Rejestracja


Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 90
  1. #16
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Dobra to po kolei:

    Skąd wniosek, że nie robię tej okładki na szablonie?
    Mam szablon i przy kolejnych okładkach tylko zmieniam takie rzeczy jak tytuł na boku, numer i date, na tyle podmieniam fotki, opis i dane techniczne - wszystkie nowe elementy wstawiam w miejsce starych więc wykorzystuje szablon opracowany przy pierwszej okładce - naprawdę nie rozumiem o co jeszcze może chodzić z tym szablonem


    FRONT:
    - Generalnie mogę wypisać jakiś aktorów ale nie wiem czy jest sens bo w filmach z Godzillą nikt nie patrzy na aktorów i raczej nikt nie zna tych aktorów.
    - Więc rozumiem, że front mogę zostawić.

    BOK
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym bokiem - jak dla mnie to całość wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest kilka elementów (data, numer, japoński znaczek Godzilli), które będą się powtarzały na każdym boku przez co całość będzie fajnie wyglądała kiedy już wszystkie okładki staną obok siebie.
    Co do czcionki to próbowałem dać tą, którą jest zapisany tytuł na froncie ale wyglądała gorzej - tytuł był mniej czytelny przy tych proporcjach, które są na boku.

    TYŁ
    Przeglądałem ten temat gdzie jest tak instrukcja jak projektować te okładki ale taki sposób na tylną okładkę w tym przypadku po prostu mi się nie podoba.
    Naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać ale chcę właśnie osiągnąć taki efekt jaki jest
    - żadnego obrazka w tle (bo niby co mam wstawić - Godzillę? jak na jej tle mam nanieść napisy?),
    - układ zdjęć z filmu mi się podoba właśnie tak jak jest - dwa mniejsze u góry, na dole jedno wielkie, a pomiędzy nimi opis filmu.
    Jeśli to zmienię to nie będzie już mój projekt okładki.

    Spróbuję jakoś wkomponować tą stopkę w tył okładki ale potrzebuje pliku tej stopki, którą zrobiłeś.
    Możesz mi go przesłać? Bardzo proszę. Jak już dostanę plik to postaram się coś wykombinować ale bez niego nie jestem w stanie nic zrobić.

    Ja naprawdę chcę poprawić tą okładkę i skorzystać z Waszych sugestii - no właśnie skorzystać z sugestii odnośnie poprawienia tego projektu, a nie wskazówek jak zbudować z tego inny projekt - a nie które sugestią dotyczą właśnie całkowitej zmiany mojego projektu (np "te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką" - ja nie mówię, że to zła sugestia bo pewnie by to lepiej wyglądało - ale to już nie będzie mój projekt tylko osoby, która napisała tą sugestię).

  2. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (14.01.2021),szobrycki (13.01.2021)

  3. #17
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,038 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Skąd wniosek, że nie robię tej okładki na szablonie?
    Mam szablon i przy kolejnych okładkach tylko zmieniam takie rzeczy jak tytuł na boku, numer i date, na tyle podmieniam fotki, opis i dane techniczne - wszystkie nowe elementy wstawiam w miejsce starych więc wykorzystuje szablon opracowany przy pierwszej okładce - naprawdę nie rozumiem o co jeszcze może chodzić z tym szablonem
    No to masz zły szablon, co od początku próbuję Ci wytłumaczyć. Brakuje mnóstwa rzeczy, o których właśnie pisałem wcześniej.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    FRONT:
    - Generalnie mogę wypisać jakiś aktorów ale nie wiem czy jest sens bo w filmach z Godzillą nikt nie patrzy na aktorów i raczej nikt nie zna tych aktorów.
    - Więc rozumiem, że front mogę zostawić.
    Jest sens.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym bokiem - jak dla mnie to całość wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest kilka elementów (data, numer, japoński znaczek Godzilli), które będą się powtarzały na każdym boku przez co całość będzie fajnie wyglądała kiedy już wszystkie okładki staną obok siebie.
    Niestety nie wygląda estetycznie. W poście #6 pisałem o japońskim TT. Pisałem też w poście #15 czemu grzbiet wygląda źle. Jest przeładowany, mało czytelny. Co więcej, jeśli do którejś części tytuł okaże się dłuższy, to będziesz miał problem, by go zmieścić.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Co do czcionki to próbowałem dać tą, którą jest zapisany tytuł na froncie ale wyglądała gorzej - tytuł był mniej czytelny przy tych proporcjach, które są na boku.
    To szukaj innej czcionki. Może musisz zmienić proporcję. W pierwszym Twoim poście była podobna czcionka na froncie.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    TYŁ
    Przeglądałem ten temat gdzie jest tak instrukcja jak projektować te okładki ale taki sposób na tylną okładkę w tym przypadku po prostu mi się nie podoba.
    Naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać ale chcę właśnie osiągnąć taki efekt jaki jest
    - żadnego obrazka w tle (bo niby co mam wstawić - Godzillę? jak na jej tle mam nanieść napisy?),
    - układ zdjęć z filmu mi się podoba właśnie tak jak jest - dwa mniejsze u góry, na dole jedno wielkie, a pomiędzy nimi opis filmu.
    Jeśli to zmienię to nie będzie już mój projekt okładki.
    Ja też naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać. Nie chodzi o tło ani o żaden efekt. Chodzi o to wszystko, co jest na dole. Poczynając od stopki poprzez specyfikację, loga, a na legalsie kończąc. Myślisz, że każdy grafik daje te informacje, bo mu się tak podoba. To nie musi Ci się podobać, to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka.
    Wszystko, co sam zrobisz na okładce, zawsze będzie Twoje, a dostajesz tylko rady, jak zrobić, by ta okładka mogła być zaakceptowana na OM.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Spróbuję jakoś wkomponować tą stopkę w tył okładki ale potrzebuje pliku tej stopki, którą zrobiłeś.
    Możesz mi go przesłać? Bardzo proszę. Jak już dostanę plik to postaram się coś wykombinować ale bez niego nie jestem w stanie nic zrobić.
    Rozłożyłeś mnie tym na łopatki. Po pierwsze napisałem Ci, że po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, więc nie mam go, a skoro go nie mam, to logiczne jest, że nie mogę Ci go przesłać. Po drugie nie chcesz nic zmieniać, bo to nie będzie Twój projekt, ale stopkę napisana przez kogoś innego chętnie przyjmiesz. Po trzecie, jak to nie jesteś w stanie nic zrobić. Pokazałem Ci, jak powinna wyglądać stopka. Możesz sam to wszystko napisać, bo jak widzę, pisać umiesz. I po czwarte, ta stopka, którą ja napisałem, była pisana na szybko i najpewniej nie wszystko zostało na niej umieszczone. To był tylko przykład, jak mniej więcej powinna wyglądać.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Ja naprawdę chcę poprawić tą okładkę i skorzystać z Waszych sugestii - no właśnie skorzystać z sugestii odnośnie poprawienia tego projektu, a nie wskazówek jak zbudować z tego inny projekt - a nie które sugestią dotyczą właśnie całkowitej zmiany mojego projektu (np "te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką" - ja nie mówię, że to zła sugestia bo pewnie by to lepiej wyglądało - ale to już nie będzie mój projekt tylko osoby, która napisała tą sugestię).
    Jakoś tego nie widać, byś chciał cokolwiek poprawić. Na temat tej sugestii też już Ci pisałem w poście #6 (Kolor tła i układ).



    Czytają to wszystko, co napisałeś, przypomniało mi się pewne powiedzenie, które idealnie oddaje, to co myślę, a brzmi ono tak:
    „Idź własną drogą, ignorując konwencjonalne mądrości. Jeśli wszyscy robią coś tak samo, masz szansę znalezienia miejsca dla siebie idąc w przeciwną stronę. Przygotuj się jednak na to, że mnóstwo ludzi machnie ręką i powie, że podążasz w złym kierunku”.
    OM

  4. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    pytlaczek (14.01.2021),rakord (22.01.2021),szobrycki (13.01.2021)

  5. #18
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    "Ja też naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać. Nie chodzi o tło ani o żaden efekt. Chodzi o to wszystko, co jest na dole. Poczynając od stopki poprzez specyfikację, loga, a na legalsie kończąc. Myślisz, że każdy grafik daje te informacje, bo mu się tak podoba. To nie musi Ci się podobać, to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka."

    Czyli nie ważne jest co JA chcę mieć na okładce tylko to co MUSZĘ tam dać bo tak?
    Rozumiałbym to jakbym projektował oficjalne okładki do sprzedaży, a nie robione dla siebie.
    No bo skoro dla siebie to robię tak jak mi pasuje. Jak nie lubię na okładkach logach i jakiś informacji, których i tak nie czytam to ich nie daje. Przynajmniej tak podszedłem do robienia tej okładki ale widać, że nie mogę zrobić okładki jak ja chcę tylko tak jak być musi. Ale dlaczego musi skoro to mój projekt i jest to okładka prywatna?

    "to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka."

    Acha, musi, bo tak.
    Nie rozumiem tego no ale niech będzie.

    Myślałem, że ta strona funkcjonuje na zasadzie, że ktoś robi okładki DLA SIEBIE, a umieszcza ją tu dlatego żeby się podzielić jakby ktoś chciał skorzystać.


    "Rozłożyłeś mnie tym na łopatki. Po pierwsze napisałem Ci, że po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, więc nie mam go, a skoro go nie mam, to logiczne jest, że nie mogę Ci go przesłać."

    Wybacz, jakoś umknęła mi ta informacja.

    "Po drugie nie chcesz nic zmieniać, bo to nie będzie Twój projekt, ale stopkę napisana przez kogoś innego chętnie przyjmiesz."

    Przyjmę projekt bo nie bardzo wiem jak to zrobić technicznie.

    "Po trzecie, jak to nie jesteś w stanie nic zrobić. Pokazałem Ci, jak powinna wyglądać stopka. Możesz sam to wszystko napisać, bo jak widzę, pisać umiesz."

    No właśnie o to chodzi, że nie koniecznie wiem jak to zrobić.
    Może znasz photoshopa tak dobrze, że jesteś w stanie wszystko łatwo zrobić ale niestety ja nie jestem tak dobry - nie ogarniam wszystkich opcji tego programu, czasem muszę długo szukać sposobu jak coś zrobić, czasem czegoś nie potrafię zrobić bo nie jestem zawodowym grafikiem.

    "Niestety nie wygląda estetycznie. W poście #6 pisałem o japońskim TT. Pisałem też w poście #15 czemu grzbiet wygląda źle. Jest przeładowany, mało czytelny."

    To ja nie wiem jak to zrobić lepiej bo jak dla mnie to wcale nie wygląda źle, nie jest przeładowane ani mało czytelne.
    Może zaproponuj coś bo ja naprawdę nie wiem co tu zrobić.

  6. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (14.01.2021),szobrycki (14.01.2021)

  7. #19
    Zarejestr.
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    3,739
    Punkty
    125,748
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Discussion Ender
    Podziękuj
    7,174
    Thanked
    22,332 Times
    in
    1,881 Posts
    and
    1,954 Media
    Stopkę aktorską możesz sobie sam napisać wystarczy zobaczyć na wzór co scooter Ci pokazał i wybrać jakąś czcionkę żeby w miarę pasowała i wpisywać obsadę trochę większą a wyrazy np. reżyseria, scenariusz itp. mniejszą i będzie ok
    OM

  8. Już 3 użytkowników podziękowało subwoofer za ten post

    pytlaczek (14.01.2021),scooter29 (14.01.2021),szobrycki (14.01.2021)

  9. #20
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,817
    Punkty
    436,388
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    7,985
    Thanked
    14,038 Times
    in
    2,518 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Czyli nie ważne jest co JA chcę mieć na okładce tylko to co MUSZĘ tam dać bo tak?
    Nie dlatego "bo tak", tylko, dlatego że takie tu panują zasady.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Rozumiałbym to jakbym projektował oficjalne okładki do sprzedaży, a nie robione dla siebie.
    Do sprzedaży potrzebny jest kod kreskowy, którego nikt Ci nie każe dodawać.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    No bo skoro dla siebie to robię tak jak mi pasuje. Jak nie lubię na okładkach logach i jakiś informacji, których i tak nie czytam to ich nie daje. Przynajmniej tak podszedłem do robienia tej okładki ale widać, że nie mogę zrobić okładki jak ja chcę tylko tak jak być musi. Ale dlaczego musi skoro to mój projekt i jest to okładka prywatna?
    Wszystko to jest konieczne, by okładka mogła być u nas zaakceptowana. Jeśli po ukończeniu okładki chcesz się nią podzielić, to jest to konieczne. Na początku zadałem Ci pytanie, czy "chcesz poznać nasze zdanie, co sądzimy o tej okładce? Czy chcesz dostać rady jak ją ulepszyć? Odpowiedziałeś, że "jedno i drugie". To dostajesz te rady, a na to, że się z nimi nie zgadzasz, ja już nic nie poradzę. Może faktycznie zrób dla siebie, skoro nie akceptujesz zasad panujących na tej stronie.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Myślałem, że ta strona funkcjonuje na zasadzie, że ktoś robi okładki DLA SIEBIE, a umieszcza ją tu dlatego żeby się podzielić jakby ktoś chciał skorzystać.
    Między innymi właśnie na takich zasadach działa ta strona, ale to nie znaczy, że przyjmujemy wszystkie okładki. Każda okładka musi spełniać pewne wymagania.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    No właśnie o to chodzi, że nie koniecznie wiem jak to zrobić.
    Może znasz photoshopa tak dobrze, że jesteś w stanie wszystko łatwo zrobić ale niestety ja nie jestem tak dobry - nie ogarniam wszystkich opcji tego programu, czasem muszę długo szukać sposobu jak coś zrobić, czasem czegoś nie potrafię zrobić bo nie jestem zawodowym grafikiem.
    Jeśli napisałeś opis i tytuł, to możesz napisać też inne teksty, a jeśli nie wiesz, jak coś zrobić to się zapytaj zamiast snuć teorie na temat mojej wiedzy w obsłudze programu graficznego.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    To ja nie wiem jak to zrobić lepiej bo jak dla mnie to wcale nie wygląda źle, nie jest przeładowane ani mało czytelne.
    Masz zapisany cały grzbiet. Jeśli to nie jest dla Ciebie przeładowane, to nie wiem, ile jeszcze musiałoby się tam znaleźć, byś przyznał rację.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Może zaproponuj coś bo ja naprawdę nie wiem co tu zrobić.
    Ależ zaproponowałem. Dałem trzy propozycje. Problem w tym, że nie chcesz z nich skorzystać, tylko wolisz dyskutować nad ich zasadnością.


