Rejestracja


Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 90
  1. #76
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,041 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Dobrze, że coś działasz. Często do najlepszego efektu dochodzi się metodą prób i błędów, więc musisz próbować.

    Jeszcze Ci wyjaśnię, że jeśli dostajesz jakąś radę lub sugestię, a nie chcesz się do niej zastosować, to musisz sam wymyślić coś innego, co nas przekona, bo wszystkie uwagi dostajesz po to, by okładka spełniła nasze wymogi.

    Dobrze, że pozbyłeś się roku produkcji z grzbietu. Rok możesz dać z tyłu okładki. Masz każdy grzbiet z numerkiem i to wystarczy. Po prostu albo jedno, albo drugie. I dobrze, że zmieniłeś czcionkę do tych numerków. Wygląda o wiele lepiej. Powinieneś jeszcze zmniejszyć te numerki, by lepiej to wyglądało. Szczególnie, teraz gdy masz tytuł w dwóch liniach, wydają się zbyt duże, ale i względem logo Blu-ray też wydają się zbyt duże.
    Co do obrysu, to musiałby znaleźć się na każdym grzbiecie, bez względu na to, czy jest potrzebny. Każdy grzbiet musi być taki sam, ale jak sam zauważyłeś, wygląda to średnio i proponuję iść w kierunku, jaki radził pytlaczek. Chyba że pokombinuj z mniejszym obrysem, bo teraz zdecydowanie jest za gruby.

    Kolejna rzecz to tytuły. Nie może być tak, że jeden tytuł "vs" masz w górnej linijce, a inny w dolnej. Zrób wszystkie tak samo i raczej zgodnie z pisownią "vs" powinno byś w dolnej linijce. Pokombinuj też i zobacz czy nie będzie wyglądało lepiej gdy "vs" dasz mniejszą czcionką.

    Dobrze, że czerpiesz wzorce z okładek innych grafików, bo warto uczyć się od najlepszych, ale nie zawsze dobrze odczytujesz to, co się na nich znajduje. Nie do końca jest tak, że w kolekcji X-Men pytlaczka grzbiet jest w innej kolorystyce niż front. Owszem po części masz racje, ale w tej kolekcji na grzbiecie są jednak nawiązania do ogólnej kolorystyki okładki, właśnie po to by wszystko trzymało się kupy. Z tyłu okładek też są nawiązania kolorystyczne do grzbietu. Jednak jak zdecydowałeś się na wspólny grzbiet, to w takim wypadku może on różnić się od reszty okładki, choć powinien trochę nawiązywać do reszty okładki.
    OM

  2. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    Maragast (03.02.2021),pytlaczek (03.02.2021),szobrycki (03.02.2021)

  3. #77
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Dobrze, że coś działasz. Często do najlepszego efektu dochodzi się metodą prób i błędów, więc musisz próbować.

    Jeszcze Ci wyjaśnię, że jeśli dostajesz jakąś radę lub sugestię, a nie chcesz się do niej zastosować, to musisz sam wymyślić coś innego, co nas przekona, bo wszystkie uwagi dostajesz po to, by okładka spełniła nasze wymogi.
    Dzięki - to jest naprawdę motywujące do dalszego działania.


    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Dobrze, że pozbyłeś się roku produkcji z grzbietu. Rok możesz dać z tyłu okładki. Masz każdy grzbiet z numerkiem i to wystarczy. Po prostu albo jedno, albo drugie. I dobrze, że zmieniłeś czcionkę do tych numerków. Wygląda o wiele lepiej. Powinieneś jeszcze zmniejszyć te numerki, by lepiej to wyglądało. Szczególnie, teraz gdy masz tytuł w dwóch liniach, wydają się zbyt duże, ale i względem logo Blu-ray też wydają się zbyt duże.
    Te grzbiety z tym zdjęciem to chyba najlepszy pomysł na ciągłość tej kolekcji.
    Spróbuję zmniejszyć te numerki jak i ten zapis "VS" - chociaż nie zawsze w tytule jest to "VS" ale to chyba nie ma znaczenia, bo po prostu tam gdzie będzie to będzie mniejsze.

    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Co do obrysu, to musiałby znaleźć się na każdym grzbiecie, bez względu na to, czy jest potrzebny. Każdy grzbiet musi być taki sam, ale jak sam zauważyłeś, wygląda to średnio i proponuję iść w kierunku, jaki radził pytlaczek. Chyba że pokombinuj z mniejszym obrysem, bo teraz zdecydowanie jest za gruby.
    Tak, tak - wiem, że obrys wszędzie musiałby by być ale na próbę zrobiłem tylko jeden pasek by zobaczyć jak to wygląda.
    Pomyślałem też o innej opcji - by tylko numerek miał obrys tak jak tytuły o góry też mają obrys (czcionka tych numerów jest taka sama jak tytułów i tak myślę, ze jakby miały taki sam obrys to by wyglądało to dobrze - tylko wtedy na numerku taka sama grubość obrysu jak w tytule).
    Natomiast przy znaczku blu-ray zastosować metodę pytlaczek (o ile rozpracuję jak to zrobić bo na razie kompletnie mi to nie wychodzi).


    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Dobrze, że czerpiesz wzorce z okładek innych grafików, bo warto uczyć się od najlepszych, ale nie zawsze dobrze odczytujesz to, co się na nich znajduje. Nie do końca jest tak, że w kolekcji X-Men pytlaczka grzbiet jest w innej kolorystyce niż front. Owszem po części masz racje, ale w tej kolekcji na grzbiecie są jednak nawiązania do ogólnej kolorystyki okładki, właśnie po to by wszystko trzymało się kupy. Z tyłu okładek też są nawiązania kolorystyczne do grzbietu. Jednak jak zdecydowałeś się na wspólny grzbiet, to w takim wypadku może on różnić się od reszty okładki, choć powinien trochę nawiązywać do reszty okładki.
    Myślałem by tył był trochę podobny do boku okładki - czyli na jakimś szarym tle (albo tle z gradientem gdzie u góry byłoby ciemniejsze, a na dole jaśniejsze).
    W poście 47 subwoofer pokazał bardzo fajne tło - myślałem o czymś o podobnej budowie ale oczywiście nie zielone tylko szare by pasowało do boku.

  4. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (03.02.2021),subwoofer (03.02.2021),szobrycki (03.02.2021)

  5. #78
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    No więc tak:
    - zmniejszyłem numerki i dałem je w takim samym obrysie jak tytuły filmów,
    - zmniejszyłem VS w tytule.

    Ponadto na okładce 17 wypróbowałem metodę pytlaczeka ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem, bo efekt jaki otrzymałem nie wygląda dobrze (widać, że tam jest coś pomalowane).
    Dla porównania na okładce 16 dałem znaczek blu-ray w małym obrysie i chyba jednak wygląda to lepiej.

    boki.jpg

    Co myślicie?
    Ja skłaniam się jednak do obrysu.

  6. Następujący użytkownicy podziękowali Maragast za ten temat.

    szobrycki (04.02.2021)

  7. #79
    Zarejestr.
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    54
    Postów
    3,557
    Punkty
    84,521
    Poziom
    90
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Community Award
    Podziękuj
    12,491
    Thanked
    8,355 Times
    in
    939 Posts
    and
    647 Media
    Chodziło mi o coś takiego na dole, by zgrywało się z logosami na górze:
    boki.jpg
    Obrys możesz zostawić.

  8. Już 6 użytkowników podziękowało pytlaczek za ten post

    aszka1 (04.02.2021),Maragast (05.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),scooter29 (04.02.2021),subwoofer (04.02.2021),szobrycki (04.02.2021)

  9. #80
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    No właśnie u Ciebie to wygląda bardzo fajnie, a zobacz jak wychodzi u mnie:

    Bez*tytułu.jpg

    Zrobiłem tą warstwę co mówiłeś ale jak zamalowuje to wychodzi coś takiego co wygląda dosyć kiepsko.
    Chyba coś źle robię z tą warstwą - nigdy czegoś takiego nie robiłem w tym programie więc też ciężko mi się połapać w tych wszystkich opcjach.

    Kurcze wkurza mnie to trochę - niby drobiazg, a ja nie umiem sobie z tym poradzić i od kilku nie jestem w stanie skończyć tego boku (a jeszcze tył jest do dopracowania).

  10. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (05.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (05.02.2021)

  11. #81
    Zarejestr.
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    54
    Postów
    3,557
    Punkty
    84,521
    Poziom
    90
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Community Award
    Podziękuj
    12,491
    Thanked
    8,355 Times
    in
    939 Posts
    and
    647 Media
    Bo nie czytasz dokładnie co ci napisałem. Pędzel ma mieć miękką końcówkę, a na twoim screenie w czerwonym kółku ewidentnie widać twardy pędzel.

  12. Już 4 użytkowników podziękowało pytlaczek za ten post

    roberto2005 (13.02.2021),scooter29 (05.02.2021),subwoofer (05.02.2021),szobrycki (05.02.2021)

  13. #82
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Wybrałem miękkość pędzla na najniższym poziomie - widać na górze (no chyba, że o coś innego chodziło):

    Bez*tytułu.jpg

    W każdym razie nieważne już bo dostałem potrzebny plik od pytlaczeka i go wstawiłem - dziękuję bardzo za przesłanie pliku:


    Teraz kwestia całej okładki:

    17. Godzilla VS Biolante.jpg

    Więc po kolei:

    BOK - czy ktoś jeszcze ma jakieś propozycje/uwagi? Czy mogę go uznać za zakończony?

    FRONT - czy mogę zostawić taką wersję gdzie jest plakat tylko z tytułem, a bez wypisanych aktorów czy żadnego motta? Już o to pytałem kilka razy ale w sumie nikt nie odpowiedział.

    Te sprawy to są w sumie najważniejsze bo pomogą mi ostatecznie zamknąć projekt boku i frontu okładki.


    TYŁ to osobna kwestia bo wiem, że jest do poprawy.

    Coś z tłem trzeba zrobić ale nie bardzo wiem co - tak na próbę dałem to szare ale wiem, że to niewystarczające. Może ktoś coś podpowie.

    Inna sprawa, o którą chcę zapytać bo jest dla mnie bardzo istotna i ważna - czy mogę zostawić taki układ (tzn, że nad stopką pasek screenów, nad tym opis, a najwyżej wielkie zdjęcie Biolante) - nie chodzi mi o poprawienie poszczególnych elementów (jak opis, czy dobór screenów) tylko o sam układ bo po prostu zależy mi na tym większym zdjęciu.
    Gdybym mógł taki układ zachować to by pogodziło mój pierwotny projekt gdzie też było jedno większe zdjęcia i kilka mniejszych, a Wasze uwagi i wymogi serwisu (jak stopka autorska, logosy, czy pogrupowanie mniejszych zdjęć w pasku screenów plus dodanie obrysu do zdjęć).

    Myślę, że to dobry kierunek - najpierw ustalić układ, a potem poprawiać poszczególne elementy.
    A Wy co myślicie

  14. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (07.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (05.02.2021)

  15. #83
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,041 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    BOK - czy ktoś jeszcze ma jakieś propozycje/uwagi? Czy mogę go uznać za zakończony?
    Powinieneś postarać się dopracować tło na dole, a nie od razu poddawać się, gdy coś Ci nie wychodzi.


    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    FRONT - czy mogę zostawić taką wersję gdzie jest plakat tylko z tytułem, a bez wypisanych aktorów czy żadnego motta? Już o to pytałem kilka razy ale w sumie nikt nie odpowiedział.
    Odpowiedź dostałeś na samym początku, ale zignorowałeś ją i kilka razy pytałeś ponownie. Ja nie widziałem tych japońskich filmów, ale czy tam występują tylko potwory? Nigdy nie widziałem filmu bez aktorów. To się też tyczy grafiki.
    Na OM mamy wysokie wymagania. Mamy najwyższy poziom z polskich stron i jeden z najwyższych na świecie. Zasadniczo nasi graficy nie stosują gotowych plakatów na front, tylko sami coś tworzą, ale w niektórych przypadkach, gdy nie ma materiałów, zdarza się, że ktoś użyje plakatu, ale wówczas ten plakat jest odpowiednio "podrasowany". Jesteś początkującym grafikiem, więc nikt od Ciebie nie wymaga, byś zrobił front od podstaw, ale musisz trochę ten plakat dopracować, dodać coś od siebie. Mam tu na myśli stronę graficzną i estetyczną, do której można zaliczyć też wszelkie teksty.


    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Coś z tłem trzeba zrobić ale nie bardzo wiem co - tak na próbę dałem to szare ale wiem, że to niewystarczające. Może ktoś coś podpowie.
    Szare tło wygląda fatalnie. Do niczego ten szary nie pasuje. Miałeś propozycję tła od suba. Upierałeś się przy czarnym tle, bo tak miały wyglądać grzbiety. Teraz koncepcja się zmieniła, więc musisz coś wymyślić, by wszystko razem współgrało ze sobą.


    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Inna sprawa, o którą chcę zapytać bo jest dla mnie bardzo istotna i ważna - czy mogę zostawić taki układ (tzn, że nad stopką pasek screenów, nad tym opis, a najwyżej wielkie zdjęcie Biolante) - nie chodzi mi o poprawienie poszczególnych elementów (jak opis, czy dobór screenów) tylko o sam układ bo po prostu zależy mi na tym większym zdjęciu.
    Większym problemem od układu jest wykonanie. Sam układ nie jest najlepszy, ale jeśli się upierasz przy takim układzie, to dopracuj grafikę, bo każda fotka, jaką masz na tej okładce, jest w innych kolorach. Screeny nie mogą tak wyglądać. Nie mogą się od siebie tak odcinać.


    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Myślę, że to dobry kierunek - najpierw ustalić układ, a potem poprawiać poszczególne elementy.
    Toż od samego początku pisałem, że trzeba zacząć od zrobienia szablonu. Szablon to nie tylko wszystkie teksty, ale też układ i wszystko to, co będzie się powtarzać na kolejnych okładkach.
    OM

  16. Już 4 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    Maragast (07.02.2021),pytlaczek (07.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (07.02.2021)

  17. #84
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Powinieneś postarać się dopracować tło na dole, a nie od razu poddawać się, gdy coś Ci nie wychodzi.
    Tylko, że ja nie poddałem się od razu - próbowałem i próbowałem ale mi to nie wychodziło. Robiłem nawet screeny i zawracałem głowę pytlaczekowi na privie żeby wyjaśnił dokładnie jak to robić i mimo wszystko nie potrafię tego zrobić tak jak On to zrobił.
    Więc to nie jest tak, że nie próbowałem


    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Odpowiedź dostałeś na samym początku, ale zignorowałeś ją i kilka razy pytałeś ponownie. Ja nie widziałem tych japońskich filmów, ale czy tam występują tylko potwory? Nigdy nie widziałem filmu bez aktorów. To się też tyczy grafiki.
    Nie mówiłem, że nie ma tam ludzi - cały czas chodziło mi o to czy mogę pominąć te nazwiska w ramach wyjątku.
    Podawałem też argumenty: nikogo nie obchodzą ci aktorzy i nikt ich nie zna - skoro nikt ich ich nie zna to co za różnica, że w "Powrocie Godzilli" gra Ken Tanaka, a "Godzilla vs Biolante" gra Kunihiko Mitamura skoro nikogo to nie obchodzi. Więc chciałem się upewnić czy w ramach wyjątku nie mogę ich pominąć.
    Teraz już wiem, że takie wyjątki są niedopuszczalne więc już dodaję tych aktorów i będę się tego trzymał w dalszych okładkach

    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Na OM mamy wysokie wymagania. Mamy najwyższy poziom z polskich stron i jeden z najwyższych na świecie. Zasadniczo nasi graficy nie stosują gotowych plakatów na front, tylko sami coś tworzą, ale w niektórych przypadkach, gdy nie ma materiałów, zdarza się, że ktoś użyje plakatu, ale wówczas ten plakat jest odpowiednio "podrasowany". Jesteś początkującym grafikiem, więc nikt od Ciebie nie wymaga, byś zrobił front od podstaw, ale musisz trochę ten plakat dopracować, dodać coś od siebie. Mam tu na myśli stronę graficzną i estetyczną, do której można zaliczyć też wszelkie teksty.
    No właśnie dlatego cały czas zastanawiam się czy próbować dalej czy dać sobie spokój bo nie wiem czy dam radę sprostać wymaganiom graficznym - czy dam radę nauczyć się tych wszystkich rzeczy.
    Co do frontu to myślałem, że autor okładki sam decyduje czy chce tworzyć coś nowego czy skorzystać z plakatu (opierając się na przykładzie okładek do X-Men gdzie jest właśnie główny plakat) - myślałem, że jak komuś podoba się plakat promujący film to go używa, a jak się plakat nie podoba to tworzy coś nowego. Mi właśnie podobają się te oryginalne plakaty więc dlatego z nich korzystam.

    Ale przejdźmy w końcu do rzeczy - dodałem na próbę nazwiska aktorów. Przygotowałem od razu wstępne wersję dwóch okładek by było jakieś porównanie jak to wygląda:

    16. Powrót GodzillI.jpg

    Znowu wzorowałem się okładkami pytlaczeka do X-Men - u niego jest główny plakat, dodany tytuł i nazwiska aktorów u góry więc zrobiłem podobnie (tylko, ze u mnie tytuł filmu jest na dole, a w X-Men jest u góry pod nazwiskami aktorów.
    Co do kolorów to próbowałem dać też kolory z tytułów filmów ale nie wyglądało to dobrze - białe wyglądają lepiej choć nie wiem czy dobrze pasują.

    Jakieś uwagi?
    Rozmiar odpowiedni czy może pomniejszyć?
    Kolor zostawić czy może ktoś zasugeruje jakiś inny?
    Czcionka może być czy ktoś ma lepszą propozycje?

    A właśnie: czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi co do boków?


    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Szare tło wygląda fatalnie. Do niczego ten szary nie pasuje. Miałeś propozycję tła od suba. Upierałeś się przy czarnym tle, bo tak miały wyglądać grzbiety. Teraz koncepcja się zmieniła, więc musisz coś wymyślić, by wszystko razem współgrało ze sobą.

    Większym problemem od układu jest wykonanie. Sam układ nie jest najlepszy, ale jeśli się upierasz przy takim układzie, to dopracuj grafikę, bo każda fotka, jaką masz na tej okładce, jest w innych kolorach. Screeny nie mogą tak wyglądać. Nie mogą się od siebie tak odcinać.

    Toż od samego początku pisałem, że trzeba zacząć od zrobienia szablonu. Szablon to nie tylko wszystkie teksty, ale też układ i wszystko to, co będzie się powtarzać na kolejnych okładkach.
    No to jak już kwestia boków i frontu będzie zakończona to zajmę się dopracowaniem tyłu - cieszę się, że już ten układ mogę zostawić.

    Jeszcze co do zdjęć - oczywiście postaram się dobrać tak by pasowały tylko, że jakby to powiedzieć - mi różnice w kolorystyce nie przeszkadzają (po prostu nie widzę by cokolwiek tam zgrzytało). Nie mam widać odpowiedniej wrażliwości (czy jakkolwiek to nazwać) i po prostu dla mnie ta rózżica w kolorystyce nie jest wadą, a wszystkie zdjęcia nie są takie same.
    Ale rozumiem, że nie mogę tego tak zostawić więc spoko - pozmieniam
    Tylko jakbym znowu źle dobrał zdjęcia w tej albo jakiejś innej okładce to nie dlatego, że nie stosuję się do Waszych zaleceń tylko dlatego, że mi po prostu nie zawsze widzę czy coś pasuje czy nie pasuje (może z czasem się tego nauczę).
    Więc jakby coś nie pasowało to prostu dajcie znać, że pierwsze czy tam drugie zdjęcie od lewej jest do wymiany, a ja je wymienię

    Co do tej okładki to zgaduje, że wszystkie zdjęcia muszą mieć taką samą kolorystykę jak to główne wielkie zdjęcie Biolante.
    Czyli do wymiany jest pierwsze i trzecie zdjęcie od lewej, a pozostałem dwa mogą zostać bo mają podobną kolorystykę do zdjęcia dużego.
    O to chodzi

    Ale ten tył to zacznę dopracowywać potem jak już zamkniemy kwestię frontu i boku.

  18. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (08.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (07.02.2021)

  19. #85
    Zarejestr.
    Aug 2011
    Postów
    1,380
    Punkty
    14,295
    Poziom
    36
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    Podziękuj
    7,175
    Thanked
    3,145 Times
    in
    685 Posts
    and
    0 Media
    Dla mnie największym problemem jest to że front, tył i grzbiet to zupełnie inna bajka, nie pasują po prostu do siebie, wyglądają jak trzy części trzech różnych okładek, zero spójności w tym wszystkim. drugim problemem jest to, że cała okładkę tworzą zdjęcia potworków, nic więcej tylko stworki co czyni okładkę strasznie ubogą. A gdzie aktorzy ? Nie ważne czy są znani czy nieznani. Ci którzy teraz są znani kiedyś też byli nie znani. Resztę Ci już koledzy napisali. Jak byś tego nie dopracował pod względem graficznym, nawet jak mistrzowsko obrobisz te foty to i tak to wszystko nie będzie do siebie pasowało. jeśli chcesz z tyłu zostawić potworki to na front daj zdjęcia aktorów a smoka bym zmniejszył zdecydowanie tak żeby był na froncie dodatkiem a nie głównym bohaterem. Po za tym pomyśl nad kolorystyką tła bo te szare to pasuje tu jak pięść do nosa.
    OM

  20. Już 4 użytkowników podziękowało rakord za ten post

    pytlaczek (08.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),scooter29 (07.02.2021),szobrycki (07.02.2021)

  21. #86
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Nie zrozum mnie źle ale chyba trochę przesadziłeś bo te rzeczy, o których piszesz są dla mnie niewykonalne.
    Jak pomniejsze Godzillę na froncie to musiałbym jakoś dorobić tło po bokach do tej grafiki, a potem jeszcze dodawać twarze - nie jestem w stanie zrobić czegoś takiego.
    Scooter29 pisał, że nikt nie wymaga ode mnie nie wiadomo czego - a to o czym Ty piszesz to, biorąc pod uwagę moje możliwości, jest właśnie coś nieosiągalnego.

    Co do frontu to wcześniej pisaliście, że te plakaty są OK więc nie wiem dlaczego miałbym je teraz nagle zmieniać - nie prościej zmienić screeny na tyle?
    Teraz to ja już naprawdę nie wiem co mam robić z tą okładką i czego ode mnie wymagacie bo scooter29 pisze żeby dopracować tło, dodać jakieś napisy, a rakord, ze mam cały front przerabiać i dodawać twarze czego po prostu nie potrafię zrobić.

  22. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (08.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (08.02.2021)

  23. #87
    Zarejestr.
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    3,739
    Punkty
    125,748
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Discussion Ender
    Podziękuj
    7,174
    Thanked
    22,332 Times
    in
    1,881 Posts
    and
    1,954 Media
    Sam nie wiem czy Ci coś doradzać bo na moje sugestie nie reagujesz, mi osobiście ten grzbiet ani trochę nie pasuję, do tych plakatów co chcesz użyć. One są za bardzo kolorowe a grzbiet będzie czarnobiały i mało wyraźny,
    ja bym ci polecił bardziej coś w tym stylu na grzbiet
    https://www.wallpaperflare.com/stati...-wallpaper.jpg
    i żeby dopasować teksturę na okładce żeby była taka jak na grzbiecie trzeba by jakąś warstwę na nią nałożyć, podeśle ci na priv to sobie ściągniesz
    OM

  24. Już 4 użytkowników podziękowało subwoofer za ten post

    pytlaczek (08.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),scooter29 (08.02.2021),szobrycki (08.02.2021)

  25. #88
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    subwoofer to nie jest prawda, że nie reagowałem bo pytałem czy nie zaproponujesz jakiegoś uniwersalnego tła na tył (bo jakbym miał zostawić to zielone tło na tyle to wtedy każda okładka musiałaby mieć inne tło na tyle, a przecież nie będziesz mi robił 29 grafik na każdą okładkę - bo ja nie bardzo wiem jak robić takie rzeczy). Dlatego zapytałem czy da się zrobić takie tło ale uniwersalne do każdej okładki ale nie dostałem odpowiedzi.

    A jak już te boki zostały przygotowane to zapytałem czy da się zrobić podobne tło do tego zielonego co zaproponowałeś ale w odcieniach szarych tak by pasowało do boków - też nie dostałem odpowiedzi.

    Więc odnosiłem się do Twoich uwag.

    A zapytam bo to mi ciągle chodzi po głowie - czy to naprawdę jest jakaś różnica czy front ma inne kolory niż bok? Przecież nikt nie ogląda nigdy tej okładki rozłożonej - patrzy się zawsze albo na front albo na bok albo na tył ale raczej nie na całość. Czy naprawdę to jakiś duży problem jeśli bok nie pasuje kolorystycznie do frontu
    No bo przecież okładki do "X-Men: Przeszłość, która nadjedzie" i "X-Men: Apokalipse" pytlaczeka mają boku w szarych kolorach, a na frontach kolorowe oryginalne plakaty bez nakładania żadnych warstw czy tekstur - ja wzorowałem się na właśnie na tej kolekcji jak przygotowywałem te boki. Czemu w tamtej kolekcji nie ma problemu, a u mnie jest taki problem
    Nie zrozumcie mnie źle - ja naprawdę się nie chcę czepiać tylko po prostu tego nie rozumiem - zwyczajnie nie rozumiem dlatego pytam.


    PS subwoofer dzięki za propozycje alternatywnej grafiki ale niestety to jest grafika do amerykańskiej Godzilli, która wygląda całkowicie inaczej niż jakakolwiek wersja tej japońskiej i to po prostu widać. Więc też nie traktuj tego, że nie reaguję na twoją sugestię ale po prostu to jest grafika do innych filmów więc nie mogę jej dać.

  26. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (08.02.2021)

  27. #89
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,041 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Jeśli mamy Ci tłumaczyć tak podstawową rzecz, jak kolorystyka, różnice w kolorach, to ja naprawdę nie wiem, jak można to wytłumaczyć, byś zrozumiał. Tak kolorystyka jest bardzo ważna, wręcz to są podstawy.
    Argument, że nikt nie ogląda okładki rozłożonej, nie zasługuje nawet, by się do tego odnieść, bo jest tak absurdalny.
    Wyciągasz złe wnioski z podpowiedzi, które otrzymujesz i z okładek innych grafików także. O okładkach X-Men już Ci pisałem, że nie są one takie, jak je przedstawiasz. Tam są nawiązania na grzbiecie kolorystyczne, a z tyłu są nawiązania do grzbietu. Całość okładki jest spójna ze sobą, wszystko kolorystycznie pasuje do siebie, a na twoich okładkach nie pasuje nic kolorystycznie.

    Maragast, z takim podejściem to na pewno nie uda Ci się zrobić okładki na poziomie, który mógłby być zaakceptowany na OM. Taka jest niestety smutna prawda.
    OM

  28. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    pytlaczek (08.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (08.02.2021)

  29. #90
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Maragast, z takim podejściem to na pewno nie uda Ci się zrobić okładki na poziomie, który mógłby być zaakceptowany na OM. Taka jest niestety smutna prawda.
    Ale ja nie rozumiem o jakim podejściu mówisz.
    Prześledźmy może raz jeszcze ostatnie kilka dni:
    Tak jak radziliście zmieniłem boki na co Wasza reakcja była bardzo pozytywna. Napisaliście nawet kilka podpowiedzi odnośnie poprawienia tych boków (zmniejszyć numer, zmniejszyć napis VS), a pytlaczek pomagał mi dostosować dół boku by logo blu-ray dobrze wyglądało (jak mi się nie udało to mi nawet przesłał plik z potrzebną warstwą by to zakończyć). Ja starałem się to dopiąć według wszystkich otrzymanych sugestii.
    A teraz kiedy to już zostało poprawione według Waszych uwag to piszecie, że mam wywalić to wszystko do kosza i robić nowe boki?
    To trochę nie ma sensu no bo po co były te wszystkie uwagi co mam poprawiać i po co była ta pomoc pytlaczeka przy oprawieniu tła pod logo blu-ray skoro mam teraz znowu robić nowe boki

    Tak samo z plakatem na front - jak pokazałem te plakaty to odbiór był pozytywny, tylko miałem coś tam dodać (nazwiska aktorów itp.). No dobra dodałem.
    A teraz znowu mam wywalać te plakaty do kosza i jakieś twarze wrzucać - czy to ma sens?

    No to trochę nie ma sensu bo potem jak zrobię na przykład nowe boki, które też będą miały pozytywny odbiór i ktoś napisze by je zmienić to znowu mam to wywalać do kosza i bez końca zmieniać.

    Tylko proszę nie piszcie tym razem, że znowu się czepiam albo, że mam złe podejście bo przecież wszystkie Wasze uwagi odnośnie tych nowych boków uwzględniałem i to co radziliście poprawić to poprawiłem ale wywalanie tych boków na tym etapie to przecież nie ma sensu.
    No bo skoro mam je wywalić to wychodzi, że wasze sugestie nie miały sensu. Po co miałem zmieniać rozmiary czcionki czy numerów skoro teraz mam to wywalić?
    Po co pytlaczek pomagał mi zrobić odpowiednie tło pod logo blu-ray skoro ten bok ma wylecieć

    Nie widzicie, że to nie ma sensu?


    PS Ale pewnie znowu wyjdzie w komentarzach, że to jest mój problem bo nie przyjmuje żadnych uwag...
    No ale jak mam je przyjmować jak są sprzeczne? Uwagi odnośnie poprawienia boków są przecież sprzeczne z uwagą o zmianie boków na inne więc jak mogę przyjąć je obie?

  30. Następujący użytkownicy podziękowali Maragast za ten temat.

    szobrycki (08.02.2021)

 

 
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •