PDA

Zobacz pełną wersję : Primeval



Marokiro
13.12.2014, 17:05
Tak jak obiecał będę w miarę możliwości umieszczał swoje kładki w polskiej wersji językowej. Na początek Primeval. Podgląd całego zestawu będzie jeszcze w angielskiej wersji ponieważ na razie spolszczyłem jak do tej pory tylko sezon 1. W tym sezonie nie wiem jak przetłumaczyć 5 tytuł odcinka tego serialu a mianowicie "Pter-able News.

22760

22761

22762
22763

puz219
13.12.2014, 17:24
W tym sezonie nie wiem jak przetłumaczyć 5 tytuł odcinka tego serialu a mianowicie "Pter-able News.

A po co tłumaczysz nazwy odcinków?

Oczywiście, wszystko zależy od Ciebie, ale według mnie to wprowadzi większy chaos i ciężej Ci będzie w przyszłości zlokalizować dany odcinek.

Z tytułami odcinków jest tak, że te starsze seriale, które były emitowane w TV, jeszcze w latach 90-tych miały tłumaczone tytuły odcinków (jak chociażby Nieustrazony, czy Drużyna A) i wtedy można je znaleźć (prawdopodobnie na wikipedii) i jakoś się do nich odnieść, ale teraz tytuły odcinków, z reguły, już nie są przez stacje tłumaczone, więc ja bym zostawił w oryginale.

scooter29
13.12.2014, 22:20
Serialu kompletnie nie znam, ale chyba ma on swój polski tytuł. Co do odcinków to niektóre seriale są tłumaczone, ale chyba w tym przypadku nie ma naszego odpowiednika. Ja przynajmniej nie znalazłem.

Graficzne sprawy zostawiam grafikom, natomiast z technicznych proponuję:

Front - wyrównać odstępy między nazwiskami.
Nie podoba mi się też czcionka od "sezon pierwszy" - pewnie to kwestia gustu.

Tył - opis jest krótki i lepiej, by wyglądał na tle nieba, od lewej strony bez wchodzenia na dino.
Może mi się wydaje, ale pierwszy screen chyba nie trzyma aspekt ratio i jest trochę za ciemny względem pozostałych.
W spisie dodatków przydał, by się na początku każdego myślnik.

Grzbiet - logo DVD dał bym niżej choć to też pewnie kwestia gustu.

myszmis
12.02.2015, 12:33
Nie wiem czy projekt będzie kontynuowany, więc może pisze po próżnicy no ale......
Od strony technicznej nie poradzę albowiem jestem kompletnym laikiem w temacie projektowania i wyszukiwania niedociągnięć. Jednak wydaje mi się że co do opisów to poszedłeś na łatwiznę i przekleiłeś opis serialu prosto z filmweba. Nie znam serialu dokładnie tylko z krótkich epizodów ale wydaje mi się że takim opisem sprzedawca nie zachęciłby nikogo do zakupu tego serialu. Skoro znasz serial to może bardziej bogato zrobić recenzję serialu, tak od siebie. To tyle na razie, chyba że projekt będzie kontynuowany to zapewne nie omieszkam się odezwać.