PDA

Zobacz pełną wersję : Moje boje z okładką



Madala
06.06.2014, 18:50
Chyba napiszę ten poradnik dla początkujących Okładkomaniaków, chociaż sama początkuję. :-D
Mam już za sobą pierwsze kroki, chyba najłatwiejsze, bo schody dopiero się zaczną. ;)
Pytlaczku, trzymaj te kciuki, jak obiecałeś. :-)

Front okładki do filmu TRON Dziedzictwo.
Zaczęło się niewinnie od napisu, postanowiłam go praktycznie wykorzystać.
Okładka w wersji statycznej (może będzie także dynamiczna) z mottem:
"Sammy, burzysz mi równowagę Zen" :-D

21890

21891

Miałam trochę problemów z dwójką bohaterów, byli niemiłosiernie oświetleni:


21892

21893

Bardzo proszę o krytyczne i konstruktywne uwagi, chciałabym, by poradnik był rzetelny.
Pozwolę sobie składać meldunki z dalszych etapów pracy nad poradnikiem i nad sobą. :-D

Mat, pięknie dziękuję za pomoc i wsparcie. :-)

pytlaczek
06.06.2014, 21:00
No i ślicznie jest :D.
Jedynie nad Jeffem musisz popracować bo raz, jest zbyt ciemny a dwa, to broda by mu się przydała ;).

Kciuki bolą, ale się opłacało! Brawo za odwagę! :clapping::give_rose:

Matush
06.06.2014, 21:34
Przy postaciach masz takie niebieskie obwódki, tak jak by obrys postaci (najbardziej widać na tej dużej postaci), wydaje mi się, że jest to zbędne.

Odnośnie brody Jeffa i rozjaśnienia to się zgadzam z pytlakiem.

Poniżej zaznaczyłem coś Ci się chyba nie ukryło na masce, jest jakaś kreska.

21912

Zastanawiam się jeszcze na tagiem na froncie, czy inna czcionka nie byłaby lepsza, może jakaś helvetica.

Tak poza konkursem, wiem, że producenci zamieszczają loga na froncie, czy dvd, czy blu-ray czy wytwórni (w tym przypadku Disney), ale wydaje mi się to zbędne, lepiej front chyba się prezentuje bez logosów. Wystarczy, że są na grzbiecie i tylnej części. ;)

Ogólnie super! :piwo:

Madala
06.06.2014, 23:00
Uff...
Myślałam że będzie gorzej. ;)
Dziękuję Panom za cenne uwagi. :-)

Przedobrzyłam z Flynnem - ja go celowo przyciemniłam (miał być mroczny) oraz z blaskiem zewnętrznym - obwódki wokół postaci. ;)
Obwódki usunę, brodę poprawię, chociaż niewiele, tak wyglądał Flynn przed 'okaleczeniem':

21913

Logo z frontu usunęłam, mam zamiar umieścić je z tyłu okładki, bo gryzło się z tytułem i całokształtem. Informacja o blu-ray znajduje się na tle Flynna.
Użyłam czcionki 20th Century, nawet ją spolszczyłam ;), ale ja także nie jestem zadowolona - zmienię.
A ta kreska, Mat, to jest wieża w city - zburzę ją jak nic. :-D
Dziękuję za uwagi, są bardzo potrzebne, bo bardzo szybko traci się dystans do własnej pracy.

Matush
06.06.2014, 23:12
Jeżeli to wieża to może uwidocznij lepiej budynki, albo zmniejsz krycie wieży, aby nie rzucała się tak w oczy, bo wyglądało to trochę jak coś nie ukryte na masce.

Tak się zastanawiam jeszcze nad tymi pasami co idą w naszą stronę, to pewnie te ślady po ścigaczach. Może jeden zostawić w tym kolorze co są, a drugi zrobić pomarańczowy, nie wiem czy to będzie pasować, ale chyba warto to sprawdzić:

21915

Trochę bardziej chyba by się ożywił front, ale to tylko moje zdanie.

Madala
07.06.2014, 01:05
Dzięki, Mat - przetestuję. :-)

JustCool
07.06.2014, 15:33
Ale mnie zaskoczyłaś tą okładką! i to całkiem pozytywnie :)
czekam na dalszy etap :)

Madala
07.06.2014, 16:46
Justi, dziękuję. :-)
Sama jestem bardzo ciekawa dalszego ciągu. :D.


Na razie i na teraz mam tak:


21941

Dla porównania:

21942

JustCool
07.06.2014, 19:43
Wooow, takie postępy i tak twórczy proces składania, to ja lubię :D
Wymiatasz :-p taka cicha woda z Ciebie!

pytlaczek
07.06.2014, 19:59
Cuuuudo!!!

Rób dalej :victory1:

Tylko jedna uwaga. Jak już logo Disney'a na froncie, to zrobiłbym ciut mniejsze i za stylem takim jak TT. Myślę, że byłoby fajnie ;).

Madala
07.06.2014, 20:41
Justi :air_kiss: - ja tylko tak sobie, dłubię...
Pytlaczku, to logo to też tylko tak sobie ;) , trochę prowokacyjnie (zdałeś :D).
Nie zostawię go tam, byłoby zbyt disneylandowo.

Baaardzo Wam dziękuję za wsparcie. :-)

Matush
07.06.2014, 20:53
Moim zdaniem teraz wygląda super ten front, zgadzam się co do logo disney. Czekam na tył i grzbiet ;)

Madala
07.06.2014, 21:02
Dziękuję, Mat. :-) Jest w tym i Twoja zasługa.
Najpierw wrzucę poradnik do frontu, zanim zapomnę, co zrobiłam. ;)
Później tył, grzbiet i to coś okrągłego. :D
Ale to trochę potrwa - mam inne (też miłe) obowiązki gdzie indziej. ;)

Matush
07.06.2014, 21:04
Zrozumiała sprawa, nie pali się... tzn. tak, ale co innego :smoke:

Madala
07.06.2014, 21:07
Żebyś wiedział... pali się... :D

Madala
10.06.2014, 22:01
Szkolniacka wersja tyłu okładki.
Może kiedyś zrobię z... polotem. :-D

21991


21990

Wersja z żółtymi pasami:

21992

GAROT
11.06.2014, 10:32
Na tyle przydały by się jakieś zdjęcia. Loga powinny być mniejsze i mniej więcej tej samej wielkości. Zazwyczaj opisy dystrybutora są pod stopką aktorską, na samym dole. Dodatki zbyt wiele miejsca zajmują, można by mniejszymi literkami napisać i dodać jakieś fotki. Proponuję poszperać wśród naszych prac i przyjrzeniu się, może wpadniesz na jakiś pomysł :) Opis też jest według mnie zbyt duży i w zbyt zwykłej czcionce. Przydała by się jakaś nowocześniejsza, może w stylu Helvetica itd.

Fajnie że działasz z okładkami :) Oby tak dalej!

Madala
11.06.2014, 11:20
Bardzo dziękuję, Garot, za cenne dla mnie, nowicjuszki, uwagi. :-)
Zgadzam się z nimi, błędy uwidoczniły mi się po wywieszeniu projektu na forum (dystans).
Okładka jest nieudolna, mam tego świadomość, ale jestem trochę sparaliżowana i stremowana - to zupełnie nowa dla mnie konwencja i dopiero poznaję zasady, uczę się.

Nic to, zrobię nową wersję, jestem teraz nieco mądrzejsza. ;).
Za jakiś czas...

PS
Opis jest w Helvetica Neue Medium.

GAROT
11.06.2014, 12:08
Co do fontu to bardziej mi chodziło takie typowe Sci-fi jak np to: http://www.dafont.com/elementalend.font

Co do okładki to nie jest nieudolna, skoro to twoja pierwsza okładka to nie masz się czego wstydzić, każdy jakoś zaczynał. Gdybyś widziała jaką ja zrobiłem jako pierwszą :D

Dobrze ci idzie, więcej wiary w siebie! :)

subwoofer
11.06.2014, 13:35
Troszkę modyfikacji jak Garot napisał i wyjdzie Ci naprawdę świetny coverek:thu_ok:

pytlaczek
11.06.2014, 15:00
Jak już masz niejednolite tło, to fajnie teksty wyglądają jak je dasz w ramkach takich jak u ciebie są dodatki, ale z dodanym tłem. Może jakoś tak, tylko mniejsza czcionka:

21993

Generalnie o ile front to pole do popisu dla wyobraźni, to na tyle staramy się by wszystkie wymagane elementy raczej się na nim znalazły.
Czyli opis, dodatki, screeny (lub zamiast nich jakaś scenka), specyfikacja, stopka, logosy, legalsy a tagline lub cytat są mile widziane :D.
I raczej w tym konkretnym przypadku jednolity jasnoniebieski kolor wszystkich legalsów bym widział.

Porozglądaj się jeszcze i popróbuj, nie pali się. Będzie dobrze ;).

scooter29
11.06.2014, 15:08
Naprawdę dobrze Ci idzie, trochę więcej wiary i dużo odwagi. Chłopaki dobrze podpowiadają.
Trzymam kciuki.

Madala
11.06.2014, 15:26
Ojacie! Pytlaczku, świetny tył zrobiłeś :thu_ok:
Pięknie dziękuję, cieszę się że już można ze mną - okładkową 'blondynką', rozmawiać.
Rozumiem już i wiem, co znaczą te wszystkie fachowe terminy :D
Tę okładkę skończę na pewno - nie lubię niedokończonych spraw.
Na brak fantazji nie narzekam, ale te rygory formalne... ;)
Garrot, dzięki za czcionkę. :-)
Scooter :-) - kciuki się przydadzą.

Madala
18.06.2014, 17:58
Teraz mam tak:


22089


22090


22091



22092


Wersja z dodaną do tła teksturą:

22093

subwoofer
18.06.2014, 21:16
Z tym zielonym cieniem lepiej i moim zdaniem sreeny na tyle za duże lepiej więcej a mniejsze

Madala
18.06.2014, 22:10
Dziękuję, Sub, za komentarz i kolejną lekcję. :-) :piwo:

Matush
25.06.2014, 21:01
Wybacz, ale jakoś umknęła mi Twoja aktualizacja, dzisiaj nie bardzo mam siłę na mały opis, ale jutro postaram się dodać coś od siebie.

LanPartyX
29.06.2014, 03:49
Jakoś ta tekstura na froncie psuje mi efekt, moim zdaniem lepiej bez, aczkolwiek na tyle pasuje.

Matush
29.06.2014, 10:01
Usuń logo Disney z frontu. Tytuł możesz dać trochę niżej i nad nim wpisać nazwiska aktorów. Wydaje mi się, że poprzedni front był lepszy niż ten, no ale to może kwestia gustu. Może w tle na froncie dodaj ten taki lecący "pociąg", powinien pasować plus te takie dziwne statki, żeby nie było tak pusto.

Cyfrowa rzeczywistość jakoś średnio pasuje, może to wina koloru, może czcionki, może za duża czcionka, trzeba by pokombinować.

Jeżeli chodzi o tył, to zrób oficjalny legals na dole, wtedy nie musisz zamieszczać takich byczych screenów, możesz screeny zrobić dużo mniejsze i ewentualnie dać ich więcej , ze 4 czy 5 szt, w ładnych ramkach używając efektu podobnego jaki masz zrobiony na Tytule frontowym. Dysk kobitki trzeba by chyba pokolorować, bo teraz jest kiepsko trochę wygląda.

Jeżeli w dodatkach specjalnych jest zwiastun filmu Auta 2 to logo "Auta 2" nie musi być aż takie duże, możesz je położyć zaraz przy wpisie o zwiastunie w ramce, teraz trochę za bardzo rzuca się w oczy.
Logo Blu-ray z tyłu na górze też nie za bardzo pasuje i nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego nad opisem jest tekst "Efekty Specjalne" po co to jest i do czego pasuje teraz?

Może spróbuj zrobić jakąś scenę akcji na froncie tak jak już pisałem i do tego z tyłu nad opisem też by się coś ciekawego przydało. Idziesz w dobrym kierunku, ale musisz załapać co powinno się znaleźć na okładce.


Nie wiem czy to pomoże, ale można zacząć też przygodę okładkową w ten sposób, że bierzesz plakat oficjalny na którym trochę się dzieje, w sensie jest jakaś ciekawa scena , np coś takiego:
http://arcadeheroes.com/wp-content/uploads/2010/12/Tron-Legacy-Triptych-Poster.jpg
http://cdnvideo.dolimg.com/cdn_assets/095acb013e6bd0d1c9a321e2645c0df0221061ee.jpg

Zbierz materiały z tego filmu, aby wykonać to samo, lub bardzo podobnego. To chyba najłatwiejszy sposób, aby załapać składanie grafiki do filmów na początek.

Tak samo możesz zrobić z tyłem, z tym że na tył trzeba dodać już kolejne elementy jak :
screeny (chyba, że robisz jedną scenkę dosyć bogatą w grafikę, wtedy może screeny pominąć, poniżej przykład:
22197

Napiszesz mi, że nie podoba ci się szablonowe podejście do tematu, ale uwierz mi, że o to w tym właśnie chodzi, aby wszystkie potrzebne informacje były zawarte na okładce. Spróbuj w ten sposób, a z czasem na pewno uda ci się wyrobić własny styl projektowania okładek oraz zamieszczania info na nich i wszystko będzie na swoim miejscu, pomimo tego, że zrobisz to po swojemu.

rakord
29.06.2014, 16:35
Tak się niefortunnie składa :) że mam jakieś materiały do tego tytułu więc jak ci się coś przyda to proszę bardzo http://1wdma99er3.1fichier.com/

Madala
29.06.2014, 19:53
Mat, :-) :brg:
Pięknie Ci dziękuję za wnikliwą analizę tego projektu. I za całokształt okazanej mi pomocy.
Nie podważam już słuszności szablonowości (postęp? ;) ).
Wiem, że to, na co dotychczas nie zwracałam uwagi, biorąc płytę do ręki, co dla mnie wręcz nie istniało - jest istotne nie tylko z komercyjnego punktu widzenia.

Racord, bardzo dziękuję - materiałów mam w bród, może nawet za dużo i to mnie zgubiło? :D

LanPartyX - dziękuję. Twoja uwaga jest słuszna. Zgadzam się. :)

tekila
30.06.2014, 23:35
Czyli ja sobie odpuszczę. Ne mam cierpliwości, te stopki i znaki mnie przerażają. :)
Ale nadal bedę robić tutoriale. Takie zboczenie. ;)

Matush
01.07.2014, 18:12
Czyli ja sobie odpuszczę. Ne mam cierpliwości, te stopki i znaki mnie przerażają. :)

To chyba tylko kwestia przyzwyczajenia ;)


Ale nadal bedę robić tutoriale. Takie zboczenie.
za co z góry już dziękuję. :piwo:

scooter29
01.08.2015, 18:39
Wielka szkoda, że temat został porzucony gdyż została tylko kosmetyka ;)

scooter29
14.08.2016, 08:07
Temat zamykam.