    Chciałem Ci pomóc, nakierowując Cię, co powinieneś zmienić. Jednak nic nie poradzę, że nie podobają Ci się moje rady, ani na to, że się nimi rozczarowałeś. Ja już nie będę się wymądrzał. Może inni Ci napiszą jakieś sugestie.
    Pozdrawiam i wytrwałości życzę.
    OM

  10. Już 4 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    Maragast (17.01.2021),pytlaczek (14.01.2021),subwoofer (15.01.2021),szobrycki (14.01.2021)

  11. #21
    Zarejestr.
    Sep 2010
    Skąd
    Tychy
    Wiek
    37
    Postów
    3,066
    Punkty
    69,936
    Poziom
    82
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Most Popular
    Podziękuj
    2,323
    Thanked
    7,399 Times
    in
    1,103 Posts
    and
    539 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post

    Czyli nie ważne jest co JA chcę mieć na okładce tylko to co MUSZĘ tam dać bo tak?
    Rozumiałbym to jakbym projektował oficjalne okładki do sprzedaży, a nie robione dla siebie.
    No bo skoro dla siebie to robię tak jak mi pasuje. Jak nie lubię na okładkach logach i jakiś informacji, których i tak nie czytam to ich nie daje. Przynajmniej tak podszedłem do robienia tej okładki ale widać, że nie mogę zrobić okładki jak ja chcę tylko tak jak być musi. Ale dlaczego musi skoro to mój projekt i jest to okładka prywatna?
    Okładka do filmu jest dziełem które ma promować film, aby tak się stało musi mieć stopkę aktorska i loga informacyjne. Jezeli nie dasz creditsów ani loga to nie będzie okładka tylko jakis plakat czy coś innego. To ze nie jest do sprzedaży tylko do celów prywatnych nie zonacza aby z tego zrezygnować. Naszym celem na stronie jest robienie okładek lepszych niż te oficjalne.

    Wszyscy koledzy chcą dla ciebie jak najlepiej i zrozum ze każda okładka zawsze ma credits i loga to jest taki standard wszędzie, nie tylko na naszej stronie. czy widziałeś w np. Empiku film na płycie gdzie nie ma creditsów albo logotypów tylko samo zdjęcie?
    Okładki tutaj zamieszczone mają przypominać i wyglądać jakby trafiły do spzredarzy tylko graficznie i kompozycyjnie maja być możliwie jak najlepsze a to nie oznacza rezygnacji z powyższych rzeczy.
    OM

  12. Już 5 użytkowników podziękowało GAROT za ten post

    Maragast (17.01.2021),pytlaczek (14.01.2021),scooter29 (14.01.2021),subwoofer (15.01.2021),szobrycki (14.01.2021)

  13. #22
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    "Wszyscy koledzy chcą dla ciebie jak najlepiej i zrozum ze każda okładka zawsze ma credits i loga to jest taki standard wszędzie"

    Dobra, rozumiem

    "Nie dlatego "bo tak", tylko, dlatego że takie tu panują zasady."
    "Między innymi właśnie na takich zasadach działa ta strona, ale to nie znaczy, że przyjmujemy wszystkie okładki. Każda okładka musi spełniać pewne wymagania."


    Jasne - rozumiem już o co chodzi (wcześniej myślałem, że okładka jest po prostu dziełem autora wg jego wizji bez konieczności zgodności z zasadami.


    Biorąc to wszystko pod uwagę mam pytania odnośnie tyłu - Co dokładnie musi tam być?

    Pytam co musi bo osobiście nie lubię jak na okładce jest napaćkana masa znaczków i tekstu (a do tego tak małą czcionką, że czasem ciężko to przeczytać) i jedno czy tam dwa malutkie zdjęcia bo więcej się już nie zmieści gdyż większość miejsca zajęły jakieś loga i teksty, który i tak mało kto czyta.

    Pytam też co dokładnie bo nie do końca rozumiem o jakie loga i creditsy chodzi.

    Z tego co na razie zrozumiałem to musi być:
    - opis filmu (u mnie jest tylko będę musiał go pomniejszyć i poprawić),
    - date techniczne filmu - czas trwania, ścieżki dźwiękowe itp (też u mnie jest i to raczej poprawiać nie trzeba),
    - fotki z filmy (są ale muszę to też poprawić),
    - stopka autorska, której przykład kolega scooter29 przygotował,
    - loga - zapewne logo TOHO, logo Blu-Ray, logo 1080p i zależnie od dźwięku logo DTS albo DD, może jeszcze info, ze dysk nie jest przeznaczony do wypożyczalni by wypełnić linijkę - czy coś jeszcze w tej kwestii?
    - credits - o co tu chodzi? Czy o adres strony okładkomaniacy czy coś jeszcze?

    Bo mam nadzieję, że takich elementów nie będę musiał dodawać:
    - fragment jakiejś oficjalnej recenzji - bo tego nigdzie nie znajdę do wszystkich filmów - te filmy to nisza i do niektórych jedyne recenzje jakie istnieją to fanowskie, a z tego nie chciałbym nic wybierać,
    - mam nadzieję, że nie musi być żaden napis w stylu "dysk przeznaczony jest do użytku prywatnego", który na oryginalnych okładkach daje się wręcz mikroskopijną czcionką bo i tak nikt tego nie będzie czytał.


    W każdym razie na wstępnym okładce dolną część tyłu okładki planuję rozwiązać w ten sposób:
    - dane techniczne filmy w tych zaokrąglonych prostokątach zostawić jak są - ewentualnie wywalić to najwyższe na którym jest oryginalny i angielski tytuł filmu - dajcie może znać co o tym myślicie - wydalić czy zostawić?
    - nad danymi w rzędzie dać loga (Toho Company, Blu-ray itp.), adres strony w ramce (jak na innych okładkach) i co tam jeszcze z log i creditsów musi być,
    - na logami dać stopkę autorską.

    Jak zrobię tą część to pomyślę nad układem fotek i opisu - czyli tak jak sugerowaliście (najpierw to co musi być potem reszta


    Acha, jeszcze co do grzbietu:

    "Masz zapisany cały grzbiet. Jeśli to nie jest dla Ciebie przeładowane, to nie wiem, ile jeszcze musiałoby się tam znaleźć, byś przyznał rację."

    No tak - ale taki był właśnie mój zamysł by przestrzeń była zajęta.
    Generalnie nie lubię jak tytuł filmu na boku jest tak mały, że nie da się go przeczytać bez podchodzenia do półki z filmami więc tak to rozplanowałem by było dobrze widoczne.
    Wydrukowałem kilka okładek na próbę i ustawiłem obok siebie - podoba mi się jak na okładkach kolekcji są wspólne elementy (numer filmu, rok produkcji czy ten japoński zapis Godzilla).
    Chciałem osiągnąć taki efekt jak na okładkach "Szybkich i Wściekłych" tego wydania: https://poral.eu/images/okladki_blu-...en_blu-ray.jpg

    W po prostu cudownej okładce garota do Blade Runner 2049 te cały bok jest zajęty - u góry logo, zaraz potem tytuł, zaraz potem wielki obrazek i logo Blu-Ray
    Chociaż u niego faktycznie tytuł jest mniejsza czcionką i odległości miedzy poszczególnymi elementami są większe przez co całość tak świetnie wygląda.

    Spróbuję czcionkę na tytuł filmu zmniejszyć i dać większe odległość między tytułem filmu, a pozostałymi elementami - pasuje?

    Myślałem wcześniej by dać większą czcionką słowo Godzilla (by na każdej okładce było takie samo i w takim samym miejscu) ale niestety tak się nie da bo często są tytuły, które zaczynają się inaczej (Zniszczyć wszystkie potwory, Terror MechaGodzilli, Powrót Godzilli czy Powrót MechaGodzilli) albo mają odwrotny szyk (Mothra vs Godzilla czy King Kong wg Godzilla).


    Jeszcze odnośnie stopki, którą zaproponował scooter29:
    Chodzi mi dokładnie o to, że nie mam pojęcia jak zrobiłeś, że w ostatniej linijce zapis producent wykonawszy był w podwójnej linijce, a reszta dalej w pojedynczej - nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem ale po spojrzeniu na post 10 doskonale widać o co mi chodzi. Niby drobiazg ale naprawdę nie wiem jak to zrobić.

    Ponadto ta stopka autorska jest niesamowicie czytelna (często na oryginalnych okładkach te stopki są tak ściskane i tak małe, że nie da się nic przeczytać, a w tej wszystko jest dobrze widoczne - idealnie dobrana czcionka i rozmiar by wszystko było czytelne.

    Dlatego też prosiłem o przesłanie czcionki bo nie wiem czy dobiorę czcionkę i rozmiar by bylło to aż tak dobrze czytelne - szkoda, że skasowałeś ten plik.
    Czy zatem mogę prosić o jakąś inną, dowolną stopkę z jakiejś Twojej okładki? Wtedy już sobie podmienię nazwiska twórców i będę miał super szablon stopki autorskiej.

  14. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (17.01.2021)

  15. #23
    Zarejestr.
    Aug 2011
    Postów
    1,380
    Punkty
    14,295
    Poziom
    36
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    Podziękuj
    7,175
    Thanked
    3,145 Times
    in
    685 Posts
    and
    0 Media
    Podstawowym błędem który moim zdaniem popełniasz jest to, że najpierw dałeś plakat , foty i tekst a teraz nie bardzo jest gdzie wsadzić stopkę i resztę elementów tzw. stałych. Koledzy dobrze piszą żebyś zdecydował się na użycie szablonu. Tam masz wszystkie potrzebne już stałe elementy rozmieszczone a to co zostaje zagospodarowujesz sobie wedle własnego uznania. I teraz pierwsza sprawa to pomysł i koncepcja na wygląd nie jednej okładki ale całej serii. Skoro to jest seria to robisz na jednym szablonie , Teraz przygotowanie materiałów. Okładka musi być spójna, Nie może być tak że plakat jest sobie a zdjęcia wyglądają jak z zupełnie innej bajki, całość musi się komponować i być spójna pod względem nasycenia barw i kolorystyki. Można zrobić tak że każda okładka będzie te parametry miała dobrane indywidualnie a można zrobić podobne we wszystkich np. tła. Luknij na serię Bondów Pytlaczka i już będziesz wiedział dużo na temat użycia szablonu. Po za grafiką inna sprawa to tekst. Trzeba go porządnie skorektorować i wyjustować żeby wyglądał na okładce schludnie. Czcionka i jej kolor zarówno w opisie filmu jak i na grzbiecie musi pasować do filmu i na grzbiecie dałbym raczej mniejszą Zamiast trzech fotek na tyle dałbym raczej jedną a pod nią pasek screanów. Wyglądało by to dużo ciekawiej. Fronty wyglądają jak dla mnie już nieźle. Tytuły ok. Na okładce Godzilla Vs Hedorah w górnym rogu po prawej ten niebieski znaczek jest do wywalenia. Do całej serii nie będzie pasowało jak będzie na jednej tylko już nie mówiąc o tym że wygląda raczej nieciekawie. To samo te żółte chińskie literki pod tytułem. Nie pasują. na przodzie przydał by się jakiś fajny tagline. Grzbiet. Zmniejszył bym czcionkę to raz , dwa to te ciemnoniebieskie chińskie znaczeki. Wyglądają fatalnie i szpecą całość. Zwłaszcza kolor ciemnoniebieski kompletnie tu nie pasuje. Tył okładki jak dla mnie całkiem do przerobienia jeśli nie chcesz żeby ci to potem w całości wyglądało jak tanie wydanie z Faktu.

    Takie moje uwagi. Tylko nie pomyśl sobie że ci tu coś złośliwie piszę i się czepiam, fajnie że próbujesz coś zrobić i czegoś się nauczyć ale ta nauka to jest proces i inni żeby dojść do poziomu który prezentują w tej chwili dochodzili do niego latami. To się nie dzieje z dnia na dzień. Wszystko co piszę ja i koledzy nie ma na celu krytyki twojej pracy, to próba pomocy. Wierzę że będziesz w przyszłości robił okładki na poziome Kuby , Pytlaczka, Marcina czy bojki ale musisz też zrozumieć że to wymaga cierpliwości i lat nauki dlatego skoro dopiero zaczynasz to może skup się na zrobieniu jednej dopracowanej okładki do jednego tytułu a nie od razu do całej serii bo w ten sposób sam sobie utrudniasz. Takie moje zdanie. Życzę wytrwałości i wszystkiego dobrego.

    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez rakord ; 18.01.2021 o 10:41
    OM

  16. Już 5 użytkowników podziękowało rakord za ten post

    Maragast (18.01.2021),pytlaczek (19.01.2021),scooter29 (18.01.2021),subwoofer (18.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  17. #24
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    No ja właśnie chcę zrobić teraz osobny szablon - na razie na tył.

    Żeby było łatwiej to zacznę od zaprojektowania całkiem nowej okładki do jednego z kolejnych filmów - akurat do Filmów Godzilli z tzw. serii Heisei (są to filmy 16-22) są na prawdę świetne plakaty, które mają też swoje wersje bez żadnych napisów - https://coldfeet-space.nyc3.digitalo...heisei-001.jpg
    Więc sprawa frontu jest tu stosunkowo prosta - biorę ten plakat, który mi się tak podoba i wrzucam na niego polski tytuł w podobnym układzie i podobnym kolerze jak był na oryginalnym plakacie.

    Potem projektu od nowa tył - dlatego pytałem co musi być na tyle by mieć już wszystko tak jak powinno być zrobione.
    Jak już będę miał szablon to zajmę się poprawieniem tych okładek do starszych filmów, które już mam zrobione (albo po prostu zrobieniu od nowa wykorzystując te elementy, które są OK - jak plakat z polskim tytułem.

    Więc tak radziliście zajmę się szablonem nowej wersji - więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi na pytania o tył do nowego szablonu.
    Może przekopiuje tą cześć postu 22 tutaj:


    Biorąc to wszystko pod uwagę mam pytania odnośnie tyłu - Co dokładnie musi tam być?

    Pytam co musi bo osobiście nie lubię jak na okładce jest napaćkana masa znaczków i tekstu (a do tego tak małą czcionką, że czasem ciężko to przeczytać) i jedno czy tam dwa malutkie zdjęcia bo więcej się już nie zmieści gdyż większość miejsca zajęły jakieś loga i teksty, który i tak mało kto czyta.

    Pytam też co dokładnie bo nie do końca rozumiem o jakie loga i creditsy chodzi.

    Z tego co na razie zrozumiałem to musi być:
    - opis filmu (u mnie jest tylko będę musiał go pomniejszyć i poprawić),
    - date techniczne filmu - czas trwania, ścieżki dźwiękowe itp (też u mnie jest i to raczej poprawiać nie trzeba),
    - fotki z filmy (są ale muszę to też poprawić),
    - stopka autorska, której przykład kolega scooter29 przygotował,
    - loga - zapewne logo TOHO, logo Blu-Ray, logo 1080p i zależnie od dźwięku logo DTS albo DD, może jeszcze info, ze dysk nie jest przeznaczony do wypożyczalni by wypełnić linijkę - czy coś jeszcze w tej kwestii?
    - credits - o co tu chodzi? Czy o adres strony okładkomaniacy czy coś jeszcze?

    Bo mam nadzieję, że takich elementów nie będę musiał dodawać:
    - fragment jakiejś oficjalnej recenzji - bo tego nigdzie nie znajdę do wszystkich filmów - te filmy to nisza i do niektórych jedyne recenzje jakie istnieją to fanowskie, a z tego nie chciałbym nic wybierać,
    - mam nadzieję, że nie musi być żaden napis w stylu "dysk przeznaczony jest do użytku prywatnego", który na oryginalnych okładkach daje się wręcz mikroskopijną czcionką bo i tak nikt tego nie będzie czytał.


    W każdym razie na wstępnym okładce dolną część tyłu okładki planuję rozwiązać w ten sposób:
    - dane techniczne filmy w tych zaokrąglonych prostokątach zostawić jak są - ewentualnie wywalić to najwyższe na którym jest oryginalny i angielski tytuł filmu - dajcie może znać co o tym myślicie - wydalić czy zostawić?
    - nad danymi w rzędzie dać loga (Toho Company, Blu-ray itp.), adres strony w ramce (jak na innych okładkach) i co tam jeszcze z log i creditsów musi być,
    - na logami dać stopkę autorską.

    Jak zrobię tą część to pomyślę nad układem fotek i opisu - czyli tak jak sugerowaliście (najpierw to co musi być potem reszta).

  18. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  19. #25
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Więc walczę z projektem nowego szablonu:

    Godzilla - wzór.jpg

    Na front wstawiłem na szybko ten cudowny plakat filmu - z tytułem pobawię się potem.
    Bok też na razie zostawiamy.

    Na próbę wstawiłem jakieś loga + date filmy (było coś takiego na okładkach do serii X-Men) - na razie tyle mi przyszło do głowy.
    Nad tym chcę dać stopkę autorską.

    Tam wyżej napisałem kilka pytań o loga i stopkę - byłoby fajnie jakby się ktoś wypowiedział na ten temat.
    Albo jakieś inne sugestie na tym etapie projektowania - bo tak szczerze to sam widzę, że nie wygląda to dobrze.


    "Luknij na serię Bondów Pytlaczka i już będziesz wiedział dużo na temat użycia szablonu."

    Nie wymagaj za dużo ode mnie - nie mam pojęcia nawet jak robić takie ramki jakie tam są, a po drugie pomysł takiego rozmieszczenia nie przyszedł mi nawet do głowy.
    Tak samo podobają mi się okładki do serii X-Men pytlaczeka, Transformers subwoofera czy Mission Impossible Garota (mam je wszystkie na półce) ale coś takiego jest dla mnie nieosiągalne do wykonania - zresztą nawet nie bym nie wpadł na jedną dziesiątą rozwiązań jakie zostały w tych okładkach zastosowane.
    Ostatnio edytowane przez Maragast ; 18.01.2021 o 14:19

  20. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  21. #26
    Zarejestr.
    Aug 2011
    Postów
    1,380
    Punkty
    14,295
    Poziom
    36
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    Podziękuj
    7,175
    Thanked
    3,145 Times
    in
    685 Posts
    and
    0 Media
    Ten plakat mi też się bardzo podoba tylko teraz zamiast cudować na grzbiet cokolwiek to po prostu rozciągnij ten plakat na grzbiet i jako tło grzbietu będzie naprawdę bardzo ładnie wyglądać. Cyferki zrób w kolorze trochę jaśniejszym a te niebieskie piktogramy w kolorze ogona tego smoka , chodzi mi po ten odcień niebieskiego po krawędzi ogona bo tak jest zbyt jaskrawo chyba że na tyle dasz coś z identycznym niebieskim to może wtedy zostać a wtedy znacznik Blu-Ray też zrób na taki sam niebieski.
    Ostatnio edytowane przez rakord ; 18.01.2021 o 16:36
    OM

  22. Już 4 użytkowników podziękowało rakord za ten post

    Maragast (18.01.2021),pytlaczek (19.01.2021),scooter29 (18.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  23. #27
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Dzięki za sugestię chociaż ja bym wolał by wszystkie boki były identyczne - jak przy okładkach do X-Men pytlaczeka, Transformers subwoofera czy Mission Impossible Garota, a jak plakaty będę rozciągał na boki to już każda okładka będzie miała inny bok.
    Ale bokiem zajmiemy się później

    Na razie chciałbym ten szablon ogarnąć pod tył - więc skupiam jak rozwiązać ten tył by to dobrze wyglądało - bo jak dodałem te loga to wcale nie wygląda to dobrze.

  24. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  25. #28
    Zarejestr.
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    3,739
    Punkty
    125,748
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Discussion Ender
    Podziękuj
    7,174
    Thanked
    22,332 Times
    in
    1,881 Posts
    and
    1,954 Media
    OM szablon.jpg
    taki szablon by Ci może pasował z logami tylko credit byś dodał
    OM

  26. Już 3 użytkowników podziękowało subwoofer za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),scooter29 (18.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  27. #29
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    95
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    W sumie to wygląda dużo lepiej niż to moje i powinno pasować do mojego zamysłu, więc jak najbardziej powinno pasować.
    Dzięki bardzo.

    Tylko teraz: co to jest credit? Logo producenta? Dobrze zgaduję? Bo widzę, że jest miejsce wolne na lewo od loga Dolby Digital więc chyba to jest miejsce na logo producenta.
    W tej ramce nad znaczkiem Blu-ray mam wpisać adres strony?

    Jak to rozwiążę to będę mógł się kombinować ze stopką autorską - ale tu też by mi się przydał jakiś wzór tak żebym sobie tylko informacje podmieniał.

  28. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

  29. #30
    Zarejestr.
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    3,739
    Punkty
    125,748
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdrive
    Odznaczenia:
    Discussion Ender
    Podziękuj
    7,174
    Thanked
    22,332 Times
    in
    1,881 Posts
    and
    1,954 Media
    credit to stopka aktorska a z lewej dasz kto to wydał, tylko musisz mieć ten szablon w PSD żebyś sobie mógł zmieniać.
    OM

  30. Już 3 użytkowników podziękowało subwoofer za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),scooter29 (18.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •