na szybko:

19190

meaner
16.10.2013, 21:33
Dzięki, postacie też rozjaśniłeś czy mi się tylko wydaje? :)
Czym rozjaśniasz? krzywymi czy Dodge Tool?

pytlaczek
16.10.2013, 21:45
Dodge Tool było w tym przypadku. Miękka końcówka i wystarczy. Żagle też, czyli tam gdzie słońce coś oświetla. Trzeba korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi, to wszystko zależy od efektu końcowego. Możesz powielić kawałek warstwy i bawić się trybami mieszania ;).

meaner
16.10.2013, 22:28
Dzięki, tył poprawiony według propozycji pytlaczka :)

19191
19192

Prometeus74
24.10.2013, 22:31
Ja może dam luźną sugestię od siebie. Popracowałbym nad frontem. Jak dla mnie zbyt centralnie te postacie są. Mało ciekawie to wygląda. Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie

meaner
25.10.2013, 21:42
Przy postaciach z frontu raczej nic nie chcałbym zmieniać. Ponieważ już 4 część zrobiłem w takim stylu, a chciałbym aby każda część miała coś wspólnego.

Osobiście nie mam już żadnych uwag do okładki, więc uważam, że okładka jest ukończona.

GAROT
29.10.2013, 11:03
Skoro skończona to gratuluję ukończenia kolejnego projektu i zamykam temat :)