Rejestracja


Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90
  1. #1
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media

    Maragast - projekt okładek Godzilli

    Witam

    Wśród wielu filmów, które lubię i kolekcjonuje znajduje się kolekcja filmów z Godzillą.
    Chciałbym zaprojektować okładki do wszystkich japońskich filmów wg jednego schematu by wszystko pięknie prezentowało się na półce.
    Projekt jednej z okładek:

    15. Terro Mechagodzilli.jpg

    Jak widać układ jest prosty ale czytelny:
    - na boku oprócz tytułu i znaczka Blu-ray jest numer i data filmu oraz japoński napis "Godzilla",
    - na froncie zamieściłem oryginalny plakat filmu - generalnie uważam, że te pierwsze plakaty filmów są tak fajne, że nie ma sensu kombinować z innymi frontami,
    - tył to najważniejsze dane, krótki opis filmu oraz parę zdjęć z filmu - jedno większe i dwa mniejsze.

    Myślę, że całość prezentuje się bardzo schludnie, a to było główne założenie - prostota i schludność.
    A jak się ustawi na półce całą kolekcję (29 filmów) to całość powinna prezentować się bardzo ładnie.

    Co powiecie o moim projekcie?
    Ostatnio edytowane przez Maragast ; 09.01.2021 o 15:31

  2. Już 6 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    griszka (10.01.2021),LS (12.01.2021),pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),scooter29 (09.01.2021),szobrycki (09.01.2021)

  3. #2
    Zarejestr.
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    3,739
    Punkty
    125,748
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Discussion Ender
    Podziękuj
    7,174
    Thanked
    22,332 Times
    in
    1,881 Posts
    and
    1,954 Media
    Nie wiem za bardzo co Ci napisać, jak chcesz zostawić ten plakat to może zmień tło na biały kolor, plakat ma więcej białego może będzie lepiej wyglądać i trochę go powiększ do krawędzi. Ten TT japoński nie wiem czy jest potrzebny może lepiej tylko polski dać może czcionka inna bardziej żeby pasowała do Godzilli. A co do tyłu brakuje stopki aktorskiej, te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką. Pokombinuj
    OM

  4. Już 4 użytkowników podziękowało subwoofer za ten post

    pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),scooter29 (09.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  5. #3
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Ech, ja tym bardziej nie wiem co powiedzieć, bo akurat żadne z proponowanych rozwiązań do mnie nie przemawia:

    "jak chcesz zostawić ten plakat to może zmień tło na biały kolor" - no właśnie nie, bo chodzi o to by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony,

    "może będzie lepiej wyglądać i trochę go powiększ do krawędzi" - tak nie zmieści, zamysł jest taki by było widać całość plakatu naniesioną na czarne tło,

    "Ten TT japoński nie wiem czy jest potrzebny może lepiej tylko polski dać" - ech, a to jest element, który najbardziej mi się podoba,

    "dać może czcionka inna bardziej żeby pasowała do Godzilli" - ta czcionka podobała mi się najbardziej więc ja raczej już nic lepszego nie znajdę ale jak ktoś zaproponuje coś konkretnego to rozważę (ja sam też za bardzo nie wiem jaka czcionka ma pasować bardziej do Godzilli)

    "te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką." - kompletnie nie podoba mi się takie rozwiązanie, układ screenów podoba mi się taki jaki dałem.


    Żebym był dobrze zrozumiany - nie neguję tych podpowiedzi, masz większe doświadczenie więc pewnie zaprojektowałbyś DUŻO ładniejszą okładkę ale to nie byłaby MOJA okładka.
    Tak samo jakbym zastosował Twoje podpowiedzi to już byłaby to TWOJA okładka.
    Dzięki za podpowiedzi ale... no wiem jak to napisać - po prostu wszystko diametralnie zmienia mój zamysł na tą okładkę i sprawia, że nie byłoby to co chcę osiągnąć.

    Ze względu na tak diametralnie radykalne podpowiedzi mam rozumieć, że ta okładka chyba kompletnie Ci się nie spodobała, co?

  6. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  7. #4
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,038 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Zacznę od tego, że ten wątek jest założony w złym dziale. To nie kłopot, bo przeniosę go do odpowiedniego działu, ale najpierw odpowiedz, w jakim celu założyłeś ten wątek. Chcesz poznać nasze zdanie, co sądzimy o tej okładce Czy chcesz dostać rady jak ją ulepszyć

    Moje pytanie jest zasadne, bo od Twojej odpowiedzi zależy, w jakim dziale znajdzie się ten wątek.
    OM

  8. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  9. #5
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Założyłem ten temat w tym dziale bo myślałem, że jako nowy użytkownik mam właśnie tak zrobić - założyć temat w tym konkretnym dziale dla nowych użytkowników.

    "Chcesz poznać nasze zdanie, co sądzimy o tej okładce Czy chcesz dostać rady jak ją ulepszyć"

    W sumie to chyba jedno i drugie - rady zawsze mile widziane i to dokładnie jak napisałeś - jak ulepszyć okładkę, a nie jak ją kompletnie zmienić w coś innego.

  10. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  11. #6
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,038 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Założyłem ten temat w tym dziale bo myślałem, że jako nowy użytkownik mam właśnie tak zrobić - założyć temat w tym konkretnym dziale dla nowych użytkowników.
    Przeniosłem wątek do projektów, gdzie jego miejsce. Dział "Przedstaw Się", jak sama nazwa wskazuje, służy do przedstawienia się, przywitania się. W regulaminie jest opisane jak zacząć swoją przygodę z okładką: http://www.okladko-maniacy.pl/faq.ph...faq_jak_zaczac


    subwoofer dał Ci bardzo dobre rady i uwierz mi, jego rady wcale nie są "diametralnie radykalne", a wręcz kosmetyczne. Kolor tła i układ to może być kwestia gustu, ale reszta jego rad to w zasadzie podstawy.


    Ode mnie:
    Musisz się zdecydować czy robisz okładkę w polskiej wersji językowej, czy w japońskiej. Moim zdaniem takie pomieszanie słabo wygląda. Te czerwone japońskie krzaczki na froncie jeszcze mogłyby być, ale te czarne na żółtym tle już nie.
    Japońskie TT na grzbiecie, które Tobie się najbardziej podoba, jest zupełnie niepotrzebne i psuje tylko cały efekt.
    Polski tytuł na grzbiecie i na froncie powinien być napisany tą samą czcionką.
    Z tyłu brakuje całego legalsu (opis kto wyprodukował, wydał itd.), logo wytwórni, Blu-ray, dźwięku itd. No i stopki aktorskiej, o której pisał subwoofer. Do tego, jeśli są, wypisuje się dodatki specjalne. Przydałaby się też jakaś recenzja lub tag.
    To wszystko to elementarne podstawy, które powinny znaleźć się na okładce.
    Co do grafiki, to nie ma za bardzo, o czym mówić, bo to cztery fotki. Jednak rzuca się w oczy, że do siebie nie pasują. Każda z innej beczki. Chodzi głównie o kolorystykę, nasycenie, jaskrawość itd.
    Poza tym, jeśli chcesz, by całość była czarna, a plakat niejako na to nałożony, to powinieneś zrobić tak, by te czarne miejsca na brzegach, były równe. Nie muszą być równe wszystkie dookoła, ale np. z tyłu fotki u góry są znacznie bliżej krawędzi niż fotka na dole. To powoduje, że ramka, która się tworzy z czarnego tła, jest niesymetryczna. Inne odległości też są niesymetryczne.
    Jeśli to ma być kolekcja (napisałeś o 29 filmach), to powinieneś zacząć od zrobienia szablonu. Napisałeś, że plakat z frontu nie zmieści się, gdy go rozciągniesz. To ja zapytam, jak do innych filmów z tej kolekcji plakaty będą miały inne wymiary, to co wtedy zrobisz? Gdybyś miał szablon, na którym będzie wydzielone miejsce np. na plakat na froncie, to każdy plakat dopasujesz do tego miejsca i wtedy każda okładka będzie wyglądała tak samo. To nie tylko na półce ma prezentować się ładnie, ale jak wyciągniesz z półki i weźmiesz do ręki, to tez ma to wyglądać ładnie, jak na kolekcję przystało.

    Możesz mieć swoje zdanie i nawet powinieneś, ale projektowanie okładki nie polega na wrzuceniu czterech fotek i dodaniu opisu i tytułu.
    OM

  12. Już 5 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    aszka1 (12.01.2021),GAROT (10.01.2021),pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  13. #7
    Zarejestr.
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    3,739
    Punkty
    125,748
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Discussion Ender
    Podziękuj
    7,174
    Thanked
    22,332 Times
    in
    1,881 Posts
    and
    1,954 Media
    Tu nie chodzi czy mi się spodobała tylko pytałeś o jakieś sugestie, więc Ci napisałem co bym zmienił. Ale to Twój projekt możesz zostawić tak jak zrobiłeś, choć nieraz niektóre sugestie mogą pomóc.
    Dodaj na tyle to co scooter ci napisał czyli stopkę aktorską, logo wytwórni itp. I zobaczysz jak wyszło, choć pewnie będziesz musiał trochę pomniejszyć z tyłu te zdjęcia bo Ci się nie zmieszczą.
    Działaj I fajnie że ktoś nowy zaczął się w to bawić
    OM

  14. Już 5 użytkowników podziękowało subwoofer za ten post

    GAROT (10.01.2021),pytlaczek (10.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),scooter29 (10.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  15. #8
    Zarejestr.
    Sep 2010
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    37
    Postów
    3,066
    Punkty
    69,936
    Poziom
    82
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Most Popular
    Podziękuj
    2,323
    Thanked
    7,399 Times
    in
    1,103 Posts
    and
    539 Media
    Koledzy powyżej dobrze piszą, o ile projekt i szczegóły to tylko twoja wyobraźnia to jednak w okładkach są pewne cechy niezmienne jak loga, opis wytwórni na dole z tyłu oraz stopka aktorska.

    Poza tym ma błędy w opisie, podwójne spacje, za duży akapit w 1 wersie.
    OM

  16. Już 4 użytkowników podziękowało GAROT za ten post

    pytlaczek (11.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),scooter29 (11.01.2021),szobrycki (10.01.2021)

  17. #9
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Nie bardzo lubię te stopki - dla mnie są kompletnie niepotrzebne i tylko zajmują miejsce.
    Czy musi być coś takiego bym mógł udostępnić zaprojektowaną okładkę?
    Co musi taka stopka dokładnie zawierać?

  18. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (12.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (11.01.2021)

  19. #10
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,038 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Jeśli okładka spełnia wszystkie kryteria oprócz stopki aktorskiej, to w pewnych przypadkach może być zaakceptowana, ale 99% okładek posiada stopkę aktorską i jest to jeden z wymogów.

    Stopka powinna zawierać: nazwę wytwórni, która wydała film, tytuł, imię i nazwisko aktorów, tego kto napisał muzykę, montażysty, scenografa, autora zdjęć, producenta, scenarzysty, reżysera itd. Można wypisać wszystkich, którzy brali udział przy produkcji filmu. Popatrz sobie na okładki i poczytaj stopki, a szybko zrozumiesz jak i kogo się tam wpisuje.

    Stopka powinna wyglądać mniej więcej tak:
    Powrot_Mechagodzilli_1975.jpg
    OM

  20. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    pytlaczek (12.01.2021),roberto2005 (11.01.2021),szobrycki (11.01.2021)

  21. #11
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Rozumiem i dziękuję nie tylko za informacje ale także za przykład.

    Dwa pytania:
    - skąd brałeś informacje do stopki? wszystko jest na filmwebie czy korzystasz z jakiej innej strony z informacjami?
    - czy mógłbyś przesłać mi tą stopkę w pliku photoshopa? To bym ją sobie skopiował i bym miał od razu gotowy szablon do wszystkich okładek.

  22. Następujący użytkownicy podziękowali Maragast za ten temat.

    szobrycki (12.01.2021)

  23. #12
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    15. Terror MechaGodzilli2.jpg

    W międzyczasie popracowałem trochę nad frontem - wypełniłem plakatem całość i spolszczyłem napis - wiem, wiem - jest błąd w nazwisku reżysera ale to tylko wstępna wersja.
    Co powiecie o takim froncie?
    Biorąc pod uwagę, że tytuł na froncie jest tak ułożony z tym łukiem to na boku też może być inny napis - bo tego z frontu już nie da się zrobić na boku.
    Ostatnio edytowane przez Maragast ; 12.01.2021 o 16:35

  24. Następujący użytkownicy podziękowali Maragast za ten temat.

    szobrycki (12.01.2021)

  25. #13
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    14. Godzilla VS MechaGodzilla2.jpg

    No i zrobiłem też wstępną wersję okładki do poprzedniego filmu ze spolszczonym plakatem na froncie.

  26. Następujący użytkownicy podziękowali Maragast za ten temat.

    szobrycki (12.01.2021)

  27. #14
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    11. Godzilla VS Hedorah2.jpg

    To jest na razie ostatni projekt jaki przygotowałem - tradycyjnie machnąłem front ze spolszczonym napisem zamiast japońskiego.

    Co do tyłu to musze pokombinować ze stopką, a właściwie ze zmieszczeniem gdzieś stopki ale do tego potrzebuje pliku z tą przykładową stopką.

  28. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (13.01.2021),szobrycki (12.01.2021)

  29. #15
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,038 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Dwa pytania:
    - skąd brałeś informacje do stopki? wszystko jest na filmwebie czy korzystasz z jakiej innej strony z informacjami?
    - czy mógłbyś przesłać mi tą stopkę w pliku photoshopa? To bym ją sobie skopiował i bym miał od razu gotowy szablon do wszystkich okładek.
    - Informację do tej stopki wziąłem z filmweba, ale często najbardziej przydatne są oficjalne plakaty. Jak znajdziesz taki plakat w dużej rozdzielczości, to łatwo można wszystko spisać.
    Tu masz przykład znalezionego na szybko plakatu w tej tematyce w google: https://sglentertainment.files.wordp...-poster-2.jpeg
    - Niestety po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, bo nie był mi potrzebny.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że tytuł na froncie jest tak ułożony z tym łukiem to na boku też może być inny napis - bo tego z frontu już nie da się zrobić na boku.
    Nie do końca się z tym zgadzam. Możesz na grzbiecie zrobić prosty tytuł, ale używając tej samej czcionki i na pewno będzie to lepiej wyglądać.



    Skup się na jednej okładce, bo robiąc kilka od razu, powielasz te same błędy. Dopracujesz pierwszą, to będziesz wiedział jak dalej działać.
    Ciężko się odnieść do tego, co poprawiłeś, bo zastosowałeś się do niewielu rad. Z tyłu wyrównałeś screeny z obrazkiem z dołu i poprawiłeś opis. Oczywiście wygląda to lepiej, ale to tylko dwie poprawki z wielu, które powinny być zrobione. Na grzbiecie chyba zwiększyłeś nieco czcionkę, co dało efekt jeszcze większego przeładowania. Na froncie bardzo dobra zmiana ze spolszczeniem japońskich krzaczków. Tytuł wygląda całkiem fajnie U góry można dodać imiona i nazwiska głównych aktorów.

    Okładkę powinno się robić na szablonie. Gdy masz szablon z legalsem, logami itd. To wówczas widzisz, ile masz miejsca na grafikę i co Ci się tam zmieści, a tak, gdy upierasz się przy tym układzie, to ciężko Ci będzie pomieścić wszystko, czego brakuje.
    Proponuję poczytać ten wątek: http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=9352 Od postu #13 ładnie jest wytłumaczone jak zacząć robić tył.
    OM

  30. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    aszka1 (21.01.2021),pytlaczek (13.01.2021),szobrycki (12.01.2021)

 

 
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •