PDA

Zobacz pełną wersję : Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły



meaner
14.10.2017, 19:17
Dawno już nic nie wrzucałem. Nadal trochę kiepsko z wolnym czasem ale staram się coś od czasu do czasu podziałać. Oczywiście chciałbym ponowny dostęp do okładek więc trzeba zakasać rękawy i do roboty. :)

Wziąłem na warsztat moją pierwszą wersje okładeczki do filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły. W starej wersji podobała mi się połowa tyłu okładki, reszta poszła do kosza.
Nowa wersja wygląda tak:
23958

Co by tutaj jeszcze poprawić? :)

bojka123
14.10.2017, 19:49
Witaj, z tego co się orientuje to na froncie nie do końca są postacie akurat z tej części filmu. Bynajmniej jack sparrow jest z 4 części:). Dobrze że wrociłeś i czekam na więcej:). Kompas chyba pojawił się dopiero w drugiej części jak się myle to mnie poprawcie.

pytlaczek
14.10.2017, 19:56
Fajnie, że wróciłeś! :D

Co do tyłu, to nawet mi się podoba. Szkoda jedynie, że zmieniłeś trochę układ legalsów na dole, co wprowadza trochę chaosu. Podobnie na grzbiecie trzymałbym się standardów co do logosów i zamiast czaszki na dole dałbym logo BD a u góry logo wytwórni.

Co do frontu przydały by się u góry nazwiska aktorów, a na dole jakiś tagline. Z tego brusha za postaciami bym zrezygnował. Moim zdaniem nie pasuje do filmu zupełnie. Zmniejszyłbym księżyc, a przed nim coś dodał dopiero ;).

Czekam na rozwój tego projektu.

PS: Jak będziesz mieć problem z materiałami, to śmiało pisz request. Coś się wymyśli ;).

scooter29
14.10.2017, 20:38
Co do chaosu w legalsach to jest większy niż opisał to pytlaczek. Zdecyduj się czy to okładka do Blu-ray 3D czy do zwykłego Blu-ray, a poza tym grzbiet jest z szablonu Walt Disney, a tył z innego i to sporo zmienionego. Skoro film jest Disney'a, to proponuję zrobić okładkę na szablonie Disney'a.
Brak jest legalsu: audio, napisy, aspekt ratio itd. Ale jeśli zdecydujesz się na zmianę szablonu to ten problem sam się rozwiąże.
Tagline z tyłu dałbym innym kolorem. Zamiast żółtego widziałbym jakiś odcień niebieskiego.

Fajnie, że działasz :thu_ok:

meaner
14.10.2017, 20:56
Witaj, z tego co się orientuje to na froncie nie do końca są postacie akurat z tej części filmu. Bynajmniej jack sparrow jest z 4 części:).
Jacka mógłbym zmienić. Gorzej będzie znaleźć jakąś fajną fotkę Barbossy czy Willa.

Kompas chyba pojawił się dopiero w drugiej części jak się myle to mnie poprawcie.
Był z nim od początku. :)

na grzbiecie trzymałbym się standardów co do logosów i zamiast czaszki na dole dałbym logo BD a u góry logo wytwórni.
Załatwione. :)

Co do frontu przydały by się u góry nazwiska aktorów,
Z tego elementu chciałbym zrezygnować. Nazwiska miałem w poprzedniej wersji. Ale jakoś wolę wersję bez.

a na dole jakiś tagline.
Pomyślę, nad nim. Ale najpierw jak go tam umieścić. :) Czy dać w jakiejś ramce czy zupełnie bez.

Z tego brusha za postaciami bym zrezygnował. Moim zdaniem nie pasuje do filmu zupełnie.
Właśnie też tak zastanawiam się nad elementem. Myślałem również o drewnianych ramkach czy coś w tym stylu. Jak robię bez niczego, to wydaje mi się zbyt pusto a znowu postaci nie chciałbym powiększać.

Zmniejszyłbym księżyc, a przed nim coś dodał dopiero .
OK,

PS: Jak będziesz mieć problem z materiałami, to śmiało pisz request. Coś się wymyśli .
Jak byś miał na oku jakieś dobre fotki Barbossy czy Willa z 1 części to bardzo bym prosił. :)


grzbiet jest z szablonu Walt Disney, a tył z innego i to sporo zmienionego. Skoro film jest Disney'a, to proponuję zrobić okładkę na szablonie Disney'a.
Okładki nie robiłem na jakimś konkretnym szablonie. Po prostu na potrzeby nowej okładki robię nowy szablon.
Gdzie znajdę ten szablon Disney'a?

Tagline z tyłu dałbym innym kolorem. Zamiast żółtego widziałbym jakiś odcień niebieskiego.
Ten tagline niby zrobiony jest w desce. Czyli nie jest żółty. Tylko deska jest dziurawa.
Ale spróbuję coś zrobić z kolorem niebieskim.

pytlaczek
15.10.2017, 09:09
Cztery fotki masz w galerii. Powinny załatwić sprawę. Szablon jest tu:

http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=8933&p=30074#post30074

meaner
15.10.2017, 11:20
Pytlaczek dzięki za szablon. Co do galerii to gdzie ona jest bo nie mogę znaleźć? :)

pytlaczek
15.10.2017, 13:24
Tu masz:

https://www.dropbox.com/s/d96ue5i4exjos2c/Piraci%20z%20Karaib%C3%B3w%20Kl%C4%85twa%20Czarnej %20Per%C5%82y.rar?dl=0

scooter29
15.10.2017, 15:59
Z tego elementu chciałbym zrezygnować. Nazwiska miałem w poprzedniej wersji. Ale jakoś wolę wersję bez.
Okładki autorskie mają to do siebie, że są zrobione wedle uznania autora. Są jednak pewne zasady których w mojej ocenie powinno się przestrzegać, takie jak: tytuł na grzbiecie i froncie, legals i stopka aktorska z tyłu i nazwiska aktorów na froncie. Jeśli jednak nie chcesz na froncie dać nazwisk, to masz do tego prawo jako autor okładki. Możesz też jako opcję dać tylko imię i nazwisko głównego bohatera.


Ten tagline niby zrobiony jest w desce. Czyli nie jest żółty. Tylko deska jest dziurawa.
Nie zauważyłem tego. Pewnie na pełnowymiarowej okładce lepiej to widać.

meaner
15.10.2017, 16:13
Dzięki,

A jakby iść tą drogą?
23962

Nie zmieniałem jeszcze postaci na froncie. Ale za bardzo nie wiem czy jest sens. :)
Zastanawiam się również nad fotką na grzbiecie. Czy czasami nie wyrzucić jej całkowicie.
Co do szablonu Disneya to początkowo chciałem mój układ dopasować do tamtego szablonu ale za żadne skarby nie mogłem tego wszystkiego pomieścić.
Zmniejszyłem rozmiar księżyca i dałem lekką poświatę na postacie.

Matush
15.10.2017, 16:36
Cześć meaner, nie spodziewałem się, że zobaczę cie jeszcze tutaj aktywnego, a do tego znów powrót do projektowania okładek to nawet przez myśl mi nie przeszło :). Oczywiście miłe zaskoczenie. Mam nadzieję, że w miarę możliwości zostaniesz jednak aktywnym grafikiem ;).
Odnośnie projektu to nie bardzo wiem co dodać do tego co już wyżej było napisane. Trochę jestem zardzewiały w okładkach, bo też miałem przerwę. Jeśli wpadnie mi coś do głowy to się wypowiem. Miło Cię widzieć :jammin:

pytlaczek
15.10.2017, 17:43
Nie zmieniałem jeszcze postaci na froncie. Ale za bardzo nie wiem czy jest sens. :)

Postacie masz nie z tego filmu, ale zastanawiasz się czy jest sens zmieniać??


Co do szablonu Disneya to początkowo chciałem mój układ dopasować do tamtego szablonu ale za żadne skarby nie mogłem tego wszystkiego pomieścić.

Loga na grzbiecie z szablonu wyglądają trochę inaczej. Fotkę możesz opuścić pod logo Disneya (te małe logo).

A tak nie można?

23963

scooter29
15.10.2017, 17:48
Możesz też stopkę aktorską napisać w 3 wersach skoro jest taka krótka.

meaner
15.10.2017, 20:44
Pytlaczek można, można. Ale i tak miałem problem z zmieszczeniem wszystkiego.

Ver.3 :)
Front - inny Jack i Will + księżyc. Grzbiet - logo Disney + postać. Tył - lekkie przemeblowanie.
23965

pytlaczek
15.10.2017, 21:56
No cóż. Głowa grafika w tym, by sobie poradził z takimi drobnymi problemami :D. I sobie poradziłeś.

Jak chcesz, to ten biały pasek pod specyfikacją też możesz zastąpić np. kawałkiem deski, by stanowił całość z resztą.
Wypełnij jeszcze takie rzeczy wszelkie ograniczenia np. "Powód cenzury". Wszystko znajdziesz na IMDB. Amerykańskie i kanadyjskie.

Grzbiet teraz wygląda OK.

Front też o niebo lepiej. Tag proponuję wyśrodkować. Zobaczysz sam, że będzie lepiej wyglądać jak wywalisz logo Disneya z frontu.

Może by coś dać za postaciami, by tak się nie odcinały od tła, ale jakoś płynnie z nim łączyły. Możesz wykorzystać np. te brązowe plakaty, które ci zapodałem.

meaner
16.10.2017, 14:12
Poprawki wprowadzone. Ale nie wiem czy na froncie czasami nie przedobrzyłem. :)
23966

Matush
16.10.2017, 18:37
Generalnie pomysł ciekawy.
Kilka rzeczy bym trochę dopracował. Głównie chodzi mi o oświetlenie postacie od blasku księżyca , można pobawić się na maskach i przyciemnić/rozjaśnić w odpowiednich miejscach plus ewentualnie trochę zabawy z krzywymi. Księżyc bym ciut może rozmył i trochę schował za chmurami, bo teraz wygląda to tak jakby księżyc był bliżej nas niż chmury. Legals z tyłu razem ze stopką aktorską chyba bym zmniejszył krycie lub nawet może zmienił kolor, bo teraz bardziej rzuca się w oczy niż te dodatki które świetnie z tyłu wyglądają.

23970
Ty możesz zrobić to lepiej... masz psd ;)




Na miniaturce za bardzo nie widać , ale czy dorabiałeś włosy bohaterom na froncie? Jeśli jeszcze nie to tutaj masz fajny tutorial od delka, może ci się przydać : http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=3310

Opis z tyłu wydaje mi się, że jest zbyt blisko górnej krawędzi

pytlaczek
16.10.2017, 19:06
Tag na froncie lepiej by wyglądał wyśrodkowany, ale w układzie takim, jak w poście 14.

GAROT
18.10.2017, 22:29
Witaj Meaner, fajnie widzieć od ciebie nową okładkę. Zgadzam się z Matushem odnośnie rozjaśnienia postaci, w pierwszych wersjach strasznie one raziły brakiem głębi i oświetlenia, pokombinowałbym z tym. Zastanawiam się też czy ten legals na tyle nie jest za nisko? Bo na miniaturce mam wrażenie jakby z 2mm od krawędzi były loga i po obcięciu to chyba przy samej krawędzi zostaną.

Od siebie jeszcze dodam, że proponowałbym zastanowić się nad zmianą tych monet na tyle na coś innego? Chodzi oto ze one dość dużo miejsca zajmują a już masz jedną pod napisem dodatki. Jak widzisz ten fragment przy następnych częściach? Zostawiasz te monety? Pod napisem dodatki zawsze idzie podmienić np na skrzynie czy tą okrągła mapę :)

Jak jeszcze mi coś przyjdzie do głowy to napisze, powyżej to moje luźne propozycję ale chociaż z światłem postaci mógłbyś popracować jak sugeruje Matush.

meaner
19.10.2017, 21:19
Dzięki koledzy za pomoc. Z okładką zacznę działać trochę w weekend bo teraz kategoryczny mam brak czasu. :(
Co do wskazówek:
@Matush
Dzięki wielkie za wizualizację. Rzeczywiście front jak i kolor czcionek na tyle wyglądają lepiej. Pobawię się trochę maskami ale z nimi zawsze mam problem.

@pytlaczek
Ok, spróbuje z taką wersją.

@GAROT
Legals - zgadza się. Twoje spostrzeżenia są trafne. :) Pod niebieską czcionką dałem trochę żółtej aby była bardziej widoczna.
Co do monet to dałem je ponieważ zupełnie nie wiedziałem jak zapełnić puste miejsce. Będą one tylko i wyłącznie w pierwszej części. W kolejnych okładkach będą powtarzać się tylko liny jako obramowanie opisu.

Matush
19.10.2017, 21:32
Co do monet to dałem je ponieważ zupełnie nie wiedziałem jak zapełnić puste miejsce. Będą one tylko i wyłącznie w pierwszej części. W kolejnych okładkach będą powtarzać się tylko liny jako obramowanie opisu.
To może warto pokombinować z grafiką w to miejsce lub pomyśl co dasz w kolejnych częściach, aby nie było tylko lin.

meaner
20.10.2017, 22:24
Wszystko mam zaplanowane :)

Następna wersja:
Pobawiłem się trochę kolorami jak również poroświetlałem to i owo. :)
23972

Matush
20.10.2017, 22:47
No już lepiej to wygląda ;)

GAROT
21.10.2017, 09:20
Niebieski kolor wody na tyle zrób taki odcień jak na froncie.

meaner
21.10.2017, 17:26
Poprawiony tył:
23981

Wczoraj zacząłem działać również z drugą częścią. Bawiłem się światłami i cieniami i tak mi wyszło.
23980

meaner
22.10.2017, 18:57
Tak wyglądałaby okładka do drugiej części.
Co by tutaj jeszcze poprawić? :)
23984

pytlaczek
22.10.2017, 19:33
Jakaś czarna krecha przecina grzbiet pod logo Disney'a. Oba tagliny na froncie za blisko dolnej krawędzi są. Ja bym je tak umieścił:

23985

Poza tym, podoba mi się :D.

meaner
22.10.2017, 20:13
Oj niezwłocznie poprawiam :)

Super, że się podoba. :) Jeszcze troszkę poczekam. Jeśli nie będzie poprawek to biorę się pomału za 3 część. :i-m_so_happy:

pytlaczek
22.10.2017, 20:19
Proponuję, żebyś najpierw wgrał pierwszą i drugą do galerii, w celu sprawdzenia ewentualnych błędów, a potem będziesz projektował dalsze części. Tak to powinno wyglądać, ponieważ mogą być potrzebne jeszcze dodatkowe korekty ;).

scooter29
22.10.2017, 20:36
Zmień nazwiska na frocie. Orlando Bloom daj po prawo i może po lewo lepiej byłoby dać Keira Knightley zamiast Jack Davenport.

meaner
22.10.2017, 21:08
Poprawione okładki wgrałem do galerii. :)

scooter29
23.10.2017, 17:26
Grafika ok, ale nad tekstami musisz popracować:

1 - Klątwa Czarnej Perły:
- Opis zdecydowanie jest za blisko górnej krawędzi. Wręcz początek opisu styka się z krawędzią. Przydałaby się przerwa około 5 mm. Musisz coś z tym zrobić. Zmniejsz czcionkę lub skróć opis.
Ja proponuję dać inny opis, tu (http://poral.eu/pirates_of_the_caribbean_the_curse_of_the_black_pe arl.php) jest całkiem fajny opis.
Jeśli pozostawisz swój opis, to w pierwszym wersie przed "Port Royal" niepotrzebne jest "W" a po "Port Royal" postaw przecinek. - Trzeci wers, zamiast "Czarnej Perle" daj "Czarna Perła" - Szósty wers, po "Sparrow" postaw przecinek. - Siódmy wers, po słowie "więzienia" postaw przecinek.
- Dodatki masz nie po polsku. Masz tu utrudnione zadanie, bo wedle mojej wiedzy polskie wydanie nie zawiera dodatków. Musisz je przetłumaczyć.
- Specyfikacja: W zasadzie po polsku to powinno być Dźwięk, a nie Audio (to akurat częsty błąd). I jak napiszesz Dźwięk, to podajesz: angielski, polski... a nie angielskie, polskie... Ścieżki dźwiękowe i napisy nie do końca pokrywają się z polskim wydaniem. Zobacz sobie na poralu (link z opisem)
- Stopka, masz zły TT: Krabów - Karaibów - Reżyseria, wydaje mi się, że brak jest spacji między imieniem, a nazwiskiem.
- Legals też jest za blisko dolnej krawędzi. W szablonie masz linię pomocniczą, która wyznacza odległość, jaka powinna być. Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie ci to poprawić, ale spróbuj. Rada na przyszłość, dobrze zacząć okładkę z gotowym legalsem, wtedy wiesz ile masz miejsca na grafikę.
Rating reson - To znaczy powód cenzury. Musisz to uzupełnić, czyli wpisać, jaki jest powód cenzury.

2 - Skrzynia Umarlaka:
- Opis tak jak w pierwszej części zdecydowanie jest za blisko górnej krawędzi. Co do samego opisu mam jedną uwagę. Skoro w pierwszej części ostatni wers dałeś wypośrodkowany, to tu też by tak pasowało.
- Dodatki tak jak w pierwszej części masz nie po polsku. Dodatkowo tekst nachodzi na kompas.
- Specyfikacja: To samo co w pierwszej części.
- Stopka: To samo co w pierwszej części.
- Legals: To samo co w pierwszej części.

Jeśli coś jest niejasne, to pytaj.

meaner
23.10.2017, 18:24
"Krabów" :D
Ok, wszystko będzie poprawione. :)
Tylko jakby ktoś pomógł mi spolszczyć materiały dodatkowe.


cz.1
Scoundrels of the Sea - interactive feature and trivia track
An Epic At Sea - documentary
Fly On The Set behind-the-scenes - featurette
"Pirates In The Parks" archive footage
Becoming Captain Jack
"Thar She Blows!"
The Monkey's Name is Jack
Pirates Around the World
"Below Deck" - An Interactive History of Pirates"
"Moonlight Serenade Scene Progression" effects breakdown
cz.2
Bloopers Of The Carribean
"Charting The Return" - featurette
"According To Plan" - featurette
"Captain Jack: From Head To Toe"
Mastering The Blade: Orlando Bloo, Keir Knightley, Jack Davenport
"Dead Man Tell New Tales: Re-Imagineering The Attraction"
"Fly On The Set: The Bone Cage"


Dzięki

pytlaczek
23.10.2017, 18:42
Tu masz do jedynki
https://merlin.pl/piraci-z-karaibow-klatwa-czarnej-perly-wydanie-dwuplytowe-gore-verbinski/1910185/

Dodatki "Na krańcu świata": Karaibskie wpadki; Keith i Kapitan: na planie z Johnnym Deppem i Legendą Rocka; Sceny niewykorzystane z opcjonalnym komentarzem reżysera Gore'a Verbinskiego; Opowieść o wielu Jackach; Analiza sceny - Wir; Mistrzowie projektów - kreowanie świata piratów; Świat Chow Yun-Fata; Rada Piratów; Maestro - muzyka Hansa Zimmera; Wciągnąć banderę - historia w piosence

meaner
23.10.2017, 20:41
Dzięki,
Wszystko poprawiłem i okładeczki wrzuciłem do galerii. :)

scooter29
24.10.2017, 15:10
Potrzebna jeszcze mała kosmetyka dodatków, bo trochę wszystko się zlewa.
- "Płyta 1" - to jest chyba zbędne, skoro nie ma Płyta 2.
- Dodatki postaraj się rozmieścić tak, aby każdy był w jednej linii. Masz na to wystarczająco miejsca, musisz tylko zmienić kolejność.
- Można by tym rozdzielnikom (kółeczkom), nadać jakiś styl, albo dać je innym kolorem.
Ja mam też taki pomysł: Jak wywalisz "Płyta 1", to możesz, zamiast kółeczek dać takie krzyżyki, jak masz po "Płyta 1".
- Rozdzielniki stawiaj na początku dodatków, a nie na końcu.

meaner
24.10.2017, 16:01
Dzięki, dodatki poprawione :)

scooter29
24.10.2017, 17:02
Okładki zaakceptowane. Na obu poprawiałeś te same błędy i dlatego właśnie warto wgrać okładkę po ukończeniu projektu zanim zacznie się następny projekt. Na kolejnej okładce już tych błędów nie popełnisz ;)
Możesz działać z kolejną częścią :thu_ok:

meaner
24.10.2017, 20:56
Dzięki,
No to pora zabierać się za 3 część. :)

meaner
25.10.2017, 20:00
No to przedstawiam 3 część ;)
23991

pytlaczek
26.10.2017, 19:46
Na temat tyłu nic ci nie napiszę, bo projektowaliśmy go już lata temu :tongue:.

Co do frontu, to góra mi się podoba. Włosy wysmużone, postacie dopasowane.
Natomiast to co jest u dołu już mniej. Nie bardzo wiadomo co to jest tak naprawdę. Postaciom widać tylko nogi, a głów już nie. Te smugi przy statku, mające chyba obrazować lot pocisków wypada dopracować, bo teraz od czapy troszkę wyglądają.
Na górze pogodnie, u dołu pada deszcz.

Zachowaj równe odstępy między nazwiskami aktorów.

meaner
26.10.2017, 21:15
Może coś działać w odcieniach szarości i z taką grafiką?

Co do tych pocisków to szukałem jakiegoś pędzla czy coś ale nic nie znalazłem i to jest taka samoróbka. :)

23992

scooter29
26.10.2017, 21:41
Ja bym nie szedł w tą szarość. Nie bardzo front pasuje z tyłem. Szczególnie, że to jest kolekcja. Zwróć uwagę, iż w poprzednich dwóch okładkach jednak front współgrał z resztą, a tu trochę wygląda jak z innej bajki.

Co do kapselków:
- TT jest za blisko krawędzi i co najważniejsze za blisko środkowego otworu na płycie. W rzeczywistości otwór na płycie, a w zasadzie powierzchnia, która jest niezadrukowana, jest troszkę większa niż wskazuje na to "Aro central" w szablonie etykiety. Zmniejsz trochę TT i ewentualnie daj go trochę niżej i po sprawie.
- Przydałoby się lepiej ułożyć loga. Proponuję wywalić logo BD-Live, logo Blu-ray dać na środku, a regiony i swoje logo po bokach.

meaner
27.10.2017, 15:03
Wiem, wiem o co chodzi. Też się nad tym zastanawiam.
Chyba pójdę w jasny front. Tylko wtedy będę miał lekki problem z dołem. Przecież tam jest woda i statki. Jak tutaj wkomponować jasny kolor...
Ewentualnie może jasny niebieski?

Co do kapselków to nie wiedziałem, że otwór jest trochę większy niż w projekcie. Ok, zaraz poprawię :)

scooter29
27.10.2017, 22:08
Kapselki zatwierdzone.

meaner
27.10.2017, 23:03
Dziękuję.

Co do okładeczki to może coś takiego?


23994

PS. Kiedy można się ubiegać o podwyższenie rangi? :P ;)

Matush
27.10.2017, 23:12
PS. Kiedy można się ubiegać o podwyższenie rangi? :P



~ JAK ODZYSKAĆ RANGĘ GRAFICZNĄ, UTRACONĄ Z POWODU BRAKU AKTYWNOŚCI ~

Jeżeli byłeś aktywnym użytkownikiem i miałeś rangę graficzną co najmniej Cover Maker, ale z jakiegoś powodu nie mogłeś brać czynnego udziału w życiu forum i ranga została Ci odebrana, to jeszcze nic straconego. Wystarczy, że zaprezentujesz nam nowe, Twojego autorstwa - 4 okładki i 4 etykiety w dziale POKAŻ CO POTRAFISZ.

Pamiętaj jednak, że pomimo tego iż miałeś wyższą rangę przed jej utraceniem, to odzyskana przez ciebie ranga to: Cover Maker.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się poniżej:
Aby ubiegać się o przywrócenie rangi warunkiem jest to, że w chwili kiedy składasz aplikację o odzyskanie rangi graficznej, twoja nieaktywność (brak wgrywania okładek do Galerii) nie przekracza 12 miesięcy.
Jeżeli ostatnia Twoja okładka została wgrana do galerii ponad 12 miesięcy temu, to jedyną opcją na uzyskanie wyższej rangi jest aplikacja o rangę Cover Improver i pomyślne przejście przez DNI AWANSU.
Administracja zastrzega sobie prawo do rozpatrzenia niektórych aplikacji indywidualnie.

Więcej znajdziesz Tutaj (http://www.okladko-maniacy.pl/faq.php?faq=zasady#faq_regulamin)

meaner
28.10.2017, 00:58
Oj chyba znalazłem to czego szukałem :)
kolejna wersja :)
23995

Czyli według tych zasad mam czekać na DNI AWANSU?

Matush
28.10.2017, 01:53
Czyli według tych zasad mam czekać na DNI AWANSU?

Nic się nie martw... będzie dobrze ;)

pytlaczek
28.10.2017, 12:11
Jeżeli już dorabiasz front do tyłu, to powinien on współgrać z resztą kolorystycznie. Według mnie to powinno wyglądać mniej więcej w ten deseń.
I teraz można dorobić wystrzały i inne detale.

23996

meaner
28.10.2017, 22:01
Dzięki pytlaczek za plik ale działam w gimpie i w nim po otwarciu mam zupełnie inną kolorystykę.

Może coś takiego? ;)
24000

pytlaczek
28.10.2017, 22:21
No, i teraz to wygląda do ludzi :D. Dla mnie jest OK.
Szkoda, że działasz w gimpie. Masz naprawdę utrudnione zadanie i o wiele mniej możliwości narzędzi do wykorzystania.

meaner
28.10.2017, 23:07
Uff, to fajnie, że się podoba. :)

No niestety. Jakby licencja kosztowała trochę mniej to może bym się pokusił o w pełni legalną wersję photoshopa ale w chwili obecnej jakoś nie mam ochoty wydawać tyle kasy.

GAROT
29.10.2017, 15:04
Zawsze możesz kupić najnowszego CC na subskrypcji miesięcznej 30 dolców :D

meaner
01.11.2017, 18:51
No to cz.3 zakończona więc wstawiam okładeczkę do czwóreczki.
24019
a niech będzie i piąteczka:
24022

Co by tutaj jeszcze zmienić? :)

pytlaczek
01.11.2017, 20:55
Na razie czepnę się części 3.

Staraj się dopasować postacie na froncie. Chińczyk jest ostry i ma szum, a Keira jest bardzo rozmyta. Zastosuj na niej jakieś wyostrzenie i też dodaj szum, by wyglądała tak samo jak postać centralna. Orlando ujdzie. Sparrow też ma różową dłoń :D.

Na tyle okręt nie do końca wycięty (szczególnie na dziobie) i przydałoby się go wtopić z 1 piks.

Od następnej okładki staraj się, by postacie z frontu i z tyłu były o podobnej kolorystyce ;). W czwórce postacie z tyłu wypada rozjaśnić trochę oraz zmniejszyć nasycenie. W 5 nasycenie.

Obie wyglądają fajnie, trzeba je jedynie dopieścić ;).

scooter29
01.11.2017, 22:12
Część 3 - opis - Brak spacji w dwóch miejscach: początek opisu W_trzeciej ; koniec siódmego wersu załogą_Latającego

meaner
02.11.2017, 19:33
3 część:
- poprawiłem Elizabeth
- statek wstawiony od nowa
- zmiana kolorystyki ręki Jacka
- poprawione spacje przy opisie
- ogólnie poprawiony opis
Okładka wrzucona do galerii.

4 część:
- zmiana nasycenia i jasności postaci na tyle
- poprawa opisu

5 część:
- zmieniona kolorystyka postaci na tyle
- poprawa opisu

24034
24035

pytlaczek
02.11.2017, 21:17
Wszystko w 3 części poprawiłeś, oprócz statku na tyle i etykiety w galerii. Zbyt mocno go wtopiłeś i przez to pozbyłeś się zupełnie tekielunku. Te białe pola między deskami też do usunięcia.

24037

Jeżeli już bardzo nie chce ci się wycinać, to można posiłkować się renderami z netu. Np:

24038

Czwartą i piątą część, jeżeli nikt nie będzie miał więcej uwag wstaw do galerii.

scooter29
02.11.2017, 21:29
Z etykietą, to trochę moja wina, bo nie usunąłem jej z galerii, a okładkę usunąłem i można było się zasugerować, że etykieta jest ok. Sam zapomniałem, że na etykiecie trzeba też postacie poprawić.

Edycja:
Do opisu nie mam uwag.

meaner
03.11.2017, 21:05
Dzięki okładeczki (3,4,5) wrzucone do galerii. :)

pytlaczek
03.11.2017, 21:33
Chyba wiem, dlaczego tak tracisz na jakości przy zmniejszaniu rozmiaru grafiki. W Photoshopie pracujesz na obiektach inteligentnych, a w Gimpie chyba tego nie ma. I moim zdaniem to jest ten ból. Przykładem niech będzie ten render statku na tyle w 3, który był żyletka a teraz rozmyty jest trochę.
Ale niech ci będzie. Jeszcze tylko sprawdzenie tekstów i polecą do galerii ;). I nie zapomnij o lablach.

meaner
03.11.2017, 21:42
Nie mam pojęcia, być może tak jest. :(

Labelki już mam przygotowane i tylko czekają na zaakceptowanie okładek. :)

pytlaczek
03.11.2017, 21:44
Wrzucaj je do galerii, fronty są OK. Ładnie wysmużone włosy :thu_ok:

Matush
03.11.2017, 21:50
Zgadzam się, z włosami ładnie sobie poradziłeś, dobra robota. Mam nadzieję, że nie zakończysz na tej serii twojej kolejnej przygody na OM :) Labelki wrzuć też do galerii... a i pomyśl o photoshopie banan:piwo:

meaner
03.11.2017, 21:51
Dzięki, starałem się aby to w miarę dobrze wyglądało :)

Labelki wrzucone

scooter29
04.11.2017, 14:14
Okładki i kapselki zaakceptowane.
Dobra robota meaner :thu_ok:

pytlaczek
04.11.2017, 16:32
:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping: :brg:

meaner
04.11.2017, 17:24
Dziękuję Wszystkim za pomoc :piwo: :jammin:
Czas zabrać się za inną serię. :D

scooter29
09.11.2017, 00:42
Dziękujemy za wspaniałe projekty :piwo:
Temat zamykam.