Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Threaded View

  1. #11
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Dobra, nie dyskutujmy już w kółko o tym samym tylko przejdźmy dalej żebym mógł to już ukończyć.


    "Naprawdę nie wiem, jak jeszcze mogę Ci pomóc."

    Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, które zadałem kilka razy:
    - co jeszcze jest w tej okładce do poprawienia?

    Odsyłasz do posta 6 - no dobra, wracamy raz jeszcze:

    "Ode mnie:
    Musisz się zdecydować czy robisz okładkę w polskiej wersji językowej, czy w japońskiej. Moim zdaniem takie pomieszanie słabo wygląda. Te czerwone japońskie krzaczki na froncie jeszcze mogłyby być, ale te czarne na żółtym tle już nie.
    Japońskie TT na grzbiecie, które Tobie się najbardziej podoba, jest zupełnie niepotrzebne i psuje tylko cały efekt."


    Na froncie jest plakat bez japońskiego tytułu - w wersji do serwisu usunę ten japoński zapis z boku, a na jego miejsce wrzucę obrazek Godzilli. Może tak być


    "Polski tytuł na grzbiecie i na froncie powinien być napisany tą samą czcionką."

    To już jest zostało zrobione.


    "Z tyłu brakuje całego legalsu (opis kto wyprodukował, wydał itd.), logo wytwórni, Blu-ray, dźwięku itd. No i stopki aktorskiej, o której pisał subwoofer. Do tego, jeśli są, wypisuje się dodatki specjalne. Przydałaby się też jakaś recenzja lub tag.
    To wszystko to elementarne podstawy, które powinny znaleźć się na okładce."


    Dodałem wszystko co trzeba.
    Nie ma tylko fragmentu recenzji ale to dlatego, że te filmy nie mają recenzji w jakiś oficjalnych miejscach.


    "Co do grafiki, to nie ma za bardzo, o czym mówić, bo to cztery fotki. Jednak rzuca się w oczy, że do siebie nie pasują. Każda z innej beczki. Chodzi głównie o kolorystykę, nasycenie, jaskrawość itd."

    No tu są zupełnie inne fotki - wszystkie w ciemnej kolorystyce.
    Były porady by zrobić pasek screenów - zrobiłem. Były porady by dać zdjęcia w ramki - dałem.
    Więc chyba jest w porządku także w tym punkcie - czy może jeszcze na coś mam tu zwrócić uwagę.


    "Poza tym, jeśli chcesz, by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony, to powinieneś zrobić tak, by te czarne miejsca na brzegach, były równe. Nie muszą być równe wszystkie dookoła, ale np. z tyłu fotki u góry są znacznie bliżej krawędzi niż fotka na dole. To powoduje, że ramka, która się tworzy z czarnego tła, jest niesymetryczna. Inne odległości też są niesymetryczne.
    Jeśli to ma być kolekcja (napisałeś o 29 filmach), to powinieneś zacząć od zrobienia szablonu. Napisałeś, że plakat z frontu nie zmieści się, gdy go rozciągniesz. To ja zapytam, jak do innych filmów z tej kolekcji plakaty będą miały inne wymiary, to co wtedy zrobisz? Gdybyś miał szablon, na którym będzie wydzielone miejsce np. na plakat na froncie, to każdy plakat dopasujesz do tego miejsca i wtedy każda okładka będzie wyglądała tak samo. To nie tylko na półce ma prezentować się ładnie, ale jak wyciągniesz z półki i weźmiesz do ręki, to tez ma to wyglądać ładnie, jak na kolekcję przystało."


    Też zrobione - plakat zajmuje cały przód i na nim jest tytuł.


    No to już wszystko z postu 6 - wychodzi, że jedyna sprawa, która została to usunięcie tego japońskiego zapisu bo resztę zrobiłem ale jak jeszcze czegoś brakuje to zapisz, a ja to zrobię.

    Wracając do ostatniej wiadomości:

    "Jak już pisałem wcześniej, jest dużo jeszcze do zrobienia. Nie wszystkie rady zostały jeszcze opisane, bo by iść dalej z projektem trzeba skończyć podstawy, dlatego wspominałem o szablonie i wszystkim, co na nim musi się znaleźć. Zaczyna się od szablonu, który dalej nie jest ukończony."

    To co mam jeszcze zrobić by szablon był gotowy?
    Mam wydzielone miejsce na odpowiednie elementy (logosy, dane techniczne filmu, opis, pasek screenów itp.) przy następnej okładce wystarczy podmienić te elementy więc wydaje mi się, zę szablon jest gotowy ale jak jeszcze czegoś brakuję to napisz bo ja naprawdę nie wiem o co jeszcze chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Maragast ; 26.01.2021 o 00:55

  2. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (26.01.2021),szobrycki (26.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •