Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Hybrid View

  1. #1
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,873
    Punkty
    495,087
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    8,051
    Thanked
    14,258 Times
    in
    2,569 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Założyłem ten temat w tym dziale bo myślałem, że jako nowy użytkownik mam właśnie tak zrobić - założyć temat w tym konkretnym dziale dla nowych użytkowników.
    Przeniosłem wątek do projektów, gdzie jego miejsce. Dział "Przedstaw Się", jak sama nazwa wskazuje, służy do przedstawienia się, przywitania się. W regulaminie jest opisane jak zacząć swoją przygodę z okładką: http://www.okladko-maniacy.pl/faq.ph...faq_jak_zaczac


    subwoofer dał Ci bardzo dobre rady i uwierz mi, jego rady wcale nie są "diametralnie radykalne", a wręcz kosmetyczne. Kolor tła i układ to może być kwestia gustu, ale reszta jego rad to w zasadzie podstawy.


    Ode mnie:
    Musisz się zdecydować czy robisz okładkę w polskiej wersji językowej, czy w japońskiej. Moim zdaniem takie pomieszanie słabo wygląda. Te czerwone japońskie krzaczki na froncie jeszcze mogłyby być, ale te czarne na żółtym tle już nie.
    Japońskie TT na grzbiecie, które Tobie się najbardziej podoba, jest zupełnie niepotrzebne i psuje tylko cały efekt.
    Polski tytuł na grzbiecie i na froncie powinien być napisany tą samą czcionką.
    Z tyłu brakuje całego legalsu (opis kto wyprodukował, wydał itd.), logo wytwórni, Blu-ray, dźwięku itd. No i stopki aktorskiej, o której pisał subwoofer. Do tego, jeśli są, wypisuje się dodatki specjalne. Przydałaby się też jakaś recenzja lub tag.
    To wszystko to elementarne podstawy, które powinny znaleźć się na okładce.
    Co do grafiki, to nie ma za bardzo, o czym mówić, bo to cztery fotki. Jednak rzuca się w oczy, że do siebie nie pasują. Każda z innej beczki. Chodzi głównie o kolorystykę, nasycenie, jaskrawość itd.
    Poza tym, jeśli chcesz, by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony, to powinieneś zrobić tak, by te czarne miejsca na brzegach, były równe. Nie muszą być równe wszystkie dookoła, ale np. z tyłu fotki u góry są znacznie bliżej krawędzi niż fotka na dole. To powoduje, że ramka, która się tworzy z czarnego tła, jest niesymetryczna. Inne odległości też są niesymetryczne.
    Jeśli to ma być kolekcja (napisałeś o 29 filmach), to powinieneś zacząć od zrobienia szablonu. Napisałeś, że plakat z frontu nie zmieści się, gdy go rozciągniesz. To ja zapytam, jak do innych filmów z tej kolekcji plakaty będą miały inne wymiary, to co wtedy zrobisz? Gdybyś miał szablon, na którym będzie wydzielone miejsce np. na plakat na froncie, to każdy plakat dopasujesz do tego miejsca i wtedy każda okładka będzie wyglądała tak samo. To nie tylko na półce ma prezentować się ładnie, ale jak wyciągniesz z półki i weźmiesz do ręki, to tez ma to wyglądać ładnie, jak na kolekcję przystało.

    Możesz mieć swoje zdanie i nawet powinieneś, ale projektowanie okładki nie polega na wrzuceniu czterech fotek i dodaniu opisu i tytułu.
    OM

  2. Już 5 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    aszka1 (12.01.2021),GAROT (10.01.2021),pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •