PDA

Zobacz pełną wersję : Spider-man



adam1984gno
20.03.2014, 01:05
Witam !! Zrobiłem okładkę do Niesamowitego Spider-mana, co o niej sądzicie?.Moje umiejętności posługiwaniem się programem graficznym są znikome więc udało mi się tylko coś takiego zrobic.Mam nadzieję,że się podoba. :)

20982

20983

20984

Prometeus74
20.03.2014, 15:03
Zacznę od czcionek. Dla mnie wygląd nie do przyjęcia a już credits to profanacja. Jest masa czcionek która przypasuje do tego tematu, wystarczy poszukać. Zdjęcie w ramce Garfilda za bardzo rozciągnięte. Popracuj nad tą pracą jest tyle możliwości, tutoriali, etc. Zachęcam do rozbudowania bo na tę chwilę cover mało ciekawy

pytlaczek
20.03.2014, 17:33
Spokojnie adam, jak na początki to wcale nie jest tak źle ;). Sam układ okładki jest OK i tylko trochę drobnych błędów łatwych do skorygowania :D.

Jak już robisz do spidermana, to może faktycznie spróbujesz czcionki bardziej pasującej do tego filmu?
Np. tej:
http://pl.fonts2u.com/amazing-spiderman-slant.czcionka
lub tej:
http://www.fonts2u.com/homoarakhn.font?ptext=Spiderman&submit=Submit

Na grzbiecie ramkę do zdjęcia proponuję zmniejszyć w pionie i tam dopiero dopasować fotkę z zachowaniem proporcji. Nad ramką logo wytwórni. I wyrzucić z grzbietu logo OM, z tyłu masz jeszcze kilka ;), a na półce lepiej będzie wyglądać :D.

Credits też proponuję tradycyjną czcionką zrobić (w dziale szablony są chyba dla ciebie dostępne dwa fonty, ale mogę się mylić). Żeby był lepiej widoczny trzeba albo zmienić pod nim grafikę, albo ją lekko przyciemnić. Od screenów w dół. Możesz dać np. warstwę jakiegoś ciemnego koloru pasującą do okładki i zmniejszyć jej krycie lub zmienić tryb mieszania.

Pod opisem można by zrobić to samo. Dać go na jakimś pasku rozciągającym się od głowy spidermana do grzbietu.

Na dole tyłu nie dociągnąłeś do końca warstwy, widać biały pasek.

Na końcu legals w adresie strony brakuje myślnika.

PS: A co z twoim PCP?

subwoofer
20.03.2014, 17:51
Mi te miasto z frontu nie za bardzo pasuje spider za wysoko jest i jeszcze się liny trzyma podwieszonej do czego? chyba samolotu może jakies inne zdjęcie miasta znajdziesz i może bardzie w kolorze żółtym by ładniej wyglądało

tekila
23.03.2014, 16:02
(...) może jakies inne zdjęcie miasta znajdziesz i może bardzie w kolorze żółtym by ładniej wyglądało

Można zmienić kolorystykę zdjęcia przez filtry fotograficzne lub balans kolorów lub też mapę gradientu. [Warstwa- Nowe Dopasowanie Warstwy]

subwoofer
23.03.2014, 16:15
Mi się wydaje że sam kolor miasta nie wystarczy zmienić dalej uważam że za wysoko spider jest , albo jest tam jeszcze strasznie wysoki budynek:stink:

adam1984gno
23.03.2014, 22:18
Dziękuje za sugestie popracuje jeszcze nad tym projektem.Pytlaczek co do PCP(chodzi o Żandarma?) to na tą chwile nie mam pomysłu,więc można zakonczyc ją.

adam1984gno
23.03.2014, 23:58
Może coś takiego?

21079

tekila
24.03.2014, 14:33
Adamie, ja wolę jednak poprzednią wersję miasta (niebieską).

rakord
24.03.2014, 18:46
No ok , od poczatku. Okładka rokuje ale potrzebuje pewnych korekt. Wersja miasta lepsza w niebieskim to raz. Czcionka do zmiany , Spider na froncie deczko zmniejsz lub przesuń ku dołowi to dwa , na grzbiecie fota , brak aspekt ratio , takie rozciagnięcie nie do przyjęcia wygląda beznadziejnie , natomiast tył , tu jest najgorzej , tego typu układy widziałem juz na kilku angielskich customach , nie idealnie takie same ale podobne pomysły i....do odwłoka to sie nadaje , jak masz Spidera na froncie to wystarczy z tyłu jakis niewielki akcent , film to tez inni aktorzy , a co z dziewczyną ? Na screanach ledie ja widac , proponuje kompletnie zmienić koncepcje tyłu , lepiej jakas fota by pasowała pokazująca lub symbolizująca scenę z filmu , jesli jedynym akcentem na okładce ma byc Spider-man i pająk to strasznie to ubogie będzie i monotematyczne, moze na tyle zamiast obcietej głowy na dole zasłoni,etej napisami dac sieć pajęczą jako tło na którym dac głównych bochaterów / pokombinuj , tak jak jest w tej chwili to raczej mało ciekawie wygląda okladka.

Madala
24.03.2014, 20:54
Jeśli mi wolno. ;)
Gdyby to była moja okładka, przyciemniłabym tło...
Mniej więcej tak:

21080

(Nierównomiernie przyciemnione litery - niezamierzone, to przy okazji ściemnienia tła)

rakord
24.03.2014, 21:19
Zamierzone czy nie wygląda fajnie .

Madala
24.03.2014, 22:01
Czcionkę także mam. ;)

21081

Do pobrania:

http://www.ffonts.net/Cyberverse-Italic.font

Prosta czcionka:

http://www.ffonts.net/Amazing-Spider-Man.font


Przepraszam za ingerencję, ale z wielkim zainteresowaniem śledzę narodziny waszych pięknych okładek. I kibicuję. :-D

adam1984gno
30.03.2014, 22:10
Poprawiłem pare rzeczy i jak teraz?


21171

P.S.Ten drugi juz poprawiony bo miał pasek na dole i nie bierzcie go pod uwage.