PDA

Zobacz pełną wersję : Noe



Robbie
01.04.2014, 16:19
Witajcie, w między czasie tworzenia Człowieka ze stali przyszedł mi pomysł na okładkę filmu Noe Wybrany Przez Boga.
Na razie to luźny koncept ale chętnie usłyszę Wasze opinie czy jest sens kontynuowania.
Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

21202

21203

21204

pytlaczek
01.04.2014, 16:41
Zawsze jest sens. Szkoda, że na szablonie, ale działaj dalej.

Z tyłu może więcej postaci z filmu daj skoro front to gra jednego aktora ;).

subwoofer
01.04.2014, 16:45
Na razie mi się podoba zobaczymy co będzie dalej i szablon cos mi przypomina:D

Robbie
02.04.2014, 13:05
A co powiecie na taką wersję?
W poprzedniej trochę ta szara ramka mi się nie widzi.

21211

21212

21213

GAROT
02.04.2014, 13:29
Fajnie że bez tej szarej ramki, ale w tej wersji nic do siebie kolorystycznie nie pasuje. Okładka powinna tworzyć jedną całość, a u ciebie front, grzbiet i tył to całkiem inne rzeczy.
Proponuję wywalić deskę na grzbiecie i tył zrobić w niebieskim kolorze jak przód. Zabarw te zdjęcia na tyle. Do screenów wtopionych może byś zrobił jakąś ramkę czy obrys chociaż.

Może tekst byś zrobił na całą szerokość okładki ale w jakiejś ramce, albo chociaż zwiększ odstępy miedzy wierszami bo za blisko są linijki tekstu.

Kombinuj dalej, coraz lepiej ci idzie, pozdrawiam!

Robbie
02.04.2014, 14:30
GAROT, jeżeli chodzi o screeny to ramka będzie - projekt jest w toku ;)
Co do zabarwienia zdjęć to zastanawiałem się ale mam wrażenie że wtedy wszystko się zleje a chciałbym żeby jednak okładka trochę ożyła dzięki w miarę różnorodnej kolorystyce.
Grzbiet oczywiście zmienię bo faktycznie ta "część arki" pasuje kiepsko.
A co powiesz na temat samej czcionki opisu filmu? Jest ok czy szukać czegoś bardziej "normalnego"?

GAROT
02.04.2014, 15:22
ok. rozumiem że nie chcesz jednego koloru na całej okładce, ale zauważ że na froncie masz niebieskie może a na tyle jakby zielone. Grafika nie jest spasowana pod względem kolorów.

Stylistycznie czcionka jest ok ale troszkę słabo czytelny opis. Proponuje podobną do tej co jest na froncie tylko żeby w niej były małe litery, to opis by fanie wyglądał.

Robbie
02.04.2014, 16:18
GAROT masz na myśli coś takiego?

21214

GAROT
02.04.2014, 17:45
Tak jest lepiej!

Tylko na tyle za dużo czarnego. Poza tym średnio wygląda te zdjęcie na tyle po prawo wtopione w te skały. Coś innego by tam pasowało, ewentualnie jakaś ramka czy coś co by bardziej pasowało. Może pod opis przedłużenie skały poprzez dodanie tekstury skał? Zmniejszyło by to tez ilość czarnego koloru.

pytlaczek
02.04.2014, 23:36
Myślę, że Kuba dobrze ci podpowiada co do kolorystyki. Masz przykład "Pana i Władcy" subwoofera. Sam widzisz - jeden kolor, a ile odcieni. I wcale nie musi to źle wyglądać.
Jasne, że jak walniesz warstwę z kolorem na całość bez konwersji na obiekt inteligentny i bez trybu mieszania to wyjdzie bryndza. Ale pokombinować warto.

Akurat do tej drugiej koncepcji pasuje na tyle ten plakat, co miałeś wcześniej.

Mam trochę materiałów do tego, mogę ci podesłać jak chcesz.

Robbie
03.04.2014, 10:52
Zmieniłem zdjęcia na tyle i na grzbiecie - faktycznie zdjęcie z arką lepiej się prezentuje - tył zrobił się jaśniejszy i żywszy.
Efekt według mnie jest całkiem fajny. Co Wy na to?

21216

GAROT
03.04.2014, 12:58
Dużo lepiej teraz wygląda, o to mi chodziło! Proponuje jeszcze tak delikatnie nałożyć niebieski kolorek lub zabarwić screeny, ale tak tylko troszkę aby uciec z żółtego koloru przebijającego się na nich. Ewentualnie na brązowo zabarwić jak postacie na froncie, ale tak nie za mocno. Może opis delikatnie niżej umieść a nad nim jakiś cytat lub ocenę krytyka tak aby więcej typografi było bo o ile opis jest ok to po prostu przydało by się jeszcze coś dodać aby nie było tak pusto.

Robbie
03.04.2014, 16:17
Dodałem minirecenzję, zmieniłem czcionkę w tagline, zabarwiłem screeny lekko więc nie są już takie żółte i bardziej wpasowały się tonacją w potopowy klimat.
Myślę, że jestem blisko sukcesu ;)

21217

GAROT
03.04.2014, 16:42
Jest genialnie, już na finałowym okrążeniu jesteś :) Proponuję Tą mini recenzję albo przesunąć na środek względem opisu albo rozciągnąć na długość opisu tak aby te same szerokości były.

Zastanawiam się czy może credits i pod nim te dane delikatnie na szaro byś nie mógł zabarwić, tak aby kolorystycznie zbliżyły się do takiego odcienia jak ta ramka. Ewentualnie zmniejsz lekko krycie.

Jakbyś mógł to zapodaj dodatkowo taką miniaturkę obok tej aby zobaczyć czy będzie lepiej.

pytlaczek
03.04.2014, 23:04
To jak już tak działasz konkretnie to mam dla ciebie jeszcze jedną propozycję, żeby okładka wyglądała lepiej ;).
Odetnij część frontowego plakatu wg tej linii, skopiuj i wklej:

21219

następnie obniż tę górną część niżej tak, by włosy Rusella znalazły się pod nazwiskami aktorów. Brakujące tło dostępluj a brzegi poukrywaj na maskach. Możesz też dodać jakieś pędzelki z falami. Powinno wyjść coś takiego.
Nie lepiej?

21220

adgjm
04.04.2014, 08:24
A mógłbyś napisać dokładnie jak te łączenia ukrywać?Bo ja zawsze mam z tym kłopot.

pytlaczek
04.04.2014, 10:39
Dodajesz maski na warstwach i w zależności jaki efekt chcesz uzyskać używasz gradientu lub pędzelka z miękką lub twardą końcówką. Czarny kolor pierwszego planu w zasobniku - ukrywanie, biały odwrotnie.
W tym przypadku pędzelek i miękka końcówka.

Jest dużo tutoriali o przenikaniu warstw ;).

Robbie
04.04.2014, 10:47
pytlaczek wysoko poprzeczkę stawiasz świeżakowi ;) nie wiem czy mi się uda ale spróbuję.
GAROT co do Twoich sugestii to popołudniu wrzucę efekt.

pytlaczek
04.04.2014, 11:01
Spoko. Z tego co widzę dasz radę. Przenikanie to najłatwiejszy efekt w PS, a i stemplowanie kiedyś musisz wyćwiczyć :D.

Czemu nie teraz ;)?

Robbie
04.04.2014, 12:34
Przenikanie nie było problemem. Więcej czasu zajęło mi stemplowanie...
Wrzucam poprzednią wersję i po poprawkach:

21221

21222

Matush
04.04.2014, 18:24
Jeżeli już tak kombinujesz z legalsem to zrób od początku do końca oficjalny z paramount pictures ;)

pytlaczek
04.04.2014, 23:04
Nie do końca ci to wyszło z tym frontem.

To co połączyłeś na dole, jest OK. Natomiast góra, to nie o to chodziło. Miałeś dorobić tło NAD jego głową, a nie obcinać mu włosy :D.

Przy stemplowaniu staraj się zachować teksturę tła, które powielasz. Raz większy rozmiar pędzla, raz mniejszy. Teraz to wielka plama ci wyszła.

Zobacz, to proste:

Etap 1
Opuszczasz tę swoją wyciętą część plakatu tyle ile trzeba.
Stemplujesz najpierw jednolite, ciemne tło.
Rozjaśniasz mu troszeczkę włosy (narzędzie rozjaśnianie, lub zaznacz je lassem, wytnij, powiel jako nową warstwę i zmień tryb mieszania i krycie).


21223

Etap 2
Potem większym stemplem te chmurki po bokach na chybił trafił przenosisz na to ciemne tło.

21224

Etap 3
Dodajesz na nowej warstwie brushe chmurek i ewentualnie jak potrzeba deszczu.

21225

No. To tak w skrócie :D.

Próbuj dalej ;).

Robbie
08.04.2014, 09:38
Matush a co z moim legalsem jest nie tak? przecież to okładka custom :P
Wiem że ramka specs nie jest z paramount tylko z warnera ale ta mi się poprostu bardziej podoba i informacje są bardziej czytelne niż wypisanie wszystkiego jednym ciągiem.

pytlaczek powiem Ci szczerze że mi z kolei nie podoba się efekt który uzyskałeś wyżej na 3 zdjęciu ;) Po użyciu brushy chmur nie wygląda to realistycznie. Dużo bardziej podobał mi się efekt który uzyskałeś na 1 stronie tego tematu. W każdym bądź razie spróbuję jeszcze poprawić to stemplowanie.

EDIT:
Trochę pokombinowałem i jak na pierwszy raz chyba nieźle wyszło. Tak sobie myślę, że chyba osiągnąłem metę ;)

21233

GAROT
12.04.2014, 16:36
Może tylko mógłbyś poprawić jeden kosmyk włosów, bo jak stemplowałeś to ponownie powieliłeś kawałek unoszących się włosów i tak głupio wygląda jak 2 takie same "części" włosów są. Usuń te na górze i będzie ok.

Robbie
15.04.2014, 15:50
GAROT a teraz?

21383

GAROT
16.04.2014, 00:45
teraz lepiej

Robbie
16.04.2014, 09:22
To super, i co dalej? ;)

Tak w ogóle to wydrukowałem sobie tą okładkę i powiem szczerze że wygląda bardzo fajnie w pudełku - musiałem tylko przyciąć 1mm z góry.

GAROT
16.04.2014, 11:07
Ja obecnie nie mam więcej pomysłów, poczekaj jeszcze troszkę może ktoś inny się wypowie a jak nic nikt nie napisze to wrzucaj do galerii :)

scooter29
29.04.2014, 16:05
Nie zapomnij o kapselku ;)

Robbie
29.04.2014, 16:47
Jasna sprawa, kapsel będzie na dniach

scooter29
01.08.2015, 18:37
Niestety kapselka nie doczekaliśmy się. Temat zamykam.