PDA

Zobacz pełną wersję : The Walking Dead



Marokiro
12.07.2014, 16:01
Witam.

Jestem w trakcie projektowania swojej pierwszej okładki. Wiem, że powinna być ona w polskiej wersji językowej. Jeśli stwierdzicie, że może coś wyjść z tego projektu to z chęcią zrobię też jej polsko języczną wersje. Proszę o opinie i sugestie, z góry dziękuje.

pytlaczek
12.07.2014, 21:19
Zawsze może coś wyjść, jeśli tylko człowiek się postara ;).
Serialu do tej pory nie oglądałem, dlatego tak na wyczucie napiszę.

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to tekstura. Jak na film o zombie to raczej nie pasuje zbytnio. Może coś gotowego z neta w stylu grunge?

Na froncie chyba zbyt wyeksponowałeś numer sezonu. W tym miejscu wg mnie bardziej pasowałby taglines, a numer sezonu dać w innym miejscu.

Z tyłu troszkę chaosu. Oznaczenie sezonu - patrz front. Przydało by się umieścić jeszcze stopkę aktorską, dlatego inaczej rozmieścił bym screeny. Może je dać na tej belce w jakichś krwistych ramkach?

Porozglądaj się po tematach z prezentacjami, by zobaczyć, jak mniej więcej układa się na okładce wszystkie istotne elementy.

Może jeszcze ktoś znający te obrzydliwe zombiackie klimaty się wypowie :D.

Czekam, co się z tego wykluje ;).

Madala
12.07.2014, 21:58
Świetnie, że zacząłeś. :)
Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Marokiro
13.07.2014, 13:49
Jestem w trakcie robienia poprawek i trafiłem na problem, ściągnąłem zestaw pędzli krwi do gimpa ponieważ to właśnie w tym programie robię okładkę. Niestety wszystkie pędzle wgrywają się w odcieniach szarości a jak zmieniam na tryb RBG to kolory się nie zmieniają tylko mam możliwość barwienia, ale otrzymać odpowiedni naturalny kolor jest dość trudno. NProszę o jakieś sugestie.

pytlaczek
13.07.2014, 13:57
Niestety, nie znam gimpa...

Dziewczyny?

GAROT
13.07.2014, 14:28
Ja niestety tez nie pomogę, gimpa nie używam. Mi osobiście doskwiera brak stopki aktorskiej, czyli credits. Tekstura faktycznie średnio pasuje. Proponuję może coś innego i może krawędzie poszarpać albo dodać brushe.

Marokiro
13.07.2014, 17:16
Dzięki za cenne uwagi i pomoc. Wprowadziłem kilka zmian w okładce jednak daleko jest jeszcze do końca. Zmieniłem sporo na przedzie ale nie wiem czy nie jest tam trochę za pusto, na razie brak mi pomysłu co tam dodać. Zmieniłem teksturę czy ta jest lepsza? Jeśli chodzi o tył okładki zmieniłem położenie zdjęć i dodałem krew, ale efekt jest raczej mierny pewnie trzeba będzie nad tym jeszcze popracować. Nie mówiąc że jeszcze dolną cześć trzeba uzupełnić. Mam także pytanie co do samego opisu serialu który umieszcza się na tyle kładki a mianowicie jakiej miej więcej używacie wielkości czcionki. Nie chcę aby była za mała bo w tedy opis będzie mało czytelny natomiast zbyt duża będzie nadmiernie przyciągać uwagę a przecież opis nie jest najważniejszą częścią okładki.
Garot trafna uwaga w następnej aktualizacji wprowadzę stopkę aktorską. Co do krawędzi to przyznaję się bez bicia nie znam jeszcze sporo angielski zwrotów związanych z okładkami i związanych z ich tworzeniem i nie rozumiem co oznacza słowo brushe to rodzaj jakiegoś pędzla?22281

Madala
14.07.2014, 10:48
Marokiro, czy próbowałeś używać pędzli Ps w Gimpie?
Działają bezbłędnie.
Pobieranie i zapisywanie identyczne jak w przypadku pędzli Gimpa.
Jeden tylko 'problem' - pędzle Ps .abr nie występują w pojedynczych plikach, tak jak pędzle .gbr. Trzeba pobrać cały zestaw i później, ewentualnie, niepotrzebne usuwać.
A brush to nazwa ogólna - znaczy: szczotka, pędzel.

Link do pędzli Ps:

http://psdgold.com/ps-252-brushes-blood-marks-brushes.html

U mnie działają.

PS
Wkrótce napiszę poradnik na temat pędzli w GIMP'ie.
A do tłumaczenie terminów w j. angielskim polecam:

http://www.translatica.pl/translatory/

GAROT
14.07.2014, 11:36
Tak jak napisała koleżanka wyżej, brushe to po polsku pędzle, czyli jakiś kształt który możesz nanieść w dowolnym kolorze. Proponuję się zaopatrzyć w pędzle krwi a nie ich zdjęcia, wyjdzie ci to naturalniej i bez poszarpanych krawędzi, ponadto jak ustawisz tryb mieszania to fajnie się pokryje z tłem.

Tekst jest nie za bardzo dobrze sformatowany. Proponuje opis ustawić obok postaci jako kolumna, nie będzie nachodzić na twarz tylko obok jako tło i ładnie się zapełni. Możesz dla urozmaicenia też dodać jakiś cytat większymi literami.

Sama tekstura na tle jest lepsza niż poprzednia, jednak przydało by się zrobić coś z krawędzią zdjęcia na przodzie. Jakiś obrys, może taki szary jak na screenach na tyle? Lub poszarpać krawędzie, bo teraz faktycznie trochę pusto.

Loga na tyle masz za bardzo porozrzucane i w różnych wielkościach, dopasuj je mniej więcej wielkościowo i ułóż w linii.

na tle tytułu na froncie masz taką szara ramkę, może byś dodał taka drugą na górze, tylko niższą i na niej wypisał kilku głównych aktorów, zawsze coś zapełnisz ten front :)

Marokiro
15.07.2014, 02:33
Madala dzięki za pomoc z tymi pędzlami pomału to ogarniam tak samo jak i czcionki w gimpie. Front poprawiony uwzględniając sugestie Garota (dzięki za uwagi). Tył okładki jeszcze nie skończony ale wprowadziłem już niektóre poprawki: wprowadzony opis w j. polskim, poprawiona krew na zdjęciach (jest lepiej ale chyba jeszcze trochę trzeba nad tą krwią popracować ;)). Loga są na razie wstawione tylko z grubsza i to na dodatek w j. angielski wiec tym na razie nie zawracajmy sobie głowy. Ale za to mam pytanie czy muszą być one w jeżyku polskim, a jeśli tak to czy gdzieś można je ściągnąć, bo te angielskie mam z "gotowca". Rozumiem też, że spis odcinków powinien być po polsku w razie problemu z tłumaczeniem z angielskiego można gdzieś się tu zgłosić?
22307
Mam nadzieje, że robię jakieś postępy. A okładkę staram się poprawiać w miarę szybko różnie to bywa u mnie z wolnym czasem.

GAROT
15.07.2014, 09:59
Zmień tą czcionkę!!! To jest czcionka adekwatna do horrorów z lat 80 i kompletnie nie pasuje do twojej okładki. Nazwiska aktorów mógłbyś lekko zmniejszyć i ramkę zwęzić w pionie, za gruba teraz jest.

Krew jest lepsza, tylko kolor powinien być bardziej ciemniejszy, taki "wiśniowy". Proponuje obrys dać do wewnątrz aby miał ostrzejsze krawędzie.

Napis sezon pierwszy mógłby być ze zmienioną czcionką, zbliżoną do tytułu.

Madala
15.07.2014, 11:58
Marokiro, spróbuj zmienić tryb mieszania warstwy z krwią na Kolor.
Następnie kopia warstwy i Pokrywanie.
Nie jestem pewna efektu, teoretyzuję, nie mam pliku .xcf.
Sugeruję tylko eksperymentowanie i kombinowanie. ;)

pytlaczek
15.07.2014, 12:46
Zmieniłem sporo na przedzie ale nie wiem czy nie jest tam trochę za pusto,

Zawsze możesz podzielić front na dwie (tak jak w pierwszej wersji) lub więcej ramek. Powiem ci, że nawet bardziej mi się podobał front z tymi zombiakami ;).

Tu masz przykład:
http://www.hirescovers.net/gallery/displayimage.php?pid=98645

Może wczytasz jakiś pędzel grunge jako gumkę i postrzępisz krawędzie ramek? Byłoby ciekawiej. O ile w gmpie jest tak samo jak w PSie...


Ale za to mam pytanie czy muszą być one w jeżyku polskim, a jeśli tak to czy gdzieś można je ściągnąć, bo te angielskie mam z "gotowca"

Ja też te z angielskiego gotowca tłumaczę w google translatorze ;). W końcu robisz polską okładkę. Nie ma lekko :D.

Marokiro
19.07.2014, 21:41
Oto dalsze postępy w pracy (przynajmniej mam taką nadzieje, że postępy a nie stoję w miejscu ;)) jak je oceniacie?

22315

Teraz zabieram się za loga na tyle okładki, może macie jakieś porady odnośnie nich jak to zrobić szybko i sprawnie ?:P

Dodałem loga na dole

22316

pytlaczek
20.07.2014, 23:56
Wszystko OK, tylko o stopce aktorskiej zapomniałeś...

Podnieś tą ramkę z dodatkami, nawet niech wejdzie trochę pod screeny (lub najdzie na nie - jak wolisz) i w to miejsce daj stopkę.

I wyjustuj opis do prawej oraz lewej strony a będzie dobrze ;).

Marokiro
22.07.2014, 21:11
Faktycznie zapomniałem o stopce aktorskiej, już to uzupełniłem. Jeśli chodzi zaś o opis, w gimpie raczej nie ma opcji justowania tekstu chyba że coś przeoczyłem.

22359

meaner
22.07.2014, 21:40
Pierwsza ikona z prawej
22361

pytlaczek
23.07.2014, 16:55
Stopka aktorska wygląda tak:

http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=5219&highlight=Walking+Dead

niestety nie widzę nic takiego w ostatniej aktualizacji, chyba że pomyliłeś pliki bo i tak się zdarza ;).

Marokiro
23.07.2014, 19:29
Pytlaczek nie mam dostępu do tej części forum do którego prowadzi ten link. Jeśli stopka aktorska to wymienienie aktorów, scenarzystów osób odpowiedzialnych za muzykę kostiumy itp to zamieściłem to tylko pewnie zbyt małą czcionką to napiłem :p poprawie to i opis bo rzeczywiście przeoczyłem możliwość justowania tekstu.

pytlaczek
23.07.2014, 19:49
Marokiro, przeczytaj uważnie w Zasadach Dostępu rozdział "Jak zacząć?", a trochę spraw ci się wyjaśni ;).

PS: Stopka jest w szablonie DVD.

Marokiro
25.07.2014, 21:19
Komu dokładnie mogę wysłać aplikacje o przyznanie mi rangi Cover Improver bo nie wiem kto należy do załogi OM a żadnego spisu nie mogłem znaleźć tu na forum i jak ta aplikacja ma miej więcej wyglądać?

GAROT
25.07.2014, 22:31
Załoga na pewno obserwuje twoje dokonania, na razie proponuję skupić się na dokończeniu tej istniejącej :)

pytlaczek
26.07.2014, 10:23
Teraz pójdzie z górki ;).

scooter29
26.07.2014, 12:41
Komu dokładnie mogę wysłać aplikacje o przyznanie mi rangi Cover Improver bo nie wiem kto należy do załogi OM a żadnego spisu nie mogłem znaleźć tu na forum
Akurat to jest na samym początku w regulaminie (punkt 2)



jak ta aplikacja ma miej więcej wyglądać?
Zwyczajnie, prosisz o nadanie rangi Cover Improver

Ranga została przyznana ;)

Marokiro
26.07.2014, 21:18
Dzięki za zainteresowanie i nową range, umieszczam poprawki i co teraz o tym sądzicie?

22364

scooter29
26.07.2014, 22:23
Stopkę aktorską piszę się trochę inaczej. Pytlaczek wyżej dał Ci lin jak powinna wyglądać stopka. Nie dajemy przecinków między nazwiskami tylko robimy dwie spacje, a w pozostałych miejscach jedna spacja. Wszystkie słowa informacyjne typu: występują, muzyka, reżyseria itd. piszemy mniejszą czcionką i całą stopkę dużymi literami.

"Sezon pierwszy" na froncie i z tyłu proponuje napisać dużymi literami. Dodatkowo z tyłu pochylenie wyrównaj do screenów.

"Spis odcinków" "Materiały dodatkowe" "Dodatkowe sceny" - to wszystko powinno być w jednej linii i to co pod spodem oczywiście też.

Na grzbiecie słowo "THE" przysuń bliżej "A" - tak jak na froncie, a wtedy przesuń cały TT w prawą stronę tak by był równo na środku grzbietu, czyli takie same odległości od krawędzi, albo możesz zrobić tak jak tu: http://e-fotek.pl/images/14799223348743199006.jpg (tu też możesz zobaczyć jak mniej więcej powinna wyglądać stopka)

No i jak masz taką ramkę dookoła okładki to powinna ona być mniej więcej wszędzie taka sama, a wygląda na to, że z tyłu po prawej tej ramki prawie nie ma.

Marokiro
26.07.2014, 22:41
Rzeczowe uwagi Scooter dzięki zrobię odpowiednie poprawki. Pomimo podniesienia mi rangi nadal nie mogę wejść do linku podanego przez Pytlaczeka, ale dzięki twojemu linkowi i podpowiedzi wiem już o co chodzi ;) jutro powinienem to ogarnąć.

Dokonałem zmian teraz to wygląda tak

22365

pytlaczek
30.07.2014, 19:03
Teraz już powinieneś mieć dostęp do szablonu DVD. Masz tam gotowy wzór stopki wraz ze wszystkimi potrzebnymi czcionkami. Wystarczy tylko zmienić nazwiska.

Więc w czym problem?

Poza tym OK :thu_ok:

GAROT
30.07.2014, 21:21
Czemu do creditsu nie użyłeś fonta którego zrobiłem? Dużo czytelniej by wyglądała stopka. Wydaje mi się że sezon pierwszy napis na tyle jest zbędny bo na przodzie już jest i wystarczy, poza tym okładka bardzo fajna :)

Marokiro
01.08.2014, 01:30
Pytlaczek mam dostęp do szablonu dvd ale jest on zrobiony dla photoshopa jak otwieram go w gimpie nie mam możliwości edycji tekstu ponieważ widzi go jako obraz a nie tekst. Garot nie użyłem fonta twojego o mi w gimpie "wariuje" jednak na jego podstawie zrobiłem osobą czcionkę do stopki i oto rezultat

22399
Zapomniałem usuąć z tylu okładki napis sezon pierwszy dzisiaj to poprawie

scooter29
02.08.2014, 13:13
Na froncie w lewym dolnym rogu przy ramce masz taką ciemną kreskę, to samo z tyłu w prawym dolnym rogu. Postaraj się to usunąć.
Usuń ten "sezon pierwszy" z tyłu i po tych poprawkach wgraj okładkę w pełnym rozmiarze do galerii. Ocenimy z bliska czy wszystko jest już ok, czy może trzeba coś jeszcze poprawić.

Marokiro
03.08.2014, 20:57
jadę jutro nad morze nie będzie mnie tydzień czasu proszę o nie zamykanie tego wątku przez ten czas :)

Witam wróciłem już z wakacji jakiś czas temu ale brakowało mi wolnego czasu.
Troszkę to trwało ale okładka już wgrana do galerii czekam na komentarze ;).

pytlaczek
24.08.2014, 13:22
Masz błędy stylistyczne w opisie.

Powinno być:

... Czy Rick i inni nie stracą swojego człowieczeństwa? Jak walczyć, aby przeżyć w tym przerażającym nowym świecie?

W legalsie dodaj myślniki do adresu strony.

W Materiałach Dodatkowych tytuł filmu powinien być w cudzysłowiu.

Poza tym jest OK. Popraw błędy i wgraj ponownie do akceptacji.

Marokiro
24.08.2014, 20:57
Dzięki za szybką odpowiedź, mam jeszcze pytanko bo dostałe PM od Teemon (http://www.okladko-maniacy.pl/member.php?u=1159) z pytaniem w jaki dokładnie sposób wgrałem okładkę. Nie wiem teraz czy powinienem ją wgrać przez upload u góry w menu czy przez Okładki > Wgraj: Okładki/Etykiety. Czy miniaturkę też już powinienem wgrać i czy to nie przeszkadza, że do jej zrobienia użyje innego programu niż imandix 3d a mianowicie Cover.

Teemon
24.08.2014, 21:24
Marokiro. To jest ten sam URL.. więc niema znaczenia gdzie klikniesz..
Co do miniaturek to się nie wypowiem bo nie wiem..

scooter29
24.08.2014, 23:21
Wszystko jest opisane w regulaminie, wystarczy dokładnie przeczytać
http://www.okladko-maniacy.pl/faq.php?faq=zasady#faq_dni_awansu
http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=3705

Jeśli chcesz założyć temat w dziale prezentacja to nie ma znaczenia w jakim programie zrobisz miniaturkę, robisz jak CI wygodniej.

Marokiro
24.08.2014, 23:37
okładka wgrana do akceptacji teraz zabiorę się teraz za lable i następne sezony

pytlaczek
25.08.2014, 14:09
Proponuję, żebyś skupił się trochę na tym co robisz i zrobił najpierw jedno, a porządnie.

Jeżeli tytuł filmu piszemy w cudzysłowiu, to niech on będzie przy każdej nazwie serialu a nie tylko przy jednej (patrz dodatki).

W opisie w wyrazie "epidemię" brakuje ogonka przy e.

Marokiro
25.08.2014, 23:29
poprawki wprowadzone :)

A oto wynik pracy nad 2 sezonem, okładka jeszcze nie jest w pełni kompletna, nie przetłumaczyłem wszystkiego na język polski. Co o tym sądzicie?

22570

Marokiro
14.09.2014, 18:08
Projektuje jeszcze lable ale pewnie dopiero w następny weekend wrzucę je na stronkę

Ostateczna wersja okładki sezonu 2 lable jeszcze nie gotowe

22581

Czekam na opinie czy już można dodać ją do galerii.

Marokiro
21.09.2014, 17:07
Obiecane lable :)

22593 22594

GAROT
22.09.2014, 08:41
Nie za dużo tych logosów na lablach? Jeszcze do tego złe!! DTS na pewno ten serial nie ma na DVD. Masz region 1 ntsc a na okładce masz 2 PAL, więc chyba to 2 powinno być? Według mnie za dużo ich dałeś. Mógłbyś tylko logo DVD dać na dole po środku i na górze Universal i by starczył,o. Jeśli jednak chcesz aż tyle to poprawne względem okładki daj i może mniejsze trochę.

Marokiro
22.09.2014, 14:15
Garot masz świętą racje, jakoś to przeoczyłem dzięki za zwrócenie uwagi. Oczywiście poprawie jak tylko znajdę czas.

Marokiro
28.09.2014, 13:21
Oto wyniki kilkugodzinnej pracy, zrobiłem kilka zmian i dodałem resztę okładek. Proszę o uwagi i opinie.

22619 22623

Marokiro
28.09.2014, 13:22
2262122628

Marokiro
28.09.2014, 13:52
2262922630

Marokiro
28.09.2014, 13:54
2263122632

Wgrałem okładki w oddzielnych postach bo maksymalnie mogłem wgrać 2 obrazy do jednego. Do każdego sezonu zrobione są po 2 lable wyglądają identycznie tylko podpis jest inny (dysk1 a na drugim dysk 2)

scooter29
28.09.2014, 15:21
Wgrałem okładki w oddzielnych postach bo maksymalnie mogłem wgrać 2 obrazy do jednego.
Staramy się nie pisać posta pod postem. Jak czegoś nie wiesz to pytaj. Można wgrać więcej niż dwa obrazki do jednego postu. Tu (http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=6705&page=4&p=23145#post23145) masz przykład.
Żeby mi to było ostatni raz taki numer ;)

Marokiro
28.09.2014, 17:17
Scooter29 (http://www.okladko-maniacy.pl/member.php?u=66) nie wiem czemu ja nie mogłem, jak chciałem wgrac 3 obraz to nic sie nie działo, próbowałem kilka razy. Dla mnie wygodniej było by wgrać wszystko do jednego postu :-)