PDA

Zobacz pełną wersję : Ben-Hur



luciow
18.02.2018, 20:34
Zacząłem robić okładkę do filmu Ben-Hur, ale że trzeba sporo poprawek, to zmieniłem całkowicie wygląd okładki, pomysł jest taki, że front ma być z tytułem i napisem na samej górze "PIĘĆDZIESIĄTA 50 ROCZNICA",na grzbiecie tytuł, loga oraz obrazek nad logiem
Blu-Ray, a tył, oprócz danych technicznych, stopki, to screeny, oraz na górze obrazek z głównym aktorem, i proszę doradźcie, jak zrobić opis obok tego obrazka, w jaki sposób dać obramowanie dla screenów, bo chciałem zrobić postrzępione, to znaczy coś w stylu filmu,oraz czy biały kolor jest dobry do wszystkich opisów ?




24367

pytlaczek
18.02.2018, 21:45
Zdecydowanie lepiej wygląda, niż początkowa wersja :thu_ok:.

Opis zrób po prostu obok głowy Hestona, wtedy pod opisem będziesz miał miejsce, żeby jeszcze coś pokazać. Narzędzie tekst, zaznaczasz prostokątną ramkę i wklejasz tekst, który potem wyjustujesz.

Co do ramek, w necie jest dużo gotowych brushy (pędzli) ramek.

Żeby tło nie było takie gładkie, znajdź jakąś teksturę piasku, przesuń ją nad warstwę tła, utwórz z niej maskę przycinającą i pobaw się trybami mieszania warstwy oraz jaj kryciem. Wtedy będzie lepiej wyglądać ;).

luciow
18.02.2018, 22:35
Dzięki

scooter29
18.02.2018, 23:35
Bardzo fajnie, że zdecydowałeś się na dokończenie tej okładki w projektach.
Front całkiem fajny, ale TT jest za blisko górnej krawędzi. Ja proponuję zmniejszyć TT. Będziesz miał w tedy też miejsce na nazwiska aktorów, a ten napis "PIĘĆDZIESIĄTA 50 ROCZNICA" i tak pasowałoby napisać mniejszą czcionką.
Pomimo, że to stary film, to idzie coś znaleźć z materiałów i jeśli chcesz taką fotkę z tyłu, to poszukaj takiej, by głowa nie była ucięta, a zamiast tego niebieskiego tła może coś na wzór frontu: niebo z obłokami.

luciow
19.02.2018, 00:18
W tym problem, że tytuł na froncie jest wbudowany, bo to całość, a takiego plakatu nie znalazłem, a góra i dół są obcięte bo dopasowywałem obrazek do frontu, ale rzeczywiście za mało jest miejsca o góry i na dole.
Znalazłem też sporo tekstur piasku, ale nie wiem jak utworzyć z niej maskę przycinającą, i czy tło z piaskiem musi mieć taki sam kolor jak dół grzbietu ?

pytlaczek
19.02.2018, 16:44
Luciow, ja nie widzę problemu żeby TT wyciąć z plakatu. Wtedy możesz z nim robić co zechcesz.

Co do maski przycinającej, to chyba menu kontekstowe posiadasz pod prawym klawiszem?

luciow
20.02.2018, 12:15
No właśnie nie mogę znaleźć menu kontekstowego.

scooter29
20.02.2018, 12:47
No napisał Ci pytlaczek, ze menu kontekstowe masz pod prawym przyciskiem myszki. Zaznaczasz odpowiednią warstwę, klikasz prawym i rozwija Ci się menu kontekstowe z którego wybierasz maskę przycinającą.

luciow
22.02.2018, 12:06
Okładka się robi powoli do przodu.

luciow
23.02.2018, 12:43
Nie wiem jak zaznaczyć tytuł, bo on ma różne odcienie czarnego oraz tej ramki, oraz jeśli jest obrazek a pod nim czyste tło to jak wtopić dół obrazka wraz z górą tego czystego tła, żeby nie było widać łączenia ?

scooter29
23.02.2018, 12:59
Nie wiem jak zaznaczyć tytuł, bo on ma różne odcienie czarnego oraz tej ramki.

A ja nie wiem, o co pytasz. Jak to zaznaczyć tytuł ??
pytlaczek pisał w poście #6 o wycięciu TT z plakatu. Jeśli o to Ci chodzi, to TU (http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=3310) masz Tutorial
Masz też TT na grzbiecie. Ciężko mi stwierdzić na tak małym podglądzie, ale czy ten TT nie nada się ??

luciow
23.02.2018, 13:36
Chcę żeby tu nie było widać łączenia:

24398

pytlaczek
23.02.2018, 18:05
Zaznaczasz warstwę, dodajesz maskę warstwy, miękki pędzelek i ukrywasz co chcesz.

luciow
23.02.2018, 18:45
W sumie to już nie ważne, mam inne tło na tył.

luciow
23.02.2018, 19:59
Ale jak zaznaczyć tytuł na froncie w całości, i nawet jak go pomniejszę to pod spodem będzie czyste tło.

luciow
26.02.2018, 18:32
Na oryginalnej okładce jest tytuł takiej wielkości, to znaczy w tej wersji Blu-Ray, a z tyłu zmieniłem i przesunąłem screeny.


24399

scooter29
26.02.2018, 18:52
Na oryginalnej okładce jest tytuł takiej wielkości, to znaczy w tej wersji Blu-Ray, a z tyłu zmieniłem i przesunąłem screeny.
Co z tego, że na oryginalnej okładce jest tytuł takiej wielkości ?? Gdyby oryginalne okładki trzymały jako taki poziom, to takie forum jak OM byłyby niepotrzebne.
Jeśli chodzi o front, to nie zrobiłeś nic.
Jeśli chodzi o tył:
- Staraj się nie powielać takich samych, bądź podobnych fotek, jakie są na froncie.
- Screeny źle rozmieszczone. Szczególnie ten pierwszy od lewej.
- Nowa fotka na plus.
- W tym filmie jest bardzo dużo dodatków specjalnych. Weź to pod uwagę w projekcie przy rozmieszczaniu grafiki.

luciow
28.02.2018, 00:15
No Więc, front całkowicie zmieniony, tył również, co powinienem jeszcze poprawić ?

24402

szobrycki
28.02.2018, 01:25
W warstwie technicznej nie będę się wypowiadał bo się nie znam ale wizualnie wygląda spoko :piwo:

pytlaczek
28.02.2018, 13:08
Scooter napisał ci wcześniej o dodatkach specjalnych. Warto je umieścić na okładce. Po prawej stronie Hestona masz dużo miejsca, to daj tam jakąś warstwę tła i wypisz je ładnie.

Na krawędziach warstw z tłem (tej piaskowej i tej przyszłej pod dodatkami) można dać linie i nadać im ten sam styl co mają ramki screenów. Już będzie ładniej i pełniej wyglądać.
Wtedy i tę fotkę Hestona na grzbiecie umieściłbym w ramce z takim samym stylem i ewentualnie dał na górę, pod logiem Warnera (tak jak jest w szablonie BD).

W logosach te dwa dyski w czerwonym kółku i napis "Płyta zabezpieczona przed kopiowaniem" to jedno logo i powinny być obok siebie.

luciow
28.02.2018, 15:00
Czyli dodatki zrobić obok Hestona w ramce takiej jak screeny.

Fotkę Hestona co jest na grzbiecie dać też w ramce takiej jak screeny i przenieść na górę grzbietu pod logo Warner Bros.

Logo w czerwonym kółku przesunąć obok napisu "Płyta zabezpieczona przed kopiowaniem".

pytlaczek
28.02.2018, 16:52
Niekoniecznie w ramce. Pisałem o nowym tle pod dodatkami, coś takiego może:

24403

scooter29
28.02.2018, 17:13
A nad opisem możesz dać jakiś tag lub recenzję.
Nie zostawiaj pojedynczych liter na końcu wersu.

luciow
01.03.2018, 00:04
Zmieniłem trochę, ale nie wychodzi mi wyrównanie Dodatków Specjalnych

24404

luciow
05.03.2018, 23:42
Zastanawiam się co bym mógł dodać, lub co zmienić, i jak myślicie czy dodatki dać do jakiejś ramki ?

pytlaczek
06.03.2018, 16:13
Luciow, ty się nie zastanawiaj, tylko próbuj. Jak nie masz na coś pomysłu, poprzeglądaj inne okładki, podpatrz, co może pasować do tego filmu i tego stylu okładki i twórz ;). Możesz spróbować zrobić ramkę, jak ci to tło nie pasuje. Możesz pokombinować z pędzelkami różnymi. Musisz znaleźć ten złoty środek :D.
Filmu nie pamiętam, więc ci nie podpowiem. Tym bardziej, że brak jakichkolwiek aktualizacji projektu. po naszych sugestiach nawet tekstów nie poukładałeś. Może ktoś inny będzie miał jakiś pomysł...

scooter29
06.03.2018, 19:00
Czy to wszystkie dodatki z tego filmu ?? O ile wiem jest ich znacznie więcej.
Obrazek na grzbiecie zrób trochę węższy, niech nie będzie od krawędzi do krawędzi.
No i może jeszcze zacytuję to, co już wcześniej pisałem:

A nad opisem możesz dać jakiś tag lub recenzję.
Nie zostawiaj pojedynczych liter na końcu wersu.

luciow
06.03.2018, 21:15
O po prostu tag'u zapomniałem
Ramki z tyłu chciałem właśnie, żeby były delikatne
Resztę poprawię.

scooter29
24.11.2018, 14:00
Projekt będzie kontynuowany, czy zamykamy temat ??