PDA

Zobacz pełną wersję : Kolekcja animowana



marcnovy
03.12.2013, 09:36
Witam.
Właśnie znalazłem czas i czas aię wziąść za okładeczki. Postanowiłem zrobić kolekcję bajek na DVD i BD. Jest to zarys mojej pracy.
Proszę o sugestię i krytykę gdyż to pomoże mi zrobić je profesjonalnie i mam nadzieję że wkońcu się nauczę tego Photoshopa :D


19259

rakord
03.12.2013, 10:36
Sam motyw tej otwartej książki jest ok , dorób stronki jak w książce Shrekowej i czcionką odpowiednią opis może być filmu na kartkach , ten motyw moze pasować do wiekszości bajek , najwyżej zmienisz czcionkę i odcień papieru , samo zwierzątko , tutaj smok ale zawsze można dać innego stworka też ok z tym że ten tutaj ma obciachane skrzydło niestety i jakiś "niedokończony" ogon , chyba mu inny smok odgryzł hehe . Ogólnie całosc jest kiepskiej jakości a już sama postać Shreka to tragedia kompletna. Jesli chcesz kolekcję zacząć od Shreka to akórat do tego materiałów na necie jest na kila , na pewno znajdziesz coś fajnego ale tak wogóle to ci kibicuję z tym pomysłem .

marcnovy
03.12.2013, 12:49
Smoka usunąłem, książka ma kartki, szrek ze grzbietu został usunięty. Na froncie wytnę fionę aby jej postać była na wierzchu a nie wiem co z tym małym
czy go zostawić czy wywalić. Ale to jeszcze przemyślę może coś z tego wyjdzie jak Fionę skończę.

marcnovy
03.12.2013, 14:42
Szybkie poprawki i do pracy trzeba lecieć.

GAROT
03.12.2013, 21:36
Z tym zdjęciem to przydało by się coś pokombinować, bo kolorystycznie jest strasznie "surowe". Jakiś filtr z kolorem, krzywe itd. Ta droga to tak cały tył zajmuje, że według mnie przydało by się coś bardziej kolorowego. W końcu to bajka.

pytlaczek
04.12.2013, 10:53
Jak dla mnie, największym problemem jest szablon. Masz zamiar robić kolekcję do bajek, będziesz miał do wykorzystania mnóstwo postaci a ten szablon wszystko ci ogranicza. Będziesz miał problem, żeby coś sensownego ułożyć w nim. Poza tym zajmuje ci połowę tyłu co kiepsko wygląda.

Ja bym się skupił na tle które masz i je dopracował. Jak chcesz ramkę na front, to zrób jakąś prostokątną (ale bajkową), a zobaczysz, że rozplanowanie postaci będzie łatwiejsze.

Fajnie, że coś zaczynasz robić :D.

marcnovy
04.12.2013, 14:55
Jak dla mnie, największym problemem jest szablon. Masz zamiar robić kolekcję do bajek, będziesz miał do wykorzystania mnóstwo postaci a ten szablon wszystko ci ogranicza. Będziesz miał problem, żeby coś sensownego ułożyć w nim. Poza tym zajmuje ci połowę tyłu co kiepsko wygląda.

Ja bym się skupił na tle które masz i je dopracował. Jak chcesz ramkę na front, to zrób jakąś prostokątną (ale bajkową), a zobaczysz, że rozplanowanie postaci będzie łatwiejsze.

Fajnie, że coś zaczynasz robić :D.

A jak bym zmniejszył ten łuk na cieńszy a pokombinował z tyłu a mianowicie pozbył bym się tej górnej części i tam sobie lepiej rozplanował?

Matush
04.12.2013, 20:31
Musisz pokombinować, co lepiej przypasuje. Zgadzam się z powyższymi wpisami, a jak coś wpadnie mi do głowy to napiszę. Fajnie, że coś działasz.

pytlaczek
04.12.2013, 23:27
A jak bym zmniejszył ten łuk na cieńszy a pokombinował z tyłu a mianowicie pozbył bym się tej górnej części i tam sobie lepiej rozplanował?

Popróbuj sobie jak to wyjdzie, ale umęczysz się strasznie na tym łuku. Sprawdź sobie taką i taką opcję ;).

marcnovy
06.02.2014, 16:41
A co myślicie o motywie porwanej książki w której zrobiły się dziury a w nich znajdują się plakaty? Motyw mógłby przedstawić porwaną książkę przez dziecko co bywa często.

Matush
06.02.2014, 17:59
Może to być dobry motyw, zapodaj jak to wygląda i będziemy myśleć.

marcnovy
06.02.2014, 18:04
ok. na razie robię okładkę a później wrzucę podarty papier wtedy pokażę jak to wygląda

scooter29
11.04.2014, 18:42
Czekamy na kontynuację projektu ;